Elysium: V hlavní roli MedBeds a budoucnost podle diktátu NWO

27.4.2022 v Doporučení 21

Film Elysium se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2154… Tak si říkám, jestli vybrali toto číslo čistě náhodně, nebo je v tom hlubší význam?
Je to teoretická budoucnost, kam by nás asi časem zavedl stávající životní styl a neustálý technologický rozmach. Lidé jsou velmi chudí, málokdo má práci. Trpí nedostatkem, nemocemi a pořádek zajišťují robotičtí policajti. Ti nechápou vtip, ani ironii. Berou je jako projev vzpurnosti, asociální chování a na místě klidně „provinilci“ zlomí ruku.
Na tyto surové roboty není páka, protože jsou moc silní a nedá se na ně stěžovat, protože si můžete stěžovat jedině dalšímu stroji, kterého nic nezajímá a vše soudí podle toho, co určil robotický policajt.Všichni lidé jsou očipovaní, neustále pod dohledem a prakticky mají status druhořadého otroka, dělníka. Lidský život v tomto světě nemá hodnotu.
Hlavní hrdina je jeden z těch šťastnějších, kteří mají práci. Dělá ve firmě, která vyrábí roboty, u jakési radioaktivní ozařovací buňky. Do komory dá polotovary robotů, zmáčkne knoflík, vrata se automaticky zavřou, díly se ozáří a pak je zase vyveze ven. V podstatě je to taková veliká mikrovlnná trouba. A u této trouby se stane úraz, který určí celý další děj filmu a prakticky nakonec i spasí celé lidstvo.

„V roce 2154 existují dva druhy lidí: velmi bohatí, kteří žijí na nedotčené umělé kosmické stanici s názvem Elysium, a zbytek živoří na přelidněné zničené Zemi. Tajemnice Delacourt (Jodie Foster) je ochotna udělat cokoli, aby pro obyvatele Elysia zůstal zachován jejich luxusní životní styl. A naopak lidé na Zemi jsou ochotni udělat cokoli, aby se jim povedlo získat své místo na Elysiu. Max (Matt Damon) se zapojí do nebezpečné operace, která by mohla přinést rovnost dvou polarizovaných světů.“ (zdroj)


Bohatá smetánka problém vyřešila podobně, jako to měla v plánu i ta skutečná, akorát že zatímco si pozemská elita vyhloubila obrovská podzemní města, kam se chtěli schovat zatímco nás kompletně podělají, ve filmu si místo toho postavili vesmírnou stanici, kam se odstěhovali. Pojmenovali ji Elysium a tam žijí v luxusu a nadbytku, opečovávaní a chránění všudypřítomnými roboty. Mají i speciální čip, který z nich dělá privilegované občany, zatímco obyvatelé Země jsou jen otroci, kteří hnijí ve špíně a jejich blaho nikoho nezajímá. Je to obraz světa, který si představuje elita. Přesně podle Agendy 21. (viz. články ,,Agenda 21: Jak se zavádí nový světový pořádek 1. díl„, druhý díl Agenda 21: Jak se zavádí nový světový pořádek 2. díl a třetí Agenda 21: Jak se zavádí nový světový pořádek 3. díl)

V Elysiu mají také špičkovou medicínskou technologii, MedBed. Ta je však pouze pro privilegované, ale to se díky hlavnímu hrdinovi filmu změní.
Jednoho dne, když je hlavní hrdina (Matt Daemon) v práci, mají dveře od jeho radioaktivní komory ,,poruchu“. Je to ale jen zaseknutá paleta, která dveře blokuje. Vedoucí mu řekne, že má vlézt dovnitř a paletu posunout aby se neblokovala výroba, jinak ho vyhodí. Matt se nechá donutit, vleze do komory, paletu posune, dveře se zavřou a začne ozařovací proces. Zvenku to nejde zastavit a tak dostane smrtelnou dávku ozáření. Ošetří ho robot, který mu oznámí, že má posledních 5 dnů života a aby netrpěl nesnesitelnými bolestmi, má na to brát silné opiáty. Pak ho pustí domů umřít.

Firmu vede elitář, který (nerad, z povinnosti) zůstává na Zemi a firmu řídí, protože někdo na výrobu robotů dohlížet musí. Ten se k lidem ze Země chová bezcitně a pohrdá jimi, protože on je přece elita, je jim nadřazený. Když zjistil, že je jeden pracovník smrtelně ozářený, zajímá ho pouze to, aby nenadělal nepořádek, kdyby se začal rozpadat. To přesně vystihuje, jak se na normální populaci dívají nenažranci nahoře.

Hlavní hrdina se se svou smrtí nehodlá smířit a i když žije ve špíně, chce za každou cenu žít dál. Osloví tedy místního „hackera“, tedy spíš ilegálního pašeráka, o kterém se ví, že může lidem ze Země opatřit čip, který z nich udělá legální občany Elysia a jednou za čas se je pokouší na Elysium propašovat.
Pašerák má ale problém. Kvůli poslední nevydařené misi Elysium blokuje jeho servery a nemůže tam vyslat loď a tak uzavřou dohodu.
Matt dostane exoskeleton, který mu propůjčí sílu robota a skupinu statečných, se kterými zajmou elitního vůdce té firmy, která může za jeho ozáření. Ten má totiž v mozku nahraný kompletní systém Elysia, včetně hesel. Když je pašerák dostane, můžou lidé ze Země Elysium ovládnout, dosadit si tam vůdce ze svých řad a ze všech udělat legální občany se všemi výsadami.

Nastává tak krvavý boj o Elysium. Hlavní hrdina úkol skutečně dokáže splnit, ale na konci se za lidstvo musí obětovat. Aby bylo možné systém vesmírné stanice přeinstalovat, musí se vzdát svého života. Data má totiž nahraná přímo v mozku a jejich extrakce způsobí jeho smrt. Hlavní hrdina se tedy obětuje.
Film končí smrtí všech grázlů a uvolněním technologie MedBeds lidstvu, kdy Elysium po přeinstalování automaticky uzná všechny lidi ze Země za právoplatné občany a vyšle na ni mnoho vesmírných plavidel s MedBedy, aby se všichni mohli vyléčit.

Film stojí za to vidět, ale obsahuje spoustu násilí, zbytečně moc krve a brutálně ztvárněných smrtí. V přiložených dvou videích je ukázaná MedBed.

Poslechnout si článek také v audioverzi ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

  

Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-27 08:47:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni tam museli vrazit to násilí, aby se to chytlo v kinech. Kdyby to byl jen uhlazený příběh o MedBeds, tak by na to koukalo pár z nás unešených tou technologií a chudák Matt by musel makat skoro zadarmo. Prosimtě a byl to rok 2054 nebo 2154?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-27 09:07:46
Ikona diskutujiciho
sipka

díky, spravím to

Ikona diskutujiciho dodo 2022-04-27 09:23:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To číslo nie je vybrané náhodne. Je to podprahová informácia. V čísle treba prehodiť posledné dve číslice a pripočítať jednotku. V tej dobe sa na Zemi začnú odohrávať zmeny, ktoré sa nebudú dať prehliadnuť. Biblia túto dobu nazýva posledným súdom. Mnohí na túto dobu čakajú. Bude sa masívne prechádzať do 5D, nielen pri vedomí, ale aj v spánku.

Ikona diskutujiciho sm 2022-04-27 13:50:51
Ikona diskutujiciho
sipka

A ta doba tedy je…? 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-27 14:37:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa mňa 2046 🙂

Ikona diskutujiciho dodo 2022-04-27 17:09:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Tá doba je ten rok kedy sa to začne. Spočítať by to mal vedieť každý. Tu je niečo viac o tom, ale je to iba pre tých, ktorých zaujíma veda a nie pohádky. https://vectorpub.com/gods-day-of-judgment-real-cause-of-global-warming.html

Ikona diskutujiciho Julka 2022-04-27 09:55:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten film vypadá moc zajímavě, určitě se na něj kouknu. Brala bych ty medbeds, kompletně se nechat opravit, a žít zase spokojeněji, s naprosto zdravým tělem, představa je to krásná…ale moc nevěřím tomu že by něco takového bylo v nejbližší budoucnosti možné, po tom co vše se teď děje jsem spíš pesimistická 😞 snad se mýlím

Ikona diskutujiciho astrei 2022-04-27 10:31:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem asi před rokem viděl a i když se mi poselství o medbedech líbilo, obsahuje skutečně zbytečně mnoho krve a brutality. Znovu už bych si jej nepustil.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-27 10:41:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje ex tchýně hltá všechny filmy z Hollywoodu a všechny dokumenty na Mistery kanálu. Je tím úplně posedlá a propadla tomu. Bere to jako radu, návod na přežití. Absolutně vypustila vlastní zdravý úsudek. Vůbec nechápe pojem svědomí a propojení s vlastní duší a duchem. Díky všem těmhle filmům, dokumentům a videohrám má lidstvo takříkajíc vymleto. 🤯 Vymytý mozek. A parazitická entita, která na tomhle stylu manipulace s lidským mozkem maká už od vzniku rádia, tv, filmového průmyslu a internetu, si mne ruce. Jak se jim daří lidstvo pomalu a jistě převychovat k obrazu svýmu. Všechny tyhle kulturní svinstva překrucují to, co má člověk v sobě. Veškeré vnitřní vedení, ochranu, fyzickou sebeobnovu. Tak jako to má sama planeta. Jsem v šoku z toho, jak lidé věří víc technologiím a věcem mimo sebe a zapomněli na to nejpodstatnější v sobě. Tak mám pocit, že tohle opravdu neskončí pro cca 80-90% lidstva dobře. Co nezblbli na vakcínu, to dorazej technologiemi, které ve skutečnosti nejsou od hodných tvůrců.

Copak nikdo nevidí už jen to podprahové vnucování sebeobětování? Překroutili dokonce i Bibli. Oběť a seběobětování patří mezi rituální smrt, takže satanismus první třídy. No, budu věřit, že alespoň někdo to pochopí. O co tu na planetě dlouhodobě skutečně jde.

Ti kdo jsou první, nakonec budou poslední. Ti kdo jsou poslední (vytlačení na okraj společnosti, vtlačeni do nuzných podmínek), budou jako první. Přišli jsme sem, nám byla dána Země. A jednoho dne bude těch parazitů zbavená. Ale to chce silného probuzeného ducha! A ne klečet na kolenou, nevěřit ve vlastní moc a sebeobnovu a škemrat o pomoc elitu, roboty a technologie. To je jen cesta nepochopení a pádu.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-27 10:58:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom filmu je krásně vidět, že ho vytvořili paraziti. Parazit má chování takové, že okupuje hostitele, vycucá ho, přiživuje se na něm a následně ho vyplivne. Protože ho zcela zničí. Paraziti okupují tuhle planetu a i nás člověka. Mnoho let si nás tvarovali podle sebe. Tak trochu mimikry hra. Aby jsme si mysleli, že my jsme tím parazitem, který zničil planetu. Ve filmu je názorně ukázáno parazitické chování. Zničená planeta a nad ní obří vesmírná stanice, kde žijí paraziti. Vycucávají dál člověka i když už je dávno na kolenou. Dělali by to tímto způsobem až do jeho naprostého vyhlazení. Když zničí svého hostitele, přesunou se dál do vesmíru. Hledat jiné planety s dalším možným hostitelem. Ve filmu je vidět jak si hrají s myslí diváka. Chtějí ho podprahově dostat do stavu, že se musí cítit provinilý za zničenou planetu, že je neschopná ovce cokoliv udělat. Vyhladovělý, nemocný člověk v bahnu a prachu. Schopný jen živořit a sloužit parazitům. A nakonec tam ještě jako třešničku na dortu vrazí touhu opustit planetu a zmocnit se parazitického vesmírného tábora a jejich technologií + sebeobětování. 😄 Ty jo, ti teda umí, chytří jak…paraziti. Duch nám říká, že máme moc. A ta nás dokáže jak uzdravit, tak nakrmit když naše tělo skutečně potřebuje. Naše planeta je náš domov. Naše duše je náš domov, učitel i léčitel. Takže rozlišujte co je od parazitů a co jde z duše.

Ikona diskutujiciho Nini 2022-04-27 11:20:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach MedBeds, jak já doufám, že se toho jednoho dne dožijeme a budou lidstvu odhaleny…jak krásné by to bylo dožít se/žít ve Zlatém Věku.

Ikona diskutujiciho adria 2022-04-27 11:27:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

není zač 😉 … ten konec mě rozplakal, když se medbeds rozletěli k lidem na Zemi.
krásný závěr filmu, a taky se mi líbilo, že hlavní postava zemřela, bylo to překvapivé rozuzlení, protože to se v pedowoodssých filmech moc často nestává …

Ikona diskutujiciho mikuláš gera 2022-04-27 11:54:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, parádny film …..

Oplatí sa ….

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-27 12:07:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak určite najbližších 5 rokov med beds nebudú keďze i taká výstavba med beds centra niečo trvá a neviem že by sa niekde už niečo vôbec začalo. Podľa mňa med beds budú zavedené ale budú aj poriadne mastné dostupné len milionárom. Pretože nie je dôvod aby boli med beds zavedené zadarmo pre všetkých. A keď k niečomu nie je dôvod tak sa to obvykle ani nedeje.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-27 17:38:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, máš to na meilu. 🙂

Ikona diskutujiciho Gogušek 2022-04-27 19:59:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek děkuji 🙂 podívám se

Ikona diskutujiciho marmaris 2022-04-30 08:15:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na robota stačí kladivo, dusíkový hasicí přístroj nebo hodit do vody. Bože, tyhle hovadiny jsou určené k vymývání mozků, aby se lidé už dopředu cítili být bezmocní vůči technice. Ale skutečnost je jiná.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-04-30 12:11:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó, o tomhle mluví můj táta taky. Hodně často sleduje detektivky a říká, že ty detektivky pravděpodobně byly natočeny tak, aby obyčejného člověka oklamaly a pokud by se náhodou nějaký ovčan rozhodl někoho zabít, tak aby tam udělal určité chyby, které ho okamžitě prozradí.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-04-30 12:08:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
Je to dost mimo téma, takže to hodím pod článek, který je tématicky nejblíž. Koukám se na anime To your eternity. Příběh je o orbu, který je hozen na zemi a prostřednictvím nových zážitků získává schopnost přeměnit svoji podobu. V podstatě mi to připomnělo, jak chodí duše skrze životy. Začne jako kámen, pokračuje jako mech… Zatím můžu doporučit. Je to teda trochu krvavé, ale tyhle věci se dají přeskočit. A navíc hlavní postava se sama snaží násilí vyhýbat.
Obzvlášť mě zaujala epizoda 14. SPOILER: Odehrává se na ostrově, který je něco jako bývala Austrálie – vězeňská kolonie. Doslova mi ten koncept připomněl náš reálný Matrix. Jde odtama odejít, ale pouze třemi způsoby: smrt, útěk na lodi (lodě jsou však velmi vzácné a ti lidi se navzájem hlídají, aby někdo něco neukradl) nebo tím, že se dostane do vysokého úřadu.

Pokud to někoho zaujalo, doporučuji hromadu kapesníků 🙂

Ikona diskutujiciho M 2022-05-21 21:36:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to dobry film, ale ak si dobre vsimnete aj elita je očipovana ako uboziaci na Zemi, takze su na tom rovnako :), ovladani umelou inteligenciou jedni aj druhi

Ikona diskutujiciho 🙂 2022-05-22 08:31:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, ten film jsem viděla už dávno před několika lety, mám ho moc ráda, líbil se mi 👍

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek