Psychometrie: Jak se naučit proutkaření a práci s virgulí

26.1.2021 v Návody 5

Proutkaření je výborný způsob, jak se učit vnímat energii přírody. ,,Kouzelný“ proutek, uříznutý a využívaný při hledání rudy, má své kořeny už v polovině 16. století v Německu. Proutkaření si však začíná získávat popularitu až v 17. století a později.
Ve Vietnamu americké námořnictvo používalo proutkaření k hledání min a nepřátelských nástrah. Jak vidíte, proutkaření lze uplatnit při hledání čehokoli. Vody, energie, válečných nástrah, nebo nerostů.Ačkoli nejproslulejší pomůckou je rozdvojený proutek,  který se ohýbá směrem k nalezenému objektu, lze použít také kovový předmět. Použitelné je i kovové ramínko po odstranění háčku. V minulosti se používalo i kyvadlo, které sloužilo zejména k nalezení hledaných osob, kdy se jím kývalo nad mapou, nebo vlastnoručně nakresleným diagramem… Techniku si půjčují i dnešní filmy a seriály s paranormální tématikou.

Studenti psychometrie se učí několik typů proutkaření a jejich praxe zahrnuje:

1. Určení hledaného předmětu: voda, energie, objekt pod zemí.
2. Vyrytí názvu objektu nebo jména osoby do své mysli.
3. Používání proutkařských pomůcek, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech. (ale virguli si můžete i sami vyrobit)
4. Vedení podrobných zápisků o všem co prováděli.

Hledání vody v přírodě
Nejlepší je uříznout úplně čerstvý tenčí vrbový proutek, který se rozdvojuje, nebo čerstvou rozdvojenou větvičku. Rozdvojené konce chytíte do rukou a druhou stranu proutku namíříte vodorovně před sebe.
Myslete na vodu a choďte pomalu přírodou.
Jakmile narazíte na pramen, proutek se vám ohne směrem dolů. Čím lepší máte nadání a čím silnější je pramen, tím mocněji se bude proutek sklánět dolů a může mít obrovskou sílu, která vás dost překvapí, protože se s ním můžete i přetahovat.

Pokud to s virgulemi  a proutkařením myslíte vážně, třeba jste si zkusili první návod a zjistili jste že máte vlohy a baví vás to, kupte si kovové pomůcky ve specializovaném obchodě, abyste nemuseli při každém pokusu shánět čerstvou větev. Existuje vícero tvarů virgulí. Některé vám budou sympatičtější a bude se vám s nimi pracovat lépe, takže pokud máte možnost, vyzkoušejte si různé tvary.

Měření energie proutkem nebo virgulí
Proutkařením se dá změřit i proudící nebo vyzařující energie.  Pokud si to chcete zkusit doma a nechcete předčasně utrácet peníze za vybavení, vezměte dvě jednoduchá kovová drátová ramínka a odstraňte z nich háčky. Vyjde vám z toho otevřená trojúhelníková konstrukce.
Do každé ruky vezměte jedno ramínko na nejdelší straně.
Nedržte je ani moc volně aby se vám nehýbala gravitací, ani příliš pevně, abyste nebojovali proti jejich pohybu, až něco najdete. Správný úchop si musíte natrénovat.

Místa, kde byly háčky, slouží jako ukazatele. Na začátku by měl levý ukazatel v levé ruce směřovat doleva a pravý ukazatel doprava. Podle toho kam vás to pak bude táhnout, postupně ruce směřujte. Pak si určete, co hledáte. Myslete na to a vizualizujte to.
S přibližováním se k tomu co hledáte, by se měly ukazatele nasměrovávat nebo pohupovat tím směrem.

Kdyby se vám popsaná podoba ramínka nelíbila, nebo neseděla dobře do ruky, další možnost, jak si ho upravit, vypadá takto a pak se drží za dva konce mezi prsty.

Z ramínka se dají udělat i klasická elka:

Můžete s virgulí hrát na schovávanou
Váš kamarád v domě schová nějaký předmět a vy se ho pokusíte najít pomocí virgule. Stejně tak můžete hledat i svého domácího mazlíčka. Až se to naučíte dělat dobře, můžete tímto způsobem najít klíče které jste někam zašantročili, nebo brýle. (pokud hledáte marně brýle, ujistěte se, že je nemáte celou dobu na hlavě)
Proutkem můžete hledat také čakry – ukazatel virgule by měl být čakrou přitahován. Jsou lidé, kteří virgulí umí vyměřit a vyhodnotit energetické pole člověka.

Měření energie předmětu
Uzemněte se a uklidněte mysl, vycentrujte se a nemyslete na nic jiného. Postavte se asi dva metry od měřeného předmětu. Přibližujte se k předmětu s virgulí a sledujte její pohyb. Pokud se virgule začne k předmětu přitahovat, nebo se zkříží konce (pokud používáte klasická dvě elka), nebo se zkříží ukazatele uříznutého ramínka na šaty, zaznamenejte si naměřenou vzdálenost.

Pokus můžete opakovat, ale nepřepínejte své síly. Když začnete bloumat myslí jinde, nebo budete unavení, cvičení ukončete.

Doporučuji nespoléhat se jen na virguli, ale zkusit energii cítit i otevřenou dlaní v prostoru který jste změřili. Pokud vám fungují virgule, měli byste mít i předpoklady nahmatat energii přímo a tím rozšíříte své pole působnosti.

Varování
Nepoužívejte proutkaření na destruktivních místech s pochybnou minulostí jako jsou hřbitovy, kostely, nemocnice, léčebny, staré hrady a zámky. Nedělejte to ani na hodně frekventovaných místech kde projde hodně lidí za krátkou dobu, bývají tam hrozné energie.
Na vyhledávání podzemních prostor kopaných člověkem jejichž historii tak úplně neznáte, nebo nemůžete vědět jestli se tam nestalo něco zlého. Otevřeli byste si tak bránu k nebezpečným energiím. Hledejte pouze bezpečné věci, se kterými se můžete spojovat bez úhony na vašem energetickém systému jako je voda, vedení kabelů v zemi, nebo energie předmětu, či mazlíčka.

Nikdy nevstupujte do alfa stavu, ani změněného stavu vědomí, ani nemeditujte na destruktivních místech, kde chodí hodně lidí. Dělejte to nejlépe u sebe doma, nebo v přírodě.

Myslete vždycky na to, že na co se napojujete, to si pouštíte do života, takže se NIKDY nenapojujte na destruktivní duchy, nemocné lidi, lidi s psychickými poruchami a destruktivní místa. Ani v blízkosti takových míst či osob neprovádějte žádný jiný druh duchovní práce.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho myop 2021-01-26 04:06:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do minového pole tedy jedině s virgulí. Ale pozor aby to nebylo na hřbitově. 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-01-26 11:30:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezobrazujú sa tam tie obrazky ,,Z ramínka“. Ale aj tak kovové ramienka nemám, jedno čo som mal som vyhodil, tak jedine že by som náhodou niekde našiel nejaké vyhodené. Ohorelý drôt z velkej prskavky asi dobrý nebude.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-26 12:16:18
Ikona diskutujiciho
sipka

já je vidím, chyba asi bude někde jinde

Ikona diskutujiciho mif 2021-01-26 13:16:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj. Používám „elka“, akorát je nedržím přímo za drát, ale mám je volně strčené v nerezové trubičce (tu držím). Je to citlivější. Zkoušel jsem i „očko“ mezi palcem a ukazovákem, z toho ovšem po chvíli bolí prsty :-). Klasická virgule mi fungovala moc „nahrubo“, tal jsem zůstal u L.

Ikona diskutujiciho Šárka 2021-11-22 13:32:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, viděla jsem taková L-ka jak dobře fungují. Nevíte náhodou, zda se někde dají koupit? Moc děkuji za reakci.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek