V Rusku žijí mamuti!

17.11.2014 v Zprávy 48

Toto video jsem našla v okénku tomáše marného (takže díky za námět) a dost mě chytlo. Myslím, že by nikomu zvídavému nemělo uniknout, takže přebírám i k sobě:

Lidem se tady vykládá, že mamuti už dávno nejsou. Žijí však na severním pólu (kde jsou také úplně jiné tepelné podmínky než jak se vykládá, to však nyní nechme stranou) a z – doposud neznámých důvodů – se kdysi rozhodli sestoupit níž do Ruska (konkrétně se jedná o Sibiř), kde je lidé nafilmovali.

Jsou to krásné záběry. Samozřejmě pokud je někdo nevěřící tomáš co na mamuty nevěří, tak bude říkat že to je podvrh. Uvěřil aktuální propagandě. Vy ostatní si užijte dnešní krásné video:


Lebende Mammuts in Russland

https://www.youtube.com/watch?v=VowAqa0bfBs

Komentář k videu: Es soll in Russland lebende Mammuts geben, wie es einige Videoaufnahmen nahe legen, die Frage, ob diese Aufnahmen authentisch oder gefaked sind, soll jeder für sich entscheiden.

Znamená zhruba:

V Rusku údajně žijí mamuti, jak ukazuje následující video. Otázka je, nakolik jsou záznamy pravé, nebo zfalšované. To ať posoudí každý sám za sebe.

Co jsem ještě porozuměla z tohoto videa (kurzy nesou své ovoce), k tématu se vyjadřuje odborník na paranomální jevy Michael Cohen, který říká, že je přesvědčen o tom, že skutečně v Rusku žije (či doposud ,,přežila“ pro zastánce klasického učebnicového vývoje) malá populace mamutů.

První krátké (mladší) video je diskutabilní, lidé hlásí, že je to jenom medvěd s rybou v tlamě… Upřímně nevím jak dlouhou rybu by musel nést, aby byla tak dlouhá a ještě se chovala jako chobot, co chvilku jde i proti proudu vody. Mrtvá ryba by byla ocasem ohnutá po proudu a směrem k ,,medvědovi“, když jde vodou dopředu, ale chobot šel i na druhou stranu… Taky nevím jak by vysvětlili bílou část co vypadá jako kel, jde docela dobře vidět. A medvěda jsem jindy neviděla, že by rybu nesl nějak za čumák či hlavu a nechal ji takto blbě volně viset, ale chytne si ji pořádně uprostřed těla, aby mu náhodou neujela…. Takže se mi to jako medvěd moc nezdá.

Druhé obsažené video (podrobnosti nepřekládám) pochází od německého armádního fotografa Holgera Hildebranda, bylo natočeno v Rusku a vzniklo už v roce 1943. Zajímavý je dodatek, kde se píše, že Hildebrand byl zajat rudou armádou v bitvě u Stalingradu a později byl poslán na smrtelnou výpravu směrem na Sibiř. Tato nahrávka pochopitelně pochází z této cesty.

Všimněte si, jak má mamut rozkošně krátké zadní nohy…

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Ze světa“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-17 04:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krutý! O těch teplotních podmínkách – realita/propaganda to zní velice zajímavě.

Ikona diskutujiciho Kamilka.jam 2014-11-17 07:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No mě by to nepřekvapilo, Rusko je tajemná země a spolu s oceány zdaleka neprozkoumaná…To jen my si myslíme, že víme vše…

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-11-17 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, to první je opravdu diskutabilní, ale to druhý je jasný mamut. :-)

Ikona diskutujiciho Victoria 2014-11-17 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video je zajímavé a určitě by bylo skvělé, kdyby nějací mamuti opravdu žili, ale tohle video se mi nějak nezdá.

Ikona diskutujiciho JJJ 2014-11-17 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mne je to mamut,ty zahnute kly,ta chlupata srst,vsak o tom se pise v deniku admirala Byrda,ze za 80 rovnobezkou videl zelene udoli s velkymi pasoucimi se zviraty,ktere vypadaly jako mamuti.A taky je zajimave,ze pry nad 80tou rovnobezkou je zakaz letani letadel.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-17 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Nessie ale skutečně existuje. Problém akorát je, že lidé neví jak ji správně hledat, protože neví kdo ji sem vysadil a proč.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-17 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Přesně tak. Za přesný postřeh dostáváš imaginárního Zlatého bludišťáka.

Ikona diskutujiciho ginze 2014-11-17 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, v tom druhém videu je to jasný mamut. Ačkoliv nám ve škole řekli, že mamuti tu dávno nejsou, neznamená, že je to pravda, stejně jako u dalších blbostí, které se nám předkládají jako nezpochybnitelná fakta.

Ikona diskutujiciho Auri 2014-11-17 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten druhy zaber od Hildebranda vypada opravdu realisticky! :-O

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-17 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ještě jeden – ryze logický – postřeh:

Ikona diskutujiciho kiki 2014-11-17 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video mi vykouzlilo úsměv :), ale musím říct, že pochybuji, že by deportovanému Němci do gulagu nechali u sebe kameru.

Ikona diskutujiciho ginze 2014-11-17 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: No jo, to je dobrý postřeh, teď jsem se koukla na obrázky na internetu a ten rozdíl je velký. Ten na videu je takový roztomilejší 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-11-17 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa mňa mamut už po zemi nechodí, jedine tak v dutej Zemi. Keby tu žili tak by bolo viac svedectiev. To by bol hon na mamuta, kdo ho prvý odfotí či uloví. Na Sibíri sa našli pomerne čerstvé mamuty takže tam žili dosť dlho, vyhynuly možno len pred stovkami rokov. Rusi chcú nájsť dostatočne zachovalé vzorky aby mohli mamuta vyklonovať.

Ikona diskutujiciho The Wretched Egg 2014-11-17 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mamuti jsou super, a bylo by super jich tu pár ještě mít, stejně jako by bylo super mít tu stále např. vakovlky (kteří bývají čas od času pozorování a máme nějaké "nápovědy", že ještě žijí, ale nejsou vyloženě k nalezení, ale toto stranou). První video je nejspíš opravdu medvěd s pořádným lososem, vzhledem k tomu, že ani náznakem nejsou vidět kly (o které by mohl teoreticky mamut nějakým způsobem přijít, když máme brát v potaz všechny možnosti). Co se druhého videa týče, zarážející okolnost je již spíš to, co už bylo řečeno: zajatý armádní fotograf poslaný na Sibiř s fotoaparátem/kamerou. Armáda by nejspíš chtěla jeho snímky zkoumat, jelikož by jim mohli poskytnout cenné informace. Další věc je, že tehdy ještě fotoaparáty/kamery nebyly zrovna "kapesní záležitost", a i zarytý fotograf by nejspíš nechal své vybavení radši ležet, než se zbytečně zatěžovat nákladem. Třetí okolností je zachování materiálu. Kdyby byl autor zajat až po tom, co byl materiál natočen, je to celkem jasné – kamera zabavena armádou, materiály zkoumány a poslány do archivu, kde se zachovaly (jako spousta dalších videí a fotografií z období 2. světové války). Takhle zemřel v nějakém pracovním táboře, kde umírala spousta lidí a na jejich pozůstatky se nejspíš nebral moc ohled, nehledě na to, že by rozeznali, co z těch hromad věcí patří zrovna slečně vnučce (no mezi námi, být vnučkou někoho, kdo zemřel jako válečný zajatec v pracovním táboře, to poslední, co mě bude zajímat, je dědictví).

Ikona diskutujiciho Raia 2014-11-17 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spasibo… Tak vzhledem k tomu, většina toho, co je obecně pokládáno za skálopevnou pravdu je lež jako věž, tak mně existence "mamontů" vůbec nepřekvapuje, spíš naopak. Někdy mám pocit, že je opravdu všechno jen převrácené z nohou na hlavu 🙂 tj. přesně naopak. Tak uvidíme, co bude dál 🙂

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-11-17 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ti jsou úžasní 🙂 A co je přesně tak zajímavého na Severním pólu? Souvisí ty jiné podmínky s průchodem na Povrch?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-11-17 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vlastně proč ne? Proč by pár desítek mamutů na Sibiři nemohlo přežít? Přece tam nikdo nechodí, tak si jich málo kdo všimne.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-11-17 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vlastně proč ne? Proč by pár desítek mamutů na Sibiři nemohlo přežít? Přece tam nikdo nechodí, tak si jich málo kdo všimne.

Ikona diskutujiciho annapos 2014-11-17 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím tomu, tam je možné všechno!

Ikona diskutujiciho Gwendolyn 2014-11-17 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viem, že je diskusia moderovanú, takže som si istá, že práve kvôli tomu tu nie sú komentáre "neveriacich".

Ikona diskutujiciho Otázka do dalšího dotazníku 2014-11-17 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímalo by mě, kdo tady Nessie vysadil a kde se opravdu pohybuje, když ji lidé neumí hledat. Děkuji za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho wenousek 2014-11-17 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

proč se to nezveřejní a nepřizná, že mamuti existují? Kdyby to byli mimozemštani tak chapu proč se to tutlá, ale mamuti? Vzdyt o nic nejde, tak jich tu pár ještě je, proč to nemužem vědět?

Ikona diskutujiciho JJJ 2014-11-17 22:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

promin jizni pol lezi na 80te rovnobezce,spletl jsem se co se tyce tech letadel,tam uz tak jako tak zadne litat nemohou,ale kdysi jsem neco cetl,ze od urciteho stupne se nesmi letat,bohuzel uz nevim presne jak to bylo.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-17 23:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: No to máš jedno s druhým. Přiznáš mamuty, lidi povytáhnou obočí a řeknou: A co jeskynní člověk? sběrač? dinosauři? ale vždyť pokud mamut hento a totok, tak potom není možné, aby …" (zančou myslet) – A máš kompletní fiktivní historii co jsi pracně smolil v háji, všechny učebnice spálit a lidi se z toho zblázní, protože jsi je desetiletí krmil pohádkami. Blbci, co ani neví odkud jsou, se ovládají lépe, než někdo kdo svoji historii zná a je s ní spojen.

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-11-18 00:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemá cenu podle dvou videí řešit, jestli mamuti jsou nebo ne, protože na tom se nikdy dvě strany neshodnou ale nechápu, jak by se nahrávka z cesty na smrt směrem Sibiř dostala k veřejnosti. Jestli to chápu správně, tak Rusové zajali Němčoura a nechali mu kameru?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-11-18 01:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inak Nessie by mohla byť obrovská chobotnica, bolo ju vidieť na satelitných snímkoch, keď dáte do googlu nessie google earth.

Ikona diskutujiciho adam kelnar 2014-11-18 06:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi uplne jedno, jestli mamut existuje, nebo ne a nechapu, proc vsechno takhle resite. Bylo by to pekne, ale i kdyz nebude existovat, tak to bude pekne.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-18 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Protože odmítám mít v diskuzích reklamu a antipropagandu profesionálních trollů, kteří po mě jdou a všude kde je o mne zmíňka, hned vedou tu svou štvavou kampaň na čarodějnice. Kdo je v publiku a nevidí do zákulisí, ten nepochopí, že hlídání diskuzí není cenzura, je to ochrana proti nebezpečným trollům a jejich útokům.

Ikona diskutujiciho Karolínka 2014-11-18 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cože opravdu mamuti jo?

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-11-18 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Já netvrdím, že je to falešné, ale tohle by fungovalo jenom v případě, že "podvodník" nemá stejné uvažování jako ty (a nechci tím říct, že jsi podvodník) :D

Ikona diskutujiciho Hmmm 2014-11-18 16:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozrejme ako drvivá väčšina senzáciechtivých foto a video v žalostnom rozlíšení ako natáčané kamerou z roku 1900. Pri UFO to ešte dokážu na nich zvaliť, že oni sami sa nechcú dať lepšie natočiť, ale žeby to isté robil aj mamut a ďalších 1000 video bludov na internete?

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-11-18 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si myslel že mamuti normálně žijou, myslel jsem si, že jsou i někde v zoo, to je pro mě novinka, vlastně teda není:D

Ikona diskutujiciho Lucy 2014-11-18 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]::"začnou myslet" :)  - Špatně se přemýšlí s chytrými telefony v kapse…jinak "Nemocný kostel" v jeho příjmení není náhoda, náhody neexistují 😉

Ikona diskutujiciho Perun 2014-11-18 22:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přátelé na sibiři jsou stále obrovské plochy, na které ještě díky bohu nepáchl člověk. A Rusové jsou za to rádi, sibiř si chrání a její přírodu zbytečně neničí, pokud by zveřejnili, že tam jsou mamuti, tak by se jim tam srali pytláci a lovci trofejí z celého světa, tak obrovské plochy na 100% neuhlídáte a například takoví Číňani jsou po slonovině a podobných věcech jako diví jak je již známo… Jinak já absolutně nepochybuju o tom, že na obou záběrech jsou mamuti. U toho prvního záběru si prosím všimněte, že je tam témeř absence krku, jakoby byla hlava posazená přímo na tělo. Medvěd má krk znatelný navíc ma tendenci pokyvovat hlavou směrem dolů při chůzi. Dále stavba zad,od hlavy směrem dozadu to připomíná svažující se kopec, zatímco medvěd má páteř rovnou až na drobnější hrb v zadové části nad předními tlapami.Ta dlouhá věc je podle mě chobot, protože se pohybuje dopředu prosti proudu. A o tom druhém záběru nemůže být pochyb. Podotýkám, že nejsem žádný odborník, jenom říkám co si myslím.

Ikona diskutujiciho Patrik 2014-11-19 05:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedná se o podvrh. Je to dokument australského dokumentaristy, který Cohen ukradl a dosadil si tam mamuta. Video má jasný důkaz někde od 1:20 minuty, kde porovnává oba filmy. Obě krajiny jsou totožné, včetně proudění vody… jen fake tam má přidaného mamuta. https://www.youtube.com/watch?v=nF_INXRNJXA

Ikona diskutujiciho Patrik 2014-11-19 05:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten druhý kousek filmu (proč pak tam není celá stopáž, ale jen pár vteřin?). No proto, aby nebylo vidět víc 🙂

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-11-19 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Tá posledná veta je pre mnohých ľudí veľmi dobrá otázka. Samozrejme treba byť otvorený, ale zase mať aj akési to kritické myslenie a nad vecami uvažovať. Posledné roky sa rozmohol trend "verím všetkému čo je úžasné a senzačné", zvyčajne práve preto, že človek je nešťastný a jeho vlastný život ho nebaví a nie je s ním spokojný…Preto rád uverí hocičomu čo vyzerá fantasticky a úžasne, okrem vyššie spomenutého má potom pocit nadradenosti, že aký je múdrejší ako tí ostatní "blbci" čo napr. toto nevedia alebo tomu neveria, pričom zvyčajne to je práve preto, že nie je v ničom výnimočný resp. vytŕčajúci z davu… Už je za nami doba, kedy väčšina "konšpiračných teórii" bola pravda, teraz je to tak zahltené, že málo čo z toho je skutočne pravda…

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-20 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím že mamuti žijí, nicméně je mi podivné že na tom prvním videu vůbec nehýbe hlavou. Taky je divný že to video není až do konce kdy mamut vylezl z řeky.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-20 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Zahlcené to je právě z důvodu tkzv. informační války. Už se nemůže potlačovat veškerá pravda, která se dere na povrch, tak se do ní aspoň přimíchávají kvanta lží … což ale neznamená, že to nejde efektivně vyfiltrovat. No a lidi, co žerou každou tajemnou a tajuplnou věc – nech je, je to jejich cesta, kterou si svobodně zvolili. :-)

Ikona diskutujiciho Malina 2014-11-22 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video bylo odstraněno,to se dalo čekat. 🙁 Lidem se nesmí ukazovat pravda.

Ikona diskutujiciho sv. 2014-11-28 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Lebende Mammu…" Účet YouTube spojený s tímto videem byl zrušen z důvodu opakovaných oznámení třetích stran ohledně porušování autorských práv.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-28 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

.. když je to tak strašný fake, tak proč to teda vůbec smazali???

Ikona diskutujiciho Patrik 2014-12-04 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: A co třeba proto, že ten obrazový záznam autor ukradl z jiného dokumentu? Když zkopíruju tvou knihu a vydám ji pod svým jménem (čti, dodám mamuta), tak to jako autorka předpokládám budeš také považovat za krádež. Dodáním mého jména se to nestane mým majetkem. A když to budu publikovat na webu nějakého magazínu, tak ty jako autorka požádaš magazín o smazání, což se předpokládám stalo v tomto případě. Nebo máme nechávat kradené věci online jen proto, že někomu potvrzují bludné představy o existenci mamutů v 21. století?

Ikona diskutujiciho Sarik 2015-01-20 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný a zajímavý blog máš, Aluš :).

Ikona diskutujiciho Zdenek 2018-11-12 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,jelikoz se o kryptozoologii dlouho zajimam,tak absolutne a bez jakykoliv skrupuli rikam:ano,mamuti jeste ziji,nejen v Rusku,ale i na Wranglerove ostrove,pobliz Aljasky.Nemam duvod neverit.Vzdyt proc by meli na sibiri vymirat,kdyz jsou tam od ctvrtohot nezmenene podminky,diky za pochopeni.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-28 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: no přesně, já to chtěla vidět :-| :-(

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-28 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, není to tohle? Jen nevím, proč je to celé tak hrozně zamlžené.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-02-28 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: No vezmi si… ono to je vlastně docela dost zpochybnitelné, jen lidé byli naprogramováni to nezpochybňovat. Učitelka tě prostě učí co naučili ji. Víc nás učí tomu věřit než cokoliv jiného.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek