Kakaové boby – potrava bohů

11.11.2022 v Reklama 28

Ne nadarmo znamená latinský název  kakaovníku – Theobroma Cacao – pokrm bohů. Superpotravina, která probouzí náš božský potenciál a pracuje na všech úrovních našeho těla, mysli, duše i srdce.
Hlavní účinnou látkou v kakau je Theobromin. Působí podobně jako kofein, jen s tím rozdílem, že na něho naše tělo nereaguje prudkými výkyvy energie, jako je tomu u kávy. Kakao se tak skvěle hodí i pro lidi, kterým kofein nedělá dobře. Obsahuje i molekuly blaženosti nazývané Anandamid, a dále vysoký obsah antioxidantů, vitamínů a minerálních látek jako jsou železo, organická síra, hořčík, zinek, měď, vápník, draslík, selen, B1, B2, A, C, E, dobře vstřebatelných pro náš organismus.

Kakao se v moderní historii stalo více cukrovinkou, než funkční, živinami nabitou potravinou. A přitom jen málo co může kakau v jeho antioxidačních účincích konkurovat. Když k nim přidáme ještě vliv na mozkovou činnost, psychiku, jeho spirituální rozměr a chuť, není nad čím přemýšlet. Zařadit co nejsurovější kakao a kakaové boby do svého života má rozhodně obrovský smysl a význam.

A tak se stalo, že kakaové boby daly základ novému typu 100% přírodních výživových doplňků.
Záměr na začátku byl jednoduchý, udělat nejlepší doplněk výživy na světě, něco co bude mít největší prospěch pro lidi, co jim přinese ten největší užitek, co může co nejlépe podpořit naše zdraví, tělo, vitalitu, psychiku, a který bude plný superpotravin, bylin, esenciálních olejů, extraktů a bude zpracovaný bez chemie, bez stabilizátorů, bez barviv, a i bez teplotní stabilizace. Bude nejblíž k přírodě, protože příroda je dokonalá, přírodní látky nesou s sebou prvek dokonalosti, jsou to komplexy, čili složité látky, ale naše tělo je právě zvyklé na tyto komplexy po celou etapu vývoje člověka. Po tisíce let jsme se vyvíjeli přímo spjati a propojeni s přírodou a naše těla jsou, po celé to období vývoje, zvyklá na přírodní produkty. U každého výrobku, u každé potraviny je klíčový způsob stabilizace, způsob jak se uchová trvanlivost produktu. A tady se nemusí použít ani gram, ani špetka stabilizátoru, barviva, plnidla, můžeme vyjít jen z toho, co nám příroda nabízí.
Kakaový bob sám o sobě je superpotravina. Obsahuje obrovské množství antioxidantů, ale hlavně je to něco, co se nekazí, je prostě přirozeně stabilní, a zároveň je to nosný prvek, který dodá obrovské množství energie. Síra je klíčová pro stavbu a kvalitu kloubů, kostí, kůže a vlasů. Horčík je pro kosti ještě důležitější než vápník, a běžně je označován jako antidepresivum. A spousta dalších mikronutrientů, včetně selenu.
A když se kakaové boby zpracují šetrně, vydrží dlouhé roky v normálních podmínkách při normální teplotě, nezkazí se, i když obsahují tuky. Zpracovávají se šetrnou metodou. Do kakaových bobů se přidávají bylinky, superpotraviny, esenciální oleje, extrakty z pupenů, které mají v sobě obrovskou sílu – je to vlastně budoucnost rostliny, omega komplex bio raw řasy ze severního Atlantiku, speciálně zpracované nejlepší superpotraviny obsahující jód. Lahvička prawteinu vydrží i sto let.


Záměr byl zpracovat všechno tím nejšetrnějším způsobem, aby byla zachovaná výživná hodnota. Kakaové boby jsou bio certifikované, sušené na sluníčku, a ani při sušení ani při zpracování teplota nepřesáhne nikdy 42°C, takže jsou zachované výživné látky, všechny mikronutrienty a enzymy, které jsou klíčové pro naše zdraví, pro náš život. Byl vytvořen potravinový doplněk výjimečné kvality a výjimečné energie. Díky síle kakaových bobů má přirozenou schopnost se stabilizovat, nemusí se žádným jiným způsobem konzervovat a chránit jeho životnost, všechny složky jsou schopny zachovat si výživnou hodnotu a kvalitu pro naše zdraví.

Mohu vřele doporučit všem, a především dětem, pro jejich raw složení a živiny, které jsou velmi dobře vstřebatelné a organismus si z nich vezme vše co potřebuje. Tabletová forma vitamínů a minerálů je minulostí. Dlouho jsem hledala něco, co je opravdu přírodní, kvalitní a s láskou připravené. A prawteiny takové jsou, zlepšují život a zdraví.

https://mybewit.com/r/prawtein – tady se můžete přihlásit, abyste mohli využívat akce a slevy. Co se prawteinů týká, tak každý týden je jeden z šedesáti druhů 1+1, takže koupíte dva za cenu jednoho.

Zde můžete shlédnout unikátní výrobu živé superpotraviny BEWIT PRAWTEIN®:

sponzorováno

Komentáře

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-11-11 01:54:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Lahvička prawteinu vydrží i sto let.“ Bohužel nevydrží, je to totiž tak výborné, že se mi zatím nepodařilo, aby vydržela déle než 3 dny 😂.

Nejdřív jsem měla obavy kvůli tomu znaku Merkaby na lahvičce, aby to nebylo nějak „očarované“ a taky kvůli diamantové esenci, ale čtenář pavel zjistil přímo ve výrobně v Ostravě, že je to logo kategorie produktů a že harmonizace je působením pyramid, které mají zavěšené skoro v každé místnosti a působením krystalů. Za což mu ještě jednou děkuji.

Také teď „ujíždím“ na esenciálních olejích v difuzéru. Nejradši mám, z těch co jsem zatím vyzkoušela, Red orange (Červený pomeranč) a Bodyguard, které si dávám do difuzéru najednou + teď nově objevený úžasný olej Pine Siberian (Sibiřská borovice).

Aluško, Tobě velice děkuji za tento reklamní článek i za celou Tvoji naprosto úžasnou a nenahraditelnou práci 🌹.

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-11 12:34:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já mám ten samý „problém“, a moje mamka to řeší tak, že jich má otevřených víc najednou, a dá si z každého trochu, ale výsledný efekt je asi ten samý, kdyby si spočítala kolik dnů jí to takhle vydrží 🙂 no ale kdyby se náhodou stalo, že se někam zakutálí, anebo při stěhování nevybalí, tak se určitě zatím než se najde nezkazí :)))
My jsme se tam byli podívat v únoru, dělají každé úterý poobědě den otevřených dveří, a je to fakt super, vřele doporučuji, majitel rád zodpoví všechny dotazy a provede vás celou výrobnou, a fakt je tam u stropu hodně pyramid.
Co se týká tě diamantové esence, ta je v prawteinech C60 a C60plus, a zdroj fullerenu C60 je ze šungitu, to si přečtěte článek co tady má Aluška – https://aluska.org/sungit-2-jednicka-na-svete-co-do-obsahu-zazracnych-fullerenu/ – já ho používám už roky rokoucí, a opravdu čistí a energetizuje vodu, a dokonce co používám vodu ze studánky v lese, tak jí dokáže změnit z pravotočivé na levotočivou, tak jak je lidská DNA 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-11 12:44:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, a esenciální oleje mám vyzkoušené na hubnutí, do difuzeru jsem dávala Wloss, Coldet, Miracle, a pila jsem je i ve vodě, což je podle legislativy zakázané, ale stačí vyzkoušet, je to individální kolik kdo snese, já klidně 3 kapky z každého do 1 dcl vody, a k tomu i prawteiny s tím samým názvem…
A pak taky při chřipce – prawtein i esenciální olej Protect – do difuzeru, do vody na pití, a natírat na chodidla, čelo, spánky, zátylek, průdušky – může být i Bodyguard anebo Breath (dych) – ten je teď v 50% slevě 😉

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-11-11 16:05:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Naďo, děkuji Vám za komentář k mému příspěvku. Jsem ráda, že nejsem sama komu prawteiny rychle mizí 😉. I když i na stránkách Bewitu v diskuzi se k tomu někteří uživatelé přiznali 😃.

C60 a C60 plus jsem také měla a vím, že obsahují fulleren, který je ze šungitu. Vámi uvedený článek jsem četla hned, jak vyšel. Máme doma také šungity od Alušky. Mě šlo jen o tu diamantovou esenci. O diamant, zda to je jen název té esence nebo, zda tam z diamantu opravdu něco je, viz https://aluska.org/diamanty-drahe-kameny-proklete-nepredstavitelnym-zlem-ktere-prinasi-svym-majitelum-nestesti-a-smrt/.

Děkuji Vám za další tipy na esenciální oleje, hlavně ty na zhubnutí, určitě je vyzkouším. Už jsem někde četla, že někdo ty oleje užívá i vnitřně, tak to dle Vašeho návodu vyzkouším také 🌞.

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-12 22:19:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, je to jen název té esence, ve všech prawteinech je LIGHT a GOLD esence, při jejichž výrobě se používá 24k zlato, a jen v C60 a C60plus je i DIAMOND ESSENCE, při které se používá i šungit a aktivní uhlí. A proto je to tak účinné 😉

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-11-13 13:45:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Naďo, děkuji Vám za odpověď. Jsem ráda, že v prawteinech není nic špatného, jsou opravdu výborné. Zítra začnu brát C plus, budu se snažit, aby mi vydržel déle 😊.

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-14 09:20:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pro vás dobrý tip 🙂 týdenní akce 1+1 se mění vždy z neděle na pondělí, cca ve 23 h se přidá nový prawtein a cca v 1 h se odebere starý, tak přibližně v čase od 23-1 h jsou tam oba, takže se dají najednou objednat dva druhy prawteinů 1+1, a teda máte čtyři kusy za cenu dvou! to je pro nás, co máme tak rychlou spotřebu super, no ne? teď jsem si tak koupila Aloe a Protect, a k tomu jsem přidala karob a psyllium, které jsou také v super kvalitě, a ušetřím i na poštovném 😉

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-11-14 18:45:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Naďo, tak to je super tip, děkuji Vám za něj 🌹. Nějak mi to asi s tím předsevzetím opět nevydrží ☺️, ten prawtein s vitamínem C je také výborný.

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-15 02:17:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu dobrou chuť tam dělají šípky a amla, i Aloe a Acai berry jsou takové kyselkavé, a asi nejvíc mi chutná Vision, tam tu pro mě dobrou chuť dělá asi ibišek, mňam 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-15 02:23:34
Ikona diskutujiciho
sipka

A další tip pro ušetření, že když mi objednávka nespěchá, tak si jí nechám poslat později, nejvíc se dá odložit o 10 dnů, a mezi tím se k té původní dají přidat další, kde se už poštovné neplatí a pošlou to v jednom balíku, tím stihnu i tři akce prawteinů 1+1 🙂 Anebo se dají dělat přidružené objednávky, že se nechá vygenerovat kód, který dám ostatním, a můžou se přidat, a poštovné platí jen ten první. Anebo ještě, že se nás dohodne víc, uděláme objednávku najednou, a když je nad 400 bodů, tak poštovné je zdarma, a když je nad 700 bodů, tak je jeden esenciální olej k tomu zdarma 😉 a to asi víte, jak získat doživotní slevu 15 nebo 30%, že jo?

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-11-16 12:45:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, o té celoživotní slevě vím, ale nevěděla jsem, že jde odložit objednávka. Je výborné, že se takto může objednat více prawteinů v akci za jedno poštovné. Děkuji Vám za tyto užitečné rady 🙂.

Ikona diskutujiciho Romana Sagulová 2022-11-11 08:03:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné, tieto naše PRAWTEINY, mám ich už toľko a každý je iný! 🌞
S C60 plus ❤ som začínala, potom MIG – proti migréne, ten ako druhý som si dala!
No a na pohyb, aby hýbalo sa telo – MOVE IT si dám a skáčem po kopcoch ja smelo! 🏃️
Na kosti – BO, 🦴🍀 aby zdravé boli, a COLDET – čisté črevá, brucho ma nebolí!
MIRACLE zas odkyslí Vám telo, PRO NO okysličí celý cievny systém, odporúčam vrelo!
Na krásne zdravé vlásky HAIR si dajte, keď chcete lepšie vidieť 👀👀👀👁👁 s VISION neváhajte!
A keď sa prejete, 🍗🧀🌭🥓🌯🌮🥗🥙 ešte že OK DIG je na svete!
A tá huba REISHI, veľa Vám vyrieši. Geniálna je aj na vlasy a zrak, bo je tam amalaki, bibitaki a haritaki, je to tak! No a keď chcete byť veselý a šťastný, objednajte si I´M HAPPY, veď život je tak krásny!!!
A ako hovorí Jiří, buďte s láskou ❤❤❤

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-11 12:36:16
Ikona diskutujiciho
sipka

supeeer 🙂 a to jich je tady jen desetina, škoda že ne všech 61 😉

Ikona diskutujiciho Q 2022-11-11 11:24:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kakao je lék. Nesmí být ale holandské, musí být raw 👍

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-12 22:30:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, a proto já už do hypermarketu chodím jen tak dvakrát za rok pro toaletní papír, no a někdy vemu i zázvor a avokádo 🙂 Jinak všechno kupuji od farmářů a domácích výrobců, takže skoro všechno lokální, sezónní, většinou i bezobalové. Máme potravinovou komůrku, kam nám to vozí tady z okolí 🙂 A to co u nás neroste sháním v dobré bio raw kvalitě 😉

Ikona diskutujiciho petr 2022-11-11 11:40:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten znám, a je dobrej 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2022-11-11 16:45:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě si dávám smoothie z nepraženého kakaa takže článek mi přišel vhod! Kakao je úžasné, ale čokolády co se prodávají v obchodech zdaleka nedosahují jeho vlastností. Doporučuju přejít z klasických čokolád na nepražené kakao a surové kakaové boby. Díky nim jsem přestala pít kávu. Mimochodem káva zvyšuje hladinu stresových hormonů, spouští v těle stejnou reakci jako když jsme vystaveni stresu. Sice se lépe soustředíme, ale tělo to nesmírně vyčerpává. Oproti tomu surové kakao vyrovnává hormonální nerovnováhu a stabilizuje hladinu kortizolu. Proto mě uklidňuje a zároveň dodává energii. Je skvělé zejména pro ženy, my často trpíme na hormonální nerovnováhu. Nepražené kakao se dá konzumovat úplně jednoduše, jednak si z něho můžeme připravit klasické kakao, ale nesmí se zahřívat. Dávám nejčastěji do mixéru ovesné nebo mandlové mléko, dvě lžíce kakaa, jednu sušenou datli a prášek maca. To je nápoj na podporu hormonální rovnováhy. Nebo vyloženě smoothie, smíchat banány, avokádo, kakaový prášek, skořici, macu, co máte rádi. Kakaové boby nosím v kabelce a při stresu si jich pár sním. Je to opravdu vynikající podpůrný prostředek a jak říkám, nemám už chuť ani na kávu a už vůbec ne na sladké, ani na čokolády (kterých jsem dříve spořádala spousty). Kdo by tvrdil, že nepražené kakao je moc drahá investice, tak tím jednoduše nahraďte všechny ty nezdravé pochutiny, které běžně nakupujete, jako jsou sladkosti a klasické čokolády. Dřív jsem milovala sladké a neobešla jsem se bez něj, ale nepražené kakao je úplně jiná liga, dopřávám si ho denně a na sladké mě přešla chuť. Moc doporučuji vyzkoušet 🙂

Ikona diskutujiciho Jojo 2022-11-12 10:42:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Kávu jsem už také úplně odbourala, a to jsem na ní měla závislost. Milovala jsem tu chuť a ještě, když T. Marný psal ve svých článkách – „pijte kávu od rána do večera, já jich vypiju klidně 7 šálků a jsem v pohodě“ (dnes mi to hlava nebere jak to mohl napsat, ale ano mohl:)) tak jsem jí pila o to s větší chutí. Pak jsem zjistila, že mne překyseluje a vlastně mi vůbec nedělá dobře, jen mi chutná. Přešla jsem na YERBA MATÉ protože nějaký nakopávač aspoň jednou denně potřebuji a nedám na něj dopustit. Navíc co všechno kvalitní yerba mate obsahuje je k nezaplacení. A zkusmo jsem si po roce dala kafe a málem jsem se pozvr…. Jinak děkuji za hezký článek 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-12 16:18:31
Ikona diskutujiciho
sipka

mně taky káva moc neleze 🙂 raději zelený čaj 🙂

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-12 22:43:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už teď také nechápu, jak jsem kdysi mohla jíst milky a nutely! Od té doby co nechodím nakupovat do obchodů, tak když mám chuť na sladké, tak si dám buď lžíci domácích švestkových povidel anebo medu, no a ty prawteiny jsou taky taková zdravá dobrotka 😉 a kakaové boby nosím na túry místo horalky 🙂 no a místo kávy si dělám kakaové slupky s karobem, mňam, skvělý nápoj, a když tam přidám psyllium nebo chia, tak z toho mám kaši, anebo někdy je to husté jako puding 🙂
Ale díky za dobrý nápad, zkusila jsem pomixovat ty kakaové slupky, a to teda bude super nápoj pro lidi, co ty slupky nechtějí, když zůstanou na dně, ale já je pak vžycky sním 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-12 22:45:48
Ikona diskutujiciho
sipka

O yerba maté jsem už četla, listy se nějak speciálně suší a zrajou v pytlích asi rok, a proto jsou tak silné a mají zvláštní barvu a vůni, tak to někdy vyzkouším, protože mám ráda silné čaje 😉

Ikona diskutujiciho Romana 2022-11-17 11:07:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prawteiny sú fantastické,používam C60 plus,velmi mi pomohol na energiu a mojej kamaratke Erike dokonca po 2 flaštičkach prestali šediviet vlasy!Aj pan Černota,riaditel Bewitu, to vo videjku spomína proti šediveniu vlasov je tento zázrak,aj na dlhovekosť.Používam aj Hair,na vlasy aj Mig proti migréne,aj Pro no,je tam oxid dusnatý na cievy,žily,kyslík,ďalej Protect proti virusom ,Move it na pohyb,Bo zdravé kosti.Ak chcete mať aj zlavy a mat produkty lacnejšie,môžte sa stať členom,stači sa zaregistrovat na tomto linkuhttps://bewit.love?i=fransiza

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-17 23:45:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, tim linkem se ale dostanete jen do eshopu, ale ke slevám zde: https://mybewit.com/r/fransiza – a pak máte krom Tea tree tenhle měsíc 50% slevu i na Breath a Merry Christmas, a tenhle týden 1+1 Nopa (no pain) a 1+1 prawtein Protect (imunita, viry, bakterie) .
Ale zkušenosti fakt supeeer, to mě vždy potěší, když to někomu tolik pomůže.
Já ale raději nepoužívam to slovíčko registrace, neboť u některých lidí to evokuje různé zahraniční systémy, které bohužel byly tvrdý byznys a pokazily skvělou myšlenku mlm, protože nutili lidi nakupovat pravidelně velké množství produktů. Ale tady je to jinak, Bewit funguje jako osobní franšíza, takže úplná svoboda, nakupujete kdy chcete a kolik chcete, a když už dosáhnete slevu, tak ji máte celoživotně, i kdyby jste dělali objednávky jen jednou za rok 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-23 23:04:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

24.-28.11. -50% sleva na všech 188 směsí esenciálních olejů
https://bewit.love/sk/black-friday/?i=o5e460o3
a z toho ke 26 jsou i prawteiny se stejným názvem, a je dobré je užívat spolu:
ALG, BO, BODYGUARD, BYDIA, CHOLBAL, COLDET, DETOL, DX, EPI, FRANKINCENSE, HAIR, HELP H, HEMUS, HYP, HYPOT, LOVE, MIG, MIRACLE, MOON, MOVE IT, OK DIG, PO-W-ER, PRO NO, PROTECT, WLOSS, WOFERT
Například esenciání olej Frankincense (kadidlo) se dává do difuzeru, tam působí na sklidnění při meditaci, a natíraním na klouby zase proti bolesti, a prawtein Frankincense se uživá lžičkou a působí také na imunitu, trávení, a řeší mnohé chronické onemocnění.
A tento týden je 1+1 prawtein GINSENG (ženšen) známý jako všelék 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-28 17:32:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

28.11.–11.12. je 30% sleva na 58 PRAWTEINŮ (všechny kakaové superpotraviny kromě C60)
https://bewit.love/sk/prawtein-superpotravina/?i=o5e460o3
A do dnešní půlnoci si k nim ještě můžete přidat i esenciální oleje v 50% slevě 😉

Ikona diskutujiciho Romana 2022-11-29 21:58:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://youtu.be/p607E4BUL7Y Ďakujeme firme Bewit za všetko

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-11-30 12:38:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Paraaada, další zajímavé videjko 😉 BEWIT je supeeer 🙂 připravuje řadu zdravých sladkostí pro děti, drogerii úplně bez chemie, krém s C60, ajurvédské byliny… příští rok bude kopec novinek, máme se na co těšit 😉

Ikona diskutujiciho Naďa 2022-12-12 15:54:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli chcete vyzkoušet prawteiny, esenciální oleje, kosmetiku, doplňky stravy, za studena lisované oleje, difuzéry, nebo vánoční sady, tak teď od 12.-18.12. je doprava zdarma u nákupu nad 1500 Kč (60 €) 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek