Umělec v Peru vztyčil sochu reptiliánského boha ve ,,Městě přátelství“

7.12.2018 v Symbolika 17
Město Chiclayo ležící v Peru, známé také jako „město přátelství“, má opravdu divný památník věnovaný starému reptiliánskému bohu Morropovi.
Tato vysoká socha stojí ve čtvrtém největším městě Peru. Umělecké dílo odkazuje na boha Morropa a bylo postaveno s přihlédnutím ke starodávným popisům plazích bohů.
Před asi 2.000 lety obýval oblast severního Peru národ obyvatelstva Moche. Byla to civilizace s bohatou kulturou a mytologií, která je pro nás stále záhadná. Příkladem je socha plazího boha Morropa, zvaného též ,,Iguana Man“ – Leguání muž.

Mochané považovali Leguáního muže za silnou postavu, která byla rozhodující pro jejich sestup do podsvětí. Působil jako prostředník mezi světem živých a mrtvých. Morrop byl zároveň obávaný i uctívaný.
Vezmeme-li v úvahu to, co víme o reptiliánech, není vám divné, že se lidé národa Moche rozhodli spojit jej s podzemním královstvím mrtvých? Bylo toto spojení provedeno náhodou, nebo je to ukazatel skutečné povahy Morropa?
Jižní Amerika je plná legend a zobrazování kontroverzních postav, které by přesně pasovaly do moderních teorií o cizincích, hybridech a jejich kontaktem s lidmi na Zemi. Od Viracochy až po Quetzalcoatl, kde figuruje také okřídlený had, se zdá, že tento kontinent zaznamenal mnoho mimozemských kontaktů. A to se dodnes odráží v místním postoji vůči mimozemšťanům a UFO.
Jak by se mnozí čtenáři shodli, Jižní Amerika je otevřená a velmi vnímavá vůči tématu cizích návštěvníků. Je to přímý výsledek jejich otevřeného způsobu života, nebo je to tím, že jejich předkové byli skutečně v kontaktu s E.T.?
Jak se ukázalo, socha Leguáního Muže je součástí většího souboru, který slouží jako pocta bohatému božstvu Mochanů. Město Chiclayo je také domovem sousoší Lang Ñam, anthropomorfního kraba. Ten střeží vstup do moře a k jeho stvořením.
Vedle něj je model monstrózního Strombusu. Toto stvoření má představovat mocné síly přírody, s nimiž se lidé národa Mocha museli vypořádat.
Je tato sbírka podivných soch prostě uměleckým počinem, založeným na bohaté kultuře a historii dané oblasti, nebo se jejich tvůrce snažil předat hlubší poselství?
překlad Alue, www.aluška.org 2018

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-12-07 01:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, stále lepšie ako socha Špinarové v Ostravě.

Ikona diskutujiciho mg 2018-12-07 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….. smutné …..

Ikona diskutujiciho Sisi 2018-12-07 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

umění slouží systému stejně jako věda….tohle není poselství, ale snaha ukrást energii, spousta lidí se na to dívá a tím tomu předává energii a posiluje to…moderní umění už není tím, co by mělo být, nezobrazuje krásu a nepozvedá ducha, ale zobrazuje zdrůdy, úchylnosti, zmar, agresi a mužská přirození(např. superdílo v Brně)… proč asi… podporuje naše vládce a nerovnováhu…

Ikona diskutujiciho Verča 2018-12-07 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

wow!

Ikona diskutujiciho kalia 2018-12-07 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je reálná socha, hodně se to podobá tomu, když jsem viděla bývalého jako reptiliána ve vizi  (když jsem ještě nevěděla, že existují). Ruce měl menší a ocas mohutnější (i když ocas na fotce není moc vidět, tak nevím), ale jinak je podoba přesná. (ještě nohy měl možná kratší a nebo tak pouze vypadaly, protože byly pokrčené – běžně je nenapínal)

Ikona diskutujiciho HankaS 2018-12-07 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A toto mají v Norsku:

Ikona diskutujiciho Ivan 2018-12-07 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie obrázky sú tak odporné, že sa na ne ani nemôžem pozerať.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-07 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Umělecké dílo odkazuje na boha Morropa a bylo postaveno s přihlédnutím ke starodávným popisům plazích bohů." Jo přesně. A mně bude někdo tvrdit, že jsem šílenej konspirační teoretik a je to blbina ? Jen nic neví a nezajímají se, protože se nechtějí zajímat. Není to nic nového, jen to více vyplulo na povrch až v posledních letech. proč asi.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-12-07 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: No lepší určitě ne, ale ta socha paní Špinarové je fakt ostuda. Dědicové byli hodně proti aby tam socha zůstala, nedivím se.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-07 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a, mimochodem, další článek úzce spjatý s tématem je zde: https://www.ancient-code.com/7000-year-old-reptilian-statues-discovered-in-mesopotamia/

Ikona diskutujiciho hanka 2018-12-07 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: přesně, souhlasím se vším co píšeš a jsem ráda že nejsem jediná. "Umění" se hrozně zvrhlo, jeho účel má být povznášet a zdokonalovat lidského ducha a místo toho je to přehlídka zrůdností. Zvláště to moderní, hrozně se to zvrhlo, od 20. století možná i dřív a je to všude, v básnictví, literatuře, malířství, hudbě. Samozřejmě že jde najít hodnotné věci když člověk trochu hledá, ale většina toho slouží destrukci. Například kolik děl klasické literatury je depresivních, zabíjí se tam, je tam bezvýchodnost, absence morálky, v hudbě to samé, v malířství to samé, a tomu se říká "umění"- ale člověku to nic nedá, akorát ho sledování takových děl ubíjí. Pokud chcete tvořit konstruktivní díla kde zvrhlost není, řeknou o vás "znalci" že jste naivní.

Ikona diskutujiciho Kaia 2018-12-07 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:smím se zeptat, proč jsi se přejmenovala? :))

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-12-08 03:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: no přesně. mně se zase zjevují ve snech(teda jako tfuj, naštěstí mě nikdy nevidí, já jsem neviditelná a sleduji je, posledně tam byl s nějakou skupinkou lidí jako doprovod), vždy mají na sobě zvláštní oblečení jako by s takovým límcem nahoru či jak to popsat, vždy je to takové "jak z jiné dimenze", ale zároveň očividně velmi luxusní, drahé a honosivé. Jako kdyby ukazovali, že jsou něco víc.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-12-08 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  No teď jsem to vygooglila a jsem v šoku. To jí nemohli udělat sochu hezkou, když byla mladá? Tohle je spíš parodie na Špinarovou. Tlusté něco s nateklým obličejem. O_O

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-12-08 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To je tak, když ti dají 600.000 za sochu Věry Špinarové a ty už máš rozpracovanýho Šteindlera…. http://www.123.wz.cz/socha.jpg

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-10 23:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: O_O jsem vůbec nevěděla, že existuje. Proboha. Ten strom by byl fakt mnohem lepší.

Ikona diskutujiciho Andy 2018-12-12 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  fuj …

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek