Káva a její využití v historii alchymie a magie

19.3.2020 v Zajímavosti 6

Káva je jedním z nejoblíbenějších vařených nápojů. Miliardy lidí začleňují malý rituál pití tohoto černého lektvaru do své ranní rutiny. Vůně mleté ​​kávy doprovází ranní vstávání a setkání s tím, co máme na den naplánováno. Je to jeden z nejčastějších rituálů na světě.Kouzelná historie kávy
Existuje mnoho legend, které dokumentují první použití kávy. Jeden z nejznámějších příběhů sahá až do 9. století, kdy poutník (nebo kněz) pozoroval velblouda (nebo kozu podle jiných zdrojů), který se po požití nějakých podivných bobů choval podezřele šťastně. Poutník údajně identifikoval tyto boby a sám je ochutnal. Tak si vyrobil první kávový nápoj.
I když by to mohl být jen mýtus, pití kávy pochází přinejmenším z 10. století našeho letopočtu, kdy byl zahájen první obchod s kávovými zrny v Konstantinopoli, Káhiře a Damašku. První použití kávy však pravděpodobně přišlo z Etiopie.

Káva a černá magie
Pití kávy bylo součástí islámské náboženské tradice a rituálů Sufismu. V určité době se hodně věřilo, že je káva božským darem lidstvu přímo od samotného archanděla Gabriela. Káva byla uváděna v mnoha starověkých lékařských rukopisech a věřilo se, že vyléčí mnoho nemocí, pokud je kouzelný lektvar kávy připravený správně.

Káva má velmi bohatou okultní historii s mnoha odkazy, které sahají až do doby temna. Tehdy se káva objevila v západní Evropě a rychle se označila jako „satanův nápoj“. Pravděpodobně kvůli jejímu obrovskému okultnímu využití, kvůli její popularitě v muslimské populaci nebo možná kvůli jejím afrodiziakálním vlastnostem.

Nakonec káva zaklepala na dveře katedrály sv. Petra ve Vatikánu. První, kdo kávu zkusil, byl papež Klement VIII (1536 – 1605). Papež byl nadšen výbornou chutí nápoje a rozhodl se pokřtít kávová zrna. Zrušil tak pověru o temné energii kávy a prohlásil ji naopak za požehnaný nápoj! Od této doby se kavárny objevily všude po Evropě a udělaly z kávy ten nejslavnější nápoj.

Můžete poděkovat papeži Klementu VIII., který požehnal našemu oblíbenému nápoji a tím umožnil jeho použití v Evropě.

Vliv kávy na zdraví
Káva má aromaterapeutické vlastnosti. Její vůně povzbuzuje mysl a rozjasňuje myšlení. Ne však tak silně, jako kdybyste kávu vypili. Její aroma je považováno za jednu z nejrychleji působících antidepresivních vůní.

Káva se také používá k věštění. Koukněte zde na seriál Jak číst z kávové sedliny 1, 2, 3, kde je podrobný návod.

Káva je v okultismu spojována s planetou Mars, proto zvyšuje sílu každého ohnivého kouzla, ale spolupracuje i s ostatními prvky. Údajně urychlí kouzlo zemského prvku, umocní kouzlo vzduchového prvku a dokáže snadno dělat zázraky s kouzlem založeným na prvku voda.

Káva a alchymie
Alchymisté tradičně připravovali speciální čarodějné směsi, kde se kávová zrna pražila při rituálech s posvátnými bylinkami, které měly posilovat magickou energii kávy.

V tradici Voodoo se káva nabízí jako oběť pro bohy a bohyně, zejména bohu Changovi.

Káva je údajně také velmi učinná při zapuzování upírů, zlých duchů a dalších upírských a parazitických entit. Může nám také pomoci vyléčit naše vampirické návyky, pokud nějaké máme (například pokud podvědomě a neúmyslně vyčerpáváme energii lidí kolem nás – rodiny, příbuzných, přátel atd.).

Káva a Čchi
Káva je užitečná jako zesilovač Čchi. Buďte ale opatrní při jejím používání při zdravotních problémech, které jsou způsobeny nadměrným ohněm v těle, jako je třeba horečka. V takových případech musíte nejprve odstranit nadměrný oheň a pak, v případě potřeby, nabídnout nějaký nový, zdravý oheň, který posiluje imunitní systém a přirozené hojivé schopnosti těla.

Káva je také zesilovač chtíče, a proto má využití v kouzlech pro zvýšení libida, sexuální aktivity a sexuálního potěšení. Dokonce se používá k posílení mužské erekce.

Existuje i jednoduché kávové kouzlo pro ženy, které mají problém užít si sex z různých důvodů. Nad šálkem s horkou kávou se má podržet magnetický hematit a nechat ho pak půl hodiny odpočívat na 2. sakrální čakře (podbřišek). Postup se opakuje denně podle potřeby, než se dostaví výsledky.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-19 02:46:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já to furt nepiju 😁 teda jako dám si slabý laté ve kterým je hodně šlehačky a je třeba s čokoládou, mlékem, zmrzkou a tak… ale tam už ani neni kafe skoro znát:D možná tak si dám kávovou zmrzlinu, bonbón nebo možná vídeňskou kávu – kávový dorty jsou ok.. ale nějak mi to furt nejede, neni to nic, co bych si koupila dobrovolně, upřímně. ostatní starší lidé furt říkají, že časem to začnu potřebovat, ale nevim nevim – když potřebuju kofein, dám si energiťák 😀 což, třeba to časem přijde – jsem na to ráda furt „malá“. každopádně turkům teda neholduju… i přesto, že jsme kávová rodina, máma obyč kafe miluje.

„Papež byl nadšen výbornou chutí nápoje a rozhodl se pokřtít kávová zrna.“
– pro křesťany dobrý, ale mně osobně teda pití posvěcený papežem spíš moc nebere než co jinýho… 😀

ač káva je dobrá na čtení, to zas jako jo 🙂 děkuji za zajímavý článek o kávě, mně by vůbec nenapadlo o ní tohle všechno napsat.

Ikona diskutujiciho lenka f 2020-03-19 08:49:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je náhoda, zrovna včera jsem o kávě přemýšlela. Objednala jsem si dobrou italskou kávu a mocca konvičku. Doslova mě přitahuje ta černá tekutina s trochou pěny na hladině v konvičce, když to člověk vidí. Těším se taky na tu chuť, rozbil se mi zrovna pákový kávovar. A rozpustný kafe s mlíkem – to opravdu není to pravý ořechový. 🙂

Ikona diskutujiciho Rado 2020-03-19 12:11:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Káva je droga, nemělo by to být pro nornálního člověka k dennímu užívání. Ale lidstvo na tom šlape, považuje to za normální. Stejně jako děti od narození mají možnosť minimálně příležitostně pozorovat své připité blábolajíci rodiče, mohou po kávě pozorovat, jak mají chuť klábosit. Prostě kafe to je něco jako pervitin jenom ne tak prudce. Ale hodně to rozvazuje jazyk. Ale to co lidi dnes pijí ani není kafe, je to kofeinová bomba, na trhu vítězí ten, kdo má kofeinu víc. Od přírody a od přirozenosti mají sušené a granulované preparáty daleko – to není kafe, je to bordel. O vlyvu kofeinu na mozek pochybuji, že je pozitivní, zřejmě to něco děla s dopaminovými receptory a obyčejné kafe může být zodpovědné za mnohé psychické nemoci.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-03-19 20:49:14
Ikona diskutujiciho
sipka

No pro mě kafe „droga“ je, piju espresso co nejmenší a co nejsilnější. Nejlepší je na tom ta vůně a jak pěkně zahřívá. Nemyslím si, že je nezdravé, jinak by mi nedělalo dobře. A chuť klábosit ve mně rozhodně nevzbuzuje, nejradši popíjím sama venku zabalená v dece. Rozpustné granulované kafe není kafe ale průmyslově zpracovaná pochutina co vůbec není zdravá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-19 21:12:27
Ikona diskutujiciho
sipka

To mně kafe fyzicky dobře nedělá, dokonce když to není z většiny mlíko, tak se mi z toho navaluje. Mám svou teorii založenou na třech typech dóši z ajurvédy. Jelikož jsem oheň, tak mi věci zvyšující oheň v těle nedělají dobře, stejně tak pálivé jídlo. Co mi ale chutná, je melta a nikdy mi z ní nebylo blbě. Samozřejmě v rámci předzásobení se na krizi jsem dokoupila tři pakly že 😀

Ikona diskutujiciho karl von x 2020-03-23 11:49:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno je droga kromě dechu- paradoxně ale z oblasti dechu je výjimka- slova, idea protože situue předem zážitek, ikdyž se třeba potom neuskuteční. Nejezte, nepijte nebudete zažívat účinek drog.A vaše těla?, asi zmizí

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek