Ptačí horoskop: Jaké jste znamení?

26.10.2014 v Zajímavosti 22

Klasický zvěrokruh zná téměř každý, všichni víte, jestli jste Beran, nebo Vodnář. To však není jediný horoskop, který byl kdy sestaven. Podívejte se do našeho článku, zda máte v duši vrabce, nebo páva!

Ptačí horoskop má své kořeny, jak se dá předpokládat, v Asii, konkrétně v oblasti Indie. Původní kalendář se samozřejmě plně nekryje s tím naším, s tím, jak jsme zvyklí znamení přisuzovat, ale postupem času byl pro moderní potřeby uzpůsoben do této podoby.

Ptačí horoskop existuje v několika podobách, ne všude jsou znamení stejná, ale základní charakteristiky samozřejmě zůstávají. Například znamení orla občas bývá zaměňováno za sokola, vrány jsou někdy označovány za havrany a straky za papoušky. To jsou však jen nejobvyklejší variace, existuje jich mnoho dalších.

Orel (21. 3.-20. 4.)

Král oblohy, mocný dravec, který si vždy prosadí to, co si zamane, protože je prostě průrazný, výrazný a nebezpečný. Nespoutaný dravec orel vám na svých křídlech do vínku přináší velké zapálení pro věc, ale taky určitou dávku nadhledu. Dokážete se nadchnout vlastně pro cokoli, nadšení už je pak obtížnější udržet. Plamenná povaha se špatně drží na uzdě, proto jako orel občas odleťte osamoceně do výšin a dopřejte si oddychu.

Kachna (21. 4. – 21. 5.)

Harmonická ochránkyně domova a svého hejna, která vždy dbá na to, aby měla všechny své mladé pohromadě. Staráte se o své blízké podobně, vědí, že se na vás můžou spolehnout, že jste praktičtí a důvěryhodní, praví kamarádi do deště. A navíc máte kachní žaludek – zkousnete prakticky cokoli a urazit vás je opravdu obtížné. Máte neobvyklou schopnost odpouštět a oklepat se ze všeho zlého – tak jako na kachním peří, ani na vás nic neulpívá.


Straka (22. 5.-21. 6.)

Pokřikující rošťačka straka si vykračuje ve svém výrazném černobílém kabátku a drze si přivlastní i to, co není její. I vy strkáte prsty všude, všechno vás zajímá a všechno chcete vědět. Je vás slyšet a umíte se stát jádrem každé společnosti, jste zábavnými společníky. Když vás však někdo nachytá ve špatném rozpoložení, měl by se rychle klidit, občas řeknete nahlas i to, co byste neměli. Pozor na zobáček!

Labuť (22. 6.-22. 7.)

Harmonické krasavice ladně se vznášející na vodní hladině a těšící své okolí pouhým pohledem – to přesně jste vy. Čiší z vás jakási poklidná energie, která pohladí člověka po duši, váš vnitřní klid mnozí vyhledávají. Být ve vaší společnosti je požehnáním. Stejně jako labutě tráví svůj život ve stabilním páru, tak i vy potřebujete stabilní a vyladěné zázemí, rodina je u vás na prvním místě.

Páv (23. 7.-22. 8.)

S hrdostí sobě vlastní nese páv svou korunu a je si vědom své hodnoty, svých předností. I vy víte, jaké jsou vaše silné stránky, a nebojíte se je využít. A tak to má být, nač falešnou skromnost. Ač může někomu tento přístup připadat namyšlený, dokud se nepřeceníte, pokračujte dále. Jste mimořádnou bytostí, sympatickou, příjemnou a silnou, stačí jen občas ubrat a více než sama sobě se věnovat okolí – bude vás za to milovat.

Hrdlička (23. 8.-22. 9.)

Symbol nevinnosti a prosté jednoduchosti, něčeho čistého a ctnostného, to je bělostná hrdlička. A taková je i vaše duše. Morální kredit je pro vás více než důležitý, ctíte řád, systém a spravedlnost. Nedokážete fungovat v chaosu, potřebujete si svou budoucnost nalinkovat. Od ostatních vyžadujete mnoho, stejně přísná měřítka však vztahujete i na sebe. Vaším druhým jménem je disciplína.

Kondor (23. 9.-23. 10.)

Obrovští kondoři mají mimořádnou schopnost neslyšně plachtit vzduchem bez sebemenšího rozruchu či zašustění – nemávají křídly, jen poklidně splývají s okolím. A totéž je vaším cílem, nevyvolávat rozruch, jen harmonicky splynout s okolím, stát se součástí celku, stability a vyrovnanosti. Nesnášíte hádky a ukvapené rozhodování, ke svému životu potřebujete čas a klid. Do svého okolí vnášíte příjemnou atmosféru.

Vrána (24. 10.-22. 11.)

Vrány jsou tajemnými stvořeními jakoby vystřiženými z temnoty noci. Je na nich něco mystického, něco znepokojivého. Na druhé straně jsou to chytrá a učenlivá stvoření, která nemají sebemenší problém dosáhnout všeho, co si zamanou. I vy tak trochu vybočujete z davu, máte svoje tajemství, které vás od ostatních odlišuje. Máte rádi svou samotu, ale i přítomnost ostatních.

Sokol (23. 11.-21. 12.)

Živý, přelétavý sokol hledá ve svém životě zábavu, vzrušení a pobavení. Schopný letec se nebojí ani akrobatických kousků a svou kořist umí polapit v okamžiku dlouhém jedno mrknutí oka. A stejně tak vy. Užíváte si života plnými doušky a neberete ho moc vážně. Společnost vás obdivuje a zbožňuje, mezi ostatními se cítíte jako ryba ve vodě. A když si něco usmyslíte, jdete zkrátka za tím. Bez výjimky.

Sup (22. 12.-20. 1.)

Na první pohled sup možná nevypadá atraktivně, asi málokdo řekne, že je jeho oblíbeným zvířetem. Naopak, postoj okolí k němu je často až negativní. Sup je ale tvor houževnatý, inteligentní a silný. I vy si držíte od lidí odstup a udělat si přátele pro vás není jednoduché. Pokud si však už někoho k tělu pustíte, jste věrným přítelem, vždy po boku, vždy k dispozici. Vaši přátelé obdivují vaši dobrotu a sílu, nebojte se tedy i cizincům více otevřít. Třeba vás příjemně překvapí.

Vrabec (21. 1.-20. 2.)

Společenský nenápadný drobek, který často mění lokalitu a který je vždycky u všeho jako první a na plotě si štěbetá s hejnem všechny novinky. I vy máte přehled, co se ve vašem okolí děje, na koho si dát pozor, kde něco výhodně sehnat, s kým se přátelit. Vaše smysly i mysl jsou bystré a ostré, všechno si pamatujete. Komunikace je pro vás požitkem, bez ostatních lidí nepřežijete, to oni jsou vaší inspirací a stimulem.

Sova (21. 2.-20. 3.)

Sova, záhadná a tak trochu jiná. Její noční život z ní dělá tajemnou neobvyklou bytost upoutávající pohled, umí se ale pohybovat i zcela tiše a bez povšimnutí. I vy dokážete buď vystoupit z řady a být osobností, nebo poklidně splynout s davem, podle toho, co se vám v dané situaci více hodí. Soví moudrost je vaší vlastní, máte unikátní pohled na svět okolo. Buďte sví a nenechte se nikým ovlivnit. Jste pozoruhodnou osobností.

Která opeřená křídla unášejí životem vás? Jste spíše dravým letcem nebo klidnou vodou?

zdroj článku: http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/tajemno/40215-specialni-ptaci-horoskop-jake-jste-znameni

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Kač 2014-10-26 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No nevím…jsem kondor a úplně se nedá říct, že by to na mě sedělo. Rozhodně nesnáším ukvapené rozhodování i hádky, ale (bohužel) jsem nikdy nebyla ten typ, který splýval s okolím :D A to můžu být tichá a "nenápadná", jak chci…nevím… :/

Ikona diskutujiciho Yasminn 2014-10-26 09:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem blíženec-straka a sedí to. Popravdě mi ale přijde, že je to "jen" normální horoskop, kde někdo jednotlivá znamení přejmenoval a ne jako nic nového…

Ikona diskutujiciho Luz 2014-10-26 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připadá mi to hodně podobné jako odpovídající znamení toho klasického horoskopu. Např. přečetla jsem si páva a labuť a je to hodně jako lev a rak a odpovídá to i podle datumů. (Totiž na mě sedí charakteristika labutě a raka, ale podle datumu mi odpovídá páv a lev).

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-10-26 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě zase kondor sedí perfektně, na přítele orel taky:)

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-10-26 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: V poho, taky jsem kondor, taky nemám ráda ukvapené rozhodování a hádky a taky moc s okolím nesplývám:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-26 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu kondorovi: to já jsem taky, ale když si rozeberete lépe výklad, tak on netvrdí, že SPLÝVÁME S DAVEM, nýbrž že toužíme po harmoniii, po splynutí, po jednotě, po klidu. Že na sebe zbytečně nepoutáme pozornost, necpeme se dopředu, neřveme HÁLO TADY JSEM. – Asi tedy je na mysli spíš to, že kondor je tichá voda, co břehy mele a k tomu aby vynikl mu stačí neslyšně si plachtit po svém, okolí ho zaznamená i tak dost, kolikrát líp než křiklouna.

Ikona diskutujiciho Contessa 2014-10-26 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem kondor a sedí to.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-10-26 14:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Orel… Něco sedí a něco ne 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-10-26 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem štír – vrána a řekla bych, že to docela sedí 🙂

Ikona diskutujiciho Míra 2014-10-26 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštní. V tomhle horoskopu na mě víc sedí znamení, v kterym jsem se měl původně narodit.

Ikona diskutujiciho Malina 2014-10-26 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem straka a řekla bych že to vůbec nesedí o__o

Ikona diskutujiciho Inalyn 2014-10-26 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento horoskop poznám, tiež som ho kedysi uverejnila na blogu, ale tuším ešte na starom.

Ikona diskutujiciho L39 2014-10-26 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem jasný albatros:-)

Ikona diskutujiciho Arriane 2014-10-26 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten sokol na me absolutne nesedi. V podstate jsem pravy opak. Na druhou stranu jsem se mela narodit jako vrana a to by sedelo dokonale 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-10-27 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem sup… a jsem hodně společenská a ráda se seznamuji s cizími lidmi… Takže jsem možná takový "sup trochu mimo" :D

Ikona diskutujiciho lori 2014-10-27 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

perfektne sedi 🙂

Ikona diskutujiciho Foxie 2014-10-29 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Labuť! Tak to potěšilo.. :D

Ikona diskutujiciho Verča 2014-10-31 14:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě kondor sedí perfektně a jak píše Alue, i já to vnímám tak, že nejde o splynutí s davem, nýbrž o touze po klidu, harmonii, o temperamentu, tak říkajíc…

Ikona diskutujiciho Foxcz. 2014-11-01 23:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jsem lev a takový ty kecy jak lvi touží po pozornosti, jsou rozenými vůdci nebo mají nějáký umělecký vlohy na mě vůbec nesedí tak jsem ráda že na mě aspoň sedí ten páv :D

Ikona diskutujiciho Michal 2014-11-02 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím, že člověk stále učí něco nového, do nedávna jsem si říkal, že jsem Kozoroh a ejhle, kromě toho jsem ještě Sup 🙂 I když s tou uzavřeností možná až tolik nesouhlasím.

Ikona diskutujiciho Alex 2014-12-02 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě přijde nejpřesnější horoskop zde http://www.femina.cz/horoskopy/charakteristiky-znameni.html

Ikona diskutujiciho Sova 2016-01-26 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sova 100%

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek