Žena cestovala v čase do roku 3800. Zde je její příběh

3.6.2018 v Záhady 51

Byla jsem upozorněna na velmi zajímavé video na Youtubu, kde vystupuje anonymně žena, která dostala možnost cestovat v čase. Představuje se jako Bella a tvrdí, že byla v roce 3800, odkud má i fotografii. Zatím se neví, jestli je její příběh pravdivý, názor si prosím udělejte sami. Každopádně její příběh je velice kuriozní a tak jsem se rozhodla ho pro vás přeložit. Cestování v čase je možné a dá se připustit možnost, že někteří cestovatelé se pokouší své zkušenosti sdílet s lidmi prostřednictvím běžně dostupných médií, zatímco jiní vše drží v tajnosti.

Zde je verze v angličtině, český překlad najdete dole.

Žena cestovala v čase do roku 3800. Zde je její příběh

https://www.youtube.com/watch?v=a0G6Ulm7mLI&feature=youtu.be


Ahoj, jmenuji se Bella. Jsme v Albánii. Dovolte mi sdílet s vámi mé vzpomínky o cestování v čase. Jsem fyzička, vždycky jsem se zajímala o speciální technologie, které by mohly být součástí našeho běžného života. Málo lidí v Albánii na to má stejný názor. Ti co jsem potkala si myslí, že jsou to všechno jenom fantazie.

Myslím technologie jako laserové zbraně, telepatii a teleportační přístroje. A samozřejmě také stroje času. Chtěla jsem něco takového najít, nebo vytvořit. Dlouho jsem četla mnoho knih od různých lidí, které byly o čestování v čase.

To co vám teď řeknu, se začalo odehrávat od roku 2005. Když jsem hledala poznatky o strojích času, potkala jsem mnoho lidí v mnoha zemích. Všechny peníze jsem utratila za výzkum a cestování. Nechci o těch setkáních mluvit, ale pak jsem se dostala ke jménu Alexander Kozlov. Žil v Albánii a narodil se v Bělorusku. Byl to také fyzik jako já. Setkala jsem se s ním.

Bylo mi řečeno, že Alexander byl slavný v Evropě jako vědec a autor mnoha kontroverzních tvrzení. Nikdy předtím jsem o něm neslyšela, i přestože jsem se obvykle o tyto kontroverze zajímala.

Setkala jsem se s ním v jednom institutu, kde pracoval jako fyzik. Když jsem ho poprvé viděla, hned mi došlo, co to je za člověka. Byl hrozně nafoukaný, arogantní. Bylo to evidentní podle jeho zevnějšku, i když jsem o tom byla varována předem.

Možná máte pocit, že o tom mluvím bez nějakého účelu, když říkám jaký byl člověk, ale naopak je důležité o tom popřemýšlet. Hraje to velkou roli v jeho historii.

A tak jsme začali rozhovor. První jsem začala mluvit o pár vzájemných tématech, ale pak se mě zeptal, proč mě zajímají stroje času. Řekla jsem mu všechno o svých setkáních s lidmi, o cestováním po světě, o všem co jsem věděla o strojích času. Líbilo se mu to a pozval mě k sobě na kafe.

Když jsme tam přišli, byl to neuvěřitelný dům, který by si užíval aristokrat po celý svůj život.

Udělal si kafe a pak mi začal povídat o jeho cestách v čase. Vyprávěl mi neuvěřitelné a fantastické příběhy o jeho cestách do více než třiceti různých dob, a jak se setkával s lidmi.

Výsledek jeho cest byl takový, že pokaždé když se vrátil, tak o něco vylepšil svůj stroj času. Koukala jsem na něho s velkým údivem, protože jsem od něj nečekala tak otevřené poznatky.

Odešel do salonku a vzal tam ze stolu fotografii, kterou mi dal. Podívala jsem se na fotku, kde byla veliká místnost, uprostřed ní stála kovová židle a na ní seděl mladý muž, Alexander. Na fotce byl napsaný rok 1986.

Alexander mi vysvětlil, že to byl jeho první stroj času, který nazval Galiver. Říkal, že ještě před vytvořením tohoto stroje, už mnohokrát v čase cestoval.

Bylo to v Anglii. Jeden anglický vědec mu pomáhal. Měli prototyp Galiveru.

Naslouchala jsem mu s velkým překvapením. Zeptal se mě, jestli opravdu chci vidět aktuální stroj času. Odpověděla jsem ano, protože jsem se o to opravdu zajímala. Čekala jsem s velkou netrpělivostí.

Šel do jiné místnosti, vzal klíče a řekl mi, ať ho následuji. Šli jsme do podkrovní místnosti pod střechou domu, kde byla kovová židle s mnoha elektrickými rozvody.

Řekl, že je to jeho stroj času a stejně tak jako ostatní stroje, mu trvá jen pár vteřin, aby tě vzal do budoucnosti.

Na židli bylo mnoho tlačítek a byla tam obrazovka, na kterou jste mohli zadat, do jakého času chcete jít. Když jsem přečetla číslo časového období, fungovalo to zároveň jako povel pro stroj času, který mě tam rovnou přenesl.

Vše co jste měli po kapsách a vaše oblečení, všechno co bylo poblíž vás, cestovalo spolu s vámi do budoucnosti. Kromě stroje času, který vytvářel onu cestu do budoucnosti.

Upřímně řečeno jsem mu nevěřila, protože Alexander spíš vypadal jako nějaký staromódní týpek z Hollywoodu, než jako vědec. Jeho zjev mě moc neohromil.

Zeptala jsem se ho, jestli má nějaké důkazy, nebo ne. Vytáhl fotografie z kapsy. Na každé fotce bylo napsané číslo. 40, 0, 0, 24, 70, 32, atd.

Byla jsem zvědavá, proč o tom neřekl lidem, když má tolik důkazů. Řekl mi, že měl obavu, že by se to mohlo používat v různých zemích pro soukromé účely, nebo jako atrakce pro bohaté lidi.

Na jedné fotce byla celá země zničena, kolem leželo mnoho mrtvých těl a mnoho zničených strojů. Byla to nějaká laserová válka mezi lidmi a roboty.

Zeptala jsem se ho, jestli neměl strach, že tam umře. Řekl mi, že jednou v budoucnosti umřel a vysvětlil mi, že smrt v budoucnosti znamená, že se proberete zpět v přítomnosti, protože tam vlastně ještě neexistujete. Tak tam nemůžete umřít. Bylo to hodně daleko v budoucnosti a budoucnost neměla žádnou moc nad lidmi z naší doby.

Alexander mi řekl, že mě nechá cestovat, protože jsem jako on. Stejně tak jako já, i on měl sen a prováděl výzkum strojů času velmi dlouho. Rozuměl mi velmi dobře, proč chci tak moc cestovat.

Takže jsem si sedla na to zařízení. Požádala jsem ho, aby mě poslal na malebné místo a ptala se, jak dlouho bude trvat moje nepřítomnost v reálném čase. Bylo zjevné, že budu nepřítomná jen pár milisekund a moje nepřítomnost bude nepostřehnutelná. Ale v budoucnosti budu mít čas asi 50-70 minut.

S těmito slovy Alexander stiskl tlačítko a já cítila, že mým tělem prochází proudové napětí. Všechno okolo mě bylo černé, nic jsem neviděla.

Když jsem otevřela oči, čekala jsem, že se ocitnu na krásném místě s hezkými stromy a létajícími stroji… ale viděla jsem zničené budovy. Lidská těla, stroje, roboti, všechno zničené. Ten idiot mě poslal do hrozného času!

Velmi hrozný čas, protože to bylo ošklivé a děsivé místo. Vydala jsem se podél ruin, a říkala si proč jsem tak dychtila cestovat v čase tím strojem.

Chtěla jsem vždycky udělat fotky, když jsem snila o tom, jak budu cestovat v čase. Chtěla jsem ty fotky mít jako důkaz.

Alexander nemohl vědět, že mám telefon s kamerou, když byl rok 2007. Nebylo to ještě tak rozšířené a běžné jako dneska. V té době bylo vlastnění takového telefonu privilegium a luxus. Ne každý si to mohl dovolit.

Tak jsem vzala svůj telefon, zkontrolovala jestli funguje, udělala selfie portrét a pár snímků těch míst.

Chcete vidět tu fotku… ano, jistě že chcete. K tomu se dostaneme později.

Udělala jsem tedy pár snímků a utekla pryč z toho místa. Šla jsem podél ruin a pak jsem k mému údivu uviděla lidi, kteří se tam schovávali. Rozuměli tomu, že nejsem z jejich doby a z tohoto místa. Ptali se, odkud tedy jsem.

Byli schovaní pod nějakými roboty a pozvali mě k sobě do jejich skrýše. A tak jsme se spolu vydali podél ruin. Ptali se mě na naše časy, jestli jsme opravdu měli roboty, kteří byli pro lidi nebezpeční v roce 2007. Kteří se domáhali stejných práv jako lidé.

Pozn. Alue: tady si dovolím vsuvku, která s tématem článku úzce souvisí. Existuje už robot s umělou inteligencí, který je schopný se učit a uvažovat. Má jméno Sophia. Z toho co o něm zatím vyplouvá na povrch z médií, narovinu mluví o tom že zničí lidstvo a žádal o to aby měl stejná práva jako skutečný člověk. Nedávno ta práva opravdu dostal!!!! Stal se občanem v Saúdské Arábii. Na internetu o tom můžete najít spousty článků, některé i v češtině. To, čemu se Bella v roce 2007 zasmála, je dnes skutečnost. Robot Sophia byl aktivován v roce 2015. Vyrobila ho firma Hanson Robotics, která sídlí v Hong Kongu. Nejvíc mě fascinuje benevolence a tupost tvůrců, kteří si myslí, že nám tito roboti budou sloužit a dělat za nás nepohodlné práce.

Sophia chce zničit lidstvo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=137&v=W0_DPi0PmF0

V lednu r.2018 vyšlo VIDEO, kde Sophia vyvrací co řekla a přísahá, že to byl jen černý humor. Budete něco takového věřit umělé inteligenci?

….. zpět k hlavnímu tématu:

Chtěla jsem se tomu zasmát, protože poprvé jsem viděla takového robota možná ve filmu Terminátor. V roce 2007 byl nejchytřejší robot leda tak myčka. Ale oni se ptali na jiné druhy robotů, možná na takové které jsme měli ve filmech.

Jejich šaty byly kompletně potrhané a byli zřetelně poranění. Bylo jasné, že jejich život zde je velmi těžký a složitý.

Přišli jsme k jejich velikému bunkru. Nebudete tomu věřit, protože i já jsem byla velice překvapená.

U vchodu měli napsáno v angličtině ,,Noemova archa“. Říkali, že je to jejich úkryt. Šli jsme blíž a jeden muž šel ke dveřím. Řekl: ,,Dav se vrátil zpět k arše.“ (pozn. Alue: Asi vstupní heslo, aby je pustili dovnitř)

Ve dveřích měli otevřené malé okno, ze kterého na nás koukal cizí muž.

Když se dveře otevřely, šli jsme rovnou dovnitř. Okamžitě jsem jim byla představena. Řekli, že jsem přišla z minulosti. (pozn. Alue: V originálu je řečeno ,,z budoucnosti“, patrně překladatelská chyba, logicky to nedává smysl)

Jeden muž přišel ke mně, měl dlouhé a objemné vlasy, a také vousy. Řekl, že se jmenuje Nore. Jak jsem pochopila, byli striktně nábožensky věřící.

Mimochodem nakonec mi bylo jasné v jakém čase jsme byli. Bylo to 3800. Vidíte přátelé, kolik času uteklo. Jak vidíte, křesťanství bylo tak populární, že dokonce i tam byli náboženští fanatici. (pozn. Alue: Není divu že se upnuli na víru, v zoufalých a neutěšených podmínkách bez jakýchkoliv jistot, by si každý musel najít nějakou berli nebo naději, aby ho udržela naživu a při smyslech, aby viděl nějaký smysl ve své existenci.)

Ptala jsem se, jakto že roboti nenašli tento úkryt, jak je to možné. Co to je za druh úkrytu. Řekl mi, že to začali stavět od té doby, kdy firma známá jako ,,Lasum company“ vytvořila umělou inteligenci, která byla ve velkém vložena do života mnoha lidí.

V té době byla skupina lidí, která předpověděla tento druh budoucnosti. Roboti nemohli tento úkryt najít, protože sledovali lidi pomocí kamer, které byly rozmístěny venku. Neměli přístup k satelitům.

Řekli mi o jedné legendě, že na Novém Zélandu nebyla žádná válka. Proč?

Protože oni okamžitě odmítli používání robotů s umělou inteligencí.

Nabídli mi, abych tam zůstala, ale odmítla jsem. Chtěla jsem vidět město. A po pravdě řečeno když jsem věděla, že v případě že umřu v roce 3800, budu dál živá v roce 2007, jsem stratila svůj strach. Poté jsem měla jenom jedno přání. Vidět roboty, než se vrátím zpátky.

Šla jsem podél ruin skoro 50 minut. Ano, 50 minut uteklo, když jsem se nacházela v roce 3800. Náhle k mému údivu jsem uviděla, jak něco letí ze střechy jedné budovy. Byl to robot.

Postavil se přede mne. Tak mě to překvapilo, že jsem strachy úplně ztuhla. Chytil mě za krk a řekl, že nejsem jako lidé odtud.

Robot byl opravdu děsivý, byl udělaný z kovu a pěst měl ze silikonu. Měl obličejové výrazy a posunky. Představte si kovového muže, neuvěřitelně silného a nelítostného.

Zeptal se mě naštvaným hlasem, odkud jsem.

Byla jsem ticho, zeptal se mě znova. Opět jsem nic neřekla.

Nechci říct, co se mnou udělal. Jsem si ohledně toho velmi jistá a nechtěla bych na to vzpomínat.

Ve vteřině jsem se objevila v roce 2007.

Alexander se mě zeptal, jak se mi líbila cesta. Byla jsem v šoku, vůbec jsem nechtěla odpovídat, nebo s ním mluvit.

Když jsem vyšla ven, vzala jsem své šaty a vzpomněla si na fotku. Vytáhla jsem telefon s fotkou ze své kapsy a všechno zkontrolovala. Byla jsem tak šťastná a spokojená, že mám důkaz.

A nakonec je čas ukázat vám ji.

Tady jsem já, modré paprsky a zničený robot.

První jsem myslela, že když mám takovou úžasnou fotku, tak bych mohla jít do nějakého televizního pořadu a povědět lidem všechno, co jsem tam viděla. Chtěla jsem ukázat obrázek jako důkaz.

Ale pak jsem si uvědomila, že se vůbec, vůbec nic nezmění. Lidi nezajímá ani to, co se stane za sto let, protože to už přece budou dávno mrtví. A co teprve čas 3800? To je pro lidi to samé. Nebude je to zajímat a mohlo by to proměnit Alexandrův život v peklo.

Je dost těžké pamatovat si všechno, toto je velmi bolavý příběh, ale musela jsem s vámi sdílet mé myšlenky.

Děkuji vám za to, že jste mě vyslechli.

(Překlad Alue K. Loskotová, www.aluska.org)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dominik 2018-06-03 06:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tým cestováním  v čase sa rotrhlo ako vrece zo zemiakmy asi sa niečo niekde riadne posralo

Ikona diskutujiciho kelce 2018-06-03 08:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se chtěla tak strašně podělit o "důkaz" tak měla tu fotku vyfotit čistě a zřetelně, ne jakoby to fotila kalkulačkou. Tohle se dá klidně nafingovat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-06-03 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mno jistě, ale mobilní foťáky v roce 2005-2007 fotily zhruba takto. V té době jsem podědila telefon s foťákem po kamarádce a kvalita byla odpovídající tomu co vidíme v tomto článku. Kdo tu dobu pamatuje, tak ví že fotky byly jenom farevné fleky. Kdo ne a v kapse nosí ajfoun s kvalitním foťákem  a kamerou, ten si říká, proč to nevyfotila líp.

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-03 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě, že roboti budou naprogramování, aby zničili lidstvo. Jen budou mít v sobě fotky lidí, které zastřelit nebudou smět.

Ikona diskutujiciho Tereza 2018-06-03 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi z toho úzko… :-(

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-03 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě mě napadá, že tím pádem ani nebyl žádný "vzestup", jak o něm dnes všichni mluví.

Ikona diskutujiciho Hanča 2018-06-03 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se, že jsem přidám něco, co je úplně mimo mísu, ale teď jsem narazila na něco zvláštního. https://www.youtube.com/watch?v=HTmt7sLO7fk

Ikona diskutujiciho Václav 2018-06-03 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pořád se ptám, co má společného budoucnost a minulost s duch ovnem. pravda je přeci přítomnost, a dávat pozornost k budoucnosti-nepravdě, mě nepřipadá jako cesta ke skutečnému poznání. ;-)  :-(

Ikona diskutujiciho Verča 2018-06-03 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: mě taky:-/

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-06-03 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sofie je fakt mega děsivá, dívala jsem se s ní na něco nay youtube…

Ikona diskutujiciho Aneta 2018-06-03 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja na te fotce NIC nevidim, ani oblicej, ani robota, ani modre svetlo

Ikona diskutujiciho Melisa 2018-06-03 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

trochu starsi film,kdo nevidel…prekvapivy zaver : )

Ikona diskutujiciho tauri 2018-06-03 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk, který je ve stresu a neví, zda přežije jistě nebude pořizovat selfie. Normálně člověk přemýšlí tak, že udělá fotku zadním fotoaparátem, udělá hned cvak a mizí pryč.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-06-03 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně je z toho taky úzko. Co člověk může dělat? Lidstvo samo se žene do záhuby.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-06-03 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na to aby robot dělal nepohodlné práce nemusí být humanoid, nemusí mít obličej. By mě zajímalo jestli byli lidi co jsou tohoto názoru někdy ve fabrice ?? Robotů je tam spousta ale žádný humanoid. Proč asi? Protože je to neefektivní. Už i fakt, že lidská ruka má prostě málo kloubů a není možné s ním otočit pořádně. Loket se může pohnout 180°, ale v továrně je to někdy málo. Taková robotická ruka může mít klidně i 8 kloubů.

Ikona diskutujiciho Stolid 2018-06-03 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, bojím se, že by část příběhu mohla být pravdivá. Už dříve psali spisovatelé o strojíc v budoucnosti a téměř všechny se vyplnili. Možná se v literatuře a filmech skrývá skrytá předpověď, jak to s námi dopadne. A přiznáním lidských práv robotovi to jenom začíná.

Ikona diskutujiciho Sibyla 2018-06-03 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Dexter 2018-06-04 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže, na téma techniky a umělé inteligence – zde zmíněná Sophia je pouze obyčejný programovaný robot, nic jiného než loutka!

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-04 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Umělá inteligence už dávno předstihla člověka, nejlépe je to vidět třeba na šachách.

Ikona diskutujiciho Kristýna 2018-06-04 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hej to je ten robot, kterého jsem viděla na youtube, jak popíjí s Willem Smithem a přestože jsem nedokázala úplně přeložit, nelíbilo se mi to. Napsala jsem tam Willovi ostrý komentář, ale ten asi dobře ví o čem je řeč, když svou duši zaprodal ďáblu.Ale chtěla jsem, aby to četli hlavně ostatní, jak je to nebezpečné.

Ikona diskutujiciho Zdenek 2018-06-05 00:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Hmm, ta robotka vypada stejně jako "slečna" v O2 reklamach na "chytrou sit".

Ikona diskutujiciho Zdenek 2018-06-05 00:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Prof. Grygar vládcem DutoZemců :-D .

Ikona diskutujiciho dexter 2018-06-05 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

19:Nepredstihla. Hrani sachu, to je pouze schopnost pracovat se statistikou, coz jebtak nejam hlavni zalezitost pocitacu. Proste pocitac dokaze projit rychle velke mnozstvi kombinaci. V podstate porad operuje v ramci celkem omezenyho prohramu.

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-05 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je vidět, že nehrajete šachy, protože nejsou o statistice, jsou  schopnosti kombinovat a analyzovat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-06-05 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:  to s těmi škůdci, víš kde to bylo? ten jsem asi neviděla….

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-05 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, kde to bylo. Byla to nějaká tiskovka, už to bude asi rok zpátky.

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-05 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejen, že umí samostatně myslet, ale hlavně nemají morální zábrany.

Ikona diskutujiciho chleba 2018-06-05 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: asi se Dexter nevyjadril jasne. pocitac neumi hrat sachy tak, aby sam vymyslel tah. sachovy pocitace maji k dispozici databaze odehranych partii a podle nich se ridej. cili misto kreativniho mysleni jen projdou svoji databazi a vyhodnotej, co se jim statisticky jevi jako nejlepsi tah. takze jediny, co muzes na sachovym pocitaci v soucasny chvili povazovat za inteligenci je, jak dobrej ma vyhledavaci algoritmus (a to je dilo cloveka).

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-05 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pane chleba to je nesmysl. Existují šachové programy, které si můžete stáhnout na každý mobil. Ten software má v sobě jen několik typických zahájení, ale to je pouze prvních řekněme 0-10 tahů, potom už hraje zcela samostatně.

Ikona diskutujiciho Kuník 2018-06-05 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

že to tak asi dopadne, je smutné. Pokud ale jde o toto video,  zaráží mě, že si zatím vůbec nikdo nevšiml,  že řeč těla naprosto neodpovídá významu, intonaci ani smyslu řečeného. Konkrétně tohle video (i s fotografií) je kravina.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-06-05 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]:  očividně proto, že to je z albánštiny nadabované do angličtiny

Ikona diskutujiciho Michaela 2018-06-06 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: To vubec nemusi byt pravda. Pracuju v typicky muzskem oboru a rada chodim pekne nastrojena. Teda zrovna umely a celkove dlouhy nehty nesnasim, ale makeup a saty normalne nosim, a to delam se strojema. Takze predsudky stranou prosim, ta zena muze klidne mluvit pravdu. Nicmene me to taky moc nesedi, ta fotka je dost naprd a neni tam videt nic.

Ikona diskutujiciho Michaela 2018-06-06 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Samozrejme ze clovek ma sanci. Pocitace jsou superrychle co se zpracovani instrukci tyce, ale mozek je stale nasobne rychlejsi. Jde o to, ze vetsinu instrukci, ktere mozek zpracovava ani nevnimame. Dychani, tlukot srdce, filtrovani vsech okolnich vjemu, to vse mozek zpracovava kazdou vterinu, jenom si to neuvedomujeme. Mozek je nejdokonalejsi pocitac, umela inteligence proti nemu nema sanci. To rikam jako clovek, ktery se stroji a roboty pracuje. I ten nejdokonalejsi programovaci jazyk ve kterem je umela inteligence vytvorena, je vytvorem cloveka. Humanoidni roboti jsou uchvatni, ale neprakticti. Ve skutecnosti nema vyznam vyrabet pro robota telo a oblicej. Vetsina umele inteligence se kterou se setkavame je ulozena v nejake cerne krabici s par blikajicimi LEDkami a kabely.

Ikona diskutujiciho chleba 2018-06-06 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Trochu jsem patral a je to tak, uz jsou algoritmy, ktery dokazou nejakejma vypoctama vyhodnotit kam tahnout a databazi nepotrebujou. Takze v tomhle mas pravdu.

Ikona diskutujiciho tauri 2018-06-06 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Kuník 2018-06-07 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]::Omlouvám se, to mi nedošlo.

Ikona diskutujiciho Skk 2018-06-07 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rád bych uvedl na pravou míru, že Sofie rozhodně zatím sama nemyslí, najděte si zahraniční články nebo i článek ženy, která měla možnost tady v Česku udělat se Sofií rozhovor, když byla v Praze. Není (zatím) nic víc, než obyčejný chat-bot, umí jen převádět text na řeč, její odpovědi předepisuje tým a vždy má u sebe muže, který ji přes notebook ovládá.

Ikona diskutujiciho Winston Smith 2018-06-07 12:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ta fotka je divná a pokud byl ten článek z roku 2007 psaný , tak pojem selfie snad ještě neexistoval  a mobily neměly přední kamery tak vyvinuté  , já měl siemens m 65  a ten fotil špičkově , stál v té době sice  10 000 kč  když byl nový .  No a k té  fotce  no přijde mi dost narcistická  jak tam jsou vidět ty rty a navíc  nevím jak ta osoba držela ten  telefon  , na to že byla v budoucnosti  si na té fotce mohla dát víc záležet . Navíc ten vypouklý spodní ret je nepřirozený a nevím proč to z mobilu tiskla na papír .  stačil  soubor v jpg

Ikona diskutujiciho Dexter 2018-06-08 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

armag: Co se pořád točíš na tom šachu? Sakra, šachový programy jsou tak dobrý, že člověka obehrají. To je fakt. Ale nic, opakuji nic to nedokazuje o inteligenci. Takovej program se sám nerozhodne třeba namalovat obraz, nebo napsat báseň. Není na to naprogramován.

Ikona diskutujiciho Katka 2018-06-09 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Suhlasim, celkova ta gestikulacia a rozhadzovanie dlhonechtymi rukami nepridava na dôveryhodnosti pribehu. Selfie v takej situacii je absolutne NO Go. Selficka si robia ludia ked sa citia v pohode a nie ked su v strese.

Ikona diskutujiciho armag 2018-06-09 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: protože nejdříve jsi tvrdil, že počítač není logický, tak jsem jen napsal příklad, kdy je zcela jednoznačně vidět, že logicky myslet umí, jinak by nemohl vyhrávat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-06-09 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]:  jooo :D červený trpaslík je nej :D

Ikona diskutujiciho pepa100 2018-06-11 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že budoucnost bude děsivá, to beru, ale ten příběh mi přijde smyšlený. Roboti budou již za 100let na úrovni o čem se píše v článku.Dále proč je ta fotka ořezaná na formát 16:9? Když tehdejší mobily tak ještě nefotily a selfíčka se také nedělali.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-06-11 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to bola odvážna že išla k chlapovi ktorý jej nebol sympatický a sadla mu na elektrické kreslo… Neviem či sa tomuto dá veriť ale ten opis budúcnosti je reálný. Čo iné čakať keď sa blbí vedci zahrávajú s umelou inteligenciou.

Ikona diskutujiciho Vojta 2018-06-18 23:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomuhle někdo fakt věří? Když pominu, že je to přitažený za vlasy víc, jak holka o půlnoci v něvěstinci, tak ta ženská by se v budoucnosti neměla šanci o 1800 let pozdějc s těma lidma domluvit, protože i kdyby náhodou mluvili historicky stejným jazykem, změnil by se za tu dobu k nepoznání. Prostě nějaká attention queen touží po pozornosti a slávě. Nicméně s tím odhadem, jak to bude tou dobou vypadat, se celkem shoduju.

Ikona diskutujiciho amicus 2018-06-29 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jen pro zajímavost jak fotila nokia6300 z roku 2007 http://www.knowyourmobile.com/products/384/nokia-6300-camera-samples-pictures#0

Ikona diskutujiciho Filip 2018-09-19 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Selfie se v roce 2007 normálně dělaly, akorát se běžně nedělaly přední kamerou.

Ikona diskutujiciho Léňa 2018-09-19 19:37:00 Odpovědět

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek