33 je nádherný věk a silný mezník, často vnímaný jako „Kristova léta“ – symbol duchovní dospělosti, oběti, služby druhým a hlubokého sebepoznání.
Ve čtvrtek 25.9. jsem oslavila své třiatřicáté narozeniny. Neumíte si ani představit, jak jsem vděčná, že jsem se jich dožila… Měla jsem totiž na mále. A tak jsem si řekla, že to budou narozky, na které budeme ještě roky vzpomínat a udělám si je obzvláště hezké, protože jsou symbolické. Věk 33 let se totiž označuje jako „Kristova léta“. Je to doba duchovního dozrání. Času, kdy člověk začíná chápat hloubku svého života, a také fáze, kdy duše stojí pevněji na své cestě k vyššímu poznání. Je to věk duchovní dospělosti, milník.
Proč zrovna název „Kristova léta“?
Duchovní význam věku 33 let se spojuje s Ježíšovou smrtí a zmrtvýchvstáním, symbolizujícím duchovní zralost, úplnost a výzvu k hlubší službě, pravdě a odevzdání se. I když se nejedná o definovanou doktrínu, číslo 33 je v Bibli spojováno s momenty duchovního přechodu a naplnění, s významnými událostmi a splněním smluv, což z něj činí oblíbený věk pro osobní reflexi.
Pro člověka, který dovršil 33 let, je tento rok často vnímán jako duchovní iniciace, která povzbuzuje k hlubšímu závazku ke službě a víře. Může to být období smrti ega, šance opustit staré nevyhovující způsoby života a znovu nalézt svůj hlubší smysl.
Věk 33 let je považován za zlomový bod duchovní zralosti a přináší příležitost hledat hlubší pravdy o sobě a o životě. Povzbuzuje k introspekci, abychom pochopili své pravé já za hranicemi titulů a rolí a objevili v sobě „svatost“. Je to čas opustit připoutanost a zvyky, které již neodpovídají našim základním hodnotám a duchovnímu růstu. Člověk je vybízen k tomu, aby tu byl pro svou komunitu, pěstoval svou radost a pokoj.
View on Threads
Význam čísla 33
Třiatřicítka je mistrovské číslo, nesoucí vibraci moudrosti, soucitu a služby. Připomíná, že pravý smysl života není jen v osobním růstu, ale i v tom, co dáváme druhým. V tomto věku se mnozí začínají hlouběji dotýkat svého poslání, přichází touha žít opravdově a v souladu s vyšší pravdou.
Každý rok našeho života je jako kapitola knihy, kterou píše naše duše. Do třiatřiceti jsme sbírali zkušenosti, učili se o své zranitelnosti, zakoušeli pády i vzestupy. Teď se však stránka obrací. Začíná nová kapitola, v níž se vše, co jsme nasbírali, zúročí.
Číslo 33 nás učí odvaze být tím, kým skutečně jsme. Otevírá srdce, aby mohlo více milovat, odpouštět a tvořit. Připomíná, že i bolest a zkoušky měly svůj význam. Aby duše dozrála, posílila se a zazářila.
Trochu jsem pátrala, abych zjistila, jestli o tom existují i nějaké průzkumy. A skutečně ano. V roce 2012 proběhla studie, kterou provedla britská sociální síť Friends Reunited. Podle časopisu Time „70% respondentů starších 40 let uvedlo, že skutečně nebyli šťastní, dokud nedosáhli věku 33 let.“
Psycholožka Donna Dawsonová to vysvětlila takto: „V tomto věku se ztrácí nevinnost, ale náš smysl pro realitu se mísí se silným pocitem naděje, duchem ‚zvládnu to‘ a zdravou vírou ve vlastní talenty a schopnosti.“
Něco na tom duchovním milníku fakt je
Dívám se na svůj příběh s vděčností. Každý rok, který jsem prožila, byl cestou vedoucí k tomuto okamžiku. Teď už vím, že není třeba spěchat, ani se obávat. Vše má svůj čas, a já jsem přesně tam, kde mám být. Vcházím do období, kdy chci vědoměji sloužit dobru, naplno využít své dary, sdílet co jsem se naučila, a inspirovat druhé k úspěchu.
Třiatřicáté narozeniny nejsou jen oslava plynutí života, je to i připomenutí poslání. Každý z nás v sobě nese potenciál a dobro, které mají časem zazářit. A možná právě toto je ten okamžik, kdy se to světlo rozzáří ještě jasněji.
Kdybych se neřídila žádnou obecnou definicí kristových let tak jak je chápe a počítá společnost a celé bych to zasadila pouze do svého osobního soukromého kontextu, pak bych řekla, že pokud existuje přelomový věk duchovního zrání, v mém případě to byl rok 30. V tomto roce jsem si skutečně uvědomila svou hodnotu, sílu a opravdu jsem jako osobnost dozrála a stala se dospělou. Začala jsem se jinak chovat, začala jsem jinak chápat lidi okolo sebe, začala jsem mít mnohem zralejší a objektivnější náhled na situace i na to co mi kdo říká…
Nebylo to úplně o nějakém zlomu – buch, teď je mi 30 jsem dospělá a mám všechny manipulátory na párku – byl to postupný proces. Myslím si, že se můj hlavní proces individuace rozjel, když mi bylo 25 let a ve 30 letech se završil.
Krátce poté jsem objevila svou sílu, objevila jsem hlas Nebeského Otce, který se mi začal zjevovat a začal ke mně promlouvat. To bylo turbulentní období mého velkého uzdravení na fyzické, psychické i duchovní úrovni. Všechno od té doby dostalo smysl, všechno se začalo srovnávat, harmonizovat, uzdravovat.
Nebeský otec mě nenechal v ničem na pochybách. Jeho hlas a jeho světlo mě neomylně vedly a vedou mě i teď.
Vše co mám, mám díky němu. Domov, svého úžasného muže, rodinu, tátu, práci, zdraví, dokonce i můj samotný holý život mám jen díky němu. Protože mě ochránil, léčil mě a poradil mi co mám dělat… vše co mi řekl, byla pravda a splnilo se to do puntíku. Bylo to jako dostat ultimátního žolíka, který mě vytáhl ze všeho, co už bylo nad mé síly.
Je to největší dar a největší požehnání, jakého se mi kdy v životě dostalo. Takže pro mě bylo období duchovního dozrání 30 let. Přesně tak, jak stálo i v mém palmovém listu (proroctví palmových listů o mém životě – a do jaké míry se vlastně vyplnilo – jsem popsala v tomto článku, pokud vás téma zajímá).
Něco zkrátka na tom třicetiletém milníku je. Sice to mám o něco posunuté, ale ze své zkušenosti můžu říct, že jsem to skutečně prožila a že to není jenom čistě legenda, nebo jenom nějaký starý biblický příběh. Rozhodně je to fáze zrání a pokroku. Zřejmě nemusí nutně přijít přesně ve 33 letech, ale je to rozhodně důležité období a stojí za to. Ze všech přelomových období, která jsem zatím prožila, bylo tohle úplně největší a nejsilnější. Nejvíc mi dalo a nejvíc mě změnilo. Nejvíc a nejsilněji uzdravilo můj život.
Určitě záleží na tom, jak moc tomu duchovnímu rozvoji člověk dá, nakolik je na něj zaměřený. Nebo kterým směrem se ubírá. Jestli ke světlu, nebo k temnotě. Pro ateistu to bude o něčem jiném, ale jeho život já nežiju, tak to hloubkově rozebírat nemůžu.
Upřímně by mě zajímalo, co na to vy čtenáři … nebo přátelé? (K mnohým z vás mám už za ty roky vypěstovaný vztah.) Jak jste vy prožili tento zlomový věk 30-35 let, událo se ve vašem duševním nebo duchovním životě něco velikého, co vás proměnilo a pomohlo vám to stát se plnohodnotnou, silnější, zralejší verzí sebe sama?
View this post on Instagram
A bude to velký! 🔥
S vědomím toho, co mám všechno za sebou a jak moc to bylo divoké, jsem věděla, že tento milník by se rozhodně neměl zanedbat. Že stojí za to udělat to pořádně. Hodně věcí dneska už nedělám jenom kvůli sobě, nebo jenom kvůli tomu že to po mě chce nějaký druhý člověk, ale dělám věci i pro Nebeského Otce. Protože mi dal všechno co mám, snažím se s tím zacházet tak, aby to mělo smysl, aby to bylo dobré, plodné a také aby bylo vidět a cítit, že si toho hluboce vážím. Že se tady jenom tak neplácám a nemarním jeho snahu a jeho pomoc, které na mě vynaložil. Sice mi nikdy neříkal, že mu to musím vracet nebo že mu musím být vděčná, ale já logicky vděčná jsem. A snažím se to něčím vrátit, nebo ukázat.
V takové situaci dává oslava obrovský smysl, protože skutečně je co slavit. Žiju, hurá! Co je víc! 😄
Navíc je to perfektní záminka, proč pozvat všechny co bydlí blízko a vzájemně utužit vztahy. To je podle mě skutečný význam všech oslav: Aby se lidi setkali a sdíleli. Samozřejmě je hodně, blbý když ty lidi nemáte. Ale když je máte, nutkání je všechny sehnat do jedné party, je veliké.
Tak jsem se zeptala sama sebe, jak si to letos přeju prožít. Bylo to malé cvičení na vnitřní dítě. Vyslechla jsem to základní emoční chtění, které se často upozaďuje, aby člověk nepůsobil náročně, aby zůstal skromný, aby moc nezatěžoval své okolí, aby nevybočoval, aby moc neutratil, aby moc nechtěl, aby moc neočekával, aby s tím nebyla práce a podobné ptákoviny, které nám obvykle brání v tom si život doopravdy pořádně užít.
Ideálně aby se to udělalo tak, aby se mi to zarylo v paměti a zůstalo to tam napořád. Jaký luxus jsem si nikdy (nebo dlouho) nedopřála a letos si ho dovolím (nebo zařídím)?
V podstatě bylo plátno nachystané. Jakou to bude mít podobu, je jenom na mě a jak moc energie do toho dám.
A odpověď vnitřního dítěte byla jasná: Pořádnou veselou slezinu. A pořádný dort od profíka, který bude vypadat jak z časopisu. Ten jsem totiž nikdy neměla. A chci dostat kytku. A chci tam balonky. A chci tam všechny naše kámoše co s nima není nuda a pozveme sousedy, utužíme kolektiv.
Jediná věc, která byla v mém nápadu a kterou jsem nestihla, byly sepsané pozvánky hostům. Ty co jsme si kreslili fixkama když jsme byli děcka. Na to jsem prostě už nesehnala čas, ale nápad je to vskutku zábavný. Osobně by mě hodně pobavilo, kdyby mi nějaký kámoš nakreslil fixkou pozvánku jak kdyby mu bylo 7, pak tam dojdu a tam bečka, prase, všechno… (Tak snad příště! 😅)
… Miláček sice první opatrně navrhoval jiné varianty. Jako že prostě někam půjdeme, ale to není můj styl.
Že bych nemusela vařit, chystat, uklízet, kdybysme někam šli… Jenomže já chci vařit a chystat. Mě to baví. Navíc takový bramborový salát co dělám, nedostaneš ani v Grandhotelu Pupp. (Ten jsem míchala pomalu pádlem, ale nezbylo nic.)
Nakonec obstaral zázemí, vlezli jsme se všichni a bylo to epický.
Narozeninová akce pro vás ❤️
Přemýšlela jsem nad tím, jak do této symbolické oslavy zapojit i lidi zvenku. Nakonec mě napadlo uspořádat slevovou akci v eshopu Alue.cz. Až do 15. října proto můžete nakupovat se slevou 10% na celý nákup po zadání kódu NAROZENINY10. Sleva se vztahuje na všechno.
✨ Přejít na eshop Alue.cz zde
Také připomínám, že se můžete přidat na seznam odběratelů novinek e-shopu Alue.cz. Můžete pak občasně dostávat exkluzivní obsah, oznámení o novinkách, nebo přístup ke speciálním slevám, které nebývají dostupné na webu. (Seznam odběratelů e-shopu Alue.cz není propojený s odběrateli článků na Aluska.org.)
Chystám v příštím roce další rozvoj svých projektů, zůstaňte naladění. 🥰
O autorce
Alue K. Pavlíčková je holistická léčitelka a spisovatelka. Zabývá se duchovním rozvojem, psychospiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a poradenstvím. Pomáhá klientům v nalezení duchovní a energetické harmonie prostřednictvím terapií na duchovniterapie.cz a článků na aluska.org. – více





































Poslední komentáře
-Alue K. Pavlíčková Ty jo... překrásný, autentický článek ❤️. A oba…
-Terez No to mi povídej... já mám autentickou zkušenost…
-Alue K. Pavlíčková Aluska, najhorsie ale je, ze tymto zvastom prepadli…
-Milada Krásné čtení, víc takových článků. Snad k tomu…
-perlička