Síla mantry – praktické rady k přednesu

7.1.2007 v Nezařazené 2

Mantra je zaklínadlo. Může to být slabika, slovo, nekolik slov nevo věta. Opakujete-li mantru mnohokrát, nezývá se to japa. Mantra reprezentuje určitý aspekt Boha a každá mantra má zvláštní význam a vnitřní sílu.

Pokud nemůžete vstoupit do své nejhlubší meditace, protože vaše mysl je neklidná, je to příležitost k využití mantry. Můžete několik minut opakovat ,,Supreme” nebo ,,Aum” nebo ,,Bůh”. Také pokud jste na emocionální vitální úrovni napadeni a vcházejí do vás špatné myšlenky či špatné vibrace, můžete opakovat ,,Aum” nebo jméno Nejvyššího. V tomto případě se snažte dělat to tak rychle, jak je to jen možné. Když se snažíte vyčistit svou mysl od nečistoty, musíte zpívat tak, jako byste běželi a chytali ujíždějící vlak. Během pravidelné japy, říkejte mantru přesně, běžným, ale dušeplným způsobem. Ale neprodlužujte ji příliš dlouho; jinak nebudete mít čas vyslovovat ji pětsekrát či šestsetkrát, což může být nezbytné. (pozn.: znám ale i mantry které lze odříkávat pouze jednou či třikrát.)

Komentáře

Ikona diskutujiciho milan havlicek 2010-01-01 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hesky den preji vase stranky jsou heske a proto bych se chtel zeptat na mantry ktere se odřikavaji jednou nebo třikrat .dekuji za pochopeni. havlicek.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-12-22 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: také mě to zajímá 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek