Kelišová tě vidí!

24.8.2016 v Poselství 76

(Tento článek prosím berte s rezervou, jako odlehčení. Inspiroval mě k němu zvláštní zážitek.)

Nedávno jsem měla trochu nepříjemný zážitek. Přestože mi nebylo fyzicky dobře, odpoledne jsem se posbírala a šla morčátkům na travičku, aby měla radost a vitamínky. Chodím na trávu pokud možno každý den, pokud mi v tom něco zásadního nezabrání a mám více svých rajonů, které obcházím podle toho, kde je co zrovna posekané a kde roste nejhezčí tráva, aby morčíci měli pokud možno travičku pěknou, měkkou a mladou a aby jí měli hodně. Nejvíc chodím na nedalekou louku, která je fakt obrovská a ode mě jenom pár set metrů.

Tak jsem šla pomaličku, do uší jsem si dala hezkou hudbu, do kabelky plátěnou tašku aby bylo travičku kam dát…

Ale v poslední době mám pocit, že jsem se stala terčem zájmu pro místní babky drbny a jedna taková mi právě znepříjemnila den.

V klidu si dojdu k louce, vytáhnu plátěnou tašku, najdu si hezké místečko kde je tráva pěkná a pomalu si v klidu sbírám, když tu slyším, jak za mnou někdo něco říká.

,,Nějaká paní se psem, asi mluví na něho, však ona odejde…“ řekla jsem si a sbírala si v klidu dál.


Ale byla to zvědavá bába a pořád něco říkala dál, tak mi došlo, že asi nemluví na psa ale na mě… asi. Ale sluchátka jsem nesundala, nechtělo se mi. Jsem tady inkognito a tečka. Neměla jsem náladu se bavit s cizím člověkem a abych byla upřímná, to nemám skoro nikdy. Protože ti lidé, které na ulici potkávám, většinou nevyzařují moc dobře. Také je to dané mojí povahou, nejsem normálně moc sdílná, jsem introvert a situace, kdy mě někdo na ulici osloví, mě netěší, ale spíš ruší. Ne že bych se styděla, nebo bála, ale často v interakci s danou osobou nevidím smysl a účel (když je sympatická, tak to je samozřejmě něco jiného), radši chci být v tichu sama se sebou a myslím, že by neměl být pro většinu lidí problém, mě v tom stavu nechat a respektovat to. Ale pro někoho to problém je.

Babka (no.. bylo jí tak přes 50, to ještě není úplně ,,babka“, ale nevím jakou ji dát jinou přezdívku) mluvila dál, řekla další dvě úplně nepodstatné věty… Bylo mi jasné, že se určitě zase snaží něco o mně zjistit a jako začátek konverzace používá otázku, komu to sbírám… Která je naprosto bezpředmětná a zbytečná, protože když někdo takhle sbírá trávu, znamená to, že má doma nějaké malé býložravé zvířátko. Kolik jich je a jestli jsou to králíci nebo morčata, může té paní být přece úplně jedno a tuplem jí může být jedno, že někde stojím a sbírám trávu, i kdybych ji jedla. Nikoho neobtěžuji, nikomu nezavazím, nikomu tím nevadím, ani neškodím… Chodila jsem vždycky takhle na trávu odmalička, chodím pro ni dodnes a nikomu to nikdy nijak nevadilo.

Byla jsem k ní zády a prostě to neřešila. Do této chvíle by si člověk mohl říct, co jako dělám, že si jenom starší paní chtěla popovídat, asi se nudila a byla jenom zvědavá, tak proč z toho hned dělat kovbojku, stačí pozdravit a ona by snad šla zase pryč… No, nešla. To by pak byly další a další otázky a pak už se jí nezbavíte.

Pak se stalo něco velice originálního, co na mě ještě nikdo nezkusil, abych si ho všimla:

Babka byla neodbytná, takže vytáhla píšťalku na psa (Byla tam venčit svého pejska. Ale místo aby se mu věnovala, tak otravovala radši mě.) a pískla s ní co nejhlasitěji to šlo, aby upoutala moji pozornost. Evidentně nebyla zvyklá na to, že na ni někdo kašle a neposkytuje žádnou zpětnou vazbu… Hlavou mi tak proběhlo, jestli je ta paní vůbec normální, že nejsem žádný pes sakra. To bych čekala od malého děcka a ne od dospělého člověka.

V klidu jsem si dala travičku do tašky, a letmo jsem se na ni podívala pohledem, jako když právě potkáte přerostlého otravného komára. Ale neříkala jsem na to nic. Nenapadlo mě totiž nic slušného.

Babce nedošlo že mě její přítomnost obtěžuje a strašně se smála.

Dál jsem sbírala a neřešila to… Babka ještě chvíli něco vykládala a pak konečně odešla… To tak prostě je, když vás někdo otravuje, prostě si ho nevšímejte a on se vyřeší sám i bez vaší účasti.

V poslední době když jdu po cestě, potkávám pořád ty samé babky a mají velice průhledné metody. Asi tři z nich mají metodu, že čumí celý den z okna a když vidí z dálky že se blížím, stoupnou si přímo k chodníku ke svému plotu, čumí na mě zdálky a čekají a čekají… Než k nim dojdu, jestli je pozdravím. Není jim blbé na mě z dálky zírat, necítí se trapně, je to pro ně asi sport a zpestření dne… Zdravím jenom jednu z nich. Protože je hodně stará a na rozdíl od těch ostatních se netváří jako kyselá nakládačka ze zelené láhve.

Když jdu rychle a svižně, nestíhají nic kecat, ale jak se zastavím, hned to zkouší. Stačí jakákoliv malá záminka, jakákoliv blbost, jenom aby upoustaly moji pozornost. Připadá mi, že jsou to prostě komáři převlečení do lidské podoby.

Tuhle jsem šla po chodníku a auto začalo couvat a trvalo mu to strašně dlouho, asi to řidič neuměl, tak jsem chvilku zastavila a když jsem viděla že to bude nadlouho, prostě jsem ho obešla. A opodál stojící babka hned: ,,Aby vás nepřejel, co? hehehe…“

Hehehe… Hrózně vtipný, hrózně moc zajímavý a komentuhodný.

Tohle prostě nejsou ty hodné milé moudré pohádkové babičky, jak byla ta z pohádky Sůl nad Zlato.

To jsou všechno PŘEVTĚLENÁ KELIŠOVÁ.

Jindy jsem šla po ulici a viděla jsem, jak jedna z těchto ženských odchytla svoji oběť. Stála vedle mladého muže, vykala mu a ten se tvářil velice otráveně a velice silně dával najevo, že už chce mít od ní klid a chce si jít svou cestou, ale nevěděl, jak to má říct slušně… A u něj stála babka a hučela do něj nonstop jako kolovrátek nějaké hovadiny, které ho očividně vůbec nezajímaly, ani se ho netýkaly. Prošla jsem kolem a slyším:

,,A ona to.. On na to toto.. A oni si koupili novou kuchyňskou linku… A bazén taky… A pak dělali tohle a tamto a všelijak. – Na vlastní voči jsem to viděla!“

PROSÍM? Zarazila jsem se. Přece věta ,,na vlastní voči jsem to viděla“ je slavná z Troškových filmů, já asi žiju fakt ve filmu! To byla reinkarnovaná Kelišová, jakoby jí z oka vypadla, dokonce i skoro stejně vypadala.

U nás na vesnici žijí přesně ty babky, co zpodobňuje Troška se svých filmech Babovřesky, nebo Slunce seno. Přesně tyhle babky, co nemají nic jiného na práci, než drbat, zjišťovat co kdo dělá a nějak jim chybí sociální inteligence.

Prostě nepochopí, že když má někdo na uších sluchátka, tak na něho nemá smysl mluvit.

Prostě nepochopí, že se cítíte divně a trapně, když na vás z půlkilometru zírají, nebo zírají jenom ve chvíli, kdy si myslí, že je nevidíte.

Prostě nepochopí, že když sedí před barákem, drbou ostošest a zmlknou když projdete, že víte, že drbali vás.

Prostě nepochopí, když jim dáváte najevo řečí těla, že nemáte zájem a nezajímá vás, co říkají.

Prostě nepochopí, že jejich akce mohou někoho obtěžovat.

Tyhle drbny to mají se mnou těžké, to není jako v Troškových filmech, že když vás znají od děcka, tak ví i kdy si prdnete. Já tam nikoho neznám, s nikým se nestýkám a jediní lidé se kterými se bavím jsou pošťáci, paní u okýnka na poště a prodavačka. A ne protože bych musela, ale protože jsou to hodní milí lidé.

Přestože vesnice žije celkem pestrým kulturním životem a neustále se tam něco děje, mě neviděl nikdo na žádné takové akci. Takže není co od koho zjistit. A když se akce koná venku, projdu skrz, absolutně bez zájmu. Pořád chodím venku sama, skoro nikdy v doprovodu, zásadně potichu a zásadně nikdo neví kdo jsem a co tam dělám. Každý den chodím venku s taškou plnou trávy a to je prostě všechno. Veškeré indicie vyčerpány… Takže babky prostě neví a můžou si oči vykulit a hlavy vykroutit, když jenom jdu kolem. Mně ta anonymita vyhovuje, nepotřebuju a nechci přitahovat pozornost, ale prostě ji přitahuji.

Nové maso je ve vesnici, pozor děcka, musíme zjistit všechno, aby bylo před barákem co rozebírat…

A proč o tom vlastně píšu. Ne že by mě tyto babky rozčilovaly, až na to že se kvůli nim sem tam cítím dost trapně, je to jen na chvilku a celkově je mi jedno kdo jsou ony a co chtějí vědět. Jsou mi jedno jejich výzvědné akce a vlezlé čumáky, prostě to ignoruju, už jsem zažila tyhle drbny ve svém rodném městě a vím, že když nechcete být terč, nesmíte se s nimi začít bavit. To je celé. Je to jednoduché.

Upřímně mě to ale překvapuje a moc tomuto přístupu nerozumím. Nechápu, že se někdo tak moc a tak šíleně nudí, že se mu tyto akce vyplatí a že ho fakt baví někoho takhle obtěžovat na ulici. Když chtějí drby, mohou si přece koupit Blesk a podobné s**čky, které jsou toho plné.

A svým způsobem mě to tak trochu děsí, protože si vždycky uvědomím, že jednou, když se nic zásadního se mnou nebo tímto světem nestane, tak jednou taky budu stará. A v té době nevím sice jak přesně budu žít a jak budu vypadat, ale vím velmi přesně, co rozhodně NECHCI: Nechci skončit takhle.

Nechci po padesátce být tak znuděná, že trávím čas čekáním před barákem na mladý maso a čumím na něho zdálky a není mi to blbé.

Nechci, aby se ze mě na stará kolena stal ignorant, který obtěžuje ostatní lidi svým buranským chováním a nedostatkem respektu. Staří lidé často mladým vyčítají absenci respektu, ale často ten respekt k ostatním lidem sami nemají, protože tohle není o věku, je to tom, jaký člověk je a jak se narodil, to žádný věk nezmění. Když se narodí blbec, tak to bude blbec celý život a umře jako blbec, je úplně jedno, kolik je mu let. Moudrost není o věku, jsou hloupí starci a moudré děti. – Přece není normální někomu úplně neznámému pískat přímo na zády píšťalkou na psy, když si vás nevšímá.

Nechci někdy během života zapomenout a přestat se o sebe starat, aby se ze mě stal obezní pytel, co nebude mít nic jiného na práci, než sedět venku před domem a drbat, co kdo kde dělá… Mladí na tom nejsou o nic líp, ti mají facebook, největší drbárnu světa. Ti staří facebook nemají, s počítačem se jim učí blbě, takže si shánějí zábavu tímto – pro mě nepochopitelným a nepřijatelným – způsobem.

Prostě nechci, aby se jednou můj život obrátil v takovou šílenou nudu, že by mě začalo bavit vyzvídat a drbat ostatní lidi. Přece můžu se svým životem naložit jakkoliv, dělat cokoliv, cokoliv zajímavějšího a konstruktivnějšího.

Když slyším a vidím tyhle babky, jak se chovají, říkám si, proč proboha nemají nějaký koníček, když už jsou v důchodu. Proč se nevěnují vnoučatům, zahrádce, zvířátkům, proč třeba nechodí do nějakého svého klubu důchodců, kde si pokecají, zahrají člobrdo, proč prostě nějak nežijí svůj život, místo toho aby řešily neustále ostatní lidi, nebo je venku před barákem otravovali.

Myslela bych si, že člověk s tolika životními zkušenostmi musí být natolik vnitřně bohatý, že prostě podle toho bude žít, ale místo toho jsou tito drbací a výzvídací lidé tak neskutečně mentálně plitcí a jednoduší, že je to až k nevíře.

Nemám vůbec nic proti starším lidem, všichni jednou zestárneme a umřeme. I já budu jednou stará a pak umřu. To je fakt. Ale mrzí mě, jaký mají někteří lidé přístup, i přes svůj vysoký věk. Že je to nenapraví.

Slunce seno

https://www.youtube.com/watch?v=1-L1aS5HMxo

Taky u vás máte drbny, které skoro celý den nedělají nic jiného, než společně drbou před barákem ostatní lidi?

Komentáře

Ikona diskutujiciho David 2016-08-24 01:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chápu, lidé se odjakživa snaží získat nějákou tu informaci o druhém člověku,aby měly pocit , že jsou na vyšším stupni pyramidy.( Jenže to je jen falešná idea) A je jen pouze na nás zda jim to dopřejeme.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2016-08-24 01:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

koukám že klonování lidí se rozjelo na plný proud a lidi o tom ani neví :D

Ikona diskutujiciho Tara 2016-08-24 01:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úplně jsi mi připomněla moji situaci. :D

Ikona diskutujiciho Ranja 2016-08-24 06:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, taková je půlka našich sousedů :DD

Ikona diskutujiciho Ivet 2016-08-24 07:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná byli za mlada přesně takový. S nikým se nebavili, nezapojovali do společenského života, žili inkognito a teď na stará kolena se cít osamělí, opuštění a potřebují si s někým popovídat i za cenu toho, že on to slyšet nechce.

Ikona diskutujiciho Šárka 2016-08-24 07:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue promiň, ale tvoje chování se mi zdá hrozný.Četla jsem sice jen půlku článku, předpokládám, že i dál je ve stejném stylu. A to jsem taky introvert a jakej.

Ikona diskutujiciho Lu-Aquarius 2016-08-24 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto "osoby" dokáží pořádně otrávit jinak klidný život na vesnici, a když to trvá i několik let, jeden začíná vážně přemýšlet i o odstěhování… Co se týká anonimity, tak na to je dobré žít ve městě tak nad 50 000 obyvatel, nebo na samotě v přírodě…

Ikona diskutujiciho orel 2016-08-24 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drbny jsou energetičtí upíři. O obsah rozhovoru nejde, čím dementnější, tím lepší, protože nesvá oběť se lépe vysává. Koníček a Blesk jim tu energii nedá.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tak to je vtipné, na mě někdo píská se psí píšťalkou, ale já se chovám hrozně… 🙂 Možná by bylo dobré přečíst si to celé.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To jsi trefil úplně přesně.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Tak na tohle nemám slov, taková zákeřná bába je opravdu fenomén.

Ikona diskutujiciho Adam 2016-08-24 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….pokud mi něco vadí, něco kritizuji, něco nechápu, něčemu se divím…..tak jsou dvě možnosti: buďto se mi to stále dokolečka opakuje, stále narážím a ty samé typy lidí, co mi vadí a rozčilují, nebo podobné situace, anebo se mi během krátké doby stane něco, že si to prožiju z druhé strany, abych pochopil…..příklad, třeba nechápu, jak může někdo zaspávat a neslyšet budíka, vždyť já se přeci vždy vzbudím na první zazvonění…..a hned další den, potom, co se divím, tak neslyším rovnou dva budíky….a ten co furt zaspává mimořádně sám vstane a naštěstí vzbudí on mě :-D

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-08-24 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle přesně znám! Bydlím sice ve městě, ale mám spoustu přátel a rodinu na dědině, takže tam často jezdím a vím o co jde. Naštěstí mám zkušenost jen s dobrýma lidma, ale taky už jsem párkrát zažila něco podobného. Už jsem nevěděla jak dát té paní najevo že mě nezajímají drby o lidech co ani neznám, tak jsem jí pak už řekla: "Promiňte, ale mě to nezajímá. Neměla byste jít vařit už oběd?" No paní se podívala neskutečně hnusně, to jsem ještě neviděla :D. Ale už mě teda nechala. Ale pak o mně roznášela drby :D. Jinak Alue, ty jsi přesně ten případ co vždycky čtu, že někoho zavřeli neprávem do vězení a pak vidíš v Blesku od těch svědků alias Kelišových: "No já to vždycky věděla! Ona byla strašný gauner už od pohledu! Nikdy mě ani nepozdravila!…" :D Babky ví prostě vždycky všechno nejlíp :D.

Ikona diskutujiciho Mary 2016-08-24 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky je dost mozny ze proste nic jinyho delat nemuzou(deti nevolaj, zdravi je spatny…) a tak proste nevi co se sebou a citi se osameli. Tak ten cas musi zaplnovat tim ze nad svym zivotem radsi premyslet nechteji. Vsechno neni tak cernobile…

Ikona diskutujiciho Dominika 2016-08-24 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-08-24 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To znám :D Já důchodce nemám ráda.. Je jich fakt málo normálních.. Ostatni jenom drbou jak neumíme zdravit (přitom na pozdrav ani neodpoví) a když je neznám co bych je kurník šopa zdravila?? Prostě retardace level haard..

Ikona diskutujiciho Lea 2016-08-24 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedna taková paní si k nám byla půjčit peníze po tom, co mě její pes pokousal :'D .. no a ještě pak jedno psisko pokousalo mojeho pejska a od majitele jsem požadovala zaplacení léčby, od té doby jsem vyvrhel a ludra… radši už nezdravim nikoho

Ikona diskutujiciho Jasmínová 2016-08-24 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně nemám ráda tyhle rozhovory typu kdo, co, kdy, kde a proč. Navíc, když se ti dotyční s člověkem ještě "nekamarádí". Také mě odrazuje komunikace s novým člověkem, který se začne hned starat o můj život, kde jsem chodila na školu, co chci v životě dělat a podobně. Rozhovory na seznámení se přeci dají začít i jinak. Když se tím člověkem delší dobu už znám, pak je to něco jiné. :-)

Ikona diskutujiciho Ceneon 2016-08-24 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Velcí lidé diskutují o myšlenkách, průměrní lidé diskutují o skutcích, malí lidé mluví o druhých."

Ikona diskutujiciho FA 2016-08-24 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebydlím na vesnici ale naše Stara sousedka je na palici. Když sme meli na zahradě psa tak si stěžovala ze steka, tak dali na jejich plot něco ze když začal štěkat tak to něco začalo pískat ale hnusne. Ona nenávidí zvířata. Ted má problém s našima kočkama. Rve na ne z okna dokonce když je vidí lest po NAŠÍ střeše. A hnusne rve. Toho bylo tolik…

Ikona diskutujiciho Marie 2016-08-24 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, chtělo by to kousíček pokory, jsi součástí nějakého (pro Tebe nechtěného) lidského společenství. Napadlo Tě, že ony babky jsou třeba úplně osamocené a nemají s kým promluvit? Třeba by ses dozvěděla něco o životě, co Tě nikdo jiný nesdělí a že ony babky mají kus života za  sebou a na základě prožitků vidí svět jinak a třeba bys je i Ty obohatila pohledem do "Tvého" světa, zkrátka obdarovaly byste se navzájem a svět by byl najednou krásnější?

Ikona diskutujiciho Al One 2016-08-24 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou dva druhy lidí. Jedni mají radost, když jsou druzí šťastní ,přejí jim to a nechávají je žít si svůj život a druzí jsou závistiví, zlí a nepřejícní a to nejvíc v případě, když vidí šťastného toho druhého. Druhým je třeba se vyhýbat nebo je posílat do prdele.

Ikona diskutujiciho gin 2016-08-24 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám smůlu na nenechavé důchodce v přírodě. Jednou jsem byla venku posedět s kamarádkou v parku a byla tam líska se zralými ořechy, takže jsem si jich chtěla jen pár utrhnout a nějaký důchodce, co šel okolo, na mě začal řvát, že co si to dovoluju rvát ze stromu větve a že na mě zavolá policajty a kdesi cosi…to mě docela zaskočilo, protože já jsem přece žádné větve nervala, nevím proč bych to dělala. Hlavně, že jsem jednou potkala taky nějakou starou paní, která trhala šípek tak, že uštipovala celé ty větve a brala si je domů a chudák keř byl pak úplně oškubaný…myslím, že někteří jedinci by se mohli mírnit s projevy o tom, jak je ta dnešní generace zkažená a k ničemu, když se někteří nechovají o moc lépe.

Ikona diskutujiciho Romča 2016-08-24 15:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D Poznám to veľmi dobre. Ani ja som ich nezdravila a netrápilo ma že mám len 8 rokov… Nakoniec oni začali zdraviť mňa, ale ja som ich stále vytrvalo ignorovala. Naša babinasa musela napočúvať sťažností, ale ona to neriešila, nemala rada klebety (tiež som taká) Nooo a dnes všetky voňajú fialky odspodu ;)Čo z toho keď ja už bývam inde :D

Ikona diskutujiciho Vlastimila 2016-08-24 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALUŠKO, správně ses na louce zachovala,je skutečností, že jsou lidé různí. Ignorovat- je ta nejvhodnější cesta. Patřím k té starší generaci a přátele si vybírám, pak se cítím skvěle. Počítač mi rozšiřuje obzory, minizahrádka radost z květin a nejvíc mě nabíjí rodiny mých tří synů. Věz, že i ve vsích se najdou ,,mladí důchodci". Nepoučuji,rozhodně  N E , ale jen směřuji pohled na nedrbničky. I my jsme zde.

Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-08-24 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

babka chňapka

Ikona diskutujiciho Ireth 2016-08-24 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta část s tou píšťalou mě upřímně rozesmála :D

Ikona diskutujiciho Martin Martin 2016-08-24 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pozor, lide jako ty jsou pro ne pak podivini, co se s nikym nebavi a jsou vseho schopni :D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Přesně jak píše Fellien v komentáři č.13, když někomu slušně narovinu řekneš,,promiňte ale já vás vůbec neznám a nechci se s vámi bavit", naopak ho vyprovokuješ.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jinak děkuji za takový zájem o téma a velmi živou diskuzi, dobře se to čte, je to zajímavé slyšet tolik názorů a zážitků 🙂

Ikona diskutujiciho Dominika 2016-08-24 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem jsem jednou při výstupu z tramvaje dostala holí po zádech… Dodnes nevím proč, tramvaj se zavřela a jela pryč.:-D

Ikona diskutujiciho Karin 2016-08-24 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vesnice / Dědina už je taková. "Ony musejí drbat, jinak by umřely" – to je v jednom z novějších filmů od Trošky. I v tom má pravdu.

Ikona diskutujiciho lenka f 2016-08-24 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chápu, že se nechceš na potkání vybavovat s různými lidmi a vykládat jim o sobě, nebo proč zrovna děláš to co děláš. Tohle skutečně dělat nemusíš. Já zrovna tak jako celá řada lidí máme  za sebou nějaké špatné zkušenosti s lidmi nebo nějaká zklamání. Osobně si ale myslím, že by ses měla uvolnit a nebýt v těchto situacích tak bázlivá. Není proč. Když bude chtít někdo pomlouvat, tak to bude dělat i když se na něj usměješ a prohodíš pár slov. Člověk se léty otrká a přestane řešit, co o něm někdo říká, prostě bude nad věcí. Přeci na tebe za každým rohem nečíhá nějaká pomluva. Já taky v práci (ale tohle musím na rozdíl od tebe dělat) kolikrát nejednám s příjemnými lidmi, protože mají svoje problémy např. finanční, zdravotní – většinou to jde ukočírovat v klidu, když s nimi člověk mluví v klidu a hned nevylítne nebo není arogantní. Tohle se mi dost osvědčilo, i když existují vyjímky na někoho člověk musí být ostřejší, to je podle situace. Já nevím co to tam máte na vesnici za akce, ale pokud to je něco příjemného a nejsou tam opilci a zjevně agresivní lidi – tak bych se na tvém místě i trochu porozhlídla. To je možný, že se ti nelíbí energie na spoustě lidí tady, ale s tím nic nenaděláš a tím, že se před tím takhle uzavíráš, si myslím, že není dobře. Je vpořádku se chránit a nikdo přeci neříká, aby sis ty lidi  brala do baráku.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-08-24 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky nechápu, jak se někdo může jen tak někoho cizího ptát na intimnosti. Ne to nechutné. A to nejsou jen staří lidé ale i docela mladí. Prý: "Já jsem tě včera viděla ve městě. Byla jsi nakoupit?" Nebo horší level: "Co jsi dělala včera večer?" Já většinou odpovím, že nic. Nebudu nic rozmazávat. Ale ona pak vyjmenuje tisíc věcí, které dělala ona, jako by mě snad chtěla zahanbit, že ona je tak pilná a já lempl, co nedělá nic.

Ikona diskutujiciho Adonajpetr 2016-08-24 22:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To samozrejme taky znám z me vesnice. Jenže na vesnici se lidé celkem znají a když je v ni přistèhovany někdo koho neznají tak jednoduse koulí oči a pozoruji. Je to mimochodem přirozené,  že má člověk zájem o jeho okoli a ceka na situaci aby přidal ruku k dílu (slovem ci jinak) či zpříjemnit situaci která se v jeho blízkosti odehrává. Potíž je v tom ze tyto starší paní se chtějí něco dozvědět skoro za každou cenu, protože jejich vztahy jsou chabé tak jako jejich ochabla osobnost z nedostatku duchovních zážitků se životem a mezilidskou mravnosti vycházející od srdce, což dneska málem nejde. Kouzlo mezilidskych okamžiku slabne stejne jako silí spěch a houževnatost nezájmu o svět a život v jeho vseobsahlosti. Svět i okolní lidé jsou všem velice snadno cizí,  empatie a pochopení slabne. Tak doufám,  že ty babičky aspoň trochu pochopis, přeji si byt taky pochopeny a když už jenom tohle v sobe vis, okolní svět se změní a nemusíš mu nějak moc říkat, staci být. Upirske techniky dneska zvládá méně či více každý,  ale cíl porozumeni dokáže zmírňovat tyto naučene mechanizmy z nouze.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-24 22:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: O všem já jako známý člověk si nemůžu dovolit to, co ostatní. Když ztratím soukromí, budu se muset znova stěhovat.

Ikona diskutujiciho Efs 2016-08-24 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to všechno složitější, Aluško

Ikona diskutujiciho lenka f 2016-08-24 23:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No takže máš své důvody, proč to děláš, tak jak to děláš. V tom případě je tedy můj předchozí komentář bezpředmětný.:)

Ikona diskutujiciho M. 2016-08-25 01:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bydlím na vsi. Znám. Chápu. Soucítím.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-25 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Vidím, že to tady lidem sedlo. Včera článek četlo přes tisíc lidí 🙂 Tak já se zase někdy pokusím nějakou bábu vtipně opsat.

Ikona diskutujiciho Lucie 2016-08-25 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušku z části chápu, ale zároveň si myslím, že reakce je maličko přehnaná. Asi všichni máme negativní zkušenosti s důchodci, ať už v dětství nebo v dospělosti. Sama jsem nedávno byla s kamarádkou na baletu ve Státní opeře, a když to všechno začalo, naklonila jsem se k ní a pošeptala, že mají krásné kostýmy. Kamarádka ani nedutala – jen přikývla, když v tom se jí starý pán vedle rozhodl plácnout srolovanýma novinama.:)) Obě jsme koukaly jako blázen, co se to vlastně stalo. Nicméně jsme se nehádaly ani nijak situaci neřešily, nemělo to totiž cenu. Pán měl očividně nějaký svůj vnitřní problém a my byly dost nad věcí. Vlastně jsme se tomu docela pěkně zasmály. A kupodivu si nás už do konce představení nevšímal..:) Staří lidé jsou různí, ale přece jen k nim chováme velikou úctu. Musíme s nimi mít trpělivost a brát je takové jací jsou :). V životě jsem potkala a potkám spoustu stařenek, které pomlouvají, sledují a vyptávají se. Já se vždycky usměji a s pokorou je pozdravím, vymluvím se na hodně práce, nebo když mají tendenci někoho pomlouvat – já naopak o tom člověku řeknu něco pěkného a ony pochopí, že u mě s tímhle nepochodí. Všechno je o tom, jak se k dané věci postavíme.

Ikona diskutujiciho Renata 2016-08-25 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, toto sa nedeje len na dedine a len so starymi babami, ale aj v meste medzi strednou generaciou ako som ja. Staviame dom v novej stvrti maleho mesta, nosim muzovi na stavbu jedlo, ak tam pracuje. Hned napoprve, este sme len zacali stavat vysla sueda odvedla, co ta, prva uz byva v novom. Okamzite si potykala, vyzvedala do spiku a o 10 minut uz ma zvala na kavicu, co som razne odmietla, ze nemam teraz cas, musim cosi robit. Takto si ma odchytila vzdy, ked zbadala moje auto, uz bola na ulici a vyzvedala. Otazky stale dokola, uz vies aku kuchynu? Uz vies ake hento, ake toto a pod. Vzdy som jej povedala slusne neviem, zatial neriesime, ale kazdy krat to iste.. Ked nieco na dome pribudlo, uz zas vysla, "no ale ste zas o kusok pokrocili, uz mate zas nieco nove, uz sa posuvate dalej" a uz vies aku kuchynu , kedy sa stahujete a stale dokola. Ak som rychlo unikla z ulice za dom, vysla do zahrady, aby mala so mnou kontakt , uz som to zacala riesit len na odpovede typu ano a nie. Nasla si ine obete co zacali stavat, po praci vzdy nejde naprv domov, ale obehne celu ulicu aby videla, komu to ako pribuda a vyzdvedala co maju nove, kto zacal stavat, uz ho tam mala a vyzvedala a riesila a mudrovala. Dokonca sedavala pred vchodom na schodiku, aby videla, kto prichadza a hned ho odchytila.S kamoskou sme jej dali nazov stavbyveduca. Zacala takto otravovat aj ju, ked videla, ze u mna nepochodila. Ona nepride a neopyta sa, ako sa mas, stale prebera len kto co ma nove na dome, za kolko a ini maju , ona este nema toto a toto. Je mi takychto ludi luto, najradsej by som ju poslala do p… ale kedze je to buduca suseda, nechcem vyvolavat spory, radsej som ju zacala ignorovat a ona si nasla ine obete z ulice, co stavaju, som zvedava, dokedy ju budu ti tolerovat. Akoby nestacilo, ze mame na cinziaku vedla psychicky chorych zavistlivych susedov, ktori nam skriabu auto, robia zlomyselnosti, su hlucni, smrdi od nich a nevieme doteraz ,cim sme im ublizili. Je to des, ale vystahuj sa na samotu u lesa, ani tam nebudes v bezpeci, lebo zas ta tam moze ktosi prepadnut a pod. Je to niekedy o hubu takto si spolunazivat… A clovek nechce nic, len klud, s nikym nic a mysli si, ze ked ho chce sam a a dopraje inym, ze ini sa zachovaju rovnako k nemu , ale kdeze…

Ikona diskutujiciho Arwenn 2016-08-25 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě celkově vadí když mě někdo řeší..například lidi v práci, dělám ve firmě kde je to jedna velká drbárna.Navíc já jako těžká introvertka co toho moc nenamluví vzbuzuju velkou pozornost..nejhorší to bylo v začátcích, co jsem nastoupila, to mě řešil snad úplně každý.A pak k nám do kanceláře nastoupila známá mého bráchy, který v té samé firmě mimochodem pracuje taky..vykládala mu o mě jak nemluvím a jsem prý úplně mimo :-)))..ale ona je taková, že musí neustále řešit životy druhých, co kdo kde..a tohle já vážně nechápu, každý by měl respektovat soukromí ostatních a neroznášet informace všude možně.

Ikona diskutujiciho :) 2016-08-25 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak takovouhle ignoraci bych brala jako vrchol neslusnosti, to bych radsi jako stara baba slysela: vypadni babko nezajimaji me tvoje klepy.. nez takhle opovrhnout zivou bytosti. Nevadi mi s kymkoliv promluvit par slov, protoze i temi par slovy muzeme zmenit nekomu den k lepsimu. Kolikrat staci pouhy usmev, ale kdyz uz na me nekdo mluvi a jeste k tomu starsi clovek, tak at uz bude chtit cokoliv je slusnost aspon odpovedet, odzdravit. Pote kdyby se to rozvijelo dal v neprijemny rozhovor vzdy se z toho da nejak vycouvat, ale jsme lide a ne zvirata kteri kolem sebe ignorovane probehnou a delaji si dal sve. Presne takhle to funguje ve velkych mestech, kde se proste nikdo o nikoho nestara jen sam o sebe a pak z toho nema vyrust sobecka spolecnost…kde to uz pak hranici s extremy, ze nechaji pomalu umrit cloveka na zemi pokud zkolabuje..Trocha pochopeni ke kazdemu kdo ma jinou cestu nez my by neuskodila.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2016-08-25 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak bývá Ježíš vyobrazen na kříži jako hlavní křesťanský symbol, tak na Alue budeme vzpomínat na obrazech, kde bude dohromady s babkou s píšťalkou za zády :D.

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-08-25 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme, máme! Většinou ale nepostávají, mívají před domem lavičku 🙂 Hlavní"drbací sněm" probíhá 2x týdně, když jezdí pekárna, která nám staví přímo před chalupou. Je to vtipný, pokaždé stejné řeči 🙂 Klasická drbárna prokládaná špeky typu "dneska jede nějak dlouho, dneska jede nějak brzo!, á co to? Dneska jede na čas? Přijede pán nebo paní?" Jak se do hloučku blíží nová osoba, stihnou ji proprat i s gatěma ještě dřív než dojde k nim – trapas. Teď přes léto jsem tam chodila nakupovat a tedy OČISTEC!  Miliarda nemístných, vlezlých otázek, poznámek, a když jsem to chtěla vtipně přejít, tak se někteří vůbec nestyděli hodit to do placu třeba ještě 3x.

Ikona diskutujiciho micka 2016-08-25 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-))) titulek clanku me rozesmal a obrazek Kelišky taky:-)

Ikona diskutujiciho L.G. 2016-08-25 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,  jsem také introvertní, ale pokud už mě někdo osloví, nechovám se jako hulvát.  Koneckonců,  pokud jsem na veřejném místě, jsem součástí dění.  Doma si svůj klid užívám.

Ikona diskutujiciho Tina 2016-08-25 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zážitok má fakt pobavil.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-25 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Já a hulvát? Já si vklidu na louce sbírám trávu, mám na uších sluchátka a neposlouchám co kdo kolem… A když mi nějaká baba začne pískat píšťalkou za zády, tak místo ,,dobrý den" by mě napadlo leda tak ,,jdi do řiti", což jsem neřekla, protože na rozdíl od ní jsem já slušný člověk. Louka není veřejné místo a nevím, proč bych měla reagovat jenom proto, že si to někdo vynucuje. Na životě je totiž krásné, že si můžeš vybrat, jestli někomu věnuješ svou energii.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek