76. Dotazník

10.2.2014 v Čtenáři 31

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Docela mě dostalo, jak jsi někde psala, že můžeš mít každého, koho chceš. Zajímalo by mě, jak je to s těmi vztahy. Může si za to člověk sám, když se zamilovává do zadaných nebo o něj druhý nemá zájem? Nebo je to jen smůla?
Těžko říct, láska je dost nevyzpytatelná. Osobně se domnívám, že je všechno povětšinou o kouzlu tvé osobnosti, co se týče ,,nabalení” potencionálního partnera. Ale to do koho se zamiluješ, samozřejmě vědomě neovlivníš.

2. Ahoj Alue Koukal jsem se na různé videa a články o duté zemi ale ty se hodně liší v pohledu jestli žijeme na povrchu nebo uvnitř. Třeba v deníku Admirála Byrda, který mimochodem vřele doporučuju přečíst, se zmiňuje o poselství od lidí uvnitř země. Jak to teda je?
My jsme uvnitř. – Je těžké to někomu vysvětlit přes internet, na tohle téma se dělaly speciální celodenní přednášky. I s dobrými podklady toho online pochytíš úplné minimum a stejně ti zůstane kopa nezodpovězených otázek, které když se pořádně všechny nezodpoví, tak je to problém.

3. V seriálu Jak zdravě nakupovat se nezmiňuješ o přílohách k jídlu, jak je to s rýží, bramborami, těstovinami atd.? Je něco nezávadné, co bys doporučila?
Pokud to není GMO, tak bez obav. Neřeším je, protože si nemyslím, že je co řešit.


4. Strašně mnoho věcí z oblasti alternativního vědění je moc málo vysvětleno dopodrobna- tím chci říct, že člověk neví, JAK a PROČ to tak či onak funguje. Dobrým příkladem např. je rituál s růží (na otázky “proč zrovna růže je symbol ochrany?” “proč se to musí dělat zrovna takto?” jsem nenalezl odpověď). Proto se ptám: Lze vůbec vysvětlit fungování všech podobných alternativních věcí tak, aby člověk pochopil mechanizmus a uměl dopodrobna odpovědět na otázku “proč to funguje zrovna takhle”? Není to jen bláhové přání filozofů?
Musíš prostě umět přemýšlet sám za sebe, spojovat si A a B dohomady, nespoléhat se pořád jen na to co kdo druhý řekne a zjišťovat si věci po svém. Pak nemáš tyto problémy.

Mně třeba strašně moc baví, když ze mě někdo tahá ,,kde jsem slyšela to a to”. A když odpovím, že nejsem blbá, mám mozek a stačí trochu přemýšlet, tak ho to úplně ,,odstřelí”, jakoby to neznal.

,,Proč dělá symbol to a to” je prosté. Všechno ve Vesmíru má danou hodnotu a účel, vtip je jenom o tom, mít ty správné vědomosti a umět to použít. – Pokud ale někdo ani tak jednoduchou věc nepochopí, tak už je to docela problém a nic se mu už vysvětlit nedá. To už se musí nechat, možná na to někdy později přijde sám… a možná taky ne, je to jeho volba.

5. Co může člověk po shlédnutí filmu se subliminály, např. Harrymu Potterovi, vyvést zlého? A co knížky- ty žádnou újmu nezpůsobí? A existuje nějaké opatření pro to, když se chce člověk podívat na film a jsou v něm subliminály- např. uvědomit si je a vědomě je potlačit? (Mluvím o případu, kdy chce člověk ten film shlédnout jednou za jeden uherský rok, ne každodenně apod.)
V podprahových kodech je všechno možné a různé směsi. Těžko říct, ale hodně si toho můžeš nastudovat sám i na internetu. Subliminál si neuvědomíš, pracuje s podvědomím, na tom je založený. Takže se prostě na filmy dívej s tímto rizikem a o to líp si obsah vybírej. Obecně čím větší velkofilm a čím větší love v něm jedou, tím horší podprahovky. Soukromé a studentské filmečky jsou toho pravý opak.

Knihy HP přeložené do jiných jazyků mají podprahovky z většiny odstraněné, protože se ztrácí díky překladu. Zůstávají jenom ve jménech, ale jak říkám, všechno si zvládneš nastudovat. I na youtube.

6. Prosímťa Alue nevieš niaky recept , alebo prírodnú vec na predĺženie a zhustnutie mihalníc ?

Éhm… řasenka? 😀

7. Ahoj, jaký máš názor na přístoje typu zapper, plazmové generátory, f-scan? když vezmu v úvahu cenu v eshopu zapper 12000Kč, f-scan 33000Kč, plazmový denerátor 130000Kč a to jsou ty nejlevnější, co se prodávaj.

Popořadě: Ano ale zničí jen jednodušší základní zátěže (to není názor ale fakt), neznám, neznám… Teda sice ano znám, ale nemám s nimi přímé osobní zkušenosti, protože jsem je nikdy nepotřebovala zkoušet. Používám prostě trochu jiné věci.

8. Alue, co si myslíš o nevěře? Je to podle tebe něco co se nedá odpustit?

O tom (a mnohém dalším týkajícím se partnerských vztahů) píšu ve své druhé knize Svítání 🙂

9. Znáš Letopisy Narnie (knihy, filmy)? Líbí se ti? Nechceš o nich napsat nějaký článek?

Znám, ale líbí se mi jenom jednička. Ostatní díly mi přijdou moc drsné. Článek jsem nenapsala, protože mě nenapadá, o čem by měl být a proč ho psát.

10. Jaký máš názor na tradiční čínskou medicínu a ajurvédskou léčbu?

Trochu nějaké základy znám, ale nikdy jsem to nepoužívala, takže nemám přímou zkušenost.

11. U tebe na blogu jsem četla o některých zámcích, na které nerada chodíš, protože v sobě mají destruktivní energie. Máš tipy na zámky, kde taková energie není? Nebo celkově nějaké tipy na výlety někam, kde je pěkná energie?

Nemám 🙂 Na zámky už nejezdím hodně let. Když prostředí s konstruktivní energií, tak zajdi do lesa. Je to zadarmo a jisté.

12. V článku, na který dávám link níže, píšeš, že Marie existovala, ale že vše bylo úplně jinak. Jak a co bylo jinak, případně kde o tom víc zjistit?

🙂 Já zase něco napíšu, pak se mi bude dalších 5 let za to nadávat a budou mi psát věřící, že ,,Co máš proti” a jejich protiargumentace podložené Biblí, která je celá hromada keců psaná na objednávku, takže protiargumentace značně chabé.. A zase budu mít zasekaný mail… Tohle oželím.

13. K vesmírným zákonům – psala jsi, že Vesmír uvede do rovnováhy každý náš čin. A že to nemusí udělat stejnou formou. Takže, když někdo někomu ublíží psychicky (třeba šikana), může se mu to vrátit úplně jinou formou (třeba zlomením nohy). Chápu to správně? Není to nefér? Nemělo by se mu to vrátit stejnou formou, aby si zažil, jaké to je, aby ho to poučilo, že se to dělat nemá, a aby si uvědomil, že to je za to, co udělal předtím někomu jinému? Přecejen bolest zlomené nohy je něco jiného než šikana.

Vesmír vyvažuje podle energií. Podle míry přesunuté či vyslané energie. A já ani ty nejsme ty, kdo rozhodují o tom, jak se co komu vrátí. To nechme na něm.

14. Co si myslíš o tantrické masáži a vůbec o Tantře?

Nikdy jsem neměla pnutí něco podobného zkoušet. Ani podle lidí, co se tím zabývají, mne to nijak neláká.

15. Chodíš na nějaké masáže?

Pravidelně? – Ne. Ale jednu jsem dostala k narozeninám a bylo to moc fajn.

16. Zastřiháváš si konečky vlasů, nebo je necháváš tak jak jsou?

Kdybych je nechávala jak jsou, vypadalo by to strašně. Asi jako všechny myší ocásky, co se jich pár let nikdo nedotkne.

17. A děláš si na vlasech někdy kudrlinky?

Cože? Jak? 😀 .. Na mě musíš pomalu 😀

18. Jsou podle tebe brambůrky tak moc škodlivé?

Podle toho jaké. Ale v Česku jsou asi dva druhy bez éček, takže se to dá. Mám dojem že jsou to Strážnické brambůrky solené (bez česneku) a pak takové ty domácí bez etikety, co jsou sice s přírodním česnekem, ale za týden změknou, když se nesní. Nemají ochrannou atmosféru v balení.

19. Chodila jsi do tanečních?

Ne, protože v době kdy moji vrstevníci chodili do tanečních, jsem já řešila trochu závažnější problémy. Jako to kam složit hlavu, nebo co budu jíst. A i kdybych do nich chodit chtěla, nikdo by mi je stejně nezaplatil. Bylo jim zatěžko dát mi krajíček chleba, a ještě po někom chtít peníze, no neblázni 🙂

20. Jaký vůbec máš postoj k těmto společenským tancům?

Vůbec žádný 😀 Tohle mě zkrátka nikdy nepotkalo.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-02-10 04:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako sa vyrovnávaš s tým, že vieš toľko vecí, o ktorých ostatný nevedia, a musíš sa pozerať na to ako všetci robia nejaké chyby z nevedomosti, a porušujú vesmírne zákony. Ale nemôžeš ľuďom nič povedať, pretože by ti neverili. Proste že vidíš tehotnú ako ide na ultrazvuk, alebo ľudí ako idú do Mc Donalda a nemôžeš im povedať, že ten Mc Donalds není až tak fajn, ako si myslia, to isté ultrazvuk, mikrovlnky, mobily, lieky a tak ďalej, a sú aj veci o ktorých nemôžeš ani písať na blog a musíš si ich nechať pre seba. A vôbec načo je dobré, aby ľudia vedeli napríklad o chemtrails, keď sa proti tomu aj tak nemôžu brániť? Neni niekedy lepšie žiť v nevedomosti?

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-02-10 04:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ráda bych se chvilku věnovala otázce číslo jedna, neboť je to téma, jež v tuto chvíli řeším. Sama jsem mívala/mám problém s přitažlivostí nedostupných. U nich totiž neexistuje nebezpečí, že by se mi začali dvořit. Proč s namlouvacím rituálem mám problém je na dlouho, řekněme ale, že můj ideální vztah by byl v počátku prost sobeckosti touhy a iluze zamilovanosti. Nestojím o vztah postavený na jiskření projekcí a emociálním obchodu, což je bohužel standart. Láska jako taková je ale jednoduchá. Jsou to dveře, do nichž můžete a nemusíte vstoupit. A lze je otevřít vědomně a chtěně. Pak už ale není cesty zpět, duše ví, co je pro ni dobré a to láska rozhodně je :D Je to jen o tom, znát sebe a umět prožít své jádro. Zamilování není něco, co se prostě stane. Jde o nevědomé rozhodnutí na základě nevědomých pohnutek. Jako takové je lze ale vynést na světlo, aniž by ztratilo cokoli ze své nádhery.

Ikona diskutujiciho A 2014-02-10 07:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nejak to stale nechapu s temi sublimialy ve filmech a tak. Co nam to muze zpusobit? jak nam to muze ublizit? Prosim o trochu podrobneji vysvetlit. Dekuji 🙂

Ikona diskutujiciho Robert 2014-02-10 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět jsem ti toho chtěl moooc napsat, ale stačí jedno slovo ,, DĚKUJI´´

Ikona diskutujiciho Morwen 2014-02-10 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K dotazu č. 6: potírat ricinovým olejem. Ten je tak nějak obecně dobrý na růst chlupů všemožně po těle.

Ikona diskutujiciho Mickey 2014-02-10 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, prosím, mohla bys na úvod každého dotazníku dát poznámečku na jaké otázky vlastně reaguješ? -  např.: reakce na dotazy uvedené v dotaznících č. 50, 51. – něco v tom stylu, docela by se to někdy hodilo. Ale nechci ti do toho kecat, jen dávám návrh, hezký den:)

Ikona diskutujiciho Rondir 2014-02-10 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Já mám ricinový olej spojený jedině se spalovacími motory na nitro palivo, tak ta představa je taková zarážející :D

Ikona diskutujiciho adeláč 2014-02-10 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to máš s líčením?

Ikona diskutujiciho Kioara F. 2014-02-10 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2) Otázka:

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-10 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jo tak to teď taky řeším…:D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-10 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Laktační psychozu bych moc nekomentovala, nejsem v tomto zainteresovaná.

Ikona diskutujiciho Victoria 2014-02-10 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o Lorně Byrne? Četla jsi nějakou její knihu?

Ikona diskutujiciho Hugo 2014-02-10 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímalo by ma čo by si robila keby prisla napríklad vojna. Ale žeby nebolo Bum-Bác, miliarda atomoviek a koniec sveta. Ale žeby svet prežil a bolo by tu obrovské utrpenie, muselo by sa vidať vela námahy a podobne.

Ikona diskutujiciho Somebody 2014-02-10 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o Davidu Copperfieldovi?

Ikona diskutujiciho Anabeth 2014-02-10 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď chodíš do lesa, nebojíš sa niekedy divej zveri? :D Napríklad diviakov, medveďov a neviem čoho ešte :D Prípadne máš nejaký "návod" ako sa im vyhnúť? 🙂

Ikona diskutujiciho Míra 2014-02-10 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Rea.A 2014-02-10 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně se věnuješ konspiračním teoriím. Nebojíš se, že s ohledem na zákon „O čem mluvím, na co myslím, to přitahuju" jenom vdechneš život nějaké hovadině a vlastně zapřičiníš to, že tu blbost začnou lidé masově živit vlastním strachem? Nebylo by lépe nechat to plavat a neřešit to?

Ikona diskutujiciho Vendelína 2014-02-10 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Některé otázky jsou vážně zajímavé… Obdivuji tvou trpělivost 🙂 Jinak, těším se na 12.2., na článek o HA!

Ikona diskutujiciho vlaja 2014-02-10 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ovela lepšie by bolo keby si ne videu bola Ty a nie nejaky film/3 odpovedi video/

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-10 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Ten film je docela starý a tehdy nebyly technické možnosti. Na veškeré vybavení si musím první nějak vydělat. To není jako u jiných lidí, že přijdou rodiče a koupí jim, na co si ukážou.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-11 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Máš na mysli  depresivní stavy po porodu? To se prý opravdu děje a souvisí to s hormonálními změnami a taky nejspíš s tím, že není lehké vyrovnat se s novou náročnou situací, zodpovědností a k tomu únavou. Ale ten název, co jsi uvedla, mi přijde jako nějaký lidový výmysl spíš než lékařský název, i když možná to označuje to samé.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-02-11 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Mám na mysli poporodní psychózu nebo také laktační psychózu. Říká se tomu tak i tak…Vim, že to souvisí s hormonálními změnami v těle a vím co to je, jen mě na to prostě zajímal Aluščin názor, protože je to taky psychické onemocnění a způsobné parazitami to zřejmě nebude, jestliže to dostávají pouze ženy a to pouze po porodu;)

Ikona diskutujiciho Levi 2014-02-11 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"19. Chodila jsi do tanečních?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-11 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Ne, ten příběh je daleko složitější a nechci o tom mluvit.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-02-11 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Jo, tak jsem se trochu něco přiučila – mě zarazilo, že by se tomu fakt říkalo psychóza, protože třeba ty (dočasné a ne příliš těžké) poporodní deprese jsou docela obvyklé kvůli těm změnám hormonů, ale psychózy už jsou daleko závažnější kategorie psychických poruch a nemůže se tím onálepkovat jen tak kdekdo. Ale už jsem si o tom mezitím taky něco našla, že to opravdu existuje a je to závažnější a vzácnější jev než ty deprese.

Ikona diskutujiciho Petra 2014-02-12 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka č. 11- navštívila jsem několikrát Rabí… nebyla jsem uvnitř s průvodcem, ale procházela jsem se zříceninou až nahoru a mohu doporučit = ) je tam krásně

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-02-14 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechtěla by jsi se někdy věnovat článkem energeticky výrazným místům, se kterými jsi měla tu čest?

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-02-15 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co bys dělala, kdybys našla na ulici ztracenou peněženku? 🙂

Ikona diskutujiciho vlaja 2014-02-18 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:chci Ty koupit na co si ukažeš

Ikona diskutujiciho kamennykoberec 2016-07-25 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

F-SCANN Jsem zkoušel u paní léčitelky Marie Almásyové (viz. http://irisdiagnosis.cz/f-scan/) a byla jsem ohromena efektem 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek