Výskyt dvojníka jako chyba v matrixu: Může vám i zachránit život

15.5.2022 v Matrix 13

Potkání svého vlastního dvojníka je považováno za velikou a hrubou chybu v systému. Stává se to velice výjimečně, ale přesto jsou takové případy známy. Staří Egypťané měli pro dvojníka i speciální pojmenování, říkali mu „Ka“. Keltové ji také znali a rosekrucián Robert Kirk ji v 17. století popsal těmito slovy: „Reflektovaný muž, čili dvojník, ve všech ohledech vypadající stejně jako člověk sám, nebo jeho bratr-dvojče a kamarád, který ho doprovází na každém kroku jako jeho stín.“
Esoterická literatura tento jev pojmenovává jako „astrálního dvojníka“, „posla“, nebo „jemnohmotný protějšek“ dotyčné osoby. Ten má člověku něco důležitého sdělit, nebo ho před něčím varovat.Jeden takový případ se stal už v roce 1771 nedaleko Drusenheimu, kdy básník Johann Wolfgang von Goethe spatřil rytíře na koni, když jel do Drusenheimu. Rytíř jel opačným směrem a když ho míjel, poznal, že je to jeho dvojník, i když měl jiné oblečení. O 8 let později Goethe tímto místem projížděl znova a měl na sobě přesně tentýž oděv, ve kterém byl tehdy jeho dvojník.
To znamená, že Johann zažil časovou chybu v matrixu, kdy potkal sám sebe za osm let.

Další případ se stal v 19.stol. v Sankt Petěrburgu, když se ruský básník Petr Andrejevič Wiaziemski (1792-1878) vracel večer do svého bytu. Už na ulici si všimnul, že se v jeho bytě svítí. Sluha ho však ujistil, že v bytě nikdo není. Když Wiaziemski vešel do pracovny, uviděl u stolu sedět sám sebe! Chtěl se dvojníka dotknout, ale při tom pokusu náhle upadl do bezvědomí. Když přišel znovu k sobě, byl dvojník pryč, ale na stole po něm zůstal kousek papíru. Dvojník mu tam zanechal vzkaz, jenomže jeho obsah nikdo nezná. Wiaziemski si papírek uschoval, nikdy nikomu neřekl co je tam napsáno a do své závěti ustanovil, že mu ho mají dát do rakve.
Doslova si tedy vzal tajemství o existenci matrixu do hrobu.

Přečtěte si také:
Chyby v matrixu: Svět je jiný, než se zdá. Prolínání realit je toho důkazem
Chyby v matrixu, které mají periodický výskyt
Chyby v matrixu, při kterých mizí lidé a dochází k cestám v čase

Asi nejkurióznější a nejzajímavější případ, který se mi podařilo dohledat, je svědectví drogistky Kláry Lettinské z roku 1943. Žila za druhé světové války v Hannoveru. Svůj zážitek popsala takto:

„Stalo se to v zimě v pátek večer. Vracím se domů, vleču těžký nákup až do čtvrtého patra, kde mám pronajatý malý podkrovní byt. Když se konečně zastavím u svých dveří, slyším za sebou kroky. Podivné lehké kroky. Strnu a čekám, co se bude dít dál. Kroky jako by se přibližovaly, ale ještě stále nikoho nevidím. Přepadá mě úzkost.
A pak přišlo to neuvěřitelné, nepochopitelné. Na posledním odpočívadle se objevuje mladá žena, moje vlastní kopie! Už dřív jsem něco četla o tom, že existuji dvojníci, ale nevěřila jsem tomu. A najednou se vynoří moje vlastní dvojnice přímo přede mnou!

Postava nehybně stojí na odpočívadle a upřeně mě pozoruje.
Ztrácím nervy a křiknu: „Co ode mě chcete?“
Žádná odpověď.

Potom se žena otočí a sbíhá ze schodů. Spěchám za ní, ale když vyjdu před domovní dveře, vidím jen liduprázdnou ulici. Široko daleko žádná živá duše.
Nevěřícně zírám do soumraku, kroutím hlavou. Jsem už dlouho sama, a to mi zřejmě nedělá dobře. Asi mám halucinace.
Rozhodla jsem se, že o tom při nejbližší příležitosti promluvím se svým lékařem.

Celá zmatená a omámená zvedám tašku s nákupem a znovu stoupám do schodů. Ale ještě jsem nedošla ani do prvního patra, když se ozvala mohutná exploze.
Temné dunění způsobilo, že se okenní tabulky v oknech na schodišti rozdrnčely. Zůstávám stát a třesu se po celém těle. K tomu výbuchu muselo dojít úplně nahoře.

Bydlím v podnájmu u studijního rady. Ten pronajal i sousední místnost. Studentovi, který se vrátil zraněný z fronty.
Lidé otevírají dveře, vycházejí na chodbu, tu a tam se ozve výkřik. Všichni chtějí zjistit, co se vlastně stalo.

Beru schody po dvou a když jsem znova ve čtvrtém patře, sotva popadám dech.
Dveře bytu jsou vytržené, visí jen na jednom pantu. Oprýskaná omítka, zdevastovaný pokojík. Nejhůře to však vypadá ve společné kuchyni.
Na zemi leží mladý válečný invalida, je mrtvý. Zřejmě otevřel plynový kohout a po nějaké chvíli škrtnul zápalkou.
Kdybych v tu chvíli byla doma, asi bych také zemřela. Minimálně bych utrpěla těžká poranění. Ale moje neznámá dvojnice mě zachránila.

A totéž učinila ještě dvakrát!
Pobývala jsem v lázeňském středisku Bad Pyrmont a rozhodla jsem se, že při té příležitosti navštívím jednu přítelkyni. Už jsem byla na cestě k ní, když jsem znovu spatřila svou dvojnici. To mě pochopitelně vylekalo a tak jsem zamýšlenou návštěvu odložila a vrátila se do hotelu.
O dva dny později jsem se dozvěděla, že u obou synů mé přítelkyně zjistili lékaři tyfus. Jeden z nich později zemřel.
Jejich dům byl od toho dne v karanténě. Kdyby mě tajemné zjevení nevarovalo tím, že se mi znovu ukázalo, asi bych se i já touto chorobou nakazila.
Třetí a poslední setkání s dvojnicí bylo němým varováním, abych nenastupovala do letadla, které se pak zřítilo.“

Zajímavý je také případ z Lotyšska, kdy se v roce 1845 ve škole v Neuwelcku opakovaně dvojila místní učitelka Emilie Sage. Opakovaně byla viděna dvojitě svými žákyněmi. Jednou učila ve třídě a zároveň byla spatřena ve stejném čase v zahradě. Jindy stál její dvojník přímo za Emilií a opakoval její pohyby. Například se dvojnice zjevila u oběda, stála za Emílií a pohybovala stejně rukama, ale neměla příbor. Dotyčná učitelka o svém dvojení nevěděla, dělo se zcela spontánně.

Setkání s dvojníky představuje zcela specifickou chybu v matrixu. Za normálních okolností by každý člověk měl existovat pouze v jednom vydání, ale zřejmě tady dochází k prolínání realit a posunům v časoprostoru. Teoreticky je možné, aby v paralelních světech existovalo více našich identických kopií a setkání s nimi může být důsledkem překrytí paralelních světů.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Liv 2022-05-15 07:23:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stretla som pri spolujazde z Prahy do Bratislavy jedno dievča. Celú cestu sme sa rozprávali. Keď sa presťahovala do Prahy na Univerzitný internát (koleje), tak jej bola pridelená „náhodná“ spolubývajúca. Jej dvojnica. Veľmi, veľmi sa na seba podobali, mali rady tie isté veci, a aj veľka kúskov z ich šatníku boli identické. Obidve prišlii z rovnakého regiónu SR. Stali sa najlepšie kamarátky. Všetci z ich okolia im hovorili, že sú ako dvojičky. To je „náhodička“. Doteraz si živo pamätám ako mi o tom do detaiov rozprávala. S dievčinou v aute sme si celkom sadli, škoda len, že sme si nevimenili kontakty.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-15 08:54:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úžasnej článek moc děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho dodo 2022-05-15 13:30:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To, že je systém (vesmír) umelý vedeli už grécky filozofovia Solon, Sokrates aj Platón, ktorí to vyjadrili v teóriach o stvorení vesmíru a jeho vzťahu k Bohu. V Platónovej knihe Timaeus nás informuje, že vesmír má dušu a že touto dušou je Boh. Platón sa pozerá na ducha ako na dobro a na hmotu ako na zlo. Platón opísal jedinečný a dokonalý vesmír vytvárajúci čas a predmety. Naznačil tiež, že programovanie preniká celým vesmírom. A vedeli to aj Hebrejci v dobe Abraháma a Mojžiša, ktorí to poznianie dostali od samotného Boha (operačného systému) pomocou niečoho, čo objavili v jaskyni. Boli jedinou kultúrou, ktorá to všetko pochopila, vrátane toho, koľko rokov bolo medzi cyklami obrátenia.

Ikona diskutujiciho Vašek 2022-05-15 09:04:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže… vlastně je to jako počítačová simulace. Třeba taky spíme v kádích jak Neo v matrixu. To by bylo něco.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-15 09:14:13
Ikona diskutujiciho
sipka

No logicky je něco jinak. Kdyby to nebyl umělý systém, tak by v něm nemohly být chyby.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-05-15 09:43:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš mi někdy příjde, že na Zemi je omezený počet avatarů, který by měli jiný „design“..
Něco jako ve hře, kde je prostě pouze několik postav a to samé vidím často kolem. Jen styl se popř. mění..jinak je vše velmi taky podobné.

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-05-15 12:04:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle bych někdy strašně moc chtěla zažít.

Ikona diskutujiciho :) 2022-05-15 20:21:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já znám lidi kteří jsou stejní, fakt hodně podobní povahově i vzhledově a jeden je dokonce muž a jedno žena…

Ikona diskutujiciho peace 2022-05-16 10:52:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už kdysi jsem si sám pro sebe udělal teorii, že existuje jen pár „archetypů“ člověka, cca 20. A z nich jsme namixovaní my všichni. Znám pár dvojic co vypadají skoro stejně, mají i podobné chování a dokonce i hlasy mají téměř stejné.

Ikona diskutujiciho adria 2022-05-17 15:49:20
Ikona diskutujiciho
sipka

pokud jsou to páry, tak ti se neustále nalaďují na sebe navzájem .. nakonec stejně spí … nebo třeba stejně chodí, ale i mluví to je jasné … ale lidé jsou si vzhledově podobní, jako jestli myslíš, že třeba na ulici vidíš člověka, co vypadá podobně jako někdo koho už si viděl, jsou tu „typy“ vzhledu … mě zase napadá, že asi pochází ze stejného světa … tak podobní jako lidi s downovým syndromem třeba

Ikona diskutujiciho Diana 2022-05-17 17:18:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Tato úvaha mi celkem připomíná teorii o rasových archetypech. Tu nacistickou, i když s nacismem má společné jen to, že byla prachsprostě zneužita. Tato teorie pracuje jen se šesti typy bílého plemene – baltický, nordický, mediteránní, dinárský, alpínský a fálský. Každý z těchto typů má určité vrozené vlastnosti, řekněme vlohy nebo předpoklady, ať už co se týká výkonu těla nebo mysli. HitIer to tehdy zneužil, protože za správné vlastnosti považoval především ty nordické. Je to jako kdyby někdo řekl: „Teď si všichni uděláte MBTI test, INTP budou vládnout a ESFP s ISFP jsou příliš zlé a špatné typy, než abychom je nechávali naživu.“
Já jsem INTP a většinou si právě s xSFx typy nerozumím, ale to neznamená, že by byli špatní. Mají dobré povahové vlastnosti, ale se mnou nejsou kompatibilní. A podobně je to i s těmi rasami, podle mě.

Ikona diskutujiciho peace 2022-05-17 22:13:28
Ikona diskutujiciho
sipka

adria: ne, ty myslíš něco jiného – jak správně píšeš, že se na sebe naladí navzájem a dokonce to platí i o domácích mazlíčcích..
Já ale myslel pár – jakože jen obecně dva 😀 . Týkalo se to lidí co se ani neznali navzájem.

Ikona diskutujiciho Mária 2022-06-11 00:34:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pár detailov k téme:
https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-06-06-j-chvatal_307_vibracni-oploceni-a-energeticka-karantena-ii/

Inak všímaví ľudia možu stretnúť a rozpoznať svojích dvojníkov (úplne bežné), a taktiež ich odlíšiť od klonov ktorých tu je medzi nami celkom dosť (v posledných rokoch).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek