Otázky a odpovědi: Nejlepší použití vonných tyčinek

3.11.2022 v Energie 17

Jak často bych měl zapalovat vonné tyčinky?
Doporučuje se zapalovat vonné tyčinky v rozmezí dvakrát, maximálně pětkrát denně, v případě že čistíte destruktivní energii z prostoru, nebo ze sebe. Záleží to na míře trápení, které člověk zažívá, nebo nakolik se cítí být v daném prostoru sklíčený.Velmi prospěšné je zapalovat vonné tyčinky při východu a při západu slunce. Zapálení při východu slunce pomáhá lépe rozptýlit destruktivní temnou energii, která se mohla nahromadit během noci. A zapálení při západu slunce je preventivním opatřením k omezení temné energie duchů, kteří sílí právě po západu slunce.
Pálení vonných tyčinek před spaním pomáhá snížit pravděpodobnost útoku duchů, nebo obtežujících zemřelých předků.

Kolik vonných tyčinek bych měl zapálit najednou?
To záleží na duchovní úrovni člověka a míře tísně, kterou prožívá, nebo která je přítomna v prostorách v podobě dusivé těžké atmosféry. Duchovní úrovní rozumíme duchovní vyspělost nebo duchovní kapacitu osoby, která snižuje její plné ztotožnění pouze s pěti fyzickými smysly, myslí a intelektem, a namísto toho jej orientuje k zaměření se na své vyšší Já a hlas své intuice.

Je pro vás téma zapalování vonných tyčinek nové? Přečtěte také:
Návod jak používat vonné tyčinky, vonné františky a přírodní pryskyřice k očistě prostor

Doporučuje se zapálit alespoň dvě vonné tyčinky pro optimální užitek, s tím že je lepší každou tyčinku umístit na jiný konec místnosti. Ale záleží také na tom, kolik snesete vůně a jak velký prostor vykuřujete.
Pokud je vaše trápení opravdu velké, pak lze pětkrát denně zapálit až pět vonných tyčinek, aby se duchovně očistily prostory a snížil se černý povlak na člověku. Ideální je provést plnohodnotý čistící rituál podle výše odkazovaného návodu.

Jak mám zapálené vonné tyčinky používat?
K duchovní očistě prostor lze zapálené vonné tyčinky – umístěné do vhodného stojánku – přenášet na talířku po domě. Talířek zachytí případný bokem spadlý popel. Pokud pálíte vonné kužílky, stačí pouze talířek, protože samy stojí. Je nejlepší brát talíř blíže ke stěnám a rohům a obcházet dům po směru hodinových ručiček.
Nejlepší je, když při roznášení vonného kouře z tyčinky i zpíváte, protože to má další přínos. Váš hlas je léčivý, zejména pokud umíte hezky zpívat. Pokud zpívat neumíte nebo se stydíte, lze si melodii zpívat i v duchu, nebo pronášet modlitbu ke Konstruktivní síle vesmíru podle tohoto návodu. Pro každé patro v domě je potřeba vonné tyčinky zapalovat a umisťovat zvlášť.


Jaký je rozsah účinku zapálené vonné tyčinky?

Maximální účinek vonné tyčinky je 5 metrů v průměru. To zahrnuje i směry nad a pod tyčinkou. Jemnohmotný účinek tyčinky zasahuje i vrchní nebo spodní patro, přestože tam fyzický kouř nepronikne.
Pokud bydlíte v bytě a obtěžují vás zlé energie, můžete využít této znalosti a čistit tím i své destruktivní sousedy. V takovém případě se soustřeďte zejména na místa kde mají ložnici, gauč a koupelnu. Tyčinka toho sice už nevytáhne tolik, jako kdyby hořela v příslušném patře, ale rozhodně se tím prostor zlepší.

Po roznesení zapálených vonných tyčinek na talířku po domě, a jejich následném umístění na centrální místo, zpravidla jejich účinek pokryje celé patro průměrného domu, to jsou asi 2-4 místnosti. V místnostech, kde člověk vyloženě cítí sklíčenou atmosféru, lze tyčinky umístit speciálně a cíleně.

Může někdo reagovat podrážděním nebo alergií na vonnou tyčinku?
Může se vyskytnout alergie na přírodní silici, nebo člověk může být podrážděn vůní z tyčinky, která se mu nelíbí, nebo ho může obtěžovat kouř. Důvody, proč někdo reaguje nelibě na vonné tyčinky, jsou v podstatě tři:

Proč někteří lidé reagují na vonné tyčinky odporem:

 Dimenze  % případů  Důvod
 fyzická  30%  fyzická alergická reakce na některou z přírodních složek produktu
 psychologická  20%  trauma z dětství, nebo z minulé existence, které je spojeno s jiskrami nebo s ohněm
 spirituální  50%  zlý duch se cítí nepříjemně nebo v ohrožení a proto u dotyčného vyvolává podráždění, odmítavý postoj, nebo alergickou reakci, aby zasažený člověk tyčinku vůbec nepořídil ani nezapálil


Která vůně vonných tyčinek je pro mě nejlepší?

Existují určité osvědčené druhy bylin a přísad, ale pokud vám doporučené seznamy nevyhovují, vybírejte si tyčinky intuitivně, nebo podle toho, co vám voní. Člověk sám ví nejlépe, co je pro něj dobré a může se mu osvědčit typ vůně, který v základních seznamech není zmíněn. Proto nejlepší způsob, jak určit, která vonná tyčinka je pro vás ideální a v jaké situaci, je klasický pokus a omyl.

To však platí pro lidi s vysokou duchovní čistotou, kteří se nepotýkají akutním vlivem zlých duchů. Pokud je člověk v zajetí temné energie a vyzařuje destruktivně, bude postup u něj zcela opačný. Zejména se bude psychicky bránit a pociťovat k vonným tyčinkám a samotné myšlence toho, že by je měl pálit, naprostý odpor a bude mít zamítavý názor typu „smrdí to, na nic to není, dělá to binec, nepotřebuju to“. Jde o myšlenky, které pocházejí od temné energie, která se tím brání.
Typ vůně vonné tyčinky, který pak způsobuje maximální reakci a potíže, jako je například bolest hlavy, únava a vzteklost, je ten, který je pro posednutého nejvíce potřebný. Je to proto, že jmenované příznaky, jako je bolest hlavy, dušnost nebo nevolnost, jsou způsobeny spirituálním bojem mezi temnými silami, které člověka ovládají, a očistnou energií vycházející z vonných tyčinek.

Ve zkratce: Konstruktivní věci dělají dobře konstruktivním lidem, kteří je i přirozeně vyhledávají. Takoví lidé budou mít vonné tyčinky rádi a budou si je s chutí preventivně zapalovat, nebo jenom tak pro radost.
Destruktivní věci dělají dobře destruktivním lidem, kteří je vyhledávají. Proto budou mít destruktivní lidé zamítavý postoj k vonným tyčinkám a na jejich kouř či vůni budou reagovat zamítavě, přestože jsou to právě oni, kdo je potřebuje nejvíce.

Pokud chcete tyčinkami řešit problém, začněte určitě těmito druhy: jasmín, santalové dřevo, kadidlo nebo myrha nebo jejich kombinace, šalvěj. Jsou to neprofláklejší a dobře odzkoušené druhy.
Pokud akutní problém nemáte, vyberte si libovolně.

Jak často bych měl zapalovat vonné tyčinky hned po sobě?
Přínosné následné účinky po vyhoření vonné tyčinky trvají přibližně 30 minut. Pokud člověk zjistí, že se jeho potíže nezmírnily, doporučuje se celý proces zopakovat podruhé.

Jaký přínos mohu očekávat od vonných tyčinek?
Při zapálení vonných tyčinek jsou k nim díky určitým vůním přitahovány specifické druhy energií. Ti, kdo se nacházejí v jejich blízkosti, mají prospěch z jejich harmonizačního a očistného účinku.

Pokud člověk trpí problémy způsobenými zesnulými předky nebo zlými duchy, pak bude tato konstruktivní energie vytlačovat a pohlcovat jejich zlou energii. Poté člověk pocítí úlevu. Je potřebné po každém pálení vonných tyčinek/františek/kadidla místnosti pořádně vyvětrat, aby zlá energie odešla pryč.

Pokud však člověk žádnou akutní úzkostí netrpí, bude prožívat konstruktivní náboj v podobě psychického uvolnění, zlepší se mu nálada, bude se mu dobře zpívat, opustí ho znepokojivé myšlenky, nebo snadněji přejde do meditativního stavu.

Totéž platí pro prostory v tom smyslu, že se z nich odstraní tísnivé energie a vytvoří se v nich dobrá energie.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Rannikavicka 2022-11-03 03:16:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jestli je aspoň částečný efekt, když se používají k provonění místnosti vonné oleje, jelikož přemýšlím o koupi aromalampy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-03 07:47:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Je potřeba rozlišovat mezi vonným olejem, který je syntetický a tudíž léčebné účinky nemá a mezi olejem éterickým, který je přírodní a tudíž léčivé účinky má. Vonná tyčinka kombinuje sílu kouře a éterických silic. Éterický olej je o vůni bez kouře a stejné očistné vlastnosti proto nemá, je zejména aromaterapeutický.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-11-03 07:09:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozhodoval jsem se vzhledem k situaci v baráku zda si pořídit vonné tyčinky nebo aromalampu na esenciální olej.
Vyhrála to aromalampa, protože jsem našel jednu na které je jednorožec. K použití aromalampy jsem si pořídil borovicový a skořicový olej.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-03 07:58:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám tuhle. Podle mě je top. I jako vánoční dárek sklidila vždycky obrovský úspěch. https://www.alue.cz/p/aromalampa-veseli-andele/

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-11-03 08:37:55
Ikona diskutujiciho
sipka

poslední kus s jednorožcem byl https://www.bombastus.cz/aromalampa-s-jednorozcem.html?&force_sid=oom2qemc540gqb1h5e9hbcatk1

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-11-03 08:48:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další úžasný článek. moc děkuji za tu práci a jdu si nějakou zapálit 🙂

Ikona diskutujiciho Michal 2022-11-03 09:00:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je paráda. Vždycky když se sem vrátím tak najdu něco užitečného. super 👍

Ikona diskutujiciho Tadeusz 2022-11-03 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak co jak jste přežili dušičky a halloween?

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-03 11:01:49
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás dobrý 🙂 neslavili jsme to.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-11-03 12:57:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem měl dost nepříjemný noční můry ale nic z čeho by měl chlap vítr. Štaprdle po ránu, procházka s pejskem a zase je veselo.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-11-03 17:57:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Byli jsme doma a pekli perníčky. 🙂

Ikona diskutujiciho Akolita 2022-11-03 21:08:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je super. díky

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-04 00:15:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám vůni i kouř tyčinek docela ráda, ale když dohoří a vyvětrám, tak po delší dobu cítím jakoby slabý zbytkový zápach a to mi vadí (jako kdyby to nešlo pořádně vyvětrat a drží se to několik dnů).

Také jsem zkoušela dát do opačných koutů místnosti citrony a 14 dnů i tři týdny bez problému vysychaly – pak jsem důkladně vykouřila pravotočivě byt (asi půl hodiny jsem vykuřovala) a další den začaly oba citrony najednou u stopky černat. Tak nevím, jestli mi jde pokoj správně vyvětrat nebo čím by to jinak mohlo být.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-04 08:40:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Zbytkový zápach jsem u nás nikdy nepozorovala, tak nevím. Může to být něco individuálního.
Citrony mohly do sebe natáhnout vonný kouř, předtím než se větral. Jsou to částice rozptýlené ve vzduchu a citron vše pohlcuje, možná proto začaly stopky černat.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-04 15:26:10
Ikona diskutujiciho
sipka

No natáhne se to jakoby do povlečení a dokud ho nevyperu, tak se mi v tom zbytkovém zápachu špatně spí. On totiž ten zbytkový kouř nevoní (spíš trochu smrdí). Ještě to zkusím v zimě, kdy se zde větrá mnohem lépe (a rychleji), jestli to nebude lepší. A s těmi citrony to bude asi pravda – opravdu to vypadalo, jako kdyby kouř do sebe natáhly (nebo pak ten „zbytkový kouř“).

Ikona diskutujiciho Jarka akcilaziz 2022-12-13 22:22:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluska toto je k matrixu ale viem ze kontrolujes prispevky tak to dokazes pouzit kde treba. Ide z toho hruuza https://t.me/STFNREPORT/19766

Ikona diskutujiciho Jarka akcilaziz 2022-12-13 22:41:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Este raz k inym temam prepacte ale nemam IT skusenosti. Vyklad mikrovlnneho vysielania z mestskych lamp
https://t.me/STFNREPORT/19696

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek