Zvyšuje se Schumannova frekvence v souvislosti s vyšším vědomím lidstva?

21.12.2017 v Spiritualita 10

Schumannova frekvence je vibrující rezonance, která vzniká v elektromagnetickém poli Země. Obecně ji můžeme považovat za elektromagnetické změny, které vznikají v podzemí, následně poté ovlivňují zemský povrch, ionosféru a živé bytosti na planetě. Tato rezonance je stejná již stovky, ne-li tisíce let. V nedávné době se však zdá, že se její frekvence mění. Proč?

Předpokládá se, že Zemi spolu se všemi živými organismy, obklopuje a chrání tato přirozená tepová frekvence (které říkáme Schumannova rezonance) na úrovni 7,83 Hz. Staří indičtí osvícení mudrci (Rishis = rišiové v češtině) nazývají tento zvuk ÓM. Tato frekvence dokáže být tak silná, že oslovuje lidský mozek a ten poté může být schopen aktivovat a využívat svoji plnou kapacitu a sílu vyššího vědomí.


Přestože se Schumannova rezonance mění v závislosti od zeměpisné polohy, celá léta se pohybuje na úrovni 7,8 cyklů za sekundu. Tato rezonance představuje puls země, vibrační frekvenci, na kterou se můžeme naladit, abychom dosáhli energetické rovnováhy.

Gregg Braden tvrdí, že našel důkaz o tom, že americké zařízení HAARP (které používají na průzkum vyšších vrstev zemské atmosféry, výzkum šíření radiových vln, komunikace a navigace) může způsobit změny klimatu a vyvolat zemětřesení, čímž znečišťuje Schumannovu rezonanci. Důkazy potvrzující tuto skutečnost se nacházejí v archivech knihovny v Seattle.

Ačkoli to nebylo potvrzeno, mnozí se domnívají, že Schumannova rezonance není jen upravena, aby nás kontrolovala, ale také my můžeme měnit ji, a to v souvislosti s úrovní našeho vědomí.

Záběr z roku 2014

V roce 2014 se frekvence Schumannovy rezonance odchýlila. Vzrostla ze své obvyklé úrovně 7,83 Hz až na úroveň 15-25 Hz.

Můžete se na to podívat v reálném čase, za pomoci systému pozorování vesmíru ZDE

Takto vypadá Schumannova frekvence dnes, v roce 2017.

Na základě nepřetržitého sběru dat z magnetického pole země, které sesbíral institut HeartMath, bylo zjištěno, že dochází ke změně lidského vědomí na celé planetě, o čemž svědčí právě tyto změny Schumannovy rezonance.

Změny můžete pozorovat na Spektrogramu, který najdete ZDE

Výzkum ukazuje, že když je většina lidí vyrovnaná, odrazí se to i na Schumannově rezonanci. Jednoduše řečeno, magnetické pole Země měníme našimi myšlenkami a činy. O této soudržnosti se předpokládá, že posiluje i okolní mezigalaktický prostor.

Jak to NASA vysvětluje?

V každém okamžiku se Zemí prožene kolem 2000 bouří, které vytvoří zhruba 50 blesků každou sekundu. Každý blesk na obloze vytváří elektromagnetické vlny, které začínají cirkulovat kolem Země. Pohybují se mezi zemským povrchem a hranicí ve výši asi šedesáti mil nad zemí.

Některé z těchto vln – v případě, že mají potřebnou vlnovou délku – se spojují, nabírají na síle a vytvářejí opakující se atmosférický tep, známý jako Schumannova rezonance.

Tato rezonance představuje užitečný zdroj pro analýzu počasí na planetě, jejího elektrického pole, a dokonce pomáhá určit, jaké typy atomů a molekul existují v zemské atmosféře.

Vlny vytvořené bleskem nevypadají jako horní a dolní vrstvy oceánu, ale stále vibrují s pásmy vyšší a nižší energie.

Jsou zachyceny uvnitř atmosférického stropu, který představuje spodní okraj ionosféry. Je to ta část atmosféry, která začíná ve výšce asi šedesát mil nad zemí a tvoří ji nabité částice.

V tomto případě si ideální místo pro rezonanci vyžaduje mít vlnu dvakrát nebo třikrát delší, než je obvod Země.

Je to extrémně nízká frekvenční vlna, která může být tak nízká, jako 8 Hz – některé vlny mají třikrát nižší frekvenci, než nejnižší frekvence rádiových vln, která se používá pro vysílání signálu v klasickém FM/AM rádiu.

Postupně, jak tato vlna postupuje kolem země, dotkne se sebe samé na určitých místech, kde jsou její vlnové délky harmonizovány. Uvedené vlny jsou poté v rezonanci samy se sebou, čímž se zesiluje původní signál.

Přestože se o tom vědělo už v roce 1952, Schumannova rezonance byla poprvé spolehlivě změřená počátkem 60. let.

Od té doby vědci zjistili, že rozdíly v rezonanci odpovídají změnám v počasí, slunečnímu záření, činnosti magnetického pole Země, vodním aerosolům v atmosféře a v dalších pozemských jevech.

O čem se ale NASA nezmiňuje je to, jak lidské vědomí může působit na tyto frekvence, aby je měnilo. Institut HeartMath tomu říká ,,globální soudržnost“, ale je také známá ve stovkách starých textů jako „probuzení“.

Dodatečná vědecká zjištění

1. Schumannova rezonance se experimentálně dá pozorovat na několika frekvencích, které souvisejí s mozkovou činností.

Pohybuje se v rozmezí 6 až 50 cyklů za sekundu, konkrétně je to 7,8 (alfa), 14 (nízká beta), 20 (mírná beta), 26 (vysoká beta), 33 (vysoká beta), 30 (gama) a 45 Hz (gama) s denní odchylkou kolem +/- 0,5 Hz.

2. Hodnota 83 je nejsilnější ze sedmi rezonancí, v alfa hladině mozkových vln. Pokud pokračuje nárůst rezonance, pak primární rezonance pulsu země se mění ze sub-nízkého pásma alfa (7 až 10 Hz) na sub-vysoké pásmo alfa (10 až 12 Hz). To zřejmě ovlivňuje naši schopnost hluboké relaxace, rovnováhy a spojení mezi tělem a vědomím.

Mohlo by to ovlivnit REM-spánek a snění. Pokud bude nadále stoupat, prolomí práh „rychlé“ beta aktivity (charakteristické pro bdělý stav s otevřenýma očima). Nízká beta (12-15 Hz) je spojena s nedostatkem ostré pozornosti a může dokonce způsobit poruchu pozornosti.

3. Amplituda Schumannovy rezonance není konstantní a zdá se být extrémně závislá od tropické (tedy globální) teploty.

Předběžné výsledky naznačují, že pouhé zvýšení o jeden stupeň teploty zdvojnásobí Schumannovu rezonanci.

Dodnes není známo, jaký psychobiologický vliv těchto výkyvů to může mít na lidi.

Zdá se, že ,,probuzení“ se děje skrze nás, pro nás, zevnitř a také skrze vnější vlivy. Bezpochyby se Schumannova rezonance výrazně mění, co ještě zbývá, je sledovat důsledky těchto změn.

zdroj: http://themindunleashed.com/2017/02/schumann-resonance-rising-reflect-higher-consciousness.html

překlad: Alue (www.aluška.org)

Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2017-12-21 06:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Schumanova frekvence se zvýšila, to je pravda, ale určitě není pravda to, že vzrůstá vědomí lidstva.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-12-21 07:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

*Předběžné výsledky naznačují, že pouhé zvýšení o jeden stupeň teploty zdvojnásobí Schumannovu rezonanci.*

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-21 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  článek jsem přeložila ze zahraničního zdroje, není to moje osobní zpověď.

Ikona diskutujiciho Gray 2017-12-21 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ono to tak černý není, to že média vytváří nějaký obraz neznamená, že to tak skutečně je a naopak už podstatná část lidí jim ty srandy nebaští. Že to není ve stavu ideál ještě neznamená že je to celý v háji. :-)

Ikona diskutujiciho BED 2017-12-21 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi dobre, že si to Alue sem dala. Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-21 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: ,,Že to není ve stavu ideál ještě neznamená že je to celý v háji." – ano, přesně tak.

Ikona diskutujiciho armag 2017-12-22 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Ano a protože jsou otevření, tak 30% lidí zvolilo oligarchu a dalších 10% dalo hlas partě ODS, která to tu vedla tak, že ČR byla loni zařazená na seznam rozvojových zemí.

Ikona diskutujiciho Gray 2017-12-24 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Lepší než Severní Korea, Islám nebo rozvojové země, ne? Navíc to jsou procenta lidí, kteří volit šli. Dost lidí taky volit nešlo, třeba se dočkáme dne kdy se na ty tzv. volby (ačkoliv trefnější název je "vydírání") vybodnou úplně všichni a nebo se na scéně konečně objeví někdo s rozumem v hlavě (a ne v kalhotech). Jak říkám, ideální to není ale na hranici nás za svobodný projev taky nikdo neupálí, a že se to ještě dnes v některých částech světa děje. Vlastně si tu v té naší malé zemi žijeme poměrně dost dobře, když nevíme co roupama a tak alespoň nadáváme na politiky, stačí se podívat např. na dokument o palmovém oleji pro srovnání jakým srandám jsou vystaveni lidé v dotyčných vykořisťovaných oblastech. Nemluvě o dalších klišé jako děti v Africe, úroveň úmrtnosti a vzdělanosti na Haiti atd. atd.

Ikona diskutujiciho Jara 2017-12-25 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou to procenta lidí,kteří volit šli.A nás je dohromady přes 10 milionů.Pouhá politizace,která působí zvenku dovnitř.Dovnitř člověka.Čisté ovládání stáda ovcí.Mnohem důležitější je,co vychází zevnitř ven.A to u každého jedince,včetně dětí od 12 let.Co vychází spolu s vnitřními pocity ven do Prostoru je mnohem důležitější. ,,A každý návrat ztacené,byť jediné ovce,má velkou cenu,mnohem větší,než mohou domyslet ta procenta,která volit šla".

Ikona diskutujiciho Jiří 2018-03-17 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolte, abych Vás vyvedl z omylu, který autoři podobných článků kopírují z ostatních článků a šíří nesmysly:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek