Skřítek Plamínek

7.2.2010 v Bytosti 9

Skřítek Plamínek

Tento druh skřítka je opravdu malinký, více než pět centimetrů neměří.

Je to nejmenší skřítek ohnivého elementu, dá se potkat v krbech a táborácích. Tito malincí skřítci milují oheň. Když v jejich okolí žádný oheň nehoří, shovávají se v zemi, nebo přebývají v jiných dimenzích. Tyto malinké bytůstky přitahuje oheň.

Když zapaluji krb, objevují se v něm pořád ti samí Skřítci Plamínci. – Je to skupinka, která ví, kam chodit za svým milovaným elementem. V krbu není oheň nikdy příliš velký, proto v něm nejsou žádné vyšší ohnivé bytosti. Pouze tito plamínci, nebo velice zřídka v něj jsou trošku větší ,,Ohnivé Ještěrky”. O těch ale není řeč 🙂

Tito skřítkové na první pohled vypadají jako hyperaktivní svíčka. – Jsou malincí a černí, mají špičaté vysoké kloboučky, kulatou hlavičku a štíhlounká podlouhlá tělíčka. Okolo jejich černého těla bývá zářivá aura, která vypadá jako malý ohýnek, právě ve tvaru svíčky.

Tito skřítci bývají dvojího druhu, nebo chcete-li pohlaví. Kluci mívají kloboučky špičaté a vysoké, holčičky mají zvlněnou sukénku po kolena a jejich kloboučky se nahoře kroutí do spirály.

Tito skřítci v ohni hlavně dovádějí. Vyskakují a polena a dělají hvězdy, kotrmelce, nebo spolu tancují.

Když do krbu přiložím, skřítci vesele děkují a potom se dál věnují své zábavě. Když v krbu oheň zhasíná, skřítci zůstávají u žhavých uhlíků. Když krb vychladne, odcházejí po celodenním dovádění zpět do jiných dimenzí a do země.

Skřítci nebývají smutní, ani naštvaní, když oheň zhasne. Berou to jako přirozenost. Když je oheň silný, skřítci v něm hodně divočí. Když oheň slábne, i skřítci se zklidní.

Skřítci které vídávám na mě často mávají a rádi mě zdraví.

Jsou to bytosti ohně, ale nemají nic společného se zlem ani s peklem. Nejsou to žádní služebníci temnot, jak by někoho mohlo napadnout. Tak jako se květinové víly starají o rostlinky, právě tak tito Skřítci Plamínci udržují a milují oheň.

Jsou hraví a veselí. S lidmi si moc nepovídají, protože je náš svět zase až tak moc nezajímá.

Na přiloženém obrázku vidíte Skřítka Plamínka v hodně detailní verzi. Ale pamatujte, tihle malí tanečníci jsou velcí asi jako první článek vašeho palce 🙂

Vpravo nahoře jsem naznačila, jak vypadá ,,ženská” verze tohoto skřítka, akorát jsem tam nedomalovala plamínek, který okolo sebe samozřejmě mají holčičky taky 🙂

Obrázek ale není fotka, asi se mi nikdy nepodaří dokonale vystihnout jejich nádheru, jejich šťastné umouněné tvářičky 🙂

Další mé kresbičky najdete TADY

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-02-07 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé ty znááám:) Už jak jsi o nich psala nedávno jsem si říkala, že vypadají docela podobně jako bytůstky, co vídám v ohni občas já a jak vidím obrázek – no to je přesně ono:) Ale kromě nich jsem viděla i jiskřivé bytůstky s křídly, asi víly ohně či co, moc nádherné bytosti, které ale neměly takové tmavé tělíčko, byly celé z jiskřiček a ohně a když z ohně vyletěla ta sprška jisker, odletěly s nimi a pak zmizely, bylo to hrozně nádherné se na ně koukat, jak tančí a radují se z ohně… Inu oheň je můj nejbližší a nejmilejší živel:)

Ikona diskutujiciho II|II 2010-02-07 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rychle jsem utikal prilozit do kotle, abych se podival, zda-li tam nekdo netancuje. Nic jsem tentokrate nevidel, za to jsem musel otevrit okna v celem baraku, protoze jsem si tim cumenim do kotle pekne vykouril barak. Oh well…musim na o jinak..:) Krasnou nedeli, Alusko…

Ikona diskutujiciho iaa 2010-02-07 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hahahaa ten vypada bozsky :))

Ikona diskutujiciho iaaa 2010-02-08 08:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

miluju skritka plaminka :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-02-08 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Škoda, že na papíře to člověk nikdy dokonale nezachytí.. 😛

Ikona diskutujiciho iaaa 2010-02-08 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tje jedno i tak vypada god :))) udelam si v pokojihu ohinek a treba neco uvidim,kdyz neshorim :D

Ikona diskutujiciho iaaaa 2010-02-08 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jakoze malej. proto s i :D

Ikona diskutujiciho Martin 2012-05-22 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tahle bytůstka na mě mluvila jednou v noci..byla u mých nohou,viděl jsem pouze ten tmavý plamínek už bez postavičky uvnitř,říkala mi jménem.Probudil jsem se do vnímání astrálu vleže mírně nad fyzickým tělem.Jinak při vědomí je bohužel vnímat nedokážu.Bohužel jsem z rozhovoru brzy "vypadl" a probudil se.Nikdy dříve jsem o nich nečetl,takže se jedná o autentický zážitek..:-)

Ikona diskutujiciho :) 2014-10-22 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek jsem našel v mírně poupravené verzi v týdenníku Spirit 40/2014. Asi už nemají o čem psát, tak vykrádají obsah, kde se dá.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek