Ovlivňují pesimisté v okolí moji energii?

24.10.2012 v Poradna 15

Dotaz:

Ahojky Alue,
poslední dobou mi vrtá hlavou jedna otázka, na kterou si bohužel sama neumím odpovědět, tak snad si uděláš chvilku a vyslechneš mě :).
Víš, od té doby, co jsem narazila na tvé stránky, zkouším všechny tvé rady a myslím, že můj život se konečně začíná obracet k lepšímu, pochopila jsem hodně věcí.

Ale nedávno jsem na jednom webu četla článek, ve kterém se psalo, že když se snažíme rezonovat na určitých energiích, ovlivňují nás i ostatní lidé, kteří nějak patří do našeho života. Například že když se bavíme s někým pesimistickým, tento člověk na nás přenáší jeho energii a tím nám ubírá náši konstruktivní energii. Že i toto nás může tzv.táhnou dolů. Je to pravda?


Případně jak by se proti tomu dalo bránit, nebo to alespoň omezit?

Víš, mám kamarádku, se kterou jsem přítelkyně strašně dlouho, ale ona je furt bez peněz, pořád naříká jak na nic nemá, jak je na nule atd., já na tom taky nejsem nějak slavně, ale mám dvě práce a žiju si myslím standardně :).

Nebo třeba moje mamka je hrozný pesimista.

Takže myslíš, že i toto nás může ovlivňovat?

Víš, nechce se mi „vyměnit“ přátelé a lidi, které mám ráda, za pár lidí, které znám a jsou třeba úspěšní v různých směrech, ale nemají dobré srdce.
Měj se krásně a děkuju 🙂 A.

Odpověď:

Ahoj,
Ano, je pravda že rezonuješ na lidech, se kterými se nejvíc stýkáš a vaše energie při vzájemném kontaktu má tendenci se vyrovnat. Kdo má hodně, ten klesne, aby se srovnal s tím, kdo má méně.
Záleží ale na více faktorech:
1. Jak dlouho jste spolu – Čm déle, tím větší efekt to má.
2. Jestli si to hodně připouštíš k tělu – Čím víc prožíváš utrpení, pesimismus či stížnosti jiných lidí, tím více energie jim dáváš. Pokud si to vyslechneš, ale jedeš si dál tu svou a netíží tě to, potom tě to ovlivní minimálně.
3. Jak silné máš energetické ochrany – Čím je člověk konstruktivnější a vnitřně vyrovnaný, tím více si drží svoji hladinu energie a tím hůř se vysává, respektive to jde špatně, protože on je v podstatě takový zářič.
Čím líp jsi na tom mentálně, tím líp jsi na tom i zdravotně a pak máš spoustu energie, která ti nechybí a jsi schopna ji dávat jiným. – I když ne přímo. – I tím když někomu pomáháš, nebo pro někoho něco uděláš, daruješ mu s láskou svoji energii…. Ale ta se ti znásobená vrátí, protože není kradená. Je to dobré.

Určitě nemá smysl vyměnit kvůli něčemu takovému svoje přátele a rodinu. Jak zpívá pan Svěrák: ,,Neopouštěj staré známé pro nové…“
Můžeš lidem, kteří mají problémy, poradit. Ukázat jim svět jinak. Dát jim články, doporučit dobré věci, lidi, nebo knihy. Můžeš jim zkrátka pomoci, ale pokud si dál jedou to svoje, je důležité uvědomovat si, že je to jejich život, ne tvůj a že když si nenechají pomoct, potom je to jejich volba. – Tím si to nepřipouštíš k tělu, děláš si tlustou čáru mezi ,,Já“ a ,,okolí“.

Ta čára je důležitá. Nemůžeš si pouštět všechny bolístky, strasti a problémy tohoto světa příliš blízko, protože tě to potom tíží a trápí. Bere to energii, začneš na tom rezonovat a pak i ty sama máš problémy.
Proto říkám, neopouštěj lidi které máš ráda. Nikdo z nás není dokonalý, každý máme svoje mouchy. Ideál není… Měj je ráda takové, jací jsou. Ale kdyby dali najevo že chtějí změnu, zkus jim pomoct, jak nejlépe dovedeš. Když někdo opravdu chce, tak i horu přenese.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna – Energie“

Další obrázky víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2012-10-24 05:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju Alue za zveřejnění tohoto článku, už delší dobu přesně nad tímhle, co psala A. zažívám :o).

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-10-24 06:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám taky kamarádku, která je hrozný negativista, většinu věcí vidí špatně nebo si furt předem říká, že to nevyjde (a pak to taky tak je, že jo, když myslí takovým způsobem) a ještě k tomu je hypochondr (jinak si nedokážu vysvětlit to, že ji každý den bolí jiná část těla, opravdu každý den něco). Snažím se jí vždycky říkat ať myslí pozitivnější a tak, ale zatím to nepomáhá, protože na to kašle. A je to pak škoda, protože to pak většinou přenásí i na mě no. x\

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-10-24 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek. Zcela potvrzuje moje zkušenosti. Pro rychlý duchovní vzestup snad neexistuje nic lepšího, než se setkat s lidmi, kteří už někam došli. Vše se pak děje samo.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-24 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ahoj Viv, já měla potíž, že mě začal hodně vysávat můj tehdejší kamarád. Podařilo se mi to přátelství ,,uměle" prodloužit tím, že jsem si  a něj udělala rituál s růží (jinak bych to musela ukončit hned, to se opravdu nedalo). Pak to přestalo, já měla od toho klid, ale nakonec jsme se rozešli kvůli úplně jiným věcem, každopádně pokud ty ji máš ráda, zkus si růži, třeba se ti taky uleví.

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2012-10-24 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Děkuju Aluško za odkaz, vím, že jsem to na začátku mého pátrání po Tvém blogu četla, ale už je to dávno. Tak to budu muset zrealizovat nebo mě ta moje "teroristka" vyždíme :o)

Ikona diskutujiciho Saila 2012-10-24 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

problem je ze clovek rekne ze chce pomoct ale ve skutecnosti nechce…. pripad moji mamy se me porat na eco pta ja ji poradim ona se pak hrozna vymlouva na tisic zpusobu proc to nejde, a po case ji stejne okolnosti dokopou ke zmene…:-D

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-24 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Hlavně, aby bylo líp… Mně to tehdy opravdu pomohlo.

Ikona diskutujiciho Luz 2012-10-24 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Autorce bych poradila nepřemýšlet o situaci tak sobecky, ale zkusit se spíš zamyslet nad tím, jak jim může pomoci. Očividně nějaké trápení v životě mají, ale třeba právě ona jako jejich dcera/kamarádka jim může pomoct (ať už nějak prakticky nebo jako psychická podpora). Vždyť skutečný duchovní pokrok spočívá právě v tom pomáhat druhým a ne řešit pořád sebe a to, že oni mi nějak můžou uškodit tím, že nejsou tak "duchovně na výši" jako já.

Ikona diskutujiciho Isis 2012-10-25 03:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hneď počas čítania dotazu ma napadlo pretínanie energetických pút, čo skutočne funguje a čudujem sa, že to Aluš neporadila. Vedela som, že to aj tu niekde je, hľadala a našla:

Ikona diskutujiciho Anička 2012-10-25 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:: Autorka dotazu vůbec nepřemýšlí o situaci sobecky. Není v její moci lidi měnit, jak psala Alue výše, některé lidi lze pouze vyslechnout a ať se člověk snaží, jak se snaží, tak jim stejně nepomůže. Stejně je nezmění. V tomhle případě není pomoc lidem, co jsou pesimističtí až tak na místě, ptá se přeci na něco úplně jiného. A pozor, bez energetických ochran člověku pesimističtí a negativističtí lidé uškodit rozhodně mohou.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-10-25 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Ano, pomáhat druhým, ale jen, pokud o pomoc požádají. Jinak podle mě zasahuješ tam, kde nemáš, i když to myslíš dobře…ale tohle je také umění. Ti lidé třeba potřebují tuto svou lekci ke svému vývoji…pomoci se dá tím, že jim můžeš jít příkladem jak mravně a dobře žít (podle vesmírných zákonů) a lidem to za chvíli začne vrtat hlavou…:)

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-10-25 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, co si myslíš o mé situaci? Já měla hafo přátel, kteří mě svým chováním vysávali. Tak jsem s nimi prostě přerušila kontakt. Je to fér? Od té doby je mi líp a nepočítám s tím, že pro ně moje osoba hrála významnou roli…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-25 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ahoj, stýkat se s někým, s kým ti není dobře, není tvoje povinnost. A je pouze na tobě, jestli se na určité ,,přátelství" vykašleš, nebo ne. Každá situace je jiná a problém je vždy volba.

Ikona diskutujiciho Reunion Proximus 2012-10-26 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S výše uvedenou odpovědí naprosto souhlasím.

Ikona diskutujiciho hel 2012-10-28 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mě citlivé téma, v podstatě nejvíce souhlasím s Luz…moje zkušenost je taková, že jsem hodně rozdávala, naplňovalo mě to, pak přišel obrat a nikdo z těch, kterým jsem se rozdala, mi to nevrátil, vytratili se, vypařili, zmizeli…můj celkový dojem pak byl, že lidé jsou v podstatě vyčúraní a sobečtí (dnes se říká šikovní), chtějí spíš brát než dávat a že jsem na to neměla dobrý odhad ..dnes už jsem se situací srovnaná a jsem opatrnější, ale stejně jistá bolest v srdci při vzpomínkách zůstala..i milovat druhé se musí umět s mírou

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek