7 Tajemství, která potřebujete znát, pokud milujete empata

24.11.2021 v Psychologie 3

Empat je člověk s darem. Tito lidé cítí a vstřebávají emoce druhých jako své vlastní. Pokud se někdy ocitnete ve vztahu s empatem, pak vězte, že vás miluje mnohem silněji, než by to dokázala většina lidí. Empat může být dokonce až příliš intenzivní. Empaté jsou úžasní jedinci, se kterými můžete prožít nádherný život, je však třeba umět s nimi správně zacházet.Pamatujte na níže vypsané věci, pokud jste si nabrnkli empata. Pokud ho budete správně milovat, vytrvá s vámi přes všechny strasti i slasti.

7 tipů, jak milovat empata:

Vždy ho berte vážně
Prožívá věci, které vy prožívat nemůžete. Prožívá emoce, které ani nejsou jeho vlastní, na takové úrovni, kterou je těžké vůbec vysvětlit. I když si budete chtít dělat legraci z toho, že je příliš citlivý, nedělejte to. Empaté to nedělají proto, aby byli otravní, oni to takhle opravdu cítí.

Buďte k empatovi upřímní
Empaté respektují upřímnost a oceňují ty, kteří jsou k nim upřímní. Pokud je máte rádi na této úrovni, očekávají, že budete upřímní především vy. Pokud jim budete lhát, nebudou se s vámi zdržovat. Prokouknou vás, ať už si to uvědomujete, nebo ne.

Přijměte je takové, jací jsou
I když byste měli každého, s kým jste ve vztahu, přijmout takového, jaký je, měli byste přijmout zejména ty části empatů, kterým nerozumíte. Nechte je být tím, kým jsou, a nesnažte se je změnit. Tento dar není něco, co byste mohli změnit, a bezpochyby to není něco, co by si empatik mohl jen tak přát.

Buďte empatovi co nejvíce oporou
I když plně nerozumíte tomu, čím empat prochází, buďte mu oporou. Je pro něj těžké otevřít se lidem, a pokud se rozhodne otevřít, neberte to jako samozřejmost. Nabídněte mu svou podporu a přijetí.

Nesnažte se empata krotit
Pokud se budete snažit empata držet na uzdě, prostě od vás uteče. Potřebuje svobodu. Nemůžete mu bránit v tom, aby něco cítil a prožíval. Musí mít možnost svobodně se vyjádřit.

Nepřekračujte jeho hranice
Empat si nestanovuje hranice proto, že by byl zlý, ale aby chránil svou energii, kterou potřebuje. Empat potřebuje trávit čas o samotě, aby se restartoval a nechal odejít emoce, které vstřebal. O těchto hranicích nelze vyjednávat, buďte k němu ohleduplní.

Rozesmát empata je nejlepší lék
Když je empat na dně, je smích skvělým lékem. Pokud dokážete empata rozesmát, máte klíč k jeho srdci. Empaté milují úsměv.

© aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho nagualista 2021-11-24 22:17:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tak nějak to fungovati může a zdá se , že i funguje.

Leč k dnešní době.

Vlastencům a srdcařům chybí vůdce Praotec ČECH , který by je zavedl do ráje oplývající medem po té, co satanisté dojedou na svůj osudový omyl.

Dnes se hraje.

Ikona diskutujiciho Lucye 2021-11-27 09:35:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co třeba empat, který má psychický problémy ? Sklony k závislostem, depresím apod. Člověk, co svůj čas nedokáže trávit sám ani s lidmi. Máte s tím někdo zkušenosti prosím? Co by se s tím dalo dělat?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-11-27 11:12:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Empatie tě může i válcovat, pokud s ní neumíš, nebo nechceš pracovat. Jsou o tom knihy a jsou o tom i články.
https://aluska.org/proc-schopnost-empatie-vede-k-unave-nespavosti-a-vycerpani/
https://aluska.org/3-dobre-rady-pro-empaticke-bytosti/
https://aluska.org/5-zpusobu-jak-predchazet-uzkostem-a-depresim-pokud-jste-empat/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek