Ženské tělo: Jeho moudrost a mýty

17.5.2015 v Žena 20

Moc doporučuji toto pěkné a důležité povídání o Božském ženství.

Kolem ženského těla a obzvlášť jeho reprodukčního systému koluje nespočet mýtů. Od první menstruace, přes sexuální prožitky až po porod a mateřství jsme jako ženy neustále vystavované předsudkům, nerealistickým představám, nesplnitelným požadavkům a dezinformacím.

O mnohých prožitcích související s těmito tématy je stále ještě tabu mluvit nahlas. Přijďte se pravdivě podívat na příběh našeho ženského těla a vstoupit do území za hranice vašich vlastních a společenských tabu, abychom mohly uctít vlastní tělo v jeho plné podstatě.

Lilia Khousnoutdinová – Ženské tělo: Jeho moudrost a mýty

https://www.youtube.com/watch?v=w1ESr4vZamQ


Originál skladby BREAK THE CHAIN: https://www.youtube.com/watch?v=fL5N8rSy4C

Podrobnosti o tanci pro ženy 13. února například zde: http://zenskaprava.cz/vystupy/valentyn-ve-znameni-tance-proti-nasili-na-zenach-promitani-miss-representation/

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho aves passeri 2015-05-17 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné. Tanec je opravdu něco, čím se můžeme projevit… a zajímavé je, jak málo děvčat a žen si troufne i to. U mě byl tanec paradoxně vždycky ten jediný prostor, kde jsem se cítila svobodná a plná energie, dokonce jsem prožila i pár tanečních "sexuálních" vztahů… no fakt:-) (Ti kluci se pak děsně divili, že mimo parket nemám zájem 🙂 Ale už má osmiletá dcera mi nedávno řekla, že nevěděla, že v tanci je tolik sexu :-)))). Já bych řekla "vášně". O menstruaci, potratu v prvním měsíci, porodu a různých sexuálních zážitcích vím své… a je to pravda, je to mystické, potenciálně traumatické a je třeba se tomu otevřít a nenechat to zahnít někde hluboko. Protože nic jen tak nezmizí, tělo si to podrží… jako takovou emocionální jizvu.

Ikona diskutujiciho BE 2015-05-17 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tanec !!!  To je moja naj modlitba, to sa nemusím snažiť učiť, vyvolávať, programovať, prispôsobovať, prosto řádím jak tajfún. – A vnučka čo má 5 je ako ja – nahodí ohoz, pustí si muziku, zatvorí oči ,  svet gombička, ja mám svoj :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-17 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To si nemyslím. O mě se chlapi v baru skoro přetahují a taky pokud se chlapi něčeho bojí, tak je to mít doma šílenou feministku, ne svobodnou ženu… S nesvobodnou  by se unudil k smrti.

Ikona diskutujiciho BE 2015-05-17 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-17 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Doma se dělají zase jiné věci. :D

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2015-05-17 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tanec je sex v oblečení. Ploužáky obzvláště.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-05-17 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou přemýšlím, že oni i muži musejí být vystaveni něčemu podobnému. Je pravda, že tu dlouho panoval strach z ženské sexuality, na druhou stranu mi přístup společnosti dnes připadá podobně hystericky odmítavý na jedné straně a velmi direktivně zúžený na straně druhé. byla tu jakási sexuální revoluce, ale připadá mi, že hlavně pro nás pro ženy. Odpojení od vlastního těla není ale jen věcí žen. Ovšem pro nás je naštěstí tolik knih, tolik materiálů…

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-05-17 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně té pravdy při menstruaci – já v té době poznám OPRAVDU DOBROU hudbu. Když je to kravina, dělá se mi blbě, když je to dobré, naopak :-)

Ikona diskutujiciho Katalyn 2015-05-18 00:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm. a jaký je rozdíl mezi svobodnou ženou a feministkou? To mě zajímá.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-18 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Je to věc názoru: Vnitřně svobodná žena sebe samu přijímá s respektem, láskou a zná svou cenu.

Ikona diskutujiciho Michaela 2015-05-18 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naopak, muži zbožňují svobodné ženy, ale taky není muž jako muž – svobodné ženy zbožňují jen takoví muži, kteří ze sebe nemají komplexy, jsou vyrovnaní a nepotřebují mít doma chudinku, kterou budou ovládat a uspokojovat si tak své zraněné ego. Nebo takoví ti namachrovaní chlapečci, kteří potřebují ženu, která je bude bezmezně obdivovat, bude je uctívat a viset na nich. Já naštěstí svého prince našla a ten mě miluje takovou, jaká jsem – tedy svobodnou, nespoutanou a nezávislou. Je zajímavé, kolika lidem tyhle vlastnosti vadí – nejspíše proto, že by takoví sami také chtěli být.

Ikona diskutujiciho Daniela 2015-05-18 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super song :))) na vyblaznenie ako ženská hymna dnes by som sa bez nej ani nepostavila na nohy

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-18 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Text té písně je také velice zajímavý a hluboký. – V odkazu dole má i vypsané titulky.

Ikona diskutujiciho :) 2015-05-18 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já nevím, to všechno o čem hovořila je pravda a dalo by se o tom říct ještě mnohem víc, tohle bylo stručně ale tak měla na to omezený čas. Je to krásná ženská, ale bohužel na mě působí neuvěřitelně namyšleně, prostě nafoukaně. Tohle pro mě není přirozený člověk, ale jeho pravý opak. Jako kdyby ze sebe všechny ty pocity spíš vynucovala než je skutečně prožívala. Člověk a hlavně žena může být svá a opravdová i v soukromí a nepotřebuje k tomu takovýhle divadlo. Tohle je pro mě už předvádení se, které potřebuje k tomu aby se cítila dobře. Možná je to tím, že každý prožíváme svou přirozenost jiným způsobem, ale každopádně mi na ní něco prostě hodně nesedělo…hlavně ty pohyby mi přišly falešný. Někdy mi příjde že čím víc člověk mluví o přirozenosti tím víc je nepřirozený. O tom se nemusí mluvit takový bud jsme nebo nejsme. Jinak píseň je opravdu nádherná.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-18 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Těžko říct hele, možná by stálo za to se jí zeptat, jestli přehrává záměrně, nebo jestli je skutečně taková, že nemá problém kleknout nebo lehnout na podium i s takovým rozparkem.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-05-18 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jasně člověk tady na to není zvyklý, takhle emotivně se projevovat a na první pohled to může působit jako předvádění. Taky jsem si řekla, proboha co to tam dělá na tom pódiu. Ale pak jsem si jí poslechla i v jiném rozhovoru, kde "jenom" seděla a musím říct, že s ní v zásadě souhlasím, ona ví o čem mluví a ten odsudek, který jsem v první chvíli k ní cítila, prostě zmizel. 🙂

Ikona diskutujiciho :) 2015-05-18 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzdyt jo ja s ni take ve vsem souhlasim, podivam se teda i na jine videa a uvidim;). Ono neni vubec tezke si na tyto veci prijit, spis je pak uvest do praxe a zit v tomto systemu v souladu s nimi…[16]:

Ikona diskutujiciho Daniela 2015-05-18 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslim ze je zdravo sebavedomá co. VEla žien  v dnešnej dobe nie je ,aj ten oficiálny klip je super , ja by som toho tiez určite nebola schopná :-D ja by som tam tak zamŕźla ze by ma museli zamrznutu odniesť :))

Ikona diskutujiciho Melisa 2015-05-21 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:tak to je naprosto presne vyjadreno… :-)

Ikona diskutujiciho Isolda 2015-06-06 00:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velké díky za video, Aluško :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek