Metody jak se psychicky očistit

14.9.2023 v Energie 4

Těžké, dusivé, destruktivní energie jsou naprosto skutečné. Duchovní hygiena je proto pro ochranu vašeho zdraví a psychické pohody stejně potřebná, jako mytí rukou. Tyto jednoduché, ale účinné techniky zaberou jen chvilku a snadno je začleníte do své běžné rutiny.
Jakmile si zvyknete čistit destruktivní energie ze své aury a domova, budete překvapeni, jak se vaše psychické a intuitivní schopnosti zlepší a zpřesní.Myšlenky ulpívají v prostoru
Každá lidská emoce je vyslaná energie a některé emoce, specificky ty ponuré a smutné, mají tendenci ulpívat v prostoru jako žvýkačka na zdi. Tyto zbytky po lidských emočních výlevech mají tendenci se shromažďovat v prostoru a pak zhoršují celkovou ponurou atmosféru, která v domě panuje. Pokud se jich nahromadí opravdu hodně, nebo obyvatelé prožijí něco skutečně hrozného, mohou se v tomto prostoru začít manifestovat i duchové.
Nezáleží na tom, jestli je člověk citlivý, nebo ne. Každého člověka tyto nevyčištěné zbytky nějakým způsobem ovlivňují, akorát že citlivý člověk si toho spíše všimne. V závislosti na vaší úrovni rozlišování můžete nebo nemusíte poznat, že vyvolané emoce v tomto prostoru ani nejsou vaše vlastní. Nevolnost, bolesti hlavy, náhlý a nevysvětlitelný smutek – to vše může být způsobeno přetrvávajícími zbytkovými energiemi.

Zde jsou tři metody, jak můžete odstranit takové energie. Vyzkoušejte je všechny a uvidíte, které s vámi nejlépe rezonují. U každého člověka, který se snaží o očistný rituál, platí tři základní kritéria, která musí splnit, aby mu postup dobře fungoval. Jsou to: váš záměr, váš postoj k věci a vaše myšlenky.

Myšlenky jsou v určitém slovasmyslu hmotné, protože vytvářejí energii, která zůstává v prostoru a pak ovlivňují okolí. Žádná z těchto technik vám nebude dobře fungovat, pokud budete jen mechanicky provádět nějaké pohyby a přemýšlet o tom, jaký film si večer pustíte.

Před použitím jakékoli očistné metody se připravte. Udělejte si pauzu, vyčistěte svou mysl a soustřeďte se na svůj dech. Pak nastavte svůj záměr. To je zásadní.
Představte si, že jakákoli špatná energie bude nyní uvolněna, rozptýlena a vrácena do Země k transformaci. Držte se tohoto záměru při čištění. Když jste klidní a máte stanovený záměr, začněte.

Tyto metody můžete použít jednotlivě nebo postupně po sobě. Použití více než jednoho návodu za den má kumulativní účinek.


Vykuřování prostor
Spalování bylin, aby se tak odstranily špatné energie, je velmi účinná a oblíbená metoda.
Nejčastěji se používá bílá šalvěj, rozhodně to však není jediná volba. Můžete použít mnohé další rostliny, jako je palo santo, cedr, rozmarýn, myrha, kadidlo, sal. Ty se všechny už po staletí používají k očištění prostor. Každá bylina nebo pryskyčice vám domov vyčistí, ale každá z nich má v sobě ještě dodatečné specifické vlastnosti, které je dobré před použitím zvážit. Určete si, jestli spíš stojíte o ochranu, léčení, nebo požehnání. Účinky některých bylin se překrývají a u pryskyřic můžete sehnat i namíchané směsi, velmi oblíbená směs jsou tři králové, kterou tvoří kadidlo a myrha.

Například pokud stojíte o harmonizaci vztahů, použijte myrhu. Pokud chcete požehnání, vyberte si kadidlo. Pokud vyháníte opravdu zlého ducha, upřednostněte šalvěj a sal. Pokud chcete, aby se vám hlavně ulevilo psychicky, vyberte rozmarýn, palo santo, santal, nebo to co vám individuálně hodně voní. Více se dočtete v doporučených článcích níže.

Přečtěte si také:
7 Druhů vykuřovadel a jejich individuální účinky
Věda stojící za vykuřováním: Jakmile to pochopíte, budete s tím chtít hned začít
Historie a původ vykuřování napříč kulturami

Pokud si s tím nechcete moc lámat hlavu, použijte to co vám voní, s čím se vám dobře pracuje a co máte rádi. Váš nos a váš pocit vám vždycky řekne, co je správná bylinka pro vás.
Postup je jednoduchý. Zapalte vykuřovadlo a jemně vaňte kouř do prostoru, který potřebujete vyčistit. Někteří používají k nasměrování kouře pírko, nebo vějířek, ale to je spíš pro optický efekt.
Existují různé variace vykuřování prostor. Podrobný návod, jak opravdu pořádně vyčistit celý dům, najdete na Alue.cz v článku Vykuřovadla.

Při vykuřování prostor se ujistěte, že se kouř dostal do koutů. Destruktivní energie se rády shromažďují ve stejných oblastech, kam sedává i fyzický prach. To jsou různá zákoutíčka. Pokud to chcete udělat fakt pořádně, určitě pečlivě vysajte a utřete prach před vykuřováním. Samotný úklid a čistota zvedá energii prostor a co zůstalo na zdech, to poté vykouříte. Nezapomeňte jednou za čas vytřít prach i za nábytkem a shora na skříních.

Je důležité, abyste si během vykuřování představili, jak kouř shromažďuje těžké energie a odnáší je pryč z domova. Vykuřování je naprostý základ.


Sprchování
Není to jenom o tom, trochu se ošplíchnout a jít pryč. Je to záměrný rituál k odplavení destruktivních energií z vašeho těla a aury.
Představte si během sprchování, že voda je plná čistého světla. Toto světlo může být bílé, stříbrné, modré, levandulové nebo jakákoli barva, která vám nejvíce vyhovuje. Ale udělejte ho světlé a silné.
Při čištění si představujte, jak odstraňujete a smýváte veškerá energetická připoutání a zátěže. Vizualizujte, jak z vás odchází pryč, a jsou odnášeny kanalizací.
Až budete hotovi, vizualizujte si zacelení jakýchkoli děr ve vaší auře. Představte si svou auru jako hladkou ochrannou bariéru, která vás celé obklopuje a ochraňuje.

Uzemnění
Vše, co musíte udělat, je dostat své tělo do kontaktu se Zemí. Ideální je celé tělo. Pokud můžete, sundejte si boty a zabořte prsty do trávy, písku nebo hlíny. Posaďte se a opřete se o zem i dlaněmi. Nebo najděte velký strom a opřete se o něj. Stromy vám obvykle rády půjčí své kořeny, abyste se uzemnili a dodají vám energii.

Zavřete oči, soustřeďte se na svůj dech a uklidněte se. Vizualizujte, jak se spojujete se zemí skrze vaše chodidla, dlaně. Uvolněte svou bolest a strach. V představě vidíte, jak od vás destruktivní energie odcházejí dolů do země.

Při výdechu si představte, jak z vás odchází špatná energie. Při nádechu si představujte světelnou obnovující energii, která do vás proudí ze země.
Nemějte obavu, že byste něco mentálně znečišťovali. Stejně jako u sprchy si celý proces představte jako způsob recyklace energie ze špatné na neutrální nebo dobrou skrz přírodu. Země a moře jsou dokonalé transformátory a čističky energie, s vaším stresem si poradí hravě.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Market 2023-09-14 08:25:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek. Děkuji

Ikona diskutujiciho jindřich desátý 2023-09-15 18:23:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super návody 👍

Ikona diskutujiciho Sojina 2023-09-16 07:27:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lze používat i vonné tyčinky?Mě totiž šalvěj i palo santo pořád zhasínají 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-16 09:51:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Vonné tyčinky rozhodně. Do hlubší misky nasypat himálajskou nebo mořskou sůl, podložit širokým talířem aby popel nepadal mimo, napíchat jich kolmo alespoň 10 na každé patro a nehýbat s tím po zapálení.
Pokud použiješ vonné kužílky, na starší keramický talířek (zašpiní a zaflekatí se tím) postavíš min. 10 kužílků a zapálíš. Pokud misku podložíš ještě druhou, s kužílky se dá i opatrně chodit/hýbat, popel z nich nepadá, vyhoří ve tvaru jehlánku jak jsi je koupila. Talířek pod jehlánky je vřelý, pozor na to.

Tady je podrobný návod: https://www.alue.cz/vykurovadla/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek