Oficiální portrét krále Charlese III. nese satanskou symboliku: Trapas, nebo záměr?

21.5.2024 v Symbolika 10

První oficiální portrét krále Charlese III., vyhotovený k příležitosti jeho korunovace, se u veřejnosti setkal s rozporuplnými reakcemi. Křiklavě červený portrét britského panovníka v uniformě byl odhalen v úterý 14.5. 2024 a vedl k mnoha pobouřeným reakcím. Mnozí portrét ihned označili za „satanský“ a „znepokojivý“.
Olej na plátně o rozměrech 230 cm x 165,5 cm namaloval umělec Jonathan Yeo. V roce 2014 vytvořil portréty na plátno pro Charlesovu manželku Camillu a v roce 2008 pro jeho otce prince Philipa.Rudý obraz zobrazuje panovníka ve slavnostní červené uniformě velšských gard na červeném pozadí. Portrét také obsahuje červeného motýla vznášejícího se nad jeho pravým ramenem. Motýl podle malíře symbolizuje iniciativy krále Karla III. související s ochranou životního prostředí. Sám panovník si svůj portrét osobně odhalil a při prvním pohledu na dílo s sebou viditelně škubnul. 

Král Charles III. funguje v omezené míře jako hlava státu, protože aktuálně podstupuje léčbu rakoviny.

Veřejnost v tom má jasno, portrét je satanský.
„Dominance červené barvy v portrétu způsobila, že umělecké dílo vypadá ohavně a satansky.
Nový portrét krále Charlese III. díky tomu vypadá vypadá, jako by hořel v pekle.“ napsal jeden uživatel sociální síti  X.
„Královský portrét krále Charlese III., určen k pověšení na hradu… Co sakra má znamenat tenhle bordel? Vypadá to, jakoby ho jeho vnoučata vybarvila pastelkami. Je v něm i spousta podivných skrytých věcí. Třeba oko a nalevo od něj křičí žena. Pravděpodobně Kate v pekle. Divnost.“ reagoval další uživatel.
„Král Charles III. odhaluje svůj první oficiální portrét od své korunovace. Červená barva je spojena se Satanem, motýl monarcha symbolizuje ovládání mysli a černé oči symbolizují démonickou entitu. Když vám řeknou, kdo jsou, věřte jim,“ napsal jiný uživatel na socku X.

Monarcha stěhovavý tam není náhodou
Motýl monarcha je spojen s programem na ovládání mysli MK-ULTRA. Podrobné články o symbolice motýla monarchy najdete v článcích věnujících se symbolice, například:
Původ a techniky při ovládání mysli programem Monarch a MK Ultra
Hudební klip V.A.N. od Poppy: Jedno z nejkřiklavějších videí o MK-ULTRA, jaké kdy bylo natočeno

Obecně je motýl monarcha v mainstreamovém umění spojen s ovládání mysli, s temným záměrem, s padlými anděly a smrtí. Ilumináti používají symboliku motýla monarchy k tomu, aby tak označili své loutky.
Konkrétní druh motýla, který je vyobrazený na portrétu, podle BBC žije výhradně ze zvířecích mrtvol, výkalů, kaluží bahna a lidského potu.

Malíř Yeo tvrdí, že motýla zahrnul jako souhlas s Charlesovou podporou ekologických problémů a že je symbolem proměny v souvislosti s jeho přechodem na britského panovníka.


Zrcadlový pohled na obraz
Jen co portrét spatřil světlo světa, vyhrnulo se mnoho teorií o jeho symbolice. Lidé začali zkoumat obraz i zrcadlově, aby odhalili další poselství, která může skrývat. Schovávání postav a symboliky do zrcadel je další způsob, jak elity elegantně odhalují veřejnosti pravdu tak, aby zároveň zůstala skrytá jejich vědomé mysli.

Yeo řekl BBC, že Charles III. sám schválil současný portrét. Poznamenal, že když král poprvé viděl „napůl hotovou“ verzi obrazu, „byl zpočátku mírně překvapen výraznou barvou, ale jinak se zdálo, že se souhlasně usmívá.“ Králova manželka Camille prý obraz odsouhlasila tím, že řekla Yeovi: „Ano, vystihl jsi ho.“


Autor obrazu, Jonathan Yeo, na něm pracoval tři roky. K dispozici měl fotografie a absolvoval s králem tři osobní sezení. Výsledek ale zřejmě není zrovna takový, jak by anglický monarcha očekával – minimálně ne podle mínění veřejnosti.

Internetoví vtipálci vytvořili mnoho koláží a variant obrazu. Hodně často nový portrét srovnávají se scénami z filmu Ghost Busters, kde byl zlý démon Vigo zakletý do obrazu.

© aluska.org 2024

 Komentáře

Ikona diskutujiciho ***** 2024-05-21 06:40:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento obraz otevírá i matný pohled na to, co spatřila princezna Diana, když vlezla někam, kam chodit neměla a měla to striktně zakázano, ještě před tím, než-li měla tu svoji osudovou autonehodu. Ona tam totiž spatřila něco, co neměla a viděla tam, kým oni ve skutečnosti jsou.

Ikona diskutujiciho Petr 2024-05-21 09:22:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je divné že ho nejprve neviděl..

Ikona diskutujiciho kešo 2024-05-21 09:58:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano ten obraz. Presne na toto som si spomenul aj ja. Na doktora Jánoša sluhu diabla Viga. To isté nám ukázali v Draculovi. Sluha diabla, psychopat ktorý jedol muchy v ustave pre choromyselných.

https://www.youtube.com/watch?v=ilEXcshnTv8

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-05-21 12:43:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Umělci lží odkrývají pravdu, ale politici chtějí lží pravdu naopak skrývat.

Ikona diskutujiciho Rambousek 2024-05-21 15:29:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvorbu obrazu skrytě řídily přírodní bytosti Vyššího řádu z velké Živočišné říše Faunion, které byly v dávných prvohorách (střední ordovik) neoprávněně zbaveny svých úkolů pracovat na rozvoji přírodní evoluce. Rezolutně totiž odmítly podílet na nesmyslném a stupidním projektu „Duchovní vývoj člověka na Zemi“, proto byly zapovězeny do temného podzemí. Tam si vytvořily své vlastní světy, v nichž se věnovaly především různým okultním praktikám. Nyní nastala jejich Pravá chvíle vrátit se zpět do svých domácích úrovní ve čtvrté dimenzi, neboť zde opět mají podporu od Skutečných majitelů Země, kteří se navracejí do svých teritorií a připravují se k opětovnému převzetí vlády nad planetou. Právě na tento okamžik čekaly bytosti z Faunionu kdysi nespravedlivě uvržené do vyhnanství. Pohotově postaraly o to, aby vznikl tento svérázný obraz a po jeho odkrytí jej využily jako portál k rychlému přechodu do své Domoviny. Éra člověka na Zemi se chýlí ke konci a spolu s tím dostane opět Zelenou nespoutaná a fascinující přírodní Divočina na své vlastní vývojové ose:-)

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-05-21 16:26:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžký pozemský život hvězdných semínek, Mari Swaruu o útocích nižších entit na lidi s vyššími vibracemi. Stojí za to, čas 15:15.

Ikona diskutujiciho Samuel 2024-05-21 16:32:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=UmjPqhm-ULo&t=318s

Ikona diskutujiciho octomaník 2024-05-21 16:54:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovela by se v té červené vyjímala hlava nějakého ještěra a ruce v úpravě neostříhaných nehtů…

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2024-05-22 12:44:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak tohle vypada jako by hořel v pekle myslím že brzy bude oznámena jeho smrt podle toho jak sebou škubnul asi se hodně obává toho co na něj čeká jak symbolické a všimli jste si té ženy tam která není tolik vidět to je duch alžběty který je taky v plamenech

Ikona diskutujiciho není 2024-05-23 07:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to hezké a je otázkou proč.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek