Technika rychlého uzemnění

9.7.2019 v Návody 6

Technika rychlého uzemnění je určena pro ty z nás, kteří se topí v moderním způsobu života, musí se vyrovnat se stresujícími a nepřirozenými situacemi. Takže vlastně pro všechny. Nejsme schopní naplno pracovat 12 hodin denně a spěchat z jedné práce do druhé. Jsme duchovní bytosti, které by se měly také naučit, jak se osvobodit od dusivých pocitů vyvolávaných hmotnou říší. Jak ze sebe shodit stres a na chvíli zapomenout na všechny své povinnosti a trable. Zejména to lze meditací a zábavnými aktivitami.Je dobře známo, že tato říše je dost těžká a hustá. Nedovoluje tedy člověku mnoho svobody, všechno se jí musí přizpůsobovat. Zejména dnes, když jsme všichni nuceni pracovat více, než jsme kdy dříve pracovali jako lidstvo a odpojili jsme se od svých duchovních, tradičních a filozofických pramenů. Jsme v éře, kdy panuje materialismus, konzum a rozvolnění mravů, morálky a tradičních hodnot. To vše se obrací vzhůru nohama. Normální je nenormální, nenormální je prezentované jako normální. Není divu, že lidé mají v duši smutek, v myšlenkách naprostý hokej a mají pocit, že jsou tím zavalení. Takže jak si od toho napětí odpočinout a jak se od něj na chvíli odpojit?

Co je uzemnění?
Uzemnění je proces, ve kterém sladíme své energie tím, že uvolňujeme přebytečnou energii a posíláme ji zpět do Země. Dělává se to v přírodě a technika je to dost jednoduchá, ale ne vždycky máme zrovna teď hned okamžitou možnost vyběhnout ven na trávu. Jsme třeba v práci, jsme tam zavření, nemůžeme odejít, ale zároveň se potřebujeme uklidnit a srovnat. Tato technika je proto koncipovaná pro okamžité využití kdekoliv, bez ohledu na vaši situaci a místo. Přivedením mysli do přítomného okamžiku se zbavíte přepětí, které vás stresuje. Uzemnění je nezbytné pro uvolnění energie, která se v nás hromadí z různých zdrojů, se kterými přicházíme do styku prostřednictvím svých každodenních činností.

Proč uzemnění?
Uzemnění je výborná technika v situacích, kdy se věci dostanou mimo naši kontrolu a my ztratíme vnitřní klid. Úzkost je moderní rakovina. To je to, co narušuje naši morálku a potlačuje naše konstruktivní schopnosti, včetně mimosmyslových.

Rychlá technika uzemnění je vhodná:
– Když čelíte černé magii, prokletí, nebo vás zasáhl zlý pohled (To jsou ti lidé, co se na vás podívají tak nenávistně, že kdyby pohled zabíjel, tak už čucháte k fialkám zespoda… toto ,,zlé oko“ je potřeba z vaší aury sundat, pokud o něm víte. Návod jak zjistit, jestli to na sobě máte, je Tady).
– Když jste právě dokončili nějaký rituál, je to výborné zakončení.
– Když se věci dostanou mimo vaši kontrolu, ať už fyzické, nebo duchovní a propadnete zmatku, panice, vnitřnímu chaosu.
– Když vás přepadne úzkost a deprese.
– Pokud se cítíme „odpojeni“ od našeho těla nebo světa, ve kterém žijeme. Jinými slovy, když se nám realita nezdá dost reálná.
– Když chceme začít meditovat a zaměřit se na přítomný okamžik

Proč uzemňovací technika?
Vzhledem k tomu, že je to opravdu velmi snadné a lze to udělat během několika vteřin. Dává to ty nejlepší výsledky ve velice krátké době. Čím více ji praktikujeme, tím více se zaměřujeme na přítomný okamžik, a tím více žijeme právě teď. A to je v životě důležité, potřebné.

Jak provést rychlé uzemnění
Nemusíte ani zavírat oči. Nebo možná jen na pár vteřin, abyste zklidnili svůj dech. Rozhlédněte se kolem sebe a pokuste se najít:

5 věcí, které vidíte
Co vidíte jako první? Pojmenujte těchto pět věcí nebo lidí

4 věci, kterých se můžete dotknout
Čeho se můžete dotknout? Pojmenujte čtyři věci nebo lidi

3 věci, které slyšíte
Co slyšíte? Pojmenujte tyto tři zvuky

2 věci, které cítíte
Teď, co cítíte? Jmenujte tyto dvě vůně

1 věc, kterou můžete ochutnat
Co můžete ochutnat?

A je to! Teď byste se měli cítit lépe.


© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2019-07-09 01:59:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem rád, že jsem se vrátil ke čtení tvého webu Alue, člověk vytěsní hodně věcí ze života, aby snáz přežil v džungli a pak mu něco chybí a Tvůj pohled na svět mi pomáhá si to uvědomit. Vyzkoušeno, rychlé, jednoduché, funkční 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-07-09 09:50:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to ma uzemnilo, tento článok 😀 Zrovna 2 vône, prípadne co můžete ochutnat, to sa niekedy tažko hladá a neznáma vôna pomenováva ale asi stačí všeobecne, vôna z darčekovej predajne a pod

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-07-09 16:04:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, jednu věc, kterou můžu ochutnat…. Klávesnice? Ok, sežeru tlačítko D. Toufám, že pro tnes jsem tostatečně uzemněn. Těkuji 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-10 07:26:47
Ikona diskutujiciho
sipka

chuť má u vnitřek úst, nemusíš pro to nikam chodit. stačí polknout

Ikona diskutujiciho df 2019-07-09 16:10:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, tak je to jasné. Kdybych v tu sobotu provedl alespoň to nejzákladnější z článku, tak sem ten den prožil, nikoli přežil. Tak propříště a díky moc za radu. Ještě, že den blbec je jednou za uherský rok.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-10 20:15:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak zrovna tento článek mě překvapil tím, že mi to samé delší dobu říkala intuice, když jsem cítila horší energie/myšlenky, tak že se mám soustředit na to, co je aktuálně kolem, ideálně všemi smysly. Když ale byly silné destruktivní energie, tak se mi to nikdy nedařilo a soustředila jsem se většinou bohužel na to špatné (myšlenky/pocity). Teď už mi to jde líp.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek