Vše o napaječkách pro hlodavce od A do Z! (video)

17.1.2018 v Poselství 6

Po měsíci jsem se konečně posbírala a udělala natáčecí den 🙂

Ať už máte morčátka, králíčky, křečky, osmáčky, myšky nebo permoníky, dnešní rozsáhlý díl o napaječkách do klecí a akvárek se vám bude hodit 🙂

Za zelený začátek videa se vám omlouvám, je to nějaká zvláštní chyba, v PC není nic vidět a po nahrání na YT se to někdy udělá.

Vše o napaječkách pro hlodavce od A do Z!

https://www.youtube.com/watch?v=7zNDpwWOLa0&t=1584s


Komentáře

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-01-17 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi dávno, když jsme měli morčata, tak jsme jim dávali vodu do mističky. Ale oni si jí občas vylévají. Na tohle je ta napaječka asi přece jen lepší.

Ikona diskutujiciho Ayame 2018-01-17 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V té kovové trubičce se usazuje také hodně zelených řas. Opravdu HODNĚ. Já to čistím vatovými tyčinkami do uší. Moc ekologické to asi není, protože jich spotřebuji tak deset, dokud už z toho ty řasy nelezou. Je potřeba tu trubičku vyndat z té plastové části a pak jí těmi tyčinkami pročistit z jedné i z druhé strany. Průběžně to během čištění proplachovat vodou a trochu s tím zakvedlat. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-17 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Amálka do misky načurá a pak ji zahrabe pilinama… někdy i nabobčí :D

Ikona diskutujiciho Satakieli 2018-01-17 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pro činčilky skleněnou napáječku a jsem moc spokojená 🙂 z plastové mi ta voda připadala za chvíli taková zatuchlá. Vodu liju filtrovanou, tak v té trubici moc usazenin nezůstává. Video jsem ještě neměla čas vidět, snad brzy shlédnu.

Ikona diskutujiciho jab 2018-01-17 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ona je celkově napáječka z hygienické stránky lepší . Miska je neuvěřitelně hrozný nápad, protože si do toho morčata čurají a šlapou, když začnou pobíhat po kleci ze země odletují piliny a padají jim do toho, no a těch důvodů je více, navíc voda v napáječce vydrží déle pitná

Ikona diskutujiciho ginze 2018-01-18 00:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, u napáječek je to čištění občas dost zajímavé, s tou rýží jsem to zkoušela a musím říct, že nic moc, ono se to sice vyčístí, ale nadělá se s tím spousta bordelu. Když se to vyleje, tak uvnitř zůstane stejně trocha rýže a musí se to několikrát vypláchnout, s tou štětkou je to opravdu mnohem jednodušší :D Jinak já mám doma napaječku, u které jde to kovové vyndat, ty dvě kuličky se z toho vysypou a dá se to krásně čistit…problém je v tom, že byla součástí klece, takže se nikde nedá koupit :-? Nechápu, proč tímto způsobem nevyrábějí všechny napaječky, když to evidentně jde :D Nebo se možná prodávají, ale ještě jsem na ní nenarazila.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek