Proč jsem pořád nenašla toho pravého?

19.6.2012 v Poradna 30

Dotaz:

Ahoj Alue,

už mi to nedalo a musím to začít nějak řešit a zeptat se.

Víš, vždycky a odjakživa jsem měla problém projevovat city. Odmalička jsem se nerada chovala, mazlila. Nerada jsem rodičům dávala pusu. Nikdy jsem nikomu nechtěla říkat, že ho mám ráda.

Když jsem byla ve školce a dostávala jsem takové ty „první“ pusy od spolužáků, nebylo mi to příjemné. Ani takové ty „první lásky“ v první a druhé třídě.

Pak od jisté doby jsem se klukům celkem vyhýbala, nekomunikovala jsem s nimi, měla jsem problém a strach se s nima bavit. To už přešlo, dneska v 17ti ten problém nemám, ale vrtá mi hlavou něco jiného.

I přes to, že nejsem ošklivá. Jsem upravená, pečuju o sebe, mám spoustu zájmů a kamarádek, dle kterých jsem zajímavý člověk, kluky to nikterak nebere. At se snažim, nebo nesnažim, pořád to dopadá stejně – ignor z jejich strany. Ještě jsem se nesetkala s nikým, koho bych zaujala, čímkoliv. A opravdu to není, jak už jsem řekla, že bych se až moc snažila, nebo naopak vůbec. Zkusila jsem všechno – tzn. snažit se intenzivně, a nebo vůbec, i to, že jsem si prošla takovou lhostejností, at se děje, co chce. Ale nedělo se nic.


Možná je to tím, že si s nima neumím „hrát“. Přijde mi to pod mou úroven. Prostě jen pořád a všude čekám, až někoho víc zaujmu já, a on udělá ten první krok.

Fakt mám posledno dobou dost pocit, že mi chybí láska. Často o něco prosím anděly a mám pocit, že vždycky to pomůže a vyřeší se to. Občas je prosím i o lásku a o někoho, s kým bychom se měli rádi, ale ne. Nic se neděje. Vysílám i přání do vesmíru. A opět bez účinku.

Moje okolí už kvůli tomu, že mám jen samé kamarádky a minimum kamarádů, začalo řešit, jestli nejsem lesba. Nejsem.

Přijdu si už strašně sama. A začínám to špatně snášet.

Někdy v listopadu jsem se s mamkou tak bavila a ona říkala něco ve smyslu, že je dobrý znát svůj rodokmen, předky, rodinné vztahy, a hlavně i proto, abych pochopila, „proč mají ženy u nás v rodině problémy s chlapama“. Moje mamka se dost zabívá esoterikou, minulými životy, anděli, tarotem,.. a mám pocit, že mi tím něco naznačovala. Respektive, dneska jsem si četla rozhovor v jednom časopise, a tam se ona paní zminovala o tom, že byla u astrologa a ten jí řekl, že mají v rodině vztahové prokletí, které sahá po generace zpátky. Mluvila totiž o tom, jak velké problémy měly u nich v rodině všechny ženy s muži a láskou. Zamyslela jsem se nad tím, a přemýšlím, jestli mi to máma nechtěla vl oni v zimě taktéž naznačit, protože když se na to tak podívám, tak moje 14letá sestra taktéž neni ta, na kterou by všichni spolužáci letěli, nikterak kluky nezajímá… Moje mamka taktéž nebyla nikdy nikterak žádaná, až pak přišel táta. S ním má mě a mojí sestru. Mají v plánu se rozvádět, nedopadlo to. A tak podobně hlouběji a hlouběji, když se dívám po těch příbuzných ženách. Bojím se, že opravdu něco jako vztahové prokletí existuje. Prostě mám kdesi v čemsi zakódováno, abych opačné pohlaví nezajímala. Strašně mě to děsí. Já chci lásku.

Máma mě slíbila, že mě objedná na regresi. Tak třeba tam taky pochopím, proč mám můj život takový, jaký mám.

Ale nevím, proč prostě nemůžu potkat nikoho, koho zaujmu? Nechci na nikoho čekat, do třiceti let, až se uráčí přijít. Mám pocit, že dneska jsem v tom nejlepším věku a nevím, proč bych si nemohla užívat. Přijdu si hloupě, jak tu fnukám, jak v nějaké poradně pro náctileté. Ale já se pouze snažím pochopit hlubší důsledek mého „problému“. Není to třeba tím, že jsem i nějak zablokovaná vůči ventilování citů a emocí?

Alue, děkuji moc za tvůj čas, K.

Odpověď:

Ahoj,
Je potřeba pochopit, že vše pro řešení aktuálních problémů máš tady a teď. Vždy je nutné za sebou dělat velké tlusté čáry a zabývat se pouze přítomným okamžikem.
Členové rodiny na sobě navzájem rezonují. Děti přebírají energii svých rodičů, stejně tak jako přebírají i povahu a podobu.
Pokud existuje ve vaší rodině nějaký dědičný rys/energie/vzorec chování, který vás staví dál od mužů, než u jiných žen, je potřeba se zaměřit na tento problém, než to hledat v minulých životech. Nemůžeš řešit něco zpětně, můžeš řešit jenom tady a teď, a toho můžeš odvíjet svoji budoucnost.

CO konkrétně je tady za problém, nad tím mohu jenom spekulovat, protože já nikdy podobné problémy neměla a osobně tě neznám… můžeš na první pohled třeba působit chladně, chlapi se tě můžou bát, že jsi nepřístupná a pošleš je do háje… anebo třeba nezachytáváš náznaky. Třeba ses už líbila mnoha klukům, akorát sis nevšimla a včas nezareagovala… taky můžeš mít nějaký zlozvyk, o kterém nevíš… a co když málo hledáš?

Koukáš po klukách jenom v rámci školy? – Co takhle se začít scházet s jinými lidmi na jiných místech? Diskotéky, koncerty, veletrhy, nějaké slezy, kroužky… zapoj fantazii. Svého vysněného muže můžeš potkat na místě, kde bys to nikdy v životě nečekala.

A co se týče toho prvního kroku… no, není tak úplně na škodu ti připomenout, že drtivá většina mužů jsou zbabělci a většinou si nic nedovolí, ani neudělají první krok, pokud ty nevyjdeš vstříc jim a to do takové míry, aby to i CHLAP pochopil. – Proto je skoro umění neskákat po nich, ale zase nebýt netečná. Nepřehánět to s naznačováním, ale zase nenaznačovat málo a pak se zlobit, že druhá strana nereaguje. Někdo to vycítí, někdo to zjistí zkušenostmi, no ale zkrátka čekat až on udělá první krok, není vždy dvakrát moudré. To bylo možná dřív. Ale dnes jsou první kroky na ženách, protože mají víc odvahy. Spíš bývá dobré udělat jasný první krok a pak počkat, než nedělat žádný, čekat a pak se divit.

Takže pokud jsi taková, že moc neprojevuješ city a třeba bys neměla nikdy odvahu ho prostě chytnout, líbnout a počkat jak se bude tvářit, tak tady asi bude ten zakopaný pes.

Otázka je, co s tím… někdo se umí změnit, někdo se otrká, někdo tu odvahu nakonec najde. A kdo ne, tomu nezbývá než počkat dýl na toho pravého, než ostatní. Jak vidíš, tvoje máma nakonec taky někoho našla. Že se rozvádějí je sice smutné, ale na druhou stranu nikdy nemůžeš čekat, že budeš spokojená až do konce svého života po boku jednoho muže. To ti nikdy nikdo zaručit nemůže. Lidé se vyvíjí, mění a vzájemně se sobě také můžou omrzet. Připoutat někomu kouli k noze je nesmysl.
Z rozvodu nemůžeš nikoho vinit, ani rodiče, ani sebe. Je to mezi nimi a je to o tom, jak vyvíjeli svůj vzájemný vztah.

Být ale ledová královna může mít svoji výhodu: Až ho najdeš, tak to nebude srab, protože bude muset dělat první kroky a bude si tě muset rozmrazit. O to víc si budete sebe navzájem také vážit a o to dýl vám to může vydržet, ale nesmíš rozmrzat moc pomalu, aby mezitím nevychladl on 🙂 – A to není recept na buchtu.

Zkus se nad sebou zamyslet, jestli některou z jmenovaných chyb náhodou neděláš, také se zkus zeptat kamarádek a prokonzultovat to s nimi. – Ony tě znají, vidí jak se chováš a můžou ti dobře poradit.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další díla od umělkyně Bente Schlick: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-19 06:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každá žena hľadá toho pravého…Každý muž hľadá tú pravú…

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-19 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

napr. muž si má ženu vyzdvihnúť u nej doma, ak chce s ňou stráviť čas, nemá ju nútiť aby sa niekde stretli, on ju má prísť požiadať o rande, majú ísť spolu von, spoznávať sa, a potom ju slušne odprevadiť domov do bezpečia…rozvíjajú takto pekný a úprimný vzťah založený na vzájomnom spoznávaní sa…to je to krásne a romantické na čo ste v dnešnej uponáhľanej dobe akosi pozabudli, ale treba to len obnoviť, aby vzťahy zase boli také aké majú byť, aby ste jeden druhému dali najavo, že stojíte o seba ako dvaja ľudia, ktorým vadí, že ho ten druhý berie len po výzorovej stránke a o jeho vnútro sa absolútne nezaujíma. Opačne to vyznie chladno, bez záujmu, za účelom sexu a to tak isto z jednej aj z druhej strany mince. Uvedomte si, že ak niekoho milujete "nie je čo riešiť" a prestaňte sa hanbiť chlapci, tá pravá žena vás nebude obletovať a strkať sa vám na oči a ponúkať svoje telo na obdiv. Ženy, ten pravý muž o vás neprejaví naozajstný záujem, ale vás len využije, ak budete neustále dávať do popredia len jeho výzor a jeho vnútro vás zaujímať nebude. To vnútro vás má zaujímať a nie to ako vyzerá a čo všetko vlastní a má. Ak sa chcete však naďalej vzájomne len zneužívať, ak vás naďalej zaujíma len telesný pôžitok, tak si to robte tak ako doteraz, ale šťastní takto nebudete, pretože sa hráte na niečo čím nie ste. Vy nie ste iba telami, ktoré túžia po slastnom zážitku, vy ste ľudia, ktorí majú svoje bijúce srdce, city, dušu a netreba sa za to hanbiť. Ja som romantička a nikdy sa za to hanbiť nebudem. Ja chcem krásny vzťah založený na láske a nielen na "potešení". Takže si počkám na muža, ktorý bude o moju lásku bojovať, osmelí sa sám, ja mu to doprajem, pretože viem, že silný muž a milujúci muž urobí pre ženu čokoľvek ak ju raz miluje a nevzdá sa len tak… Ani vtedy, ak každý robí pravý opak… Ak robí ten opak, tak je nešťastný… A ja chcem šťastného muža po svojom boku a nie utrápeného a ustráchaného…

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-19 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niekto si môže myslieť, že som náročná a vyžadujem veľa…To nie je pravda…Ja chcem len vytvoriť šťastný vzťah a nie nejakú napodobeninu vzťahu dnešnej doby, kde si navzájom od začiatku klamu a využívajú sa, potom budem radšej sama a šťastná ako spolu s niekým a nešťastná…

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-19 06:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerovnováha vo vzťahoch medzi mužmi a ženami je a existuje a to práve preto, že muži sa neodvážia byť mužmi a ženy nechcú byť ženami… Ja sa pýtam, ako môže takýto pár vychovávať potom šťastné a spokojné deti? Ako môže vzniknúť skvelá budúca generácia, ak samotní rodičia nie sú takými akými by mali byť???

Ikona diskutujiciho Tania 2012-06-19 07:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to vidím jako Alue i Primula dohromady. Až budeš připravená, ten pravý se najde. Buď v klidu sama sebou a užívej si života. Nemysli na něj a on přijde. Někdy prostě musíš dát vesmíru trochu času :). Uvolni se a mysli na něco jiného. Někdy má člověk za úkol prostě čekat, něco se mezitím naučit. Což ovšem nevylučuje sledování signálů ;). Být pozorná, ale ne nedočkavá. A hlavně se neboj, život se ubírá různými cestǐčkami. Co ty víš, co si na Tebe přichystal? Dej pozor, abys si nezavřela vrátka před tím pravým jen pro samotnou touhu už někoho potkat a s někým být. Všechno je v pořádku, není čeho se bát. I když nevidíš obraz celý neznamená to, že tam nic není. I když je kolem Tebe tma, tak díky té tmě vidiš hvězdy. Zázraky jsou všude kolem nás, jen si je někdy člověk uvědomí až zpětně, časem.

Ikona diskutujiciho Morwen 2012-06-19 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řeším teď de facto stejnou situaci, takže tě moc dobře chápu, ale slečny přede mnou a Alue to již shrnuly dokonale. V sedmnácti máš mraky mraky času toho pravého najít, a to by bylo, aby se k tobě mezi sedmi miliardami lidí, co na světě jsou, někdo nenašel:-)

Ikona diskutujiciho Jarda 2012-06-19 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K: odkud jsi? :-)

Ikona diskutujiciho K.L. 2012-06-19 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem o pět let starší a jsem na tom úplně stejně. Aluško, nešla by tady založit nějaká seznamka? Sem totiž chodí zajímaví lidé 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-19 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Primula to napsala pěkně.

Ikona diskutujiciho Saila 2012-06-19 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no vidite lidi me je 27 a taky porad cekam ale vim ze uz je nekde blizko:-)

Ikona diskutujiciho Verea 2012-06-19 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Děkuji za Tvá hřejivá slova, velice mi Tvůj komentář pomohl 🙂

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-06-19 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo, ti chlapi… S nima je hrozně, ale bez nich ještě hůř… :D

Ikona diskutujiciho Ketty 2012-06-19 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, prožila jsem si podobnou situaci jako ty, ale jak tu říkají ostatní není v tomhle kam spěchat a až najdeš bude to o to víc stát za to, i když chápu, že už to řešíš a nechceš být sama.. Jinak jsem podobná v tom, že neumím dávat moc najevo city a balit kluky, nakonec mě v podstatě zachránila seznamka na internetu a potkala jsem tam hodně blízkou dušičku, i když nám to nakonec nevydrželo, rozhodně ničeho nelituji.. Na seznamce alespoň vím, že ten druhý také hledá někoho blízkého a lépe se překonávájí počáteční rozpaky při rozhovoru přes mail a i si tím člověk natrénuje se scházet a bavit se s cizími kluky, takže případně vřele doporučuju.. Také myslím, že v tvém věku jsou kluci ostýchavější než budou později, takže se určitě neboj a toho pravého určitě časem najdeš a jak správně píše Alue zase to bude o to víc stát za to :).

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-19 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: K seznámení tu slouží chat.

Ikona diskutujiciho Riliaf 2012-06-19 15:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: No zrovna ty máš co říkat 😛

Ikona diskutujiciho onni 2012-06-19 18:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zbytecne rikat 17-lete divce, ze v 17 asi tezko najde osudovou lasku. Ale je to fakt. Tedy, mozna ze by ji nasla, ale z vlastni zkusenosti, i ze zkusenosti lidi kolem me mohu rict, ze neni nic horsiho, nez si v puberte najit kluka a byt s nim po zbytek zivota. Jiste, jsou svetle vyjimky a tem lidem to trochu i zavidim, ale porad jsou to vyjimky.

Ikona diskutujiciho Eva 2012-06-19 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V sedmnácti letech člověk chce přítele stůj co stůj – včera bylo pozdě:-) – a představa, že budu čekat se zdá být nesnesitelná, ale právě tenhle stav stresu, napětí a očekávání kluky odhání. Člověk někdy své myšlenky nedává najevo, ale má je doslova napsané na čele. Když holka něco hodně očekává (např. užívání si – sex), tak to doslova na kluky křičí – bacha, téhle na tom příliš záleží! Nemít vztah v sedmnácti je nepříjemné, ale ve třiceti to člověk prožívá ještě hůř.  Když člověk cítí, že by si měl ještě něco před tím vyřešit, tak je asi na správné cestě. Vztah si člověk nevydupe – ten přijde až v okamžiku, kdy už ho zas tak moc nepotřebujeme a jsme natolik silní, že se bez něj dokážeme i obejít. Někdo to má v sobě odjakživa (třeba Alue:-)), a tím si kluky automaticky k sobě přitahuje, ale někdo se k tomu musí teprve dopracovat – vztekat se a zlobit nemá smysl, protože každý máme jiný osud a ti, co si teď užívají, si třeba nebudou užívat později.

Ikona diskutujiciho M 2012-06-19 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Autorke by som poradila prečítať si knihu alebo pozrieť film "The Secret". Prajem veľa šťastia 🙂

Ikona diskutujiciho Jašenka 2012-06-19 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jsem sice o pár let straší než Ty ,ale jako by mi tvuj článek hovořil z duše. Také už nechci být sama,ale bohuželk toho pravého jsem taky ještě nenašla. A co se týká projevování citů a emocí jsem na tom úplně stejně jako Ty.

Ikona diskutujiciho Septik 2012-06-19 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tania: Moc hezké :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-19 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Nu cožpak o to, já se ráda dívám na polonahé lidi, mě to problém nedělá… ovšem otázkou je, co by to dělalo s ostatními a jaké by byly důsledky… takže ne :D

Ikona diskutujiciho Jarda 2012-06-19 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Septik: asi tak. Ale postačí i obyčejná fotka ;-D

Ikona diskutujiciho Furyl 2012-06-20 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako kluk bych chtěl na obhajobu říci, že to, že si nic moc nedovolí není proto, že jsme zbabělci, ale proto, že nechceme holku uvést do nevhodné situace, která by jí nebyla příjemná. Možná jsem jeden z mála, ale i takoví jsou!

Ikona diskutujiciho Dave 2012-06-20 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo seznamka zde je super nápad, jsem pro 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-06-20 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Veď práve preto že je nás tolko miliárd, sa to tažko hladá, z tak veľkého výberu je nemožné vybrať si jednu osobu :D.

Ikona diskutujiciho gretka 2012-06-20 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já si myslím že tlačí na pilu.měla by si užívat života.pokud hledá a nemuže najít pak hledá on jí a vesmír zařídí aby se potkali.

Ikona diskutujiciho Maruška 2012-06-21 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá slečno K.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-07-08 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Proboha Maruško, kdyby šlo přehodit dvě čakry, tak už je tazatelka dávno mrtvá. Nevykládejte lidem takové věci, vždyť to před zdravým selským rozumem neprojde.

Ikona diskutujiciho K. 2012-07-16 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se to vyřešilo .)))

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-04-16 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Seznamka by tady nebyl vůbec špatný nápad :)! Taky bych byl pro, chodí tady super lidi

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek