Jak mě Laurej varoval dopředu

22.5.2013 v Zážitky 23

Jednoho krásného večera jsem zjistila, že mě někdo ošklivě podvedl, dokonce veřejně a v přímém přenosu. Nebudu to podrobněji rozebírat, stejně by to moc nikam nevedlo, ale je to nepříjemný pocit, najednou zjistit, že se stala nespravedlnost, že dané slovo neplatí a člověk s tím nemůže nic dělat. Jenom koukat, chodit dokolečka a přemýšlet, jak je to vlastně možné.

Jak jsem přišla domů v dobré náladě, takové zjištění mě zákonitě zklamalo, nečekaná kudla v zádech je vždy nepříjemná.

Chvilku jsem jen tak koukala a přemýšlela, jak se srovnám s pocitem, že se mi stala nespravedlnost.

Sklesle někde smutnit se mi nechtělo, na to nemám náladu a také to bere hodně enegii, tak jsem si hezky pustila Amélii z Montmartru, jelikož je to něžný film u kterého se vždy usmívám, vzala jsem pastelky a začala pracoval na ilustraci pro mou knihu, která bude na obálce a nosím ji v hlavě už dlouho vymyšlenou. Jenom ji zrealizovat.

Laurej mi říkal dopředu, jak celá nepravost dopadne. Řekl mi to tři dny předem, když jsem se ho na to ptala. Taky mi připomněl, ať se s tím smířím a nedělám pak překvapenou. Ale já měla pořád naději a dopadlo by to dobře, kdyby se jelo férově. O podvodech mi Laurej nic neříkal, ale vyšlo to nastejno.


Cítila jsem, jak se na mě v tu chvíli soustředí pohled vyššího vedení. Byli asi zvědaví, jak se se situací srovnám, když jsem ji věděla dopředu. Srovnala jsem se po svém. Hodila jsem to za hlavu a energii, kterou jsem si tím ušetřila, jsem věnovala do něčeho, co je krásné a potřebné.

Poděkovala jsem za předpověď situace a poučená z krátkého zklamání se ponořila do světa barviček. A stvořila jsem… Nebylo sice hotovo za jediný večer, většinou tvořím na dvě etapy, ale prozatímní verze dopadla velmi krásně.

Když padla noc a už se mi zavíraly oči, zalehla jsem spokojená. Vždy jsem ráda, když se mi povede zvládnout nepříjemnou situaci tak, jak si přeji a ne tak, jak člověku kážou klasické emoce a princip oběti. Taky jsem byla ráda, že se obrázek pěkně povedl. Ale stejně jsem si o tom chtěla ještě trošku popovídat, ten pocit zklamání mě úplně nepustil.

,,Laureji?“

Chvilku bylo ticho, a pak se ozval šum křídel. Nejvíc se mi líbí, když mě Laurej hladí před spaním po tvářích. Je úplně jedno, jakou mám náladu, jaká je situace, nebo jestli zrovna nemůžu usnout, ale tohle hlazení mě vždy krásně ukolébá, ztiší a také ujistí, že Laurej je pořád tady se mnou, že nikam za tu spoustu let neodešel na dovolenou, nebo něco podobného.

,,Nebuď zklamaná, já ti to říkal. Ty zkrátka to žádných spolků nepatříš a v budoucnu to nebude jiné.“

,,Já vím. Když já si to teď opravdu přála… Byl to nakonec ale pořádný podvod.“

,,Nemůžeš ale na druhou stranu říct, že za to někdo může, sama si tyto situace vytváříš. Jiní lidé se v myšlení přizpůsobovat umí, ale ty ne, ty si jedeš pořád to své a to se ve spolcích nenosí, lidé to v kolektivech nesnesou.“

,,A to je špatně?“

Laurej se jenom usmál, pohladil mě po čele a odpověděl: ,,Nic není špatně, jsi to zkrátka ty a kdybys byla jiná, nemohla bys dělat to, co děláš.“

,,Já se vlastně přizpůsobovat nikomu ani nechci, když vím, že by to pro mě nebylo dobré.“

,,Mně je to jasné, ale potom se nediv.“

,,Děkuji ti, Laureji. Jsem ráda, že si se mnou o tom povídáš, hned to vidím víc s odstupem.“ A se vzpomínkou, jak to se mnou vždycky dopadalo v různých kolektivech, jsem se odmlčela. Ono to vlastně vždycky vypadalo stejně. Odlišný jedinec se vyšoupne, jedno jestli čestně, či nečestně.

,,Zvláštní je spíš to, že tě někam vůbec vzali a že jsi tam tak dlouho vydržela, ne to, že tě dali pryč.“

,,Víš co, Laureji? Do budoucna už se s konečnou platností na všechny podobné kluby a spolky vykašlu. Nemá to cenu. Výhody jsou minimální, závist maximální, mě to nebaví. Radši si budu dál dělat to svoje.“

,,Neztrácej zbytečně energii, je potřeba ji vkládat rozumně do věcí, které jsou potřeba. A to je hlavně tvé psaní, tvé knihy. Neztrácej optimismus nad malichernostmi všedního života.“

Přikývla jsem už jen v duchu… Jasně. K čemu se zdržovat a být skleslý, když má člověk tolik jiných hodnotných věcí, které chce dělat?

Když si představím, kolik energie denně člověk ztratí nad nesmysly a nedůležitými věcmi, místo aby se soustředil na to co je opravdu důležité… To musí být neuvěřitelné množství nejenom energie, ale i času.

Ještě jsem si vyslechla Laurejovu pochvalu nad mojí novou ilustrací a spokojeně usnula.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky: Andělské bytosti“ – Zde

Další obrázy andělů – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-05-22 06:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný článek, dává energii do nového dne, kterou dnes tak nutně potřebuji :))

Ikona diskutujiciho Farah 2013-05-22 06:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi chapu, o cem je rec…no taky ted mam mensi rozpor a jak cela vec dopadne a zda to neni se mnou jen hra na kocku a na mys. Staci jedna nespokojena osoba se svym zivotem, ktera pujde remcat jeji vlastni domnenky sefovi a vse se muze podelat- to je dan systemu a spolku, organizaci atd…a treba Ty to Alus slysis od Laureje, tak ja to mam krze chvilkova propojeni vedomi a ta dotycna- vim moc dobre z tohoto duvodu, ktera, mela v klicovych okamzicich tohle: Ta se zblbla do chlapa, je vdana bo co? …Paneboze, ona chce na HPP??? Takze s ni a 12hodin…to s tou kuklou tady nedam, uz toho je i tak dost, ze tu Cinani, Rusove a vsecka ta havet… (presto musela skousnout obsluhu jednoho muslimskeho paru :D a btw…co by ostatne na turistickem infocentru cekala???) to je prece jasne, ze tu bude potkavat lidi ruznych ras ci i nabozenskych vyznani, mentality atd…proste se vidi, nu Alus, Laurej ma recht- tez se nemame cemu divit.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-22 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: áno, jak to tak vypadá, autorský klub blogu.cz je skutečně sekta 🙂 – Vylučují členy, kteří vyhráli anketu, která o tom měla rozhodnout. Výsledky schválně ututlali.

Ikona diskutujiciho Maki 2013-05-22 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sbalit saky paky, zazálohovat všechny články a odejít někam jinam. Když někdo udělá takový podraz, nebyla bych už u nich.

Ikona diskutujiciho hel 2013-05-22 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co mi to jen připomíná – výhody minimální, ZÁVIST maximální…ale ano, tak přece fungují snad všechny kolektivy v české republice…pracovní, zájmové, politické a bohužel, mnohdy na tom končí i ty soukromé kamarádské, přátelské a milenecké…kdo nikdy nedostal kudlou do zad, ten tady nežil anebo byl králem průměru ve všem…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-22 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Maki, ty si to představuješ jako Hurvínek válku. Za 1. Několik tisíc článků jentak rychle nepřesuneš. za 2. Je tu nahnaná váha, tedy články vyskakují ve vyhledávačích na google nahoře. Tohle jsem budovala skoro 7 let. za 3. Vyhovuje mi administrace, rozložení, zkrátka veškeré technické zázemí a bezpečí velkého serveru především. Nikdo mě tu neshodí snadno útokem, jako to bělají na Osud.cz… za 4. vytvoření takto náročné navštěvované stránky, by nebylo levné.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-05-22 11:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško … hlavní odpor se zvedl kvůli tomu, že nedáváš zdroje. Ne u textu, to ses naučila, ale k ilustracím článků. Nebyly by tak veliké protesty kvůli Tvému členství v ak, kdybys na konec článku dala dva odkazy, kde jsi vzala dva obrázky v článku.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-05-22 12:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, z toho si nic nedělej. V zemi, kde vyhrává průměr, šeď a materialismus to ani jinak dopadnou nemohlo… 🙁 Pro mě jsi nejlepší blogerka a je mi jedno, zda jsi nebo nejsi členem autorského klubu.

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-05-22 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Já tušila, že to tak nějak dopadne. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A když nic jiného bazírují na tom že autorský klub má být autorský. Věci jako děkovné dopisy čtenářů, jejich dárky k poděkování nebo přidané obrázky do galerie… to by je spíše mělo utvrdit, že Tvá práce je skutečně kvalitní a neměla by to být podmínka k vyloučení. ;-)

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-05-22 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

som rad ze si neni v tom spolku nebudu Ta omezovat muzes delat lepsi veci

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-05-22 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

spolky certove volky

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-05-22 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem se to dozvěděl, pár dní se zpožděním a diskuse na AK už byla uzavřená, tak mě to hodně zamrzelo za tebe. Je to kudla do zad. Ale popasovala jsi se s tím pěkně, přímo vzorově. Já když mám stresy, tak můžu jen spát a na nic nemám chuť. Napadlo mě ale, nebude teď vyzařovat z toho obrázku nějaká špatná energie? Něco jsem o tom četl, že stav malíře v tu chvíli se může promítnout i do obrazu. Mě jednou napravovala záda neuroložka se specializací na prokřupávání obratlů a rovnání páteře, i hlavou umí tak cuknout, že bych se bál, že ti zlomí vaz a ono si to všechno pěkně sedne. Byl jsem u ní podruhé a předemnou měla dlouhý telefon se zástupkyní soukromé střední školy. A šíleně hystericky si stěžovala, že její dcera donesla domů vši. Že si platí soukromou školu a očekává určitý standard a ne, že tam budu mít vši. A jednala s ní tím tónem "já jsem paní doktorka" a oslovovala ji tak s despektem "paní zástupkyně", vtipné. Jenže ona se hrozně vytočila a pak šla mě hned masírovat záda. A já se pak tři dny cítil úplně příšerně, jakoby temný mrak na mě sedl, prostě jsem tu negaci musel přetáhnout od ní. Tak jen pro zajímavost to píšu. Nečekám, že bys byla zas tak rozzuřená, spíš asi posmutnělá.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-22 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Kvůli takovým blbinkám deprese a stresy nemám 🙂 – Ale zamrzí mě, když mě někdo podrazí. To ano. O klub mi vlastně nešlo.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-05-22 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-05-22 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: aha, tak o AK jsem nevěděla, týden jsem neměla přístup k internetu… Tím se to vše vysvětluje :D

Ikona diskutujiciho Maki 2013-05-23 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak. Ale vždyť místo blogu stačí bohatě obyč e-stránky, byznysweb, webgarden, webnode apod. Platí se tam pár korun měsíčně, ale aspoň si klientů váží a podle toho i jednají.

Ikona diskutujiciho hel 2013-05-24 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jsem si to přečetla na AK a domnívám se, že skutečně jde o hloupost…u převzatých textů zdroje uvádíš a u obrázků je jasné, čeho jsi a nejsi autorkou…pokud na tom někdo bazíruje, tak ti to měli možná vytknout a požadovat nápravu, ale vyloučit tě? to napovídá hodně o nich…je to zřejmě skutečně o závisti a netoleranci..je smutné, že se z toho v čechách neumíme vymanit..a je škoda, když originálního autora, jakým rozhodně jsi, vyloučí z autorského klubu…tak ať si to soudruzi užijí sami…návštěvnost tvého blogu převyšuje jejich, jsi zřejmě čtenářsky zajímavější a přínosnější;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-24 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Maki, máš vlastní zkušenost? – e-stránky (desing k ničemu), webgarden a webnode to samé, + webnode jsou pěkné mrchy. jirka woodman by mohl rozsáhle vyprávět o tom, jak s ním vytřeli podlahu a to platil.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-05-24 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

veď to je dobre že ťa z toho spolku vylúčili, určite by tu mali byť aj prevzaté veci a články od ľudí z meilov. Tak dúfam že teraz keď ťa nikto nebmedzuje budeš dávať viac takých (prevzatých) článkov.

Ikona diskutujiciho Maki 2013-05-24 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano mám. E-stránky jdou předělat k obrazu svému (css), byznysweb nyní taky.

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-05-24 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: neber to jenom jako nějakou lichotku, ale já tvůj blog považuju za ten nejkvalitnější na celém blog.cz a tím, že tě z AK vyloučili, si snížili o řád úroveň celého AK, ten spolek se tím prostě ochudil tak významně, že už nestojí za to se o ně dál zajímat. Víc autorský blog než ten tvůj být ani nemůže. Už když vyloučili někoho před tebou, tak jsem kritizoval nesmyslný požadavek či spíš představy některých jedinců, že autor textu by zároveň měl do článku dávat výhradně vlastní fotky a ilustrace. Podle mě stačí být autor textu a obrázek použít ilustrační, než za každou cenu fotit něco vlastního, když se člověk o foto třeba ani nezajímá. A dávat svoje malůvky pod každý text může dělat někdo, kdo má tři články do měsíce a ne denně. To jen tak k zakončení aférky s AK, jinak se v tom nemá cenu babrat.

Ikona diskutujiciho pavel 2013-06-06 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Taky mne z klubu vyrazili a ani nevím proč.

Ikona diskutujiciho Mordor 2013-09-11 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

od autorského klubu to je veľmi neférové a ak do klubu nepatríš ty- autorka dvoch kníh s desaťkrát väčšou návštevnosťou než celý autorský klub, tak doň nepatrí asi nik… Kto vie…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek