Vastushastra aneb Energie domova

24.10.2021 v Energie 5

Říká se, že domov je tam, kde je srdce. Mnozí z nás jsou ke svému domovu připoutáni a přirozeně si přejeme, aby náš domov byl příjemné prostředí, které podporuje dobré vlastnosti a konstruktivní činnosti. Nicméně to, v jakém domově žijeme, se může velmi lišit v závislosti na našem životním stylu. V závislosti na tom, kde žijeme, jak je náš dům postaven, jak ho udržujeme, jak v něm žijeme atd. může náš domov vyzařovat různé duchovní vibrace.Duchovní vibrace našich domovů můžeme zlepšit pomocí různých metod, jako je třeba duchovní očista. To může mít mnoho blahodárných účinků, například lepší příjem peněz, lepší vztahy mezi obyvateli domova, více štěstí a méně překážek v jejich duchovní praxi.
Existují známé vědy, které se věnují zlepšování duchovních vibrací prostor, jako je Vastušastra a Feng Shui. Zabývají se podrobně tím, jak můžeme prostory upravit tak, abychom se vyhnuli trápení, očistili domov a přitáhli do něj duchovní vibrace. Je však důležité si uvědomit, že nejdůležitějším faktorem, který určuje frekvence v prostorách, jsou lidé, kteří v nich žijí, jejich myšlenky a činy. Prováděním duchovní praxe mohou obyvatelé v daném prostoru konstruktivně ovlivňovat myšlenky a činy, a tím duchovně čistit prostředí.

Proč některé typy domů přinášejí štěstí a spokojenost, zatímco jiné způsobují svým obyvatelům trápení? Nastíníme si nejprve některé základní pojmy z nauky Vastushastra.
Vastushastra je védská nauka, která vysvětluje rozdíl mezi příjemnými a zneklidňujícími frekvencemi vznikajícími v prostorách. Můžeme ji najít také pod pojmy vāstushāstra (originální indický název), nebo Vástu Šástra (známý pojem v ČR).

Slovo ,,vastu“ znamená „prostory“. Označuje prostor ohraničený ze všech stran stěnami bez ohledu na to, zda má střechu. Každý takto zastavěný prostor má své energetické centrum, známé také jako „Božstvo prostor“. Jeho úkolem je propůjčovat energii každé příjemné či nepříjemné události, která se zde odehrává.
Abychom pochopili rozdíl mezi příjemnými a stresujícími frekvencemi vznikajícími v prostorách, pochopme nejprve, jak tyto frekvence vznikají.

V prázdných prostorách jsou tři druhy frekvencí:
První typ tvoří frekvence vyzařované pozemkem, na němž je prostor postaven.
Druhý typ tvoří 360 frekvencí, které se šíří horizontálně po celé Zemi. Tyto frekvence procházejí prostorem v kruhu.
Třetí typ se skládá z frekvencí myšlenek způsobených těmi, kdo prostory budují, těmi, kdo v nich žijí, a těmi, kdo je navštěvují.

Tyto tři typy frekvencí se vzájemně ovlivňují. Vastušastra nám pomáhá pochopit, jak se vyhnout působení některých znepokojujících vibrací.

Faktory ovlivňující vibrace v prostorách podle vastušastry
Vástu Šástra velmi podrobně radí, jak máme prostory stavět, abychom se vyhnuli trápení a přitahovali prospěšné duchovní vibrace. Níže uvádíme jen několik příkladů jejích pokynů.

Vibrace pozemku
Při výběru pozemku pro prostory je důležité ověřit, jaké vibrace pozemek přitahuje. Např: Čtyřúhelníkové nebo obdélníkové pozemky mají konstruktivní účinky, zatímco jiné tvary pozemků mají rušivé účinky.
Pokud je vzdálenost mezi severní a jižní hranicí větší než vzdálenost mezi východní a západní hranicí, pozemek disponuje uklidňujícími vibracemi. Opačné uspořádání přináší úzkost.
Když je přední část pozemku užší než zadní část, pozemek obdařuje majitele bohatstvím a duševním klidem. Když je přední část pozemku širší než zadní, pozemek vyzařuje rušivé vibrace, které majitele trápí.
Malý pozemek mezi dvěma velkými pozemky způsobuje trápení, protože frekvence většího pozemku výrazně ovlivňují ten menší.
Kromě toho vastušastra uvádí podrobnosti o tom, jak na pozemek působí stoupání a klesání, jaký typ okolí je příznivý nebo tísnivý, zda je žádoucí přítomnost vody v podobě řeky, jezera nebo rybníku.
Například se nedoporučuje stavět dům v blízkosti hřbitova nebo krematoria, protože jemnohmotná těla zemřelých a destruktivní energie, které místo navštěvují, mohou být příčinou tísně.

Vibrace objektu
Podle vastušastry závisí duchovní vibrace prostor také na řadě faktorů:

Materiál použitý při stavbě, např. kámen a bláto, má větší potenciál přitahovat konstruktivní frekvence, než cement.
Směr, kterým jsou orientovány hlavní dveře, kuchyň, toaleta atd.
Účel prostor, např. dům, nákupní centrum, palác, chrám atd.

Stres, který zažívají osoby žijící v závadných prostorách
Nevhodně postavené prostory mohou obyvatelům způsobovat různé druhy tísně:

Tělesná onemocnění, jako jsou žaludeční potíže, revmatismus, ochrnutí…
Psychické problémy, jako je úzkost, deprese…
Špatné účinky na plod
Pokud je umístění pokojů v prostorách špatné, mohou se vyskytnout specifické typy potíží.

Faktory ovlivňující vibrace v prostorách
Obyvatelé objektu a to, co v prostorách dělají, určuje vibrace prostor v mnohem větší míře, než fyzické vlastnosti pozemku a budovy.

 Faktory ovlivňující energie v  prostorách v %
 Obyvatelé žijící v prostorách  50%
 Účel prostor  30%
 Typ pozemku  2%
 Co budovu obklopuje  2%
 Místnost sama o sobě  10%
 Jiné  6%

 

Duchovní příčiny rušivých energií v prostorách
Ve většině budov dnes převládá zejména destruktivní energie. Kromě toho některé typy budov samy o sobě špatné energie přitahují. Např. v nemocnici, na policejní stanici, ve vězení, nebo na místě, kde se dějí špatné věci, na místě, kde došlo k vraždě, na hřbitově nebo v krematoriu. Zejména tam se koncentrují špatné frekvence, protože tamní jedinci jsou nešťastní, nebo mají špatný postoj.

Prováděním pravidelné duchovní praxe, vedením konstruktivního životního stylu s převahou sattvy, je možné přitáhnout do prostor konstruktivní duchovní frekvence.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-10-24 02:19:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Například se nedoporučuje stavět dům v blízkosti hřbitova nebo krematoria, protože jemnohmotná těla zemřelých a destruktivní energie, které místo navštěvují, mohou být příčinou tísně.

Práve pri cintoríne sa často býva lepšie, pretože tam nie je tak rušno. Příčinou tísně je aj to keď nemáte ,,výhľad“ z okna. A keď máte pod oknami cintorín je to akoby ste tam mali voľný priestor s nejakou zeleňou a není to tak stiesňujúce, ako keby tam bol hneď ďalší dom a mali výhľad akurát na jeho steny alebo múr. Aspoň u nás na dedine má pri cintoríne domy pár zbohatlíkov a darí sa im, tak si nemyslím že by to prinášalo smolu aj keď je pravda že tam s nimi býva aj jeden invalid na vozíku.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-10-24 18:35:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě v článku chybí, proč jsou prostory někdy lepší a útulnější a tím je zlatý řez, který se používal už od pradávna a jen lidi zase všechno pohnojí a staví si podle sebe a kde je volno..
Pak se diví, že když leží na opačnou stranu, tak se jim špatně spí, že když mají matrace s pérama, tak mají zase zdravotní problémy a pořád neví, protože na seznamu psali tohle a célebrita to tak taky má, pač na to byla reklama. Ale to, že ti narušuje energetické pole člověka, to že se tam naindukuje televize, rádio a jiné vlny..

Hřbitov se dá energeticky očistit, pokud tam nebudou věčně stařenky plakat a trápit se..Pořád je to možná lepší místo, než ztísněné, betonové baráky, plné chladu a hlavně, lidi generující destruktivní myšlenky..Jednou k nám přišla příbuzná a uhranula kytku, která do týdne uschla. Takže možná to vyzní hnusně, ale i stvořitel je asi rád, že se lidi tečkují sami, protože planety je škoda a lidi stále ne a ne si uvědomit, že to není jen o nich, ale i o druhch, planetě..Mikro-makro kosmu..Nebo jak to spíš rozepsat. Už někdy musí člověk sám přestat vnímat druhé, protože když vnímáte myšlenky druhých, pořád je to to samé, závist, on to dělá jinak, za to bych byla potrestaná a věčné ponižování, já bych to udělal líp i kdyby to vypadalo ve výsledku hnusně, ale lidi si musí nalhávat něco..
Takže až se bude stavět, kde má a se vším si uděláme nějak vztah, pochopíme jeden druhého, pak budem vědět kde a proč a bude se tam dařit…Zatím je to jen já chci a sem to fouknu a to, že se to tam ani nehodí, naruší to najednou energii místa je lidem jedno…Až budem chápat jeden druhého, rádi lidi pochopí i přírodu, ale zatím lidi čekají, že to asi udělá sama příroda…A i když to udělá, tak oni to nechtějí vidět, protože jsou v programu oběti a trápení..

Ikona diskutujiciho dodo 2021-10-24 16:08:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

=> frekvence myšlenek způsobených těmi, kdo prostory budují, těmi, kdo v nich žijí, a těmi, kdo je navštěvují.
Keď budeme túto vetu preskúmavať prídeme k názoru, že skoršie pyramídy určite nestavali otroci, ale duchovne vyspelí ľudia.
A opačne, návšteva niektorých neskorších pyramíd a priestorov uctievania „bohov“ sa nedoporučuje, teda aspoň sa nedoporučuje tam pobývať dlhšie ako niekoľko desiatok minút.

Ikona diskutujiciho Helena 2021-10-25 08:13:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

žiji s manželem a mimčem v zahraničí. Máme krásný byt, ve kterém se nám moc líbí. Je to ale 14 dní nazpět, co jsme se vrátili z dovolené a já se denně kolem 1 : 30 ráno budím a nemohu již usnout. Musím si vzít prášek na spaní a ráno jsem pak grogy. 🤔 Také jsem našla 2 obrovské šváby 🦟 🦟 – jeden mi lezl po posteli a druhý byl v kuchyni. Prý jsou spirituálním symbolem životní změny? Byt máme čistý, ale metropolis, kde žijeme, čistá není, švábi a krysy 🐀 nejsou raritou.

Máme se odstěhovat? Anebo mám meditovat či nechat byt posvětit?

Moc děkuji.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-10-25 10:50:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme se odstěhovat? Anebo mám meditovat či nechat byt posvětit? Dobrá otázka ktorú majú asi mnohí. Každý má doma niečo s čím nie je spokojný. Aj keď najväčší problém bývajú asi ľudia pri ktorých musíte žiť. Kvôli švábom by som sa ešte nesťahoval aj keď som videl doma všeličo i podobné švábom ale originál švába asi ešte nie. Asi by som to skúsil vydymiť dymovnicu na hmyz tak na 5 hodín. Ešte by ma zaujímalo či je nejak zlé aj to keď si ľudia postavia dom kde majú odtiaľ nejakých 50-100 metrov tie veľké stožiare vysokého napätia.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek