3 Dobré rady pro empatické bytosti

5.11.2021 v Poselství 13

My empaté často zapomínáme na to, že si nemusíme nic dokazovat před ostatními lidmi. Tento svět v nás někdy vyvolává pocit, jako bychom mu byli povinni všechno vysvětlovat, ale ve skutečnosti to tak není.
Pro ty, kteří to možná ještě nevědí: Empaté jsou lidé, kteří dokážou vycítit a skutečně cítí na velmi reálné úrovni emoce druhých. Tyto emoce empat často vstřebává, a pokud není ve svém daru dostatečně vzdělaný, ovládnou celý jeho život. Když pudově napravujete všechny ostatní kolem sebe, v určitém okamžiku se dostanete do slepé uličky a přemýšlíte, kdo tu bude, aby vás opravil, až budete potřebovat opravit vy?Musíte si stanovit hranice, to je odpověď na vaši otázku. Nikdo nepřijede na bílém koni a nezachrání vás před emocemi všech ostatních a rozhodně vás nezachrání před těmi vašimi. Zdravé hranice jsou pro empaty velmi důležité. Pokud jde o udržování těchto hranic, zde je několik základních rad, které opravdu fungují. Připomínejte si je každý den a říkejte si je tak často, jak jen můžete. Pomohou vám udržet se při zemi ve všem, co děláte, a umožňují zůstat v životě vyrovnaný. Už nic nepřeženete, protože víte, že abyste mohli chránit druhé, musíte nejprve chránit sami sebe:

1. Je v pořádku zbavit se toho, co vám nepřísluší cítit.
Není nic špatného na tom, když se zbavíte destruktivních emocí, když už je jich na vás příliš. Musíte si uvědomit, že umíte číst všechno, co každý cítí. Hlídat se, je nutné. Všichni jsme lidé, a pokud jsou pro vás emoce někoho jiného příliš, nechte je odejít.

2. Nemusíte za každého všechno napravovat.
Někdy se najdou lidé, pro které prostě nemůžete nic udělat i když byste chtěli, a to je v pořádku. Není nic špatného na tom, když se od někoho vzdálíte, aniž byste mu vůbec pomohli. Spousta lidí si potřebuje projít věcmi, kterými prochází, aby se naučili cennou lekci. Vesmír vás provede kolem nich, pokud vám není souzeno jim pomoci.

3. Do toho, co cítí ostatní lidé, vám nic není.
To, že cítíte, že je někdo rozrušený, neznamená, že máte právo se ho na to ptát, nebo se mu vtírat do života. Někdy musíte prostě přijmout věci takové, jaké jsou, a věnovat se svým záležitostem. Na světě budou lidé, kteří o vaši pomoc nestojí, a na tom není nic špatného.

Tyto věci vám pomohou naučit se nepřeceňovat sebe, ani svůj dar. Musíte si dopřát čas na odpočinek a nikdy byste neměli překračovat své hranice.

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho claudie 2021-11-05 05:20:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi jsem si vás vymodlila, protože opět zásah do mé duše. Staráme se o své staré rodiče manžel i já, máme i svou práci a jsme strašně vyčerpaní. Chováme se k nim tak, aby měli pocit, že je všechno v pořádku, že jsme tu pro ně a když přijdeme domů už jen zíráme do stropu. Možná bysme měli trochu ubrat plyn, protože mám pocit, že po duševní stránce na tom začínáme být hůř, než oni. I když je máme moc rádi. Děkuji jste můj andělíček.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-11-06 21:45:59
Ikona diskutujiciho
sipka

claudie:
Tak hlavně, nic jim nedlužíš, musí se o sebe postarat sami, nejsou děti…A obecně, spousta lidí, kteří se věnují duchovním věcem ví, že teď jsme tu každý za sebe a musíme se v první řadě postarat sami o sebe.
Mám vypozorováno, že spousta starých lidí si myslí, že jim mladí něco dluží a je to jejich povinnost. Ne rozhodně není, je to jen jejich dobrá vůle. Je to blbost starých lidí, že jim systém, nebo oni sami říká, že musí mít děti. Tak oni se pak musí starat o děti a namísto toho, že děti vychovají z lásky a své vůle, tak jsou nuceni třeba „karmou“ systémem a oni očekávají to samé od druhých..Nikdo v přírodě se nestará o staré, protože musí vložit svoji energii do svých mláďat…Takže opakuju, dej se hlavně sama dokupy..I na sobě pozoruji obrovský úbytek mentální energie, protože ne všichni lidi stojí za tu námahu a ne vše v tomto systému má smysl a proto je potřeba přestat dávat energii lidem, kteří si toho přestali vážit a věcem, které nechtějí sloužit.
Zkus se dát skutečně sama dohromady, bude to asi ještě těžké, jinak na to doplatíš ještě ty a budeš nemocná a kdo se bude starat o Tebe? Oni?
A andělíček…zkus skutečně ubrat na sluníčkaření a tomu, že každému něco dlužíš..nedlužíš nic, jen spousta lidí je líných na sobě pracovat a jen zneužívají soucitu, který někdy hraničí s lítostí..
Píšu to napřímo, protože skutečně je potřeba jednat a ne něco si namlouvat a být sluníčkář.
Moje babička se o sebe stará sama a je jak čiperka a proč? Protože má snahu něco dělat..Ten, kdo většinou naříká to už vzdal..sám jsem poznal staré lidi a vím, že se dělí na ty, co mají snahu a na ty, co jen už očekávají snahu od druhých, protože dělali pro systém, který je jen vysával a očekávají, že jim to kdokoli vrátí, třeba rodina..Ale ta za to nemůže.
Drž se..

Ikona diskutujiciho Elis 2023-03-19 22:28:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Tauri:
Chápu co jsi tím chtěl říct, ale někdy to není tak jednoduché. Mám například taky prababičku, která na tom není dobře. Rozhodně nemá pocit že jí někdo něco dluží a přesto potřebuje pomoct. Sna6í se, ale v LDN, po mrtvicích a s výpadky paměti, halucinacemi atd, už jí nic jiného než rodina nezbylo. Taky nás to vyčerpává, ale zase si říkám, proč tomu člověku přece jen nepomoct. Dělá co může, ale nestačí to, tak proč tam nebýt i když nám to nedělá moc dobře.
Myslím si zkrátka že to není tak jednoduché jak píšeš, i když máš v ledasčem pravdu.

Ikona diskutujiciho Jitka Morávková 2021-11-05 11:29:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji, ještě by mne zajímalo, jakým způsobem se od toho oprostit. Pracuji v potravách a projde tam opravdu hodně lidí. Jediné co mi skvěle funguje je sprcha nebo koupel.

Ikona diskutujiciho tauri 2021-11-06 21:54:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkus se soustředit na svoji energii a přestat se zachytávat o jejich. Protože člověk často zkoumá cizí energii, navnímává si ji a napojuje se..Jenže často pak zapomene, že to není jeho a je stále napojen..Někdy se s tim už ztotožňuje a ubírá mu to energii..Takže pokud zachytíš energii cizího, zkus to pak přestat řešit, odpojit se od toho, popřípadě přetnout lanka, přetnout to mečem a soustředit se jen na svoji energii.
Často to ještě zesílíme, protože na ty lidi myslíme a to musíš přestat, čím víc na ně myslíš, zesiluješ kanál a napojení a oni jsou na menší úrovni a cucaj tím, že se soustředíme na to hnusné v nich…a to hnusné jenom krmíme, protože tomu dáváme onu energii..

Hláška z filmu Walter Mitty
Hezké věci si o pozornost neříkají…
(alespoň tak to nějak znělo) Zkrátka blbec řve, aby si vynutil pozornost a hezká bytost zkrátka mlčí a přitom o ní většina ví, kdo má zájem to vnímá.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-11-05 13:47:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je moc hezké, děkuji

Ikona diskutujiciho tauri 2021-11-06 21:57:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak snad jste všichni zatím v pořádku…
Už je to na budku, což?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-11-07 11:34:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako človek zistí či je empatická bytosť, bol tu na to nejaký test? Ak nie tak by mal byť, myslím že mnoho ľudí môže mať pocit že sú empatickí a pritom niesu a proste to správne nechápu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-07 11:54:49
Ikona diskutujiciho
sipka

https://aluska.org/10-znameni-ze-jste-vysoce-intuitivni-empat-citlivy-na-energii/

https://aluska.org/takto-se-pozna-empat-7-projevu/

viz vyhledávání pod heslem ,,empat“

Ikona diskutujiciho Namasteen 2021-11-07 20:30:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezké 🙂 Ten článek 10 znamení empata je skvělý. Já zrovna dneska ráno přemýšlela, co dělat s objímáním… Pro mě je to celkem dost riziková záležitost. Ty největší hnusy na mě skočily právě při nějakém objímání. A to byli třeba dobrý známí nebo tak, nikdo divnej. Už jednou jsem objetí odmítla a cítila jsem se pak fantasticky, že jsem si uhájila. Akorát společensky to působí opravdu „výborně“. Má někdo nějaký finty, jak tenhle taneček utancovat? 🙂

Ikona diskutujiciho Namasteen 2021-11-07 20:31:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ten třetí bod tady je super. Člověk si kolikrát neuvědomí, že i když všechno ví, tak to ještě neznamená, že je povinný s tím něco dělat no…

Ikona diskutujiciho Veritas 2021-11-10 08:34:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejdulezitejsi, je mit vybudovane osobni HRANICE. Kontrolu nad tim, co poustim dovnitr a ven. Nemit zabetonovanou branu, ale aby byla pevna a pruchozi jen komu, cemu chci. A predevsim umet pouzivat slovo NE. Timto slovem se svobodny odlisuje od otroka

Ikona diskutujiciho Elis 2022-04-22 10:23:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, opět ti moc děkuji za článek, jsem taky Empatická a tyhle rady mi pomohly. Snažím se takhle chovat celý život, ale někdy to prostě nešlo…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek