Uzemňování: Rozdíl mezi betonem a asfaltem

1.1.2020 v Energie 8

Určitě jste už slyšeli o důležitosti uzemňování. Chůzí naboso v přírodě, nebo i objímáním stromů, kdy u stromu stojíte bosky. Návody na nápravu energií a aury v přírodě, jsou vlastně návody jak se uzemnit. Země totiž z člověka vytahuje destruktivní energii kterou umí transformovat a naopak mu dodá konstruktivní energii. Vysvětluji to například i v knize Anděl strážný, kde je vykreslený tok záporných a pozitivních iontů v přírodě.Obecně se má za to, že uzemňování člověka stabilizuje a harmonizuje, uklidňuje mysl a revitalizuje organismus. Není žádné tajemství, že k uzemnění je potřeba být bosý, protože gumové podrážky bot fungují jako dokonalá izolace. Také je potřeba pohybovat se v přírodě, na trávě, po hlíně. Mnohokrát jste se mohli i dočíst, že uvnitř domů jsme od země izolovaní a pro uzemnění je potřeba vyjít ven do přírody.

Výborný návod na nápravu destruktivních energií a myšlení najdete také v článku: ,,Moje mysl je orientovaná na zlo. Jak se to dá spravit?“ Který je též založený na jednoduché technice uzemňování.

Z toho může vzniknout dojem, že jedině chůzí naboso po trávě se lze uzemnit, ale není to tak úplně pravda. Výborně to demonstruje následující krátký pokus, ve kterém vidíme týpka, jak stojí na trávníku a v ruce drží tester, kterým měří magnetické zemské pole:


https://www.youtube.com/watch?v=QwTsiSCBVFM

,,Chci vám předvést rozdíl mezi tím, když se uzemňujete na betonu, nebo na asfaltu. Když teď stojím na trávě a mám obuv, indikátor ukazuje, že nejsem uzemněný, protože jsem izolovaný díky sandálům. A když si je teď sundám a stoupnu si zase na trávník, tak je indikátor zelený, vidíte že jsem uzemněný.“

0:35 ,,A teď přejdu bosky na asfalt a vidíte, nejsem uzemněný. Takže když stojíte na asfaltu, nejste spojení se zemí. Úplně vás to izoluje.“

0:58 ,,A teď betonová cesta. Jo, je to v pohodě, jsem uzemněný. Indikátor svítí zeleně. Můžete tedy používat betonové povrchy pro uzemňování. Děkuji vám.“

Pokud však chcete ten nejlepší výsledek, vždy jděte ke stromu a polijte si u něj bosé nohy. Živé stromy, rostliny – tedy i tráva – velice umocňují konstruktivní efekt uzemnění.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Tereza 2020-01-01 19:17:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to na asfaltu po chvíli i cítit. Aspoň já to cítím… Člověk se jakoby o něco snaží, byť podvědomě – kvůli něčemu si ty boty sundaváme, ale vůbec to nejde a naopak se cítíme hůř. Za mě je nejlepší tráva a hlína, když jsou lehce provlhlé. To je pak paráda ❤️

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-01-02 17:25:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…. mamka: „Tak už o tom díky mě píše i Aluška.“ 😂

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2020-01-14 20:49:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepšího uzemnění lze docílit chůzí po potoce, nebo koupáním v rybníce, přehradě, moři. Když je v létě sucho, tak vám chození po suchem spáleném trávníku nepomůže.

Před léty jsem potřeboval uzemnit elektrický ohradník. Zatloukl jsem metrový uzemňovací kůl, zalil ho vydatně vodou a nic. Uzemnění začalo trochu líp fungovat teprve až když jsem zemnící drát napojil na trubku, která vedla do studny k čerpadlu. Proto vím že stoprocentního uzemnění dosáhnete jedině ve vodních tocích a nádržích.

Ikona diskutujiciho Marek 2020-02-08 09:34:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Wenca, kupil som si uzemnujuci „naramok“ do zasuvky na lytko od firmy Earthing (cize presne urcene na uzemnovanie za terapeutickym ucinkom). Podla testeru mam uzemnenu zasuvku. Ale ja necitim ziadny rozdiel… Za 2 dni som bol uzemneny dokopy asi 40 hodin, ale nic necitim…. Nemam teda 100% istotu, ze som uzemneny aj realne…. Ako mozem zistit ci uzemneny som alebo nie som ? Samozrejme okrem sposobu „strc prsty do elektriky“…. 😀 ….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-08 09:48:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se chceš uzemnit, tak si jdi na 10 minut stoupnout bosýma nohama ven na zem … výdaje 0kč 🙂 není zač 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2020-02-09 23:30:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Marek: na to se dá koupit měřící přiístroj (multimetr – musí být s přesností na 2 desetinná místa) a pak změříš už nevím jestli se to jmenuje odpor nebo mA ale vim kde to tlačítko na něm je – změříš to když jsi uzemněný vs. když nejsi a opravdu jde změřit rozdíl (tohle je asi jediná věc, kterou umim změřit).

Ikona diskutujiciho kiana 2020-02-09 23:37:29
Ikona diskutujiciho
sipka

jo tak návod je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=n6m2LRXvkpQ

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-01-21 13:55:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem našel docela dobrý přehled materiálů vhodných a nevhodných pro uzemnění https://www.theearthingstore.com/blogs/articles/18103739-what-materials-are-conductive (kdyby někdo zvažoval ponožky, dřeváky apod.)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek