Šišinka mozková 2: Látky způsobující kalcifikaci a jak se jim vyhnout

5.11.2019 v Návody 12

K odvápnění šišinky musíte nejdřív udělat tři věci. Odstraníte určité potraviny a faktory z okolního prostředí, které způsobují další kalcifikaci. Dále odstraníte stávající kalcifikaci. A poté vytvoříte vnější prostředí, které podporuje zdravé fungování vaší epifýzy. Zaměříme se teď na první krok.Jak zastavit další kalcifikaci šišinky
Kalcifikaci způsobuje hned několik látek, ale existují dvě hlavní primární příčiny. Je to fluorid a syntetický vápník.
Odstranění vaší expozice fluoridu a syntetickému vápníku, pomůže zastavit další kalcifikaci šišinky.

Padesát procent světové městské pitné vody je fluoridováno. Většina rozvinutých zemí však svou vodu nefluoriduje. V západní Evropě konzumují fluoridovanou vodu pouze 3% populace. Pokud žijete ve Spojených státech a váš zdroj vody pochází z veřejného vodovodu (na rozdíl od soukromé studny), existuje 74% šance, že vaše voda obsahuje fluorid. Nejvíce lidí pije fluoridovanou vodu a sprchuje se ve fluoridované vodě ve Spojených státech.

Mnoho studií ukazuje na nebezpečí spojená se spotřebou syntetických fluoridů:

Kalcifikace šišinky
Způsobuje artritidu (prostřednictvím kalcifikace chrupavky)
Způsobuje onemocnění ledvin
Snižuje IQ a způsobuje poškození mozku
Poškozuje mužskou a ženskou plodnost
Oslabuje zdraví kostry
Způsobuje kardiovaskulární zánět a aterosklerózu
Zvyšuje absorpci olova

Dokonce i americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a American Dental Association vydaly varování před užíváním fluoridů dětmi. (Obě tyto instituce však paradoxně podporují používání fluoridů.)

Přírodní fluorit vs syntetický fluorid
Debata o fluoridech je zavádějící, protože mnoho lidí nedokáže rozlišovat mezi přírodním fluoritem a syntetickým fluoridem.
Přírodní fluorit je minerál, který se nachází v zemi. Fluorit je minerální forma fluoridu vápenatého. Ale fluorid vápenatý není to, co je v pesticidech nebo herbicidech.Fluorid používaný v pesticidech nebo herbicidech je syntetický materiál, jako je kyselina fluorovodíková nebo fluorid sodný. Jedná se o toxické chemické vedlejší produkty při výrobě hliníku, oceli, cementu a dalších. Syntetické fluoridy jsou také nebezpečnými odpadními produkty v odvětví fosfátových hnojiv.

Kyselina fluorovodíková se používá k rafinaci benzínu a k výrobě mnoha produktů včetně klimatizací, mrazniček, počítačových obrazovek, zářivek, plastů a pesticidů. A tyto fluoridové chemikálie se přidávají v malých dávkách do spotřebního zboží.

Jak se tomu vyhnout
Pokud žijete v zemi, která fluoriduje pitnou vodu, pořidťe si kvalitní filtr. Dále přejděte na používání přírodních zubních past. Na trhu je jich obrovské množství a vybere si každý. Důležité je, aby neobsahovala jedovatý fluorid.

Pozor na potravinové doplňky s vápníkem
Vápník je určitě důležitý pro náš organismus, ale dávejte pozor, v jaké formě ho užíváte. Pokud je vápník v syntetické formě, má kalcifikační efekt na šišinku mozkovou. Existuje dokonce studie provedená na Harvardské univerzitě, která spojuje užívání syntetických vápníkových potravinových doplňků se vznikem demence (Calcium supplementation linked to dementia risk in some women). U starších žen také zvyšují riziko srdečního infarktu.

Mnoho doplňků s vápníkem obsahuje uhličitan vápenatý CaCO3, který je znám jako látka způsobující kalcifikaci.

Pokud potřebujete užívat vápník, vždy dbejte na to, aby byl v biologické formě a zahrňte tedy do vašeho jídelníčku vhodné potraviny. Jako je špenát, kadeřávek, brokolice, sezamová semínka, chia semínka a quinoa.Čaj
Nepijte instantní, levný ani balený čaj, obsahuje vysoké dávky fluoridu. Vhodný je kvalitní bílý z tipsů, nebo přejděte na Yerba maté.

Nepřilnavé nádobí
Většina nepřilnavých povrchů obsahuje PFOA (perfluorooktanová kyselina) a perfluorované sloučeniny (PFC).
Jedná se o látky na bázi fluoridů, které jsou toxické a podporují kalcifikaci. Vyměňte tedy nepřilnavé nádobí za nádobí z nerezové oceli, keramiky, skla nebo litiny.
Mezi další produkty, které obsahují PFC, patří oděv odolný proti skvrnám, výrobky zpomalující hoření, koberce odolné vůči skvrnám a balení pro mastná jídla.


Více o ochraně a aktivaci šišinky mozkové najdete také v knize Anděl strážný, která je dostupná v e-shopu Alue.cz – Zde

Jídlo
Jezte pokud možno základní potraviny v co nejlepší bio kvalitě a vyhýbejte se zpracovaným potravinám.

Vysoká toxicita fluoridu z něj činí účinnou složku v komerčních pesticidech. Dva typy pesticidů rozprašovaných na potraviny používají fluorid: kryolit a sulfylfluorid. Kryolit se hodně používá na hrozny.
Podle studie USDA z roku 2005 je průměrná hladina fluoridů ve šťávě z bílých hroznů, bílého vína a rozinek více než 2 ppm (což je dvakrát tolik, než fluorid ve veřejné vodě v USA). Mnoho zemědělců také stříká kryolit na zeleninu jako je brokolice, kapusta a zelí.

Prakticky všechny zpracované potraviny v sobě mají nějakou formu syntetického vápníku: fosforečnan vápenatý, uhličitan vápenatý nebo difosforečnan vápenatý. Všechny tyto formy vápníku vedou ke kalcifikaci.
Kromě toho zařízení na zpracování potravin používají sulfuryl fluorid k dezinfekci svých zařízení i potravin, které kontaminují potraviny dalším fluoridem.

Konzumujte co nejvíce organických, geneticky nemodifikovaných potravin, jak jen můžete. Pokud jíte produkty živočišného původu, ujistěte se, že jsou ekologické ideálně domácí, z volného výběhu a bez hormonů.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Dayananda 2019-11-05 19:07:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je tomu s vodou v ČR?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-06 09:51:48
Ikona diskutujiciho
sipka

nefluoriduje se

Ikona diskutujiciho svetlonos 2019-11-08 08:18:06
Ikona diskutujiciho
sipka

napr.: https://www.pvk.cz/res/archive/168/227551.pdf?seek=1568104741

Ikona diskutujiciho Adri 2019-11-07 00:22:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co vitamin D3?Aky typ je dobry?

Ikona diskutujiciho Nikolai 2019-11-07 10:04:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Tekuty: pouze olivový olej rafinovaný, vitamin D3 (cholekalciferol), stabilizátor: směs tokoferolu a nic dalsiho.
(TEREZIA nebo GENERICA)

Ikona diskutujiciho Adri 2019-11-07 16:53:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dakujem

Ikona diskutujiciho Vladislava 2019-11-07 20:03:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co smaltované nádobí? Nerezové jsem vyhodila a nahradila jej smaltovaným, protože mi léčitelka naměřila, že mi nerezové nádobí působí špatně na ledviny.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-07 20:21:14
Ikona diskutujiciho
sipka

obojí je ok

Ikona diskutujiciho Jan 2019-11-07 20:34:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je synteticky vapnik?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-07 21:56:25
Ikona diskutujiciho
sipka

vyrobený, ne biologicky vázaný

Ikona diskutujiciho Tomáš 2019-11-19 10:10:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera som si spravil NMR sken hlavy. Zatiaľ bez kalcifikácie.

Ikona diskutujiciho Ivana 2020-11-12 17:20:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mohol by si k tomu uviest nieco blizsie?Ako a kde sa tento sken da urobit?

Dakujem.
Ivana

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek