Šišinka mozková 3: Potraviny, které způsobují detoxikaci a dekalcifikaci epifýzy

9.11.2019 v Návody 21

Dnes si ukážeme celou řadu doplňků stravy pro detoxikaci šišinky mozkové, zvýšení mentální síly a tělesné vitality. Ve druhém díle jsme prozkoumali, co dělá šišinka a jak má tendenci se kalcifikovat různými chemikáliemi v našem moderním prostředí. Díky těmto syntetickým látkám má šišinka omezenou funkci. Kalcifikovaná šišinka zhoršuje náš spánek, kognitivní schopnosti, reakční dobu, úsudek, vnímání a výkon.Pokud máte zájem o rozvoj svého plného potenciálu, je pro vás moc důležitá epifýza – šišinka a péče o její zdraví. Proč? Protože když šišinka nefunguje správně, naše vnímání je omezené, jak už jsme si řekli v predešlých dílech. S omezeným vnímáním je naše mysl uzavřená, což snižuje příležitosti pro vnitřní růst.

Dnes prozkoumáme způsoby, jak můžete začít odstraňovat a rozpouštět stávající kalcifikaci, obklopující tuto životně důležitou žlázu.

Šišinkový detox
Obecně je kalcifikace v těle předchůdcem rakoviny, srdečních chorob a dalších častých onemocnění, jak postupně stárneme. Například pro zjištění, zda má někdo mozkový nádor nebo u něj teprve vzniká, používají technici skenování MRI a PET k vyhodnocení úrovně kalcifikace. Totéž platí pro ostatní části těla.

Užívání odvápňujících potravin a doplňků nejen podporuje správné fungování naší epifýzy, ale zároveň podporuje:
Zdravé krvinky
Zlepšené kognitivní schopnosti
Zvýšenou vitalitu

Takže detoxikací epifýzy konkrétními jídly a doplňky které jsou popsány níže, podporujete nejen funkci šišinky, ale vyživujete i krev, další žlázy a orgány, včetně srdce. Nemusíte konzumovat všechny následující doplňky stravy naráz, abyste dosáhli detoxikace epifýzy. Vyberte ty, které s vámi rezonují, jsou pro vás dobře dostupné nebo vám chutnají a poté s nimi experimentujte několik měsíců.


Více o ochraně a aktivaci šišinky mozkové najdete také v knize Anděl strážný, která je dostupná v e-shopu Alue.cz – Zde

Jak vybrat doplňky pro šišinku
To, co je pro nějakou osobu nejlepší, nemusí být pro vás nutně také to nejlepší. Odpovědnost tedy leží na každém z nás, abychom určili, co potřebujeme. To také znamená, že pokud náhodou užíváte nějaké léky, je dobré se poradit se svým lékařem, než začnete užívat doplňky stravy, abyste měli jistotu, že se nebudou navzájem rušit. Nic v tomto článku by nemělo být vykládáno jako forma lékařské péče.

Následuje seznam doplňků s vědecky prokázanými účinky, které podporují odvápnění šišinky mozkové, odstranění toxinů z těla a obnovu tkání.Kurkuma
Kurkuma je vynikající doplněk pro detoxikaci epifýzy. Studie v časopise Pharmacogn Magazine ukazuje, že kurkumin, aktivní složka v kurkumě, může zabránit a potenciálně zvrátit poškození působením toxických fluoridů.

Studie říká: „Suplementace kurkuminem významně snižuje toxický účinek fluoridu na téměř normální úroveň zvýšením antioxidační obrany prostřednictvím jeho zachytávacích vlastností a poskytuje důkaz o tom, že má terapeutický účinek proti neurodegeneraci způsobené oxidačním stresem.“


Kurkuma má samozřejmě mnoho dalších úžasných účinků, ale to už bychom se pohybovali mimo téma článku. Nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat velké mnoství kurkumy každý den, je zakoupit si kvalitní mletou kurkumu a zásobu velkých želatinových kapslí, které si ručně naplníte. Každý den tak můžete pohodlně brát kurkumové kapsle v množství, které si sami určíte. Já jednu dobu brala i 10-15 denně a cítila jsem se výborně.
doplnění: A jak velmi správně připomněla čtenářka, je dobré si do kurkumy přidat trošičku černého pepře, který kurkumu aktivuje (zesílí).

Čtěte také: Kurkuma: výborný pomocník při redukci váhy

Horské mumio, neboli Shilajit
Shilajit je hustá černá pryskyřice, která je plná 85 různých stopových minerálů včetně kyseliny fulvové. Materializuje se v horách a má mnoho úžasných účinku, navíc dělá dobře i šišince.

Četné studie ukazují, že shilajit působí proti stárnutí a chrání před poškozením buněk. Shilajit také snižuje chronický únavový syndrom u potkanů, jak zjistila studie.

Dávejte si ale pozor, abyste nekoupili padělek. Skutečné mumio je hutné a lepkavé, pomalu se roztéká jako roztopený asfalt a je velice hořké. Dá se přímo cucat, nebo rozpustit ve vodě a vypít.
Pokud by vypadalo jako sypký prášek, mělo jinou než černou barvu nebo se dalo lámat, rozhodně ho neberte, to není mumio.

pravé horské mumio (shilajit) je černá lepkavá lesklá pryskyřice hořké chuti

Chaga
Číňané ji nazývají „královnou rostlin“. Na Sibiři se jí říká „dar od Boha“. A pro Japonce je to „diamant lesa“.
Stovky vědeckých studií prokázaly silné účinky houby Chaga na imunitní, hormonální a centrální nervový systém. Studie ve Finsku a Rusku zjistily, že Chaga je účinným protinádorovým činidlem i antivirotikem.
Chaga nám poskytuje fytochemikálie, živiny a melanin. Melanin poskytuje pigment naší kůži, vlasům a očím. Šišinka používá melanin, aby nás chránila před UV zářením.

Sibiřská chaga je podle odpozorovaných účinků nejsilnější, s nejvyššími zaznamenanými hladinami antioxidantů podle stupnice ORAC.

Nejúčinnějším (a tradičním způsobem) požití Chaga houby, je čaj. Dá se koupit po velkých kouscích (vypadá jako nasekaná stromová kůra). Dají se louhovat i velké kousky, ale lepší je chaga rozemletá na jemný prášek, například v kávomlýnku.

Příprava je snadná. Zalejte chagu horkou vodou a nechte v přikrytém hrnku po dobu 45 minut. Vypijte.

Čaga je vlastně černá koncentrovaná hmota mycelia dřevokazné houby Rezavec šikmý. Takhle vypadá v přírodě na stromě.

Tamarind
Dvě studie ze začátku dvacátých let prokázaly (zde a zde), že tamarind znatelně zvyšuje vylučování fluoridů močí. Vědci se domnívají, že tamarind může být dokonce schopen zvrátit účinky kostní fluorózy způsobené požitím fluoridu. Sloučenina z tamarindové ovocné skořápky může být dokonce použita k defluoridaci podzemní vody (studie zde).
U nás se dá tamarind koupit jako semínka pro pěstování na zahradě, nebo třeba v podobě tamarindové pasty.


Jablečný ocet
Kyselina jablečná v nepasterizovaném jablečném octu detoxikuje těžké kovy, zatímco přírodní vitamíny, minerály a enzymy zásobují vaše tělo potřebnými živinami. Kyselina jablečná se váže na toxiny a pomáhá tělu je účinněji eliminovat.
Jablečný ocet také pomáhá vyčistit lymfatické uzliny, aby umožnil lepší lymfatický oběh, který je nezbytný pro odstranění toxinů a zlepšení vaší imunitní reakce. Je vynikající pro detoxikaci epifýzy.

Jablečný ocet je pomůcka číslo jedna pro jeho snadnou dostupnost a nízkou cenu. Aktivně také rozpouští kalficikaci na šišince mozkové a umožňuje tak obnovu její funkce.

Ujistěte se, že používáte přírodní kvalitní jablečný ocet a že je dodáván ve sklenici, nikoliv v plastové lahvi.

Více o jablečném octu a jeho dávkování najdete v nedávném článku: 9 nemocí, které vyléčí jablečný ocet za dva měsíceBór
Ve studii z roku 1942 Marcovitch a Stanley zjistili, že kyselina boritá je protijed proti fluoridu. Kyselina boritá je nejčastější forma bóru, stopového minerálu.

Potraviny s vysokým obsahem bóru jsou:

Avokádo
Mandle
Banány
Fazole
Řepa
Cizrna
Datle
Lískové oříšky
Švestky
Rozinky
Vlašské ořechy
Horské mumio – Shilajit

Zelené superpotraviny
Konzumace syrových zelených potravin bohatých na chlorofyl také pomůže chelátovat těžké kovy z krve a zároveň ji vyživují. Potraviny bohaté na chlorofyl, jako je chlorella, spirulina a zelený ječmen, také zvyšují hladinu kyslíku v krvi, opravují poškozenou tkáň a posilují imunitní systém.
Teoreticky by vše, co podporuje kyslík a imunitní funkce, mělo podporovat vaše tělo i při zvrácení kalcifikace epifýzy. A všechna jídla nabitá slunečním zářením by také měla podporovat zdravé fungování epifýzy.

Jak začít
Nejlepší místo kde začít, je vaše celková strava. Stravujte se čistě, jak bylo doporučeno v předešlém dílu, dávejte si pozor na chemikálie v jídle a zubních pastách. Vyberte si dva nebo tři z výše uvedených doplňků k zahájení detoxikace epifýzy a pravidelně je berte. Určitě by sem měl patřit kvalitní jablečný ocet, který rozpustí kalcifikované části na šišince.
Posilujte svůj imunitní systém a podporujte šišinku s potravinami bohatými na chlorofyl, které vylučují z těla těžké kovy, jako je chlorella a spirulina. Pro doplnění vstřebatelných minerálů je výborný shilajit.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho ketty 2019-11-09 07:51:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, moc děkuji za články z poslední doby o šišince mozkové, jablečném octu. Jsou to věci, které sice znám, ale takové shrnutí a připomenutí je skvělé a donutí to člověka zase více zařadit do svého života. Je skvělé kolik je možností detoxu šišinky, některé jsou pro mě úplně nové, některé jsem již užívala – jablečný ocet, kurkumu a mumio. Film Gattaca také výborný na zkouknutí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-09 09:37:43
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Ikona diskutujiciho JOjo 2019-11-09 09:22:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dotaz k té kurkumě. Dávám jí často do vaření a vím, že se k ní má přidávat černý pepř, kvůli aktivaci kurkumy. Když se tedy užívá pro detox (třeba do tobolek), tak se dává taky s pepřem? díky za info

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-09 09:37:18
Ikona diskutujiciho
sipka

já dávala bez, ale klidně si přisyp 🙂

Ikona diskutujiciho octomaník 2019-11-09 09:54:27
Ikona diskutujiciho
sipka

JOjo: černý pepř se třeba přidává do zlatého kurkumového mléka, aby kurkumín (což je látka v kurkumě) zvýšila své účinky; jde o zvýšení účinku kurkumy (kurkumínu) nikoliv o aktivaci kurkumy…….

Ikona diskutujiciho Luk 2019-11-09 10:49:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem zvědaví proč ten rošťak Tamarind je toho schopný, třeba rovnou té defluoridaci vody, tady prostě asi musí být nějaká látka, co přímo pobere ten fluor, fakt by mě zajímalo jak to funguje na molekulární úrovni. Protože ono to zní v pohodě, že i větší podpora vitality organismu napomáhá, aby sám začal vylučovat fluorid, ale prostě když se zamyslíme že ten samotný Tamarind obsahuje asi nějaké látky, co prostě dokážou molekuálně vyřadit ty molekuli fluoridu 😀 však to musí defluoridovat možná i naše tělo když je v něm obsažena voda nwm fakt by mě zajímalo jak to zvládá nějaká ta látka a pak možná to není o tom podpořit organismus k dobrému vitálu, ale o tom že nějaká látka s kombinací fluoridu a asi i zfluoridovanych molekul ho odrovná. Možná pak ta určitá látka by se mohla vyhledávat k používání stejně jako ten Bór.
U mě zajiskřil správnou volbou ten Tamarind a pak k tomu dodat ten jablečný octík 😀

Ikona diskutujiciho V 2019-11-09 14:13:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aby telo vstrebalo kurkumin nebo vitaminy obecne je nutne konzumkvat s tukem. Napr. Kokosove mleko, kurkuma, pepr – chvilku povarit a pak teprve dojde ke spravne aktivaci kurkuminu a vstrebatelnosti pro telo.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2019-11-09 18:25:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se zvencnu! Tohle je nejdůležitější série článků (nebo jedna z nejdůležitějších) z oblasti psychického i duchovního rozvoje, která kdy na aluska.org vydala – více top už to ani nemohlo být. Moc ti za toto velkorysé doplnění tvých poznatků o péči o šišinku mozkovou děkuji! 💖

Ikona diskutujiciho ALLY 2019-11-09 19:40:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer, děkuji za informace. Chlorellu a Ječmen jsem zařadila do jídelníčku jako jedinou živou potravinu. Je mi 59 let, cítím se skvěle, neberu žádné leky a obvodní lékařka při preventivní prohlídce nevěřícně kroutí hlavou nad hodnotami krve. Vůbec jsem netušila, že ZELENÉ. POTRAVINY mají úžasný vliv na šišinku. Děkuji moc za tento poznatek. Ally

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-09 20:09:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsi ji dorazit: Paní doktorko, skvělé zdraví mám právě proto, že neberu hnusný chemický léky, víte? 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-09 21:38:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten článek je skvělý a velice přehledně a dobře zpracovaný. děkuji 😊 ale já už to snad ani fakt psát nemusím…. víš, že mně se
tu líbí vždycky všechno 😄

Ikona diskutujiciho Adri 2019-11-10 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mozem to brat aj ked kojim?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-10 08:46:41
Ikona diskutujiciho
sipka

zelené potraviny určitě můžeš, vyživí i plod

Ikona diskutujiciho Kur 2019-11-18 21:32:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samotná kurkuma není moc vstřebatelná, takže ji kapslovat moc nezabere. Důležitý je extrakt (kurkumin). Dokonce i kombinace s pepřem je už technologicky překonaná.

Před 25 lety se zvyšování vstřebatelnosti kurkuminu začalo zvyšovat kombinací kurkuminu s extraktem z pepře. Extrakt z pepře zvyšuje propustnost střevní stěny a blokuje v játrech určitý druh enzymů odpovědných za detoxikační procesy. Z těchto důvodů dlouhodobé a pravidelné užívání pepřového extraktu nemusí tedy být vhodné. Extrakt z pepře také nežádoucím způsobem ovlivňuje účinek velké většiny léků. Pepř navíc řeší jen polovinu problému – blokuje metabolickou přeměnu kurkuminu v játrech, ale vůbec nezlepšuje jeho rozpustnost. Phytosome technologie řeší obojí a bez potřeby dodávat pepřový extrakt. Je proto účinnější a vhodná pro dlouhodobé užívání a působení kurkuminu v organizmu.

Ikona diskutujiciho Ondřej 2020-03-08 17:27:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně bóru je taky v polníčku a v kaviáru.

Ikona diskutujiciho Lukas 2020-05-24 21:51:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Začnu se o epifízu pořádně starat. Dnes jsem se dozvěděl o co jde jistým lidem.
Fluorid v pastách, hliník a rtuť ve vakcínách atd. O vakcíny teď právě jde. Chtějí ochromit epifýzu u lidstva.

Ikona diskutujiciho Sojina 2021-01-03 18:33:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosim mohu mumio v tabletach?Nikde jsem nesehnala jen „hmotu“…Chaga co koukam je taky spis jako prasek a caj nez samotna houba….nejo neumim hledat.
Pokud Alue nekde kupujes,muzes dat odkaz? Mic dekuju 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-03 18:43:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mumio u komerčních firem nenakupuju, ale na netu jsem čistou pryskyřici viděla (nevím kde, ale někde to bylo).

Ikona diskutujiciho markéta nikol 2021-07-08 09:48:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alu, chtěla jsem se zeptat, jak mám užívat kyselinu boritou?

Ikona diskutujiciho vilda z Nejdku 2021-09-08 03:20:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro markétu nikol z 8. 7. 21 : čistý, 3%tní roztok kys. borité, 5 ml = kávová lžička deně, zapít troškou čisté vody, jak dlouho, to je na Vás, dá se objednat v poctivých lékárnách, je jejich ochrana před nesmysly z EU, borová voda oční kapky, tu opravdu neužívat vnitřně, je v ní přidaná jedová složka.
acidi borici 3% pomůže šišince, ale také např.kloubům od bolesti aj.

Ikona diskutujiciho :jozef: 2024-02-20 08:14:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prosím, a ako je to s kofeínom v listoch čajovníka čínskeho, teofylínom? to isté ako kávový kofeín?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek