Univerzální vzkaz pro Vás

13.5.2014 v Čtenáři 12

Krásný dopis a příspěvek čtenáře Petra, který vede k zamyšlení a uvědomění si skutečností, které běžně člověku nejsou zjevné, dokud se na ně nezaměří… (Publikováno bez úprav.)

Dopis:

Ahoj Alue, posílám ti text, který jsem včera a dneska vytvořil. Možná v něm najdeš příležitost a možná taky ne :-). Můžeš ho klidně pozměnit jak je to potřebné, protože chápu, že některé slova či myšlenky nejsou některým lidem příjemné – např. hned na začátku – moji milovaní bližní (v překladu: lidé), já jen psal to, co jsem cítil, jak mě pocit vedl, jiná slova mě bohužel v tom pocitu nenapadala, proto jsem to neřešil a psal dál to, co jsem cítil, že mám vystihnout slovy. Je to jen mé sebevyjádření… jednoho člověka z mnoha a ještě k tomu 23 letého :-). Každý člověk si vždycky přebere to, co potřebuje… tak snad bude podstata textu důležitější, než pár slov či vět. Mám čisté svědomí a to je pro mě důležité :-). Měj se fajn :-). Petr 🙂


Univerzální vzkaz pro Vás

Moji milovaní bližní, žiji tady s vámi. Nedošlo k žádnému trvalému odpojení, které by se mohlo jevit. Vše je uspořádáno pod dohledem těch, kteří na to mají dostatečné vnitřní předpoklady. Stejně také i vy zde máte na starosti vést své životy v souladu se svým svědomím a vyvíjecím se vnitřním uvědoměním tak, jak vnímáte jako vhodné. Možné chyby jsou v rámci určitých mezí tolerovány, protože vždy je cesty zpět ke svému vnitřnímu zdroji a jeho nápravné moudrosti, avšak je dobré se už i teď otevírat hlasu svého svědomí a duše. Nacházet si v průběhu svého dne prostor a čas na svůj vnitřní svět, který více ožívá se zavřenýma očima a uvolněním. Není se čeho obávat, uvnitř sebe nosíte své světlo („většinou“ není viditelné, ale je cítit-postupné objasnění), které postupně bude objasňovat vaše životní kroky zevního i vnitřního charakteru. Není třeba na vše směrovat pozornost a vše chápat, pouze postačí být otevření svému osobnímu zájmu o život a jeho jednotlivosti. Nechte se vést svým vnitřním hlasem, který je vám v každém vašem životě oporou vždy, když je to pro vaše nitro zásadně důležité. Ne vždy, co se odehrává zevně jako významná událost, platí, že i pro vaše nitro a duši je to významné, proto vytrvejte svou důvěrou ve své sebepoznávání a zkušenosti mnohé objasní. Vytrvalost vás provázej moji milí. Je to důležitý pomocník, který odhaluje to, co se má stát pomíjejícím.

Mír s vámi.

Toto byl vzkaz z hlubší části mne a možná i od vyšších bytostí, protože jsem cítil prohloubení ve svém středu hrudi-moudrost a hloubku, která je v tomto krátkém vzkazu, který je třeba procítit a nejen letmo pročíst rozumem, protože za textem se skrývá i hloubka toho odkud pochází- ze zkušeností- vibrační otisky daných okamžiků.
Nejlépe se vibrační otisky-zkušenosti, předávají osobně, že jsou si lidé blízko a můžou z toho druhého vycítit i něco více, než je běžnými smysly vnímatelné (slyšitelné, viditelné apod.), většina lidí si to ani neuvědomuje, že se to děje- tyhle hlubší výměny zkušeností i pouhou přítomností druhého člověka v naší blízkosti. Je to různé podle okolností, otevřenosti, připravenosti člověka, apod…- to není důležité, prostě se ta výměna někdy děje, není důležité kdy, až se to stane tak se to stane a když se to s naším vědomím nestane tak nestane, není to pro každého si ten proces uvědomovat, ale rozhodně dochází k jakési výměně zkušeností za pomocí jemných energií z nás. Samotný kontakt dvou lidí je výměna i bez mluvení, jen to ne každý vnímá a to nemluvím o milování se dvou partnerů, kteří se teprve poznávají a slazují. Tam se dá pocitem hodně zjistit o druhém člověku.

Žijeme dál a každý má ty své zkušenosti, ke kterým ho/ji dovedl zájem nebo rozum (nerad bych, aby to probouzelo oddělenost to ne, máme prostě více nástrojů). Jednou více cítíme a rozum hraje vedlejší roli a někdy se řídíme hlavně rozumem.

Pokud možno naslouchejte svým pocitům, když si nejste něčím jisti, dejte si na to dostatek prostoru a času. Náš život je tady sice krátký, ale někdy chvíli trvá, než si dáme se svými pocity všechno dohromady a rozhodneme se, co opravdu hlouběji chceme. Máme totiž rozum a pocity- přes které mluví i naše duše, musíme se postupně učit rozeznávat pocity, které pochází jako vedení naší duše a pocity, které vznikly na základě nějakých představ naší mysli nebo někoho jiného. Pozornost ke svým pocitům vám postupně bude odhalovat vše potřebné, nebojte se negativních pocitů předem, než ve vás vznikly, protože vy víte jak se s nimi vypořádat až přijdou, máte to v sobě, tak se učte se svým nitrem najít řešení a novou rovnováhu.

Nátlak a datumy našeho okolí jsou sice nekompromisní a vyvíjí třeba i spěch, ale pochopte, že vy víte uvnitř sebe, jestli se pro tentokrát tento spěch týká i vás. Ne vždy je vaše cesta ta, po které kráčí ostatní. Ne vždy je vaše cesta snadno předem předvídatelná, protože jste ji viděli (či prožili), jak jí procházeli ostatní jako stádo jdoucí stejnými možnostmi dokolečka dokola, aniž by si všimli, že jejich život postrádá pestrost a různorodost nových zkušeností, uvědomění, dobrodružství a prožitků- tímto roste vaše hloubka a opravdové poznání- přes zkušenosti s “ neznámem“. Avšak stále je třeba držet kolektivnost a propojenost s druhými lidmi a být si navzájem svými zkušenostmi přínosnými. Každý nemá tu příležitost se vydat tam, kde jste se svou odvahou a zájmem vydali vy nebo někdo jiný, proto naše lidská zkušenostní moudrost a zážitky jsou přerozdělovány mezi jednotlivé lidi na naší planetě, abychom mezi sebou se hledali a povídali si, jak jsme to zažili a co nám to dalo. Sami si pak v sobě vyjasnili, jestli z toho pro nás něco plyne. Tito lidé, co prožili něco jedinečného, nás mají pouze inspirovat a třeba i probudit v nás hlubší zájem, který už vytvoří naší osobní cestu tam, kde se naše duše přeje vydat- ona promlouvá i skrze náš zájem-co vás přitahuje, tam jděte jako malé děti, které jakoby neví, co tam je, i když třeba vidí co tam je, ale jdou si to tam procítit.

Odvaha stát si za svým vás provázej. Jednou se dokážeme jako lidé (kolektiv) více odpoutat od běžných myšlenek a představ (které máme mnohokrát odzkoušené-zkušenostně), abychom přijali nové poznání a hlubší vhledy do svého života. Těším se na ty odvážlivce, kteří budou svým lidským přístupem – příkladem žít svůj život plněji i novými způsoby. Věřte, že zkušenosti v nových oblastech, do kterých mají strach vstoupit ti, kteří cítí, že by si tam přáli jít a prozkoumali to, ale nemají tu odvahu opustit okolnosti, které již dlouho znají. Nemají odvahu vyjít někam, kde to neznají a voní to nejistotou, ale tyto zkušenosti vám budou prohlubovat vaše osobní uvědomění o životě. Zjistíte, že dřív nebo později si poradíte i s tím, co byste nečekali, že je vůbec možné. Odvážlivci a dobrodruzi toto z části jistě znají. Každý sám dobře ví, co ho v životě přitahuje nebo kdysi dávno přitahovalo, jen se do toho nepustil a jen na to občas zavzpomíná. Jednou za čas se taková možnost v našem lidském životě objeví, nová zajímavá příležitost vykročit do něčeho vzrušujícího, někdy je to maličkost a někdy je to něco bijícího do očí, ale rozhodně tam bylo pro nás ukryto něco hlubšího jinak bychom se vzpomínkou k tomu s naší duší nevraceli.

Život, vesmír je velmi obsáhlý a někdy se člověku přiblíží díky tomu, že má o něj člověk hlubší zájem. I zde ze Země může běžný člověk proniknout do neznámých koutů života či vesmíru, protože po tom zatouží a vytrvá se svými pocity u toho, co by si z duše přál.

Jen tak bokem od předchozího textu: Stejně jako máme různorodost životních forem tady na Zemi, je velká různorodost životních forem a zkušeností i ve vesmíru. Uvidíme, kdy čas dozraje. Říkám to, protože pro toho, kdo cítí, že je to pro něj pravda toto může být impulzem k hlubšímu zájmu a osobnímu hledání … kdo ví kam se vydá…

Rozum někdy rád ohraničuje možné možnosti k prožití a pocity zase rády rozšiřují (prohlubují ve vás) možnosti, tak se třeba více pozorujte a uvědomte si, že jako člověk máte v sobě mnoho nástrojů, které ještě čekají, až si všimnete, že je nevědomky někdy používáte. Užívejte si své lidství, teď a tady je ta příležitost vytvořit něco ze své duše … z hlubší části sebe.

Autor: Petr

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-05-13 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsem mněl tuchu, že se něco takového dnes objeví. "Vzkaz" naplnil má očekávání. Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Mirka 2014-05-13 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, obsah vzkazu se mi líbí. Co trošku postrádám je jakási myšlenka, že jsme v tom všichni spolu… Proč všichni píšou naslouchejte, uvědomte si… pro mě lépe přijatelné by bylo naslouchejme, uvědomme si. Nebo už Petr všechno ví?

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-05-13 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: milá Mirko, vše, co potřebuješ, je ve vzkazu napsáno. Že postrádáš nějakou myšlenku? Tak si to přečti znova. Je to dobře napsané, výstižné. 🙂

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-05-13 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: PS: Petr je na úplně jiném "levlu" než my, tak se v tom tak nehnípej. 🙂 Divila by jsi se, co všechno ví. Mnoho věcí sem ale nemůže napsat, páč by jsme to nepobrali. Vše musí být v rovnováze. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-13 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Mluv za sebe :D

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-05-13 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Nemyslel jsem tím všechny. Každopádně každý, kdo se dostane na tyto stránky, je na správnééé cestěee! 🙂

Ikona diskutujiciho All 2014-05-13 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu mi to pripomina odkazy zlatej dusicky 🙂

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-05-13 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:[5]:[6]: Mně by se docela líbilo, kdyby nás nešetřil. Člověk potřebuje růst:-)

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-05-13 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek jako vždycky! Petře, piš dál! :D

Ikona diskutujiciho Mirka 2014-05-13 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jo ;oD

Ikona diskutujiciho Mirka 2014-05-13 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Já nepostrádám žádnou myšlenku. Psala jsem pouze, že podobný vzkaz by byl pro mě v osobě "přijatelnější" (vím, že mám potíže s přijímáním autorit ;o). Kdybych já něco napsala a někdo mi dal takovouto připomínku, poděkovala bych mu… že třeba příště můžu oslovit víc lidí…

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-05-13 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska takový pěkný článek, plus ještě hezká kapitolka v knížce Svítání… ach, dnes jsem četla samé skvosty! :))

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek