Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 2.díl: Éra křemíku

12.3.2022 v Záhady 13

Dnešní kalifornské sekvoje jsou na bázi uhlíku, a proto nespadají do éry křemíku. Byly totiž káceny standardními nástroji. Kdyby byly křemíkové, sekery a pily by se zlomily a nemohly by takový strom pokácet. A když budete věnovat pozornost letokruhům, uvidíte na nich stopy po střídání ročních období. Údajně během křemíkové éry neexistovalo střídání dne a noci, nebo léta a zimy (jestli je to pravda, ponechejme na uvážení čtenáře, série toto prohlášení hlouběji nerozebírá).Takže ani tito staří obři na fotografiích nejsou z doby křemíkové, i když mají údajně okolo tří tisíc let. Kde jsou tedy křemíkové stromy, nebo lépe řečeno, to co z nich zůstalo? Byly nalezeny a hádejte, kde. Všude po Severní Americe, přesněji řečeno v Arizoně, na okraji původního území Árijců, což je dnešní Grand Canyon.

a řeka Kolo-RA-do.


A taky si položte otázku, co asi vytvořilo tento starobylý kráter v Arizoně? To je další stopa. My však budeme předstírat, že si tohoto absurdního divadla nevšímáme, protože nás zajímají křemíkové stromy.

Meteor Crater je impaktní kráter v USA v Coconino County v Arizoně. Leží asi 55 kilometrů východně od města Flagstaff v poušti Painted Desert. Má průměr asi 1200 metrů a tvar široké ploché mísy. Jeho okraje částečně vystupují nad úroveň okolního terénu. Údajně vznikl v období pleistocénu před přibližně 50 tisíci lety dopadem meteoritu, který měřil okolo 50 metrů a vážil cca 300 tisíc tun. Při nárazu se téměř celý vypařil a uvolnil energii cca 20 megatun TNT. Úlomky tělesa obsahující nikl a železo se rozptýlily po okolí.

Tady jsou!
Představuji vám Národní park Zkamenělý les. Jsou zde zkamenělé stromy, které jsou rozesety v poušti. Obdivují je zde turisté z celého světa.

Tento park zkamenělin je naprosto jedinečný. Zatímco se želva nebo žába proměnily ve zkameněliny uvnitř šedých a bílých oblázků, místní stromy jsou proměněny v polodrahokamy! Dokonce jsou na nich ještě vidět i letokruhy!


Národní park Petrified Forest se nachází ve Spojených státech amerických, v Arizoně. Plocha parku je 380 kilometrů čtverečních. Stáří sedimentů z této lokality činí asi 225 až 209 milionů let (svrchní trias, geologický stupeň nor).

„Polodrahokamové“ kusy stromů jsou obrovské!
Takže abychom si to shrnuli:
~ Všechny naše lesy jsou mladé a nedosahují výš, než 30 metrů.
~ Nejstarší lesy naší éry jsou nyní zachovány v podobě amerických sekvojí.
~ Existují zkameněliny z éry křemíku, v podobě stromů proměněných na polodrahokamy.

Nová otázka za milion dolarů, kterou si asi položil v nějaké fázi každý, kdo se dozvěděl o tom, že existují velmi staré zkameněliny života, který tu byl dávno před námi: Jak může nějaká žába zkamenět, místo aby prostě shnila, jako by tomu mělo být u současného organického těla?


Nevím, jak vy, ale zdá se mi, že něco chybí. Wikipedie popisuje proces fosilizace následovně: „K procesu fosilizace dochází v podzemí, když je tělo pohřbeno pod sedimenty, ale nerozloží se, z důvodu nedostatku kyslíku.“
Potřebujeme tedy nějakou přírodní katastrofu, jako je výbuch sopky, prostě aby z nebe padala hlína, aby se pokryly čerstvě uhynulé žáby i mamuti. Pak tyto sedimentární horniny nepromění tělo na hromádku hnoje. Místo toho těla zkamení… Podle vědců se tedy původně organický materiál procesem fosilizace proměnil na křemíkový.

Uhlíkové tělo se ale za žádných okolností nikdy nestane kamenem. Je to naprostý nesmysl, který byl vymyšlen, aby se před lidmi zakryla existence křemíkové éry!
Jak se asi kus dřeva změní na polodrahokam? Toto tajemství si odhalíme později. Zatím si můžeme shrnout tři jasně dané body:
1. Podle oficiálního vysvětlení tyto stromy zahynuly v „nespravedlivém boji“ se sousední sopkou asi před 225 miliony let.
2. Jejich dřevo nějak záhadně neshořelo v plamenech lávy.
3. Toto dřevo záhadně neshnilo za celých 225 milionů let ve vlhké zemi. Navzdory současným poznatkům fyziky, chemie a biologie se jednoduše proměnilo v drahokamy.

Dává vám to smysl? To ale není všechno.
VEZMĚTE PROSÍM NA VĚDOMÍ, ŽE STROMY NA OBRÁZCÍCH NEJSOU ZLOMENÉ. BYLY ROZŘEZÁNY!

Otázka zní: Bylo to před Armagedonem, nebo po něm, když se tyto kmeny nakrájely na kousky jako klobásy? Pokud po, tak jakou značkou motorové pily asi Indiáni řezali tyto polodrahokamy? Takovou super pilu by si chtěl asi koupit každý. Na přeměnu dřeva v polodrahokamy prostě může uvěřit jenom naprostý idiot.

Nabízí se další otázka: Pokud by někdo celý tento cirkus zinscenoval, proč by sem přivezl a rozházel stromy z éry křemíkových forem života?
A další otázka: Všimli jste si, že jsou to vlastně malé stromky v porovnání se sekvojovými lesy v Kalifornii? Vysvětlení je velmi jednoduché: NEJSOU TO STROMY, JSOU TO VĚTVE OBŘÍCH STROMŮ Z KŘEMÍKOVÉ ÉRY!
Tyto stromy byly tak obrovské, že americké sekvoje vedle nich vypadají jako sirka v porovnání s baobabem. A zatímco turisté s otevřenými ústy obdivují tyto skvosty, nikdo nebude věnovat pozornost pozadí, z něhož tato krásná památka vzešla.

pokračování: Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 3.díl: Důkaz, že je Ďáblova věž ve skutečnosti obří pařez

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-03-12 12:58:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastne by ma zaujímala jedna iná vec, možno hlúposť – mám pri paneláku kopec s nadmorskou výškou okolo 250 m kde je dnes les a ako decko som tam v pieskovci nachádzal skamenelé mušle, to dokazuje že ten kopec bol kedysi pod morom, alebo morský útes. Takže by ma zaujímalo kam zmizla všetka tá voda. Je tu nejaký kolobeh vody že sa vyparí do vzduchu a potom zase vrátí do zeme, ale množstvo vody na planéte by malo byť tak nejak stálé, voda sa nemôže dematerializovať alebo odísť do vesmíru (kradnú ju ufóni?) či áno?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-12 19:05:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Pálava prý taky byla kdysi pod mořem, celé skalisko je ohlazené jako podmořský útes. Prý pohyb desek.

Ikona diskutujiciho anelie 2022-03-12 19:19:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem z lázeňského města a minerální vody, které nám tu vyvěrají, jsou taky zbytkovou mořskou vodou.

Ikona diskutujiciho armag 2022-03-12 21:45:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Minerály zůstaly v půdě a voda se buď odpařila nebo odtekla v řekách zpátky do moře.
Někde se dostala do podzemí, to jsou potom ty minerální vody.

Ikona diskutujiciho anelie 2022-03-12 19:20:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Louny – muzeum Zkamenělý les

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-13 12:32:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fascinující

Ikona diskutujiciho Jolka 2022-03-13 23:21:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady jsem našla informace jak vznikají kameny.
http://fauna-flora-mineralia.cz/minimineralogie/jak-vznikaji-kameny.html

Asi tam působí hodně faktorů. V té době se zřejmě stalo něco zvláštního a obrovského. Pokud to opravdu byly vůbec stromy, tak na ně mohla působit nejen láva ze sopky, ale třeba i tornáda ve stejnou chvíli. Si představte ten šrumec. 😄

Taky to vůbec nemusely být stromy nebo obří větve. Mohli to být i obrem/humanoidem postavené podpěrné polodrahokamové sloupy k chrámům. Si představte krystalová duhová města. A „opláštění“ kolem sloupů vypadající jako kůra stromu? Buď kamufláž nebo na ty sloupy mohlo něco působit? Třeba je někdo ukradl, tak je musel při převozu „ukrýt“ pod vzhled stromu… prd víme o těch dobách. 😄

A to co se může tvářit jako čistý řez pilou, může být způsobené také pádem těch zkrystalizovaných kmenů/sloupů na zem. Vzpomněla jsem si kdysi na jedno české lízátko. Byla ta taková lízátková tyčka duhových tmavších barev, lízátkový kmen asi 25-30 cm dlouhý. Já si odjakživa hrála se vším. Tak jsem ten kmen zkoušela postavit jako pilíř. On se mi skácel a při dopadu na stůl se přeseknul na spoustu „polínek“. Vypadal téměř stejně, jako kmen na jedné z fotek v článku, Aluško. 🙂

Ale jinak děkuji za toto téma. Všechny záhady starých světů mě velmi přitahují a baví.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-03-13 23:53:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, zjavne to nepilovala žiadna inteligencia, každý kúsok inak veľký. Kebyže si normálny človek chce napilovať drevo tak narobí všetky kusy približne rovnaké.

Ikona diskutujiciho tanco 2022-03-30 15:32:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ma toto tema je super video(relacia s obrazkami) na youtube josef kozak-rikaji nam lide pravdu?1
2diel sa da stahnut na uloz to

Ikona diskutujiciho Dejna 2022-03-30 23:07:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer, velice mne to připomíná články, které jsem asi před 2-mi lety hltala na webu tartaria.sk
https://www.tartaria.sk/hladanie/vyslo-inde/as-gard/288-na-zemi-niet-lesov-i
Chtěla jsem se zeptat, zda čerpáte z tohoto zdroje?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-31 09:25:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne. Web tartaria částečně čerpal ze stejného zdroje jako já a akorát ho neuvedl. Já uvádím všechny použité zdroje na konci této série.

Ikona diskutujiciho Dejna 2022-03-31 22:35:44
Ikona diskutujiciho
sipka

…děkuji Vám moc za připomenutí tohoto tématu, tenkrát mne to uplně pohltilo. Je to však špatně dostupné pro ty, co hledají pravdu. Děkuji za hezky zpracovanou serii.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-01 06:38:25
Ikona diskutujiciho
sipka

V tom případě si určitě přečtěte i návaznou sérii, ta je taky dobrá 🙂 https://aluska.org/obyvali-tuto-planetu-obri-1-dil-zkameneli-giganti/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek