Zvyšte svou intuici pomocí těchto 7 jednoduchých cvičení

21.10.2018 v Spiritualita 5

Když se podíváme na historii lidstva, tak zjistíme, že některé důležité světové události a kulturní změny vyvolal něčí „vnitřní pocit“ nebo „tušení“ nějakého pojmu či potenciality. V dnešních časech a době je snadné pohrávat si se slovem jako je „intuice“ a deformovat ho. Současná západní kultura dokáže velmi rychle soudit a zbavovat se všeho, co by jen trochu mohlo připomínat představu „pseudovědy“, „magie“ nebo „new-age“.

 

 

Co to vlastně intuice je?

Když se na to podíváme nezaujatě, intuice nespadá do žádné z výše zmíněných kategorií.

Někdy jsou „trknutí“ intuice pouze známkou toho, že si náš mozek dělá svou práci – tedy vyhledává a třídí údaje, zpracovává a kategorizuje potenciální události a plánuje tu zářivou a krásnou budoucnost (nebo jen přežití!).

 


 

 

Intuice je schopnost něco okamžitě pochopit, bez nutnosti logického uvažování… něco, co člověk ví, nebo se to domnívá pravděpodobně spíše na základě instinktivního pocitu, než vědomé úvahy.

 

Intuice jednoduše znamená, že žijete svůj život v souladu, ve stavu flow, ve kterém věci přicházejí přirozeně a problémy si rychle nacházejí přirozené řešení.

Komunikace plyne jako vlákno stahováno z éteru a věci ve všech aspektech vašeho života vám prostě připadají harmoničtější.

 

Intuice se může projevit:

  • Náhlým vyjádřením v tom správném čase, že máte něco udělat.
  • Spontánním přijetím nějakého konkrétního rozhodnutí, vedoucího k lepším výsledkům, než jsou ostatní možnosti.
  • Když se ozvete někomu, kdo „na vás právě myslel“.
  • Přijetím té nejskvělejší a nejlepší volby nějakého jídla, činnosti nebo vztahu.
  • Interpretací synchronicit způsobem, který vás „drží ve hře o krok před ostatními“.
  • Lehčím pamatováním snů a využíváním jejich moudrosti k tomu, abyste se nechali vést.
  • Pocitem „volání“ vykročit jistým směrem, který vás dovede k nějaké kráse.

Existuje VELMI mnoho dalších způsobů, jakými lze intuici projevit v našich životech. Jak se projevuje v tom vašem?

 

 

 

Zde je seznam 7 jednoduchých každodenních cvičení pro všechny lidi na přivábení stále většího množství intuice do vašeho života:

 

1. Jasně si definujte, co pro vás znamená intuice

Jak bylo uvedeno výše, intuice může znamenat mnoho různých věcí a projevovat se mnoha různými způsoby. Nikdy neuškodí být konkrétní.

Kde ve svém životě byste chtěli více milosti a přijímání? Kde se, podle vás, máte největší problém otevřít a nechat v sobě znít přirozený tep důvěry a jasnosti?

Já jsem například měl často problém mluvit na veřejnosti, zejména tehdy, když to bylo bez přípravy… bez scénáře.

Poté, co jsem se zaměřil na tento konkrétní problém a věnoval pozornost zde uvedeným 7 krokům, staly se projevy na veřejnosti jednou z mých oblíbených činností a dnes je nejraději dělám bez scénáře!

Mám rád, když mě k tomu, co řeknu, přivede moje intuice a zajímavé je, že posluchačům se to vždy líbí!

 

2. Uspořádejte si myšlenky

U mnoha lidí se intuice projevuje jako „vnitřní pocit“ či hluboké „vnitřní vyciťování“, u jiných se projevuje jako jasné a prosté zdánlivě se objevující myšlenky, přinášející jasnost a směr.

Ať se již projevuje jakkoli, ve svém vědomí toho máte hodně, co bojuje o její pozornost. Aktivní mysl intuici soudí a zavrhuje, nebo často jen ignoruje a přejde k další myšlence.

„Pročištění“ mysli může být docela jednoduché, např. zapisováním si svých myšlenek na začátku a na konci každého dne.

Když se na ně můžete podívat a přečíst si je, mysl je nepotřebuje skladovat! Pomáhá, pravda, i každodenní meditace, ačkoli pokud by měla trvat jen 10 či 20 minut!

Některé lidi zmate, když během meditace slyší své myšlenky ještě hlasitěji. „Jak může jít o „pročištění“ mé mysli, když přemýšlím ještě více!?“

V té chvíli si to možná neuvědomujete, ale samotný akt „umožnění“ si svých myšlenek, a jen být, vám uklidní mysl. Možná si to vyžádá nějaký čas, ale stojí to za to!

 

3. Nalaďte se na své přirozené biologické rytmy

Jsme elektromagnetické biofyzické bytosti. Naše tělesné funkce vyžadují ustálený rytmus spánku, přijímání potravy, lásky, slunečního svitu, a ještě mnohem více dalšího.

Když se jedna z těchto věcí vychýlí z rovnováhy, vždy se to nejprve projeví v „jemné energii“ vašeho života.

Jediný miligram mozkové mlhy (kognitivních dysfunkcí), způsobený slabým nočním odpočinkem, by mohl být jednou z překážek bránících vašemu pocitu spojení se zdrojem vnitřního vedení.

Budete ve stavu flow spíše během hladovění, nebo poté, co celý týden nevyjdete ven? A co když nemáte hluboké spojení s přáteli a rodinou?

Řekl bych, že se zřejmě cítíte dost dobití, když si ve svém každodenním rytmu neuchováváte zdravou dávku těchto pro život nezbytných živin.

 

 

4. Otestujte se

Byli byste překvapeni, jak jste ve svém nitru ve skutečnosti naladěni, kdybyste se odhodlali to vyzkoušet! Se svými přáteli rád hraji hru, při které se pokoušíme uhodnout barvu, na kterou druhý myslí!

Zábavná může být i hra s tarotovými kartami.

Klíčové při tom je nevyčítat si, když „hádáte špatně“. Důležitější je všímat si, co děláte jinak a jak posouváte svou energii, když se rozhodnete zaměřit na smysly své intuice a zdokonalovat je.

Možná si při pokusu uhodnout kartu, kterou nemůžete vidět, všimnete, že se mračíte, nebo přestáváte dýchat. Je to skvělá příležitost všimnout si, jak umíte otevřít a přivést uvědomování do různých částí svého těla.

Přirozeně, největší sklon k intuitivní rezonanci bude mít tělo, které je uvolněné, veselé, otevřené a soustředěné. Vaše testování vám umožní vidět, které svaly své intuice potřebujete posílit.

 

5. Seznamte se s tichem

Vesmír je nekonečný a velmi tichý. Když ho dokážete najít v sobě, okamžitě ztělesňujete původní stav poslechu. Tenhle poslech může být tím nejskvělejším zdrojem vašeho intuitivního vedení.

Pomyslete na to, jaký rozdíl je být na Times Square v New Yorku a hluboko uprostřed divokého lesa.

Les je nevýslovně klidnější, tišší a pohodovější. Jste schopni skutečně se radovat a jasně vidět věci, nejste rušeni světly, zvuky a vířícími energiemi města.

Když ve svém životě rozvíjíte nehybnost a ticho, je to jako byste uměli přenést zkušenost z bytí v tom pohodovém lese do každé zkušenosti, v níž se ocitáte.

Rozvíjet se to dá jednoduchým sezením na podlaze vašeho pokoje při zhasnutých světlech před spaním, kdy se jen uvolníte, zaměřujete na své dýchání a vizualizujete si uklidňování své aury či energetického pole, uvedením do souladu nesmírnosti vesmíru.

Skvělé vnitřní pochopení síly tohoto ticha vám dají i tiché vycházky, či celodenní mlčení. Já dělám často cvičení, při kterém zavřu oči a co nejpomaleji kráčím z jednoho konce místnosti na druhý.

Skvěle mě to sladí s jemnými energiemi mého těla a když se po skončení toho cvičení znovu vrátím do svého dne, cítím se nesmírně čilý, bystrý a klidný.

 

6. Používejte praktickou meditaci

Pod pojmem „praktická meditace“ vlastně rozumím meditaci, která nevyžaduje žádné podmínky.

Meditovat můžete při mytí nádobí, úklidu svého pokoje, venčení psa nebo cvičení. Klíčem k ní je prostě rozhodnout se být přítomen.

Bytím v přítomnosti akceptujete, že vaše mysl bude dělat vše, co dělá… a ať je to co chce, vy ji zkrátka necháte tak. Nepokoušíte se změnit ani zastavit to, o čem přemýšlíte, nepotřebujete analyzovat a ptát se „proč“ myslíte na to, na co myslíte. Jednoduše to necháváte tak.

Začnete si stále více všímat, že vaše myšlenky nejste vy a pouze je zkrátka pozorujete. „Vy“, které pozoruje tyto myšlenky, je totéž „Vy“, které se vždy spojuje s intuicí.

V nesouladu s naším intuitivním já se cítíme pouze tehdy, když jsme přistiženi v myšlenkovém prostoru a nesedíme v naší pravé identitě „pozorovatele“.

 

7. Soustřeďte se na to, co vás drží při životě

Intuice vás uvádí do stavu flow, který vás dává do souladu s tím, co je pro vás nejlepší. A protože žijeme v holografickém a fraktálním vesmíru, znamená to, že co je nejlepší pro vás, je nejlepší pro všechny.

Znamená to také, že pro harmonizaci vašeho nejlepšího stavu vám pomůže to, když se budete obklopovat jinými lidmi, místy a věcmi, které jsou v souladu se svými nejvyššími a nejlepšími stavy! Trávení času se zdravými, silnými lidmi, kteří žijí svůj život podle sebe, vám vždy zvedne náladu.

Nejlepším příkladem toho je trávení času v přírodě co nejméně poznamenané společností a přežívající ve svém přirozeném stavu.

Každá složka přírody koná jen z harmonizované „životní síly“. Mohli byste téměř říci, že větve stromu rostou směrem, kterým je vede intuice stromu.

Věda by řekla, že tak strom roste proto, aby získal více slunečního svitu a deště.

Já bych řekl, že čím více se my lidé dáme do souladu s tím, co je nejlepší pro nás, tím více se sami vedeme k přijímání rozhodnutí, podporujících nás v žití těch nejlepších životů, jaké tu máme žít.

Intuice zkrátka znamená, že děláte to, co je nejlepší. A poznání toho, co je nejlepší, k vám přichází přirozeně, protože jste v souladu s tím, kým skutečně jste… samotnou přírodou.

 

 

 

zdroj: https://silavedomia.sk/zvyste-svoju-intuiciu-pomocou-tychto-7-jednoduchych-cviceni/

Překlad a úpravy v textu: Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho astonova cesta 2018-10-21 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda divím se, že se ti chtělo trávit čas překladem článku ze slovenštiny ? být tebou, vycvičím si čtenáře, aby slovenštinu uměli číst – vždyť je to ostuda, každý Slovák nám rozumí.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-10-21 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Statisticky mají slovenské články na českých webech poloviční čtenost a tedy se příliš nevyplatí je publikovat. Jen výjimečně.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-10-21 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: s tou slovenštinou to je asi otázka vkusu… kdybych měla web, tak bych taky chtěla aby byl jednotný pokud jde o jazyk. Jinak slovenštinu miluju:)

Ikona diskutujiciho spravedlivysoud 2018-10-21 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprosto souhlasím.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-10-21 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Když už jsou zmíněné andělské karty,tak přidám něco k andělu.Jedno z dětí(6 let) má v pokoji nádhernou sošku anděla.Před spaním jsme si povídali a řekl mi,že se pomodlí za spoustu věcí,no musela jsem se řechtat,a zakončil to pokřižováním.Řekla jsem mu ať to radši nedělá,že to není moc dobré.Ať poprosí anděla strážného,kterého má v pokojíčku.Najednou chtěl,ať ho odnesu pryč,trval na tom,tak jsem ho odnesla.Když usnul,po půlhodině měl stav,že křičel ze spaní,házel sebou a byl celý spocený,ale neprobudil se.Napadlo mě přinést anděla zpátky do pokoje a během chvilky se zklidnil a pokojně spal celou noc.To mě znovu dostalo :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek