Fyzika naznačuje, že naše sny mohou být pohledy do alternativních dimenzí

19.1.2023 v Zajímavosti 16

Mnoho teorií se zabývá myšlenkou, že existuje mnoho různých světů, vesmírů a dimenzí. Každý z nich je stejný jako ten náš, ale zároveň se v něčem liší. Například v alternativním světě můžete žít stejný život jako nyní, ale politika se možná vydala jiným směrem. Nebo máte jenom jiné vlasy, nebo jinou práci. Rozdíly mezi alternativními světy mohou být nepatrné, nebo extrémní.Alternativní světy by teoreticky mohly vznikat jako následky našich voleb. Můžete si vybrat A nebo B. Vy se rozhodnete pro B. A kdesi vznikne alternativní realita, ve které jste se rozhodli pro A. Takto by mohly vznikat ohromná množství světů, ve kterých se odehrávají věci, které se nestaly zde.

Čtěte také:
Chyby v matrixu: Svět je jiný, než se zdá. Prolínání realit je toho důkazem
Výskyt dvojníka jako chyba v matrixu: Může vám i zachránit život

I když se v průběhu let mnoho fyziků a vědců obecně usilovně snažilo existenci něčeho takového dokázat, ukázalo se, že je to dost těžký úkol. Samotný koncept však vyvrácen nebyl. Podle této myšlenky jsme všichni s těmito jinými alternativními světy (či vesmíry) na nějaké úrovni vnitřně propojení.

Tyto světy sice jsou odděleny od toho našeho, ale přesto zažíváme podivné věci jako déjà vu, nebo zvláštní živé sny, ve kterých nahlížíme do jiných světů.

To znamená, že když se někomu v jiném světě něco zdá, může nahlédnout i do našeho světa. Možná teoreticky máte nějaký protějšek v jiném světě a když on nebo ona sní, může vidět obrazy ze života, který žijete vy teď. Není to tak trochu děsivé? V tomto smyslu by sny byly víceméně dimenzionální portály.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho asdf 2023-01-19 07:28:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to trochu složitější. Těch „paralelních“ realit je nekonečně mnoho, ale my vidíme jen ty blízké. A blízké jsou ty které odpovídají našemu mentálnímu rozpoložení. Proto např. může mít člověk děsivé sny když se dívá na děsivé filmy (pokud je někdo opravdu takový blázen…). Pak se při rozvolněném vědomí napojí na světy kde se to reálně děje a on je toho účastníkem (tzv. noční můry). A nebo naopak, myslíte na někoho milého blízkého, i kdyby třeba už v této realitě nebyl naživu, tak se vám může zdát pekný sen kde se ta osoba vyskytuje a normálně žije, ve světě který je třeba určitou malou variací na ten aktuální.
Ty mentální stavy co člověk zažívá ale nepůsobí jen ve snech, tam je to jakoby pohled hodně „vedle“, (a tak si toho člověk taky hned všimne a pak se probudí…), díky tomu že je vědomí dost od těla a aktuální reality uvolněné. Ale působí i ve bdělém stavu, každou myšlenkou, zvlášť když jí dáme hodně intenzivní energii se neustále „mikroposouváme“ do velmi blízkých realit které s tou myšlenkou/energií více rezonují. Dá se říct že tak vlastně doutváříme/vybíráme vlastní budoucnost (možná že čas je jen iluze a toto je ve skutečnosti mechanismus „časového vývoje“). Proto je tak důležité nenechat se dotlačit do chronického strachu či úzkostí, nebo nenávisti apod. zlým stavům, a naopak se (i přesto že se vnější svět (matrix?) snaží co nejvíc právě o to abychom v těchto zlých stavech dleli co nejvíce) snažit být optimisti, vizualizovat si dobrou budoucnost a dobrou cestu k ní a u všech nám úzkosti vyvolávajících myšlenek na různé varianty vývoje si představovat dobrý konec. A nenechat se deprimovat kdyby něco náhodou nedopadlo zrovna tak jak jsme si představovali. A nejlépe to celé i posilovat činy, byť třeba i jen malými, nebo symbolickými, ale dobrým směrem mířícími, které to celé dobré působení ještě více posilují (např. nechci digitální totalitu, a tak v obchodě neplatím kartou ale hotovostí, i kdyby třeba už všichni ostatní platili třeba čipem vypáleným do čela a tvrdili jak je to skvělé a jak jsem mimo…) . Ale také se netrápit něčím co nelze ovlivnit a nelézt do děsivých scénářů, které mainstream (ale často i alternativa, viz jistý letecký či zvědavý server… sice často hluboký vhled do situace, ale jak je to podané!) do člověka neustále hustí. Je samozřejmě rozhodně dobré a klíčové vědět co nejvíc co se ve skutečnosti děje a aktivně, v rámci individuálních možností působit proti zlu a konat dobro (činy ve fyzickém prostoru u těch „mikroposuvů“ působí i jako jakési „kotvy“) a hledat pravdu (pokud věříme mainstream „ovčím pohádkám“ tak naplňujeme scénář někoho jiného, kdo to s námi rozhodně nemyslí dobře), ale nenechat se tím vystrašit (natož pak chronicky!), nenechat si vnutit tu beznaděj (že ti zlí to už mají jako všude pod kontrolou a pořád je to horší) ale naopak tu informaci konstruktivně „přetavit“ a představovat si jak se jim to zvrhne, nepovede, obrátí proti nim a dobře to dopadne. A to nejlépe pořád… a samozřejmě nesledovat televizi, špatné filmy, nehrát násilné či otupující počítačové hry, neposlouchat (ve smyslu vůbec neslyšet co říkají, ne jen to „nějak pustit jedním uchem dovnitř a druhým ven“, ve skutečnosti to ulpí) špatné lidi, a vůbec nepodporovat tyto hypnotizační mechanismy které se nám snaží vecpat do mysli vůli a záměr a představu někoho jiného na utváření budoucí reality/směru budoucího „pohybu“ mezi blízkými „paralelními“ světy a tomu kam to celé má jakože dospět..
A naopak se co nejvíc vžívat do dobrých filmů/knih/příběhů, být s dobrými lidmi atd… ale to je už mnohem obtížnější úkol… a pasivním konzumem toho co nám matrix nakydá do žlabu se to určitě řešit nedá… musí se hledat (mj. díky moc za tyto a jiné podobné (a že jich moc není) stránky ) …i různé synchronicity a nenápadné nápovědy a intuice nás mohou dobře nasměrovat, jen si toho všimnout…

Nakonec to zřejmě funguje i tak, že po smrti, když se vědomí od těla odpojí úplně, jde pak do světů které nejvíc odpovídají jeho jakémusi váženému průměru za celý život (viz idea „posledního soudu“, či vážení srdcí v egyptské knize mrtvých), do světů, které odpovídají jeho zinternalizované podstatě, toho co se během života celkově do mysli přidalo (a nedá se to „okecat“). Proto je tak důležité si celý život „čistit mysl“ a neulpívat na zlých myšlenkách, naopak.
A zřejmě proto se ten parazitický systém ve kterém žijeme snaží přesně o to nás v tom zlu udržovat, při každé příležitosti se snaží dobré rozpoložení narušit, vytvářet chronické psychické bloky a nenávistné alergie… asi abychom se pak do toho matrixu vtělili zpět, nebo do nějakého ještě horšího peklosvěta, a tam tomu zlu (které je samo o sobě z hlediska tvořivosti, invence a vývoje naprosto mrtvé a i životní energii musí parazitovat z nás) museli dál sloužit…
a nebo je to taky pojistka aby do dobrých světů nepronikal žádný „zlonositel“ který by to tam celé akorát zasvinil… možná celý tento matrix vznikl jako jakási pojistka či trenažér, ale pak se to zkazilo a zlo v něm drží duše jako rukojmí a schválně blokuje jejich vývoj…

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-19 09:31:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes sa mi snívalo že som čakal ráno pred školou ale bol som zavretý v takom oplotenom areáli, takže ostatní žiaci stáli okolo a pozerali na mňa ako na opicu v klietke (a trochu som sa i bál prúseru lebo do tohoto areálu máme zakázaný vstup) ale mal som to na háku, pretože som mal tajný trik, kľúč ako sa od tial dostať, takže keď začala škola a ostatní začali odchádzať tak som z toho vyliezol.

Keď si človek sny rozanalyzuje zistí že to je pozliepané a rôzne pozmenené našim mozgom, zážitkami a tak. Záleží možno aj na tom čo sme čítali pred spaním.
– pred spaním som čítal článok o väzňovi
– v škole sme skutočne mali taký oplotený priestor v budove praxe kde boli nejaké stroje ako sústruh na kov. Normálne sme tam nemali prístup ale asi 2x ma tam majster poslal ,,za trest“ čistiť od pilín a naolejovať sústruh.
– často som do školy meškal a potom tam čakal kým skončí prvá hodina a pustia ma do školy. Takže asi tak vznikajú sny. Ale asi ani občasné návštevy iných dimenzií sa nedajú vylúčiť.

Ikona diskutujiciho loc 2023-01-19 21:34:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Sděluje názor ke kleci snář medo-cz:
Klec drátěná: symbolizuje schopnost snícího formovat své city k obrazu celku pouze v určitém omezení, když některou část svého já nepovažuje za vhodnou a chce ji symbolem klece od celku oddělit

Ikona diskutujiciho nagualista 2023-01-19 09:54:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sny neřídíme , dokonale nás ovládají a energeticky drancují, ale snění můžeme ovládat prostřednictvím probuzeného světelného válečníka -svým druhým já . Respektive ve snění jsme druhým já, dvojníkem s mimořádnými schopnostmi, např. cestovat rychlostí myšlenky, měnit svou podobu , stáří, mládí, pohlaví, cestovat časoprostory a světy, mít v těchto světech rodinu i přátelé. Umění snění umožňuje řídit snovou scénu a tak ovládat i architekturu souvislostí v reálném světě.

Ikona diskutujiciho tb 2023-01-19 10:39:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou různé úkoly, které věda nevyřeší. Proč Měsíc vidíme větší, když vychází na obzoru? Že snad jakási chyba lidského porovnávání velikostí. Navíc podle fyziky opačně – vycházející Měsíc má být nejprve menší, přitom to nenastává:
https://www.tichanek.cz/g4v/refrakce.html

Ikona diskutujiciho dodo 2023-01-19 12:24:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že veda pochopí sny až vtedy, keď bude plne vedeckou metódou chápať kto, alebo čo je to Boh. K tomu máme ešte dosť ďaleko. Portály nemusia existovať len v snoch, ale môžu byť reálne. Použitie jedného takého portálu je opisané napríklad aj v Biblii pri cestovaní Hebrejcoch po púšti. Pri pozornejšom čítaní nie je možné vylúčiť, že boli niekde, kde čas bežal inak. Dnes by sme takému miestu povedali portál. Zaujímavé môže byť aj to, že na to miesto kde bol portál ich zaviedol „anjel“. Všetko je to v Biblii, len treba pozorne čítať.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-01-19 14:21:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no skvělý a to jsem zrovna dneska měla ošklivý noční můry a včera symbolickej sen… a řikám si, aby Aluška zas o něčem takovym neměla článek, jako už to několikrát bylo… a hele 😀

Ikona diskutujiciho LenQa 2023-01-20 12:04:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý a taky trochu strašidelný! XD Mně se zdávají strašný koniny a občas si řeknu ještě že to nebyla realita. Ups

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-01-20 12:05:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za pěknej článek Alu 👍

Ikona diskutujiciho Fu Xing 2023-01-25 12:28:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou sem měl sen o kanibalce co nás lovila po takovém lese bylo to super děsivé nebo jsem viděl jak je už po “ kocni světa “ a hybridi repto-človeka chytali zbylí lidí po lese když nás dohnali dole pod kopcem u takové chalupy tak zakousli jednoho co vzdoroval a řekl : teď se pokloňte před vaším bohem . Tahle teorie snová teorie se mi moc líbí a děsí mě žárověn ale každý den si užívám .

Ikona diskutujiciho Sojina 2023-01-29 16:49:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, je mozno udelat nejaky clanek o tom, jestli clovek muze narazit nekde u nas na portaly a jak je poznat?
Dekuji 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-29 18:56:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Ačkoli jsou svědectví o různých místech, tyto portály cestují. Nejsou staticky na jednom místě. Jeden portál máme v kopci nedaleko od nás a víme to jenom díky místnímu automechanikovi. Otevírají se tam dveře do jiné dimenze, řidiči jsou z toho hotoví a obvykle jim to porouchá auto, takže skončí u něho a pak vypráví ty svoje hlody. Chystáme kolaudačku, tak se těším že z něho vytáhnu víc historek. Žádný způsob, jak poznat, že se někde občas udělá portál, není.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-29 19:17:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to aby ses vydala hledat portál leda s batohem, kdyby se něco stalo :))
Je ten portál nebezpečný, nebo se člověk zase může vrátit v čase a místě, odkud odešel?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-30 09:44:22
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ten problém. Je znám případ kdy to sebralo poblíž Bermud loď Morganovců a vypluli v moderní době. Špinaví otrhaní piráti vedle výletní jachty… Mám dojem že je zavřeli do blázince.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-30 11:27:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se člověk vydá na takovu výpravu, je lepší se připravit a vzít sebou i partnera. Ale kdo ví, kam by se člověk dostal. Aby jsi nedopadla jak v seriálu Cizinka, která cestovala kamenem do minulosti. No samozřejmě, že ji chtěli jednou upálit :)) Tak aby to nemělo spíš své nevýhody cestovat v této bláznivé realitě. Ale ten zážitek.. :)))

Ikona diskutujiciho GoldenRox 2023-08-11 15:52:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně jsem našla aspoň nějaký vyjádření, nestačí mi to a budu hledat dál.
Stává se mi, když usnu přes den, že se mi zdá o jiných dimenzích nebo jak to mám popsat. Jsou to hrozně živý sny, ale tak moc, že když se probudím, musím se zorientovat v místě a čase, kde se nacházím. Někdy mě hrozně mrzí, že jsem se probudila a někdy ne. Normálni sny si pamatuju, ale tyhle jen útržkovitě. Prostě si myslím, že v tu chvíli, když usnu přes den se objevím někde jinde, někdy je to pro mojí mysl docela dobrodružství, jindy je to prostě úplnem normálni den.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek