Při meditaci u stromu se mi zjevil bůh Radegast, zdá se mi to podezřelé

19.3.2019 v Poradna 11

Dotaz:

Ahoj Alue,

jiz nejakou dobu sleduji tvoje videa a stranky a moc ti fandim. Taky uz se venuji dlouhou dobu mluveni se stromy a tvoje videa se mi moc libila. Mam dotaz.

V posledni dobe se mi pri mluveni se stromy zacala v mem vnitrnim zraku objevovat jedna postava, je to pohansky buh Radegast, jeho socha stoji na Radhosti, urcite ji znas (jsi taky ze severni Moravy, ne?) Vzdycky kdyz jsem ho uvidela, tak z nej cisela sila a odvaha, kterou mi take pokazde predal. Jako kdyby se jeho energie spojila s moji a citila jsem potom silu a rozhodnost. Coz jsem vzdycky vyuzila, kdyz jsem sla na nejaky treba neprijemny termin.

Neco jsem si o nem cetla na netu a cetla jsem pribehy lidi, co jim Radegast nejak pomohl, kdyz poprosili o pomoc. Najit lasku, zamestnani..Tak jsem si rikala, ze se taky vypravim na Radhost.

 


 

Kdyz jsem sla pred 2 dny na vylet na Radhost, tak jsem tam taky zkusila mluvit se stromem – a zase se v mych predstavach objevil Radegast. Ale tentokrat se mi moc nelibilo – videla jsem svym vnitrnim zrakem nejaky pohansky obrad, ja jsem s detmi stala v kruhu, bylo to celkem zmatene, ale prislo mi, ze ted Radegast neni zas az tak dobry buh. Byly tam nake tance v kruhu, on rikal, ze me a deti bude chranit…ale prislo mi, ze si me proste nejak narokoval, citila jsem se nesvobodne. Presto jsem se tomu nebranila, rikala jsem si, ze kdyz to jde pres strom, tak to prece musim byt ok.

 

Dnes pri mluveni se stromy tam byl zase, ale mela jsem pocit, jako bych mu patrila a nemela kontrolu nad tim, co se v predstavach bude dit. Bylo mi to celkem neprijemne, pak z predstavy odesel a ja uz videla jenom skritky a tak, energie byla uz dobra..

 

Dnes v knihkupectvi mi to nedalo a koukala jsem se na knizku o samanismu -tam bylo, ze nizsi duchove se casto vydavaji za nejake dobre postavy, ale clovek z nich nema zas az tak dobry pocit. A ze se snazi s clovekem sjednotit pomoci nejakych ritualu jako je svatba, to bylo neco podobneho, co jsem videla v te vizi na Radhosti…Jako by si me proste narokoval jako partnerku.

 

No tak ted nevim, co s tim. Jedine, co jsem delala, bylo mluvit se stromy, myslela jsem, ze kdyz to prijde pres ne, tak je to dobre. Nebo ne?

 

Budu moc rada za odpoved. Mam strach, ze mi ten duch muze neco udelat. Je to ten slovansky buh nebo je to proste nejaka entita, co se za nej vydava? Jak to mam poznat? Co mam delat, abych se ochranila?

Prosim te o odpoved.

Odpověď:

Ahoj,

Radegast je postava z mytologie, či náboženství, jak to kdo nazve. Není to reálná osoba nebo bytost, maximálně to může být nějaký energetický egregor, stvořený společně směřovanou energií. Lidé dokážou vytvořit různé energetické útvary, které si pak mohou žít svým vlastním životem, pokud jsou silné a mnoho let živené pozorností a energií.

 

Pokud chceš být ve spojení s přírodou a oslovuješ ji prostřednictvím stromů, nemělo by se tam něco podobného plést, protože to tam jednoduše nepatří, jde spíš o energetické parazitování na tobě. V takovém případě je potřeba to odehnat, a když to nejde, ukončit pokus a opustit dané místo. Někdy člověk natahuje nějakou destruktivní energii z konkrétního místa, někdo si ji nosí na sobě a pak se mu to plete do podobných pokusů a kazí mu to zážitek. Hodně se to kazí, pokud má člověk hlavu plnou různých programů, očekávání a náboženských konstrukcí, pak se víc zaměřuje na logiku než na srdce a začínají zmatky.

 

S čím se bavíš, to tě oslovuje a čemu věnuješ energii a pozornost, to se bude pořád vracet.

 

Taky se mi mnohokrát stalo, že jsem byla v přírodě a přišlo tam něco, co tam být nemělo. Jednoduše jsem tomu nevěnovala pozornost a bylo po problému. Když jsem zjistila, že je to spojené s konkrétním místem, přestala jsem tam chodit, protože nikdy nevíš, co se tam stalo a máš zájem být na místech, která jsou čistá.

 

Doporučuji pauzu, vyčistit si od toho mysl, přestat věřit na Radegasta a po nějaké pauze to zkusit znovu na jiném místě. Když tam opět polezou nějací bohové a náboženské postavy, je to zase chyba či implementovaný program a není dobré tomu věnovat pozornost, protože tě to odvede úplně pryč od toho, co jsi původně chtěla.

 

Komunikace s přírodní energií není o mytologii, není vůbec o náboženství, není o konkrétním systému víry, není o egu ani o majetnictví. Nemusíš vlastně nic znát, abys to mohla zažít. Je to prožitek čisté radosti, jednoty, úplnosti, přijetí a míru. Je to vitální energie, která harmonizuje buňky v těle i kompletní energetický systém a může k člověku promlouvat v obrazech či myšlenkách, když je připraven. Když k tomu bude přistupovat složitě, hledat v tom systém a hledat konkrétní postavy, původní esence a čistý prožitek se ztratí. Je příliš jemný na to, aby se na něj roubovaly náboženské představy nebo logika, a mizí ve chvíli, kdy se člověk nechá rozptýlit nějakým rušivým vlivem. Pokud se vytrácí radost, pohoda a mír, jsi už jinde a není to to, co jsi chtěla původně, ale něco, co se ti podstrčilo.

 

Řiď se srdcem a pocitem, to tě nikdy nepodvede.

 

s pozdravem

Alue

 

___________

dodatek

 

 

Když si prohlédnete aktuální sochu boha Radegasta o které je v dotazu řeč, můžete si všimnout jednoznačné symboliky, kterou postava dostala. Můžeme se k tomu postavit skepticky a říct si, že je to náhoda, nebo že je to pouze umělecké ztvárnění autora, ale pokud věříte, že nic není náhoda a že dostáváme znamení, stačí se na sochu podívat jednou a není pochyb.

 

Lev, který nosí hlavu rohatého býka (Bafomet).

Symboliky je na postavě mnoho, kdo četl symbolické seriály, snadno najde i ostatní znaky.

K základní identifikaci však plně vystačí býčí hlava.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-19 02:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Lidé dokážou vytvořit různé energetické útvary, které si pak mohou žít svým vlastním životem, pokud jsou silné a mnoho let živené pozorností a energií." Můj imaginární kamarád žije! :-D Není zas tak nereálný jak jsem si myslela :-D Heh, kéž by.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-19 02:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Lidé dokážou vytvořit různé energetické útvary, které si pak mohou žít svým vlastním životem, pokud jsou silné a mnoho let živené pozorností a energií." Toto je náhodou fakt neskutečně zajímavá informace, díky! Ono je to fakt, nějak a někde se ta energie hromadit musí. Hmm. Já když dřív bývala sama, vymyslela jsem si imaginárního kámoše a měla ho fakt ráda, ač byl jen imaginární. Tak to si možná někde žije svým vlastním životem, když si vzpomenu, kolik pozornosti a energie jsem mu jednu dobu věnovala :-D Společně s kamarádkou jsme si o něm vymýšlely i příběhy, byl tu náš druhý svět a doteď na to ráda vzpomínám a mám pro to cit, bez ohledu na to, že je to jen vymyšlené.

Ikona diskutujiciho armag 2019-03-19 08:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tou odpovědí, že Radegast nemůže být reálná postava bych byl hodně opatrný.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-03-19 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Já jsem si zase vytvořil imaginární svět s příběhem o mě který se stal hrdinou celého vesmíru s nadpřirozenými schopnostmi který se snažil dělal skvělé věci a zachraňovat životy před zlem a destrukcí. Tenkrát jsem byl naivní dítě, ale s rostoucím věkem a s prožitými zkušenostmi v realném světě se přenesli i do mého imaginárního světa který měl zajimavý příběhový spád a dokonce jsem si tam vymyslel i událost která se mi skutečně i vyplnila pro změnu v realu. Doteď mě to neopustilo a dokonce ten imaginární svět a příběh dávám postupně dohromady i do textové podoby jako jedno dílo, jeden výcuc jsem vám napsal v komentáři v článku o CERN tam byl jeden z příkladů kdy to docela sedí. To je tak když jste introvert a celý svět vás má za méněcenného mentála a autistu a imaginární svět byl jediným možným únikem když třeba nebyl přístup nebo nálada na PC. 28 let jsem neměl pořádné kamarády na úrovni kterým bych mohl na 100% důvěřovat a s většinu problémy které si většina lidí ani nedokáže představit jsem se musel vypořádat sám, o to více mě pak posílilo a připravilo na další překážku jako například vyrovnat se se sebou a myšlenkou že jsem už někdy astralně cestoval jako malý spontánně a zažil něco co doteď věda nedokáže potvrdit ani vyvrátit. Věděl jsem že jediná konstruktivní cesta je si to připustit a zjistit o tom více protože kdybych si to nepřipustil, lhal bych sám sobě a vlastně bych si zapudil své životní sny.

Ikona diskutujiciho Lulu 2019-03-19 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo sa týka imaginárnych kamarátov, keď som chodila ešte do škôlky mala som ich veľmi veľa, no pamätám si už len na dvoch.Týchto kamarátov som mala dosť rada (normálne som zobrala telefón-reálny a dokázala niekoľko hodín kecať s imaginárnymi kamošmi).Kým so navštevovala škôlku okoliu to prišlo cute a ešte ma podporovali ale s nástupom do školy mi začali rozprávať o tom, že to nie je normálne a bla, bla, bla.

Ikona diskutujiciho v@v 2019-03-20 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím komu se to může líbit.ale i tací se najdou.Postava není mytologická,ale starodávná a konkrétní.Nic dobrého na ní není,působí silně a dojmem něco za něco.Takový parazitní tvor s touhou ovládat.Symbol slova RADEGAST //Rade,Ghost//.RADE-opravdový,živý,fungující,skutečný.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-03-20 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď se podržte. Mě také navštívil Radegast! Ovšem ve formě nealko piva. Je to taky podezřelé?

Ikona diskutujiciho Anet 2019-03-21 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před pár lety jsi tvrdila, že mytologické postavy existují, vzpomínám-li si dobře konkrétně Eros a ještě jeden řecký bůh.

Ikona diskutujiciho jana 2019-03-22 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mě se zase zjevil 4x jen tak bůh ganeša, sloní bůh, byl zlatý s drahými kameny cítila jsem něj skvělý pocit radost , štěstí, stalo se mi to od doby co jsem byla v cirkuse a strašně mi bylo líto slona co se tam kýval ze strany na stranu, vzdyt je ve stanu, nevidí sluníčko, travičku… od té doby mám ráda slony

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-04-06 09:22:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím, že se Vám při meditaci u stromu zjevil Bůh. Já mám tyto prožitky stále a myslím si, že je to běžná věc, jen ji někteří lidé nevnimají.
Jen musím podotknout, že to nemohl být Bůh Radegast. Ten ve slovanské mytologii není. Přesné informace přikládám níže. Lidé mění dějiny, aniž si to uvědomí a já jsem ráda, že mám tu možnost studovat od lidí, kteří mají ještě pravdivé informace. Zamlčuje se a falšuje se způsob života lidu slovanských národů, protože byl naprosto odlišný od života lidu v třídních otrokářských společenských systémech Řecka a Říma a od života lidu v sousední feudální Francké říši, pod třídním panstvím králů a šlechty.

Ve slovanských zemích nevládl, ale byl uplatňován beztřídní systém svobodných rodových sídel a jejich samospráv, podřízený jedině Jednotě spojení s přírodou, vesmírem a bohy-vírou Světla. Svou lásku k přírodě, vesmíru a bohům vyznávali naši předkové prostřednictvím postav umělecky zobrazených tak, aby vyjadřovaly jak velikost tvůrce (kupř. boha slunce, přírody, podsvětí) a také jeho vlastnosti. Podle toho je pojmenovávali. Na Hostýně to byl bůh Hostin, který vedl lid k pohostinnosti a přátelství, stejně jako na Godule-Hodovnici. Na Radhošti, na hoře, která má ve jménu zakotveno, že ráda hostí, postavili boha Radhosta, staroslovansky Radgosta, nebo podle Palackého Radihosta a podle Jana Knébla boha Radost (jestliže se vynechá staroslovanské h, nebo g.)

Bůh na Radhošti nikdy neměl a nemohl mít jméno Radegast. To je teprve dnes pivo. Ale existoval v dávnu krutý vládce Góttů, Radagast. Jeho vojsko bylo rozprášeno a on sám byl v Římě oběšen. Toto jméno bylo slavnému bohu na Radhošti podsunuto. Mělo vymazat a zatemnit lásku lidu k bohu, která přes tisícileté pronásledování staré slovanské víry (zejména inkvizicí, ale i panovnickými vládami) v srdcích lidu zůstávala. Naši předkové nikdy nedali bohům jméno světské osoby, byť jakkoliv mocné a už vůbec ne jméno ukrutného cizáka. Jména bohů, která známe jsou toho důkazem.

Sídla slovanských bohů byla umístěna na vrcholech kopců, v posvátných hájích, většinou vytvořených z oblíbených stromů boha. Kupř. posvátný háj boha Peruna byl osázen duby, bohyně přírody Lady, lípami. V posvátném háji stávaly také svatyně a bohové byli buď v ní, nebo před ní. Na Radhošti stála krásná dřevěná svatyně boha Radosti a do jejích stěn byly slovanským písmem vyryty dějiny Valašska.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-06 09:43:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za výborný koment a dovysvětlení tématiky. 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek