Test: Vyberte svou oblíbenou vykuřovací bylinu a zjistěte, co vaše duše potřebuje

29.7.2021 v Spiritualita 4

Už po tisíce let lidé pálí byliny a pryskyřice, aby přivolali na pomoc dobré duchy, nebo očistili prostor. Tento úkon byl začleněn i do mnoha složitých rituálů. Nakonec se vykuřování stalo součástí alchymie a vznikla z něj duchovní tradice. Nechme váš instinkt, aby vás provedl dnešním vykuřovacím testíkem. Co vaše duše právě teď potřebuje?Ne všechny byliny jsou stejné. Každá bylina rezonuje na specifické frekvenci, která jí propůjčuje určité vlastnosti. Mnoho alchymistů je také přesvědčeno o tom, že tak jako existují zvířecí totemy (strážní duchové v podobě zvířat), mají strážné duchy také byliny. Jinými slovy, pokaždé, když použijete nějakou bylinu, přivoláváte na pomoc síly jejího strážného ducha.

Mnohdy nás určitý krystal nebo určitá bylina přitahuje, aniž bychom přesně věděli, proč. Alchymisté věří, že se tak děje proto, že náš duch navazuje kontakt s duchy této byliny.

Která bylina nebo koření je vaše oblíbená? Vyberte si: Rozmarýn, Pelyněk, Skořice, Šalvěj, Jalovec, Palo Santo, Tomkovice vonná (Sweetgrass), nebo Levandule.

1. Duch rozmarýnu
Pokud jste si vybrali rozmarýn, jde o bylinu vhodnou k omlazování a léčení. V rituálech má využití pro svou úžasnou schopnost očistit a omladit mysl i auru nemocného. Kromě toho může významně pomoci při domácích očistných rituálech. Často se páli i v kombinaci s myrhou a kadidlem jako příprava na nadcházející významný rituál, nebo obřad.

Poselství ducha rozmarýnu: Dlouho jste byli na dně. Temné síly vás možná srazily, ale zůstávat na dně je vaše volba. Nyní je čas k omlazení. Otevřete se vesmíru. Nechte odejít smutek. Stejně jako Fénix se znovu zrodíte ze svého popela.

2. Duch pelyňku
Pokud jste si vybrali pelyněk, léčení je to, co právě teď potřebujete. Tato bylina se již tisíce let používá k léčení a odblokování. Pelyněk je mistrovským rostlinným spojencem všech alchymistů. Často ho najdeme na okrajích cest, nebo polí. Má mnoho blahodárných vlastností, je vhodný zejména pro ženy, pracuje se s ním při všech ženských přechodových rituálech panny, matky a stařeny.

Poselství od Ducha pelyňku: Byl jsi zraněn. Každý člověk však někdy prochází utrpením a je třeba pamatovat na to, že uzdravení začíná zevnitř. Jakmile začneš mít rád sám sebe, dveře uzdravení se ti zeširoka otevřou. Tělo a duše jsou vzájemně propojeny. Přivolej léčivé síly svého nitra a vše přijmi.

3. Duch skořice
Pokud jste si vybrali skořici, pak je znovuzrození to, co je právě teď potřeba. Skořice je silně spojena s ohněm. Od starého Egypta až po Čínu se tato bylina používala při oslavách Ohně a Slunce. Kromě toho se v Egyptě i Řecku používala a stále používá k přivolávání Fénixe, ptáka Bennu.

Poselství ducha Skořice: Něco ve vás jako by zemřelo. Pravděpodobně v důsledku nějaké závažné depresivní události, nebo vás někdo zradil a zklamal vaši důvěru. Následkem toho jste měli pocit, že nejste dost dobří, a odešla část vás, která symbolicky zemřela. Prozradím vám však jedno tajemství: Jste úžasní. Nyní je čas povstat z popela jako posvátný Fénix a zazářit jasněji než kdykoli předtím. Využijte sílu bylin, aby se tak stalo!

4. Duch šalvěje
Vaše mysl je plná myšlenek a pocitů, kterých se potřebujete zbavit. Duch Šalvěje hovoří o očistě vaší aury, očistě mysli a nabádá k převzetí kontroly nad vaším životem zpět do vašich vlastních rukou.

Šalvěj je pravděpodobně nejoblíbenější ze všech vykuřovadel. Listy a větvičky šalvěje, ať už samotné, nebo v kombinaci s jinými rostlinami, se obvykle zabalí dohromady a nechají uschnout. Vznikne tak příjemný vykuřovací svazek, který lze po zapálení použít při očistných, vyháněcích a léčebných rituálech. Alternativně lze suché listy šalvěje položit na kotouč dřevěného uhlí pro stejný účel.

Poselství ducha šalvěje: Vaše mysl je zahalena temnými a možná i depresivními myšlenkami. Proto potřebujete najít způsob, jak se soustředit, uzemnit všechnu tuto nadměrnou energii a vyhnat ze sebe temnotu.

5. Duch jalovce
Je potřeba se (znovu) otevřít nekonečným možnostem. Jalovec se používá k vymítání zlých sil, nebo v očistných rituálech, které souvisí se sexualitou.

Poselství ducha jalovce: Duchové této rostliny mají o vašem osudu zcela jasno. To, co se ve vašem životě nedávno stalo, ve vás vyvolalo pocit, že jdete ve slepé uličce. Proto je třeba, abyste se otevřeli nekonečným možnostem světa. A pokud potřebujete pomoc nebo radu, neváhejte a požádejte o ni dobré duchy, nebo blízké přátele.

5+1. Duch Palo Santo
Pokud jste si vybrali Palo Santo, pak jste možná byli prokleti, nebo zasaženi zlým okem. Palo Santo se používá k přeměně temnoty na světlo. Inkové používali Palo Santo ke zrušení ,,mala energía“ – destruktivní energie.

Poselství ducha Palo Santo: Je čas rozptýlit temné energie, které vám zaneřádily mysl, tělo a život. Přijměte skutečnost, že my lidé sice můžeme onemocnět, ale můžeme se také uzdravit. Stejně jako naše tělo, může někdy zeslábnout i naše aura, nebo psychika. Proto o ně musíme pravidelně pečovat. Roztáhněte ruce k nebesům a přivolejte k sobě na pomoc duchy Vesmíru.

7. Duch tomkovice vonné (Sweetgrass)
Ačkoli není tak populární, Sweetgrass je vynikající bylina. Umí pozvednout naše vědomí a tím nás spojit s vyššími entitami a Matkou přírodou. Sweetgrass přináší moudrost a používá se k přivolávání dobrých duchů a andělů.

Poselství ducha Sweetgrass: Naše životy mohou být zábavné, ale také kruté a bolestivé. V minulosti jsme nasbírali nejrůznější zkušenosti, přesto nás některé z nich mohou stále táhnout ke dnu. Co musíte udělat, je zavolat svého Anděla strážného a požádat ho, aby vám pomohl očistit vaše energie a posunout se vpřed.

8. Duch levandule
Tato květina ztělesňuje sílu přírody, která může přinést klid a mír. Její esenci používáme k podpoře klidu a jasné mysli. Proto je vaše mysl pravděpodobně plná znepokojivých myšlenek, které je třeba zahnat.

Poselství ducha levandule: Je třeba najít způsob, jak se pravidelně uzemňovat. Vaše mysl je zaplavena myšlenkami a mnohé z nich jsou zbytečné, mohou odvádět vaši pozornost, která je zapotřebí jinde. K tomu vám může pomoci také meditace. Je třeba v sobě najít klid, přijmout vše, co se vám v minulosti stalo a uznat, že nadešel čas jít za svými sny.

© aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-07-29 22:01:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hmmmm tohle je fajne, akorát jsem dnes přemýšlela o vykuřování 😊

Ikona diskutujiciho Diana 2021-07-30 00:01:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek mi akorát potvrdil to, nad čím už několik dní rozmýšlím a tak pro mě jednoznačně posloužil jako znamení, že jsem na dobré cestě.

Ikona diskutujiciho mif 2021-07-31 17:31:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Nevykuřuju často, ale když, tak pelyňkem s troškou vřesu a meduňky. Moja to nesnáší, prej si mám rovnou zapálit fajfku 🙂

Ikona diskutujiciho .lak 2021-08-05 16:21:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tabák, clasicc ble nd

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek