Čarodějnice z Mexika: Lokální fenomén?

13.3.2021 v Bytosti 15

Následující článek je sbírka zážitků, které si napsali čtenáři na redditu o spatření čarodějnic. Pokud vás téma zajímá, doporučuji projít i mé starší články o čarodějnicích:
Zlá čarodějnice Baba Jaga: Doopravdy existuje?
Můj otec viděl v Mexiku čarodějnici… A další svědectví ze světa

Baba Jaga z El Paso
,,Také jsem viděl čarodějnici v El Pasu (El Paso je město ve státě Texas na jihozápadě Spojených států amerických). Nepamatuji si přesně datum, ale byly to zhruba roky 2004-2006.
Byl jsem na návštěvě u své rodiny a za bratrancem. Ten den jsme spolu s bratrancem zašli do obchoďáku a pak jsme jeli autobusem zpět k němu.
Pokud jste někdy byli v El Pasu, mají něco, čemu místní říkají „hory“, ale ve skutečnosti jsou to jenom vysoké kopce.
Tak jedu, dívám se z okna autobusu a najednou vidím černou postavu, jak se vznáší pár stop nad vrcholky těch ,,hor“.
Popsal bych to jako černé roztrhané roucho, vlající ve větru. Jak jsem to sledoval, pohybovalo se to po obloze docela slušnou rychlostí.
Aniž bych z toho spustil oči, řekl jsem svému bratranci, aby se rychle podíval.
Podíval se na to a řekl: „Oh! To je ta čarodějnice, kterou lidé vídají! Lidé to tam vídají často!“.
Sledovali jsme to, jak to letí přes hory, dokud to nezaletělo za jednu z nich.
Můj bratranec žije přímo proti jedné z těchto ,,hor“ a pamatuji si, že jsem tu noc vůbec nespal. Dodneška mě zamrazí, když na to pomyslím.“

Moje teta je čarodějnice
,,Můj táta má podobný příběh ze své vesnice ve státě San Luis Potosí (město v Mexiku). Vesnice kde žil je docela vzdálená od civilizace a nikdo tam v té době nevlastnil auto, tak se všude chodilo pěšky.
Jednou v noci se společně se svými bratranci porval s jinou skupinou kluků, kteří se vraceli z večírku.
Jeho bratranec byl těžce zraněn a tak spěchali domů, aby se tam na něj podívali. Když se vraceli zpět, otec uviděl světlo na vrcholu kopce, poblíž jejich vesnice. Pak to světlo přeskočilo na další vrchol vedlejšího kopce. A takhle to pokračovalo směrem k nim.
Nakonec to přistálo poblíž nich a ze tmy se vynořila jeho teta (bratrancova matka).

Zdálo se, jakoby někdo věděl, že k boji došlo, viděl, že je jeden z bratranců zraněný, a spěchal to říct rodině. Jeho matka doslova přeletěla polovinu údolí směrem k nim.
Přestože se po vesnici šuškalo, že je to čarodějnice, nikdo tomu ve skutečnosti nevěřil.

Otec říká, že o tom už nikdy nemluvili, protože i uvnitř rodiny bylo naprosté tabu, tohle téma vytáhnout. Krátce nato opustil Mexiko a od té doby ztratil kontakt s touto částí své rodiny.
Můj táta je ten typ člověka, který ani trochu nevěří v nadpřirozeno. Ale nemá nic, čím by si vysvětlil tento zážitek. Přísahá, že on i všichni jeho bratranci moc dobře věděli, co tu noc viděli.

Mexiko je plné podobných historek
,,Moje máma je z malé vesnice v Jaliscu asi 40 minut od Guadalajary (Guadalajara je velkoměsto v západní části Mexika) a můj otec je z jiného města na hranici Guanajuato a Michoacán.
Všechny jejich příběhy jsou plné čarodějnic, nebo zlých duchů. Moje máma mi vyprávěla o paní, která se v noci opakovaně zjevovala vedle její postele, když byla malá. Dotýkala se její ruky, nebo hlavy a všichni v její rodině ji viděli.
Byla vysoká a měla dlouhé vlasy zakrývající obličej. A pak ještě potkávali ,,porcelánového muže“, který se objevoval vedle kříže, který měli na přední bráně, který pocházel z jednoho z nedalekých kopců.
Zažil jsem taky nějaké věci, ale nic na takové úrovni.“

Zjevení u postele
,,Jako malého mě v noci hodně navštěvovala zvláštní žena. Nepamatuji si jaké měla vlasy, zdálo se, že měla přes hlavu šál, nebo kápi. Viděl jsem její tvář a nevypadala jako obyčejná žena. Spíš něco jako kříženec šedého mimozemšťana a ženy středního věku. Byla velmi krásná a její kůže nebyla šedá. Byla ke mně laskavá. Chytala mě za ruku, nebo mě hladila po tváři.
Ještě jsem vídal postavu muže, který mi křičel do tváře a tím mě probudil.
Často jsem se vzbudil a ta žena seděla na mé posteli, nebo na židli u nohou mé postele a sledovala mě. Muž mě naopak budil tím, že mě chytil za nohy, nebo za ruce.“

Mexické čarodějnice ustoupily rozrůstající se populaci?
,,Můj táta mi vyprávěl příběh o jeho vzdáleném příbuzném, který byl pastevcem dobytka a trávil noci v kopcích v provizorní boudě. A jedné noci ho tam navštívila čarodějnice.
Nepamatuji si ale všechny podrobnosti, budu se ho muset znova zeptat.

,,A slyšeli jste o duendech*? Moje teta zjevně nějaké měla ve svém domě. Občas slyšela malé krůčky a pak se jí ztratily nějaké věci. Pak se objevily jinde a nebylo pro to žádné vysvětlení. Docela divný.“

*Duende je místní označení zlomyslného ducha obývajícího dům.

,,Můj manžel vyrostl v Mexiku a vyprávěl mi o tom, jak viděl létat čarodějnice v horách. Přesně tak, jak jsi popsal.
Zdá se, že je to skutečná věc, nebo dokonce velmi běžné, když to zažilo tolik lidí. Zážitek mého manžela se odehrál mezi roky 70. a 80.“

,,Ano, v té době to bylo docela běžné. Pozorování čarodějnic očividně ubývá kvůli zvyšujícímu se počtu obyvatel a měst, ale stále jsou poněkud běžná.“

připravila © www.aluska.org 2021 

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariánksmč 2021-03-13 01:25:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Našiel som aj opis stretnutia mexického policajta s čarodejnicou, docela sila, názov článku je FAKTY X: Lietajúca čarodejnica z Mexika – skutočnosť alebo fikcia?

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-13 09:08:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stalo se mi před několika nebo pár lety. Dva zaměstnanci firmy ve tmě šli po cestě vedoucí kolem hřibitova do ní a viděli tam údajně stát ženu v ohni, jak je sleduje. Musím podtkonout, že to byli takoví dva, co velice rádi požívali alkohol. Řekl mi to o nich třetí takový podobný člověk, co tam dělával a který tou cestou také jinak chodil. A také si pamatuji, jak ty dva jednou navečer na odpolední něco strašilo. Byla tehdy už venku tma. Byli tam sami vyplašení v hale a ukazovali mi, jak mají z ničeho nic tam najednou prý otevřený okno. Hřbitov odtamtud není příliš moc daleko. Tu konkrétní halu dělí od něj jen firemní dvorek na kterým kaminony a náklaďáky skládají zboží a silnice. Ale jinak jsem tam žádné takové věci nikdy nezaznamenal.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-13 09:23:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná nějaký démon…. kterého v podnapilém stavu dokázali vidět oba dva? Na hřbitovech se pohybují otřesné kreatury. A je zajímavé, že ve starých českých pohádkách a legendách figuruje strašidlo, kterému se říká ,,ohnivý muž“.
https://www.youtube.com/watch?v=sKlfxi1SIIE
Možná to není tak úplně báchorka.

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-13 09:40:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo. Viděli ji prý oba. Podle toho, jak mi to říkal, když tam šli ti dva spolu. Jako jest-li a jak moc podnapilí zrovna byli, to nevím. Ale alkohol je chemická cesta. Silněji podnapilým lidem mohou vysadit v mozku dočasně nějaké filtry a vnímají pak prostě věci, co jinak běžně ne. Jako, já nevím, co tam kdysi ve skutečnosti viděli. Mám jen tento popis příběhu.

Ikona diskutujiciho lenka f 2021-03-13 12:16:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já posílám tohle video, už jsi ho tam dávala Aluško. Nevím ale jestli tam byla vybraná tahle bytost pod číslem 3. To je taky docela děsivé, člověk jede v autě a nad ním na stromě visí tohle. Ve videu je v čase 1:52.
https://www.youtube.com/watch?v=848C78IHK4o

Jinak moje dcera měla loni takový zážitek – probudila se v noci a viděla na svém psacím stole jakoby stát v rohu ženu v bílých šatech jakoby z mlhy s černými vlasy. Hlava jí dosahovala až ke garniži, takže ta postava mohla být vysoká asi 140 cm. Prý byla pěkná a usmívala se na ni. Pak usnula.

Ikona diskutujiciho Sobota 2021-03-13 12:34:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S „ohnivými muži“ lze upřesnit, nedůvěřivě. Totiž již dávno Suchý v Semaforu řekl: „Dle našich hereček se ohniví muži již nevyskytují“

Ikona diskutujiciho mariánksmč 2021-03-13 17:16:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás bol tiež jeden lokálny fenomén. V škole spolužiaci vraveli že cestou autobusom do školy videli v kríkoch pri ceste hlavu. Moc som tomu neveril ale cestou autobusom som pozeral po kríkoch na mieste kde mala byť ale nič som nevidel. Až po nejakom čase som tú hlavu konečne uvidel, len raz. Bola to mužská hlava bez vlasov. V tej oblasti nič nebolo len krematorium a les a v ňom záhradky a zastávka na znamenie kde len občas vystúpili nejakí starí ľudia čo išli do záhradiek a tá hlava bola kúsok od tej zástavky, raz som tam vystúpil že sa na tú hlavu pozriem ale nič som nenašiel.

Ikona diskutujiciho mariánksmč 2021-03-14 00:41:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je tu spomenutý ten ohnivý muž tak pred časom som videl na yotube video (asi o podivnostiach zachytených autokamerou na cestách) a bolo tam niečo ako ohnivá bytosť, proste to len prebehlo cez diaľnicu medzi idúcimi autami, vyzeralo to ako horiaci duch.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-03-14 11:12:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jednou jsme šli z kámošem kolem hřbitova a jeho zajímá severská mythologie bavili jsme o různých severských božstvech a dostali jsme se k jedné bohyni hel,hela a vyprávěl mi že je bohyně podsvětí pak mi ukázal na mobilu jak vypadá a já říkám umřít to bylo asi za trest kdyby mě tohle mělo doprovázet a začali jsme si z ní dělat srandu a než sem ho doprovodil domů a byl sem v hodně dobrý a vysmátý náladě půjdu zase kolem hřbitova budu to mít blíž domů a blížím se k ty bráně a najednou se ta brána sama otevře čekal sem že někdo vyjde ale nikdo nevyšel tak sem zvědavěj do šel k té bráně a koukal do tmy a hned mě něco zarazilo vždyt na to hřbitově nehoří žádný svíčky je tam uplná tma když jsme šli kolem hořelo tam plno svíček něco tu nehraje náky vtipálci zhasli svíčky ale kdo by to dělal takhle pozdě večer mám se tam podívat nemám se tam podívat myslím že bych neměl a šel sem domu a spát hodil vše za hlavu a zdál sem mi poměrně desivý sen stál sem opět u té brány a vypadalo to jako tunel a na konci toho tunelu stála ona a sledovala mě pak se po mě stoho tunelu natáhla a chtěla mě chytnout a ztáhnout k sobě ale naštěstí sem se stačil zbudit

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-14 11:19:04
Ikona diskutujiciho
sipka

temným božstvům se nesmíš smát 🙂 jsou pomstychtivá

Ikona diskutujiciho myop 2021-03-14 17:29:44
Ikona diskutujiciho
sipka

,,umřít to by bylo asi za trest, kdyby mě tohle mělo doprovázet“
Kdyby jen smát se. Tohle uráží hlavně ženskou marnivost 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-03-14 20:06:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zas taková urážka to nebyla jako ženská by mě měla poděkovat za upřímnost a ne se mi mstít co pak ja za to mohu že si musí kupovat každý den nové zrcadlo že když se do něho ráno podívá tak praskne -))) a zesměšnovat temné bytosti to se může oslabuje to jejich moc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-15 08:02:20
Ikona diskutujiciho
sipka

to není vůbec pravda, pouze je vyprovokuješ

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-03-15 11:57:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zesměšnovat temné bytosti to se může oslabuje to jejich moc – na tom niečo bude ale skôr to asi platí na ,,bežné bytosti“, temné božstvá sú tu tisíce rokov majú veľkú moc ale keby ich všetci ľudia prestali uctievať a začali zosmiešnovať asi by ich to oslabilo. Podobne by to mohlo fungovať i na politikov, u nás je hodně zosmiešňovaný Matovič a vyzerá že dlho v kresle premiéra nevydrží ale tiež sa môžem mýliť a Matopič to nejakým zázrakom ustojí a vydrží tam až do konca.

Ikona diskutujiciho belweder 2021-07-29 02:53:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Panstvo, dobré čítanie, ale v dnešnej dobe dronov – zábava. Na ytb spústa videí, kde sa vtipnými dronmi strašia poverčiví. Stačí, aby v danej oblasti žili vtipálci a je o výskyt postarané.
Sorry. že ruším vaše kruhy…
Top 10 Drone Scare Reactions Compilation – Tom Mabe Prank
https://www.youtube.com/watch?v=FFH6lp-wUBE&ab_channel=MabeInAmerica

https://www.youtube.com/results?search_query=top+10+drone+scare+reactions

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek