Pomoc při spirituálních pokusech: Co dělat, když situace začne být strašidelná

12.5.2020 v Návody 3

Buďme upřímní. Když praktikujeme jakékoliv rituály, postupy, nebo zkoušíme komunikovat s vyššími světy, někdy zažíváme divné nebo děsivé věci. Hlavně na začátku jsou některé situace děsivé už jenom tím, jak jsou nové a nezvyklé. Čím více nasbíráme praktických zkušeností, máme sklon se více chránit, neopakovat chyby z minula. Také lépe víme, co máme dělat, když se věci stanou až příliš strašidelné.Když je rituál strašidelný
Samotný předmět spirituálního řemesla obecně, se může stát zdrojem strachu. Zejména kdybychom se třeba bavili o praktikování magie. Existuje mnoho čarodějnic a mágů, kteří opustili toto řemeslo poté, co čelili velmi intenzivnímu zážitku. Nebo jim z toho jaksi ,,přeplo“.

Strach je dobrý sluha, ale špatný pán. Varuje nás předem, když se chystáme na něco, co se může v nedobrém zvrtnout, ale jakmile nás strach ovládne, nadělá obvykle nadbytečné škody. Například nás dotlačí k tomu, abychom jednali nezodpovědně a ukvapeně. Ve strachu máme sklon jednat okamžitě a iracionálně.

Toto je průvodce seznamem úkonů, které vám pomohou předcházet traumatickým zážitkům spojeným s praktikováním jakýchkoliv spirituálních postupů.

Strach otevírá brány do Astrální říše. To je vlastně to, čeho se bojíte. Musíte umět ovládat vaše obavy. Když se zabýváte spiritualitou, nebo zkoušíte nějaké rituály, někdy u toho otevíráte brány a portály do astrální říše (samozřejmě záleží na tom, co konkrétně děláte). Když pak například odcházíte od nějakého kouzla, které vás při praktikování vyděsilo, necháváte tyto portály otevřené. Proto to NIKDY nedělejte. Z těchto portálů pak mohou vystoupit všelijaké nepříjemné entity. Zavřete tyto portály, ale ideálně je ani neotevírejte.

Znáte se nejlíp. Nedělejte proto nic, co by vás děsilo.
To je vlastně nejdůležitější rada z celého tohoto článku. NEZAPOJUJTE se do žádné činnosti, při které se necítíte dobře.
To, že vás vaši přátelé například zvou na vyvolávání duchů neznamená, že se toho musíte zúčastnit. (Toto nedoporučuji dělat v žádném případě, i kdybyste se toho nebáli.)
Nebo to, že váš přítel chce, abyste se zúčastnili rituálu černé magie, protože se nudí a chce zažít pořádné ,,vzrůšo“, také neznamená, že musíte souhlasit a nedělá to z vás špatného kamaráda. Naopak, buďte dobrý kamarád, včas mu vysvětlete, jak obrovskému nebezpečí se hodlá vystavit a snažte se ho od toho odradit. Vezměte ho raději někam ven, do přírody, nebo do kavárny.

Nebo mu dejte přečíst tento článek: Co jsem se naučila o zhoubné magii a temných božstvech: Hlavně to nebrat na lehkou váhu

Také nedělejte nic, co se vám nelíbí.
Někdy vás zvědavost nutí dělat věci, kterým nemusíme být připraveni čelit. Ale každý je sám svým pánem. Můžete skončit kdykoliv budete chtít a jít od toho. Nejste povinni následovat ani vaše přátele, ani vaši zvědavost.

Dokončete seanci, pokud vás to přepadlo uprostřed akce.
Pokud se nějakou hodně špatnou náhodou nebo vlastní neopatrností dostanete do té ošklivé situace, kdy jste uprostřed seance a zjistíte, že duch se kterým mluvíte, není to, co jste si mysleli před 5 minutami, nesmíte zpanikařit a z daného místa bez zakončení utéct. To už se stalo mnohokrát a mnohokrát se to daným lidem ošklivě vymstilo, protože je pak duch pronásledoval a byl problém ho odvolat.

Při seanci ale i při složitější magii všeobecně platí pravidla, která vám neodpustí ztratit hlavu uprostřed procesu. Proto se do nich nesmí pouštět amatéři bez dozoru a lidé co se bojí. Zásadní je, abyste nikdy neopustili magický kruh, než dokončíte daný rituál. Kouzelný kruh je posvátný prostor, který vás chrání a mnoho magických postupů ho doporučuje udělat ještě před započetím akce. Když máte tento kruh, můžete zůstat v klidu a dokončit co jste chtěli.

Existují rychlé způsoby, jak rituál ukončit. Například rekněme, že jste uprostřed seance a máte strach, například jste třeba zrovna pocítili zemětřesení. Bez ohledu na to, zda je zemětřesení skutečné nebo ne. Existují démoni, kteří mohou vytvořit pocit zemětřesení.
Je potřeba znát okamžitý způsob, jak rituál dokončit a mít ho předem připravený jako pojistku. Před zahájením rituálu naprogramujete, že pokud řeknete určitou frázi a vykonáte nějaké gesto, rituál bude okamžitě ukončen.

Kvalitní průšvih zažijete ve chvíli, kdy jste jako amatéři zkoušeni neopatrně nějaký nebezpečný rituál co jste třeba našli na netu, vyvolali s ním zlou bytost a žádný ochranný kruh ani nakodování pojistky na urychlené ukončení postupu v tom návodu nebylo, takže je nemáte… Pamatujte, že duchovno a speciálně spiritismus nebo magie od vás vyžadují nejenom chladnou hlavu a kvalitní přípravu, ale taky je nutné používat rozum, dřív než se do něčeho zbrkle vrhnete.
Po světě chodí spousta lidí, co si při vyvolávání duchů a démonů spustili vážné duševní nemoci, jako paranoidní psychózu, depresi, nebo schizofrenii. Takže pozor, tato kamna pálí. Nedoporučuji vám, abyste to zkoušeli na vlastní kůži a přesvědčovali se o pravdivosti tohoto varování na vlastní kůži. Nestojí to za to!

Nikdy se nezapojujte do černé magie, temných praktik a vyvolávání duchů. Nevyvolávejte něco, co neumíte zahnat.
Pokud vyloženě nejde o život  (jako skutečný požár nebo infarkt), řádně dokončete započatý postup. Odvolejte síly, které jste vyvolali. Zavřete všechny otevřené portály. Ohlaste konec kouzla.

Zažeňte strašidelnost
Nemusíte vyvádět nebezpečné kejkle popsané dříve v tom článku. Pocit strachu může nastoupit třeba i tehdy, kdy se jen snažíte mluvit se svým strážným andělem, vidět auru, nebo meditovat. Pocit strachu může pramenit z pocitu nezvyklosti a nemusí jít nutně o nebezpečný rituál, nebo reakci na něco divného.
Když se vám to stane, rozsviťte všechna světla, vypněte hudbu kterou jste si k tomu předtím mohli pouštět, sfoukněte všechny svíčky, uhaste bezpečně kadidlo… A změňte úplně aktivitu i místo, aby vás to přešlo.
Zůstaňte v klidu. Zapněte si třeba obyčejné rádio, které vás vrátí do reality všedního dne. Nebo si pusťte mainstream, cokoliv co pro vás nemá žádnou spojitost s nadpřirozenem, duchovnem, nebo s magií. Vyvětrejte a jděte dělat něco jiného, nebo běžte ven na procházku. Rozhodně také znova zkontrolujte, zda jste náhodou nenechali nějakou svíčku hořet. Ze strachu občas zapomínáme. Pamatujte, bezpečnost především!

Jděte ven
Opusťte místo, kde vás přepadl strach. Před odchodem se ujistěte, že je vše zabezpečeno. Zavřená okna, zamčené dveře, všechny svíčky sfouknuté atd. Jděte prostě ven na procházku a zapomeňte na všechny strašidelné dojmy. Navštivte přítele a mluvte o něčem běžném. Možná budete chtít jít do supermarketu a nakoupit. Dělejte prostě cokoliv, co není nijak spojené s duchovnem, nebo kouzlením.

Nepijte alkohol, rozhodně ne ten samý den, ani navečer.

Úspěšný návrat
Neměli byste po sobě zanechávat neošetřená místa, kde zažijete něco nepříjemného a mít s nimi spojené nepříjemné pocity a strašidelné asociace. I proto, že mnoho lidí takové věci zažije doma a nemá se tomu místu logicky jak vyhýbat, je potřeba dané místo očistit a znova pro sebe psychologicky nastavit jako bezpečné.
Vraťte se na to místo, až budete opět klidní. Například se před návratem pečlivě uzemněte.

Návody na uzemnění jsou zde:
Jak správně nasávat energii ze stromů
Energetické uzemnění: Jak na to

Poté promluvte ke svému anděli strážnému, požádejte o jeho ochranu a vedení. Možná budete cítit potřebu vyložit si andělské karty, nebo místnost vykouřit. Udělejte intuitivně to, co cítíte že dělat chcete.

Návod na vykuřování je tady:
Vykuřování: Odveďte ze svého domova zlé duchy

Udělejte si o tom zápis
Nedělejte opakovaně stejné chyby. Otevřete si deník a zapište do něj co se vám stalo. Taky si zapište postup, který vám pomohl situaci napravit. Vtiskněte si to do paměti. Přemýšlejte o tom, co jste udělali špatně. Co se mohlo pokazit? Co způsobilo, že se to strašidelné ,,něco“ stalo? Jak tomu příště zabráníte? Zapište své myšlenky.

Rozhodně proveďte očistný rituál
Očistu proveďte, až se budete cítit připraveni, až se uklidníte a vyčistíte si hlavu. Rozhodně však očistný rituál nevynechejte. Použijte postupy doporučené výše jak na harmonizaci daného místa, tak i na sebe. Další postupy najdete v knižním průvodci Anděl strážný.

Duchovno je sice úžasné, ale věci někdy neprobíhají podle vašich představ. Měli bychom oplývat moudrostí, abychom se s tím v klidu vypořádali. Naše bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Nepokoušejte každou blbost, která vám připadá zajímavá. Bez ohledu na to, jakými schopnostmi oplýváte a kolik zkušeností jste za roky své praxe nasbírali, nikdy nezapomínejte používat zdravý selský rozum.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 03:12:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já viděla video, kde do ženské vstoupil démon. bylo to pravé. a absolutně totálně hnusně děsivý. ten škleb, kterej udělala, se mi nikdy neztratí z mysli, tyo… a jak se jí změnily oči.. hnus. a podivně změnila řeč těla, nahrbila se a divně dala ruce, prostě fakt působila nelidsky. to, co do ní vstoupilo, musela být odporná bytost – a z té řeči propůjčeného těla šlo poznat, že to snad skoro sama nečekala a rozhodně to dělala poprvé, sama působila poněkud překvapeně… no, ale nebylo se čemu divit, ta partička totiž vyvolávala něco čemu nerozuměla na místě, který bylo hodně nebezpečný.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 08:46:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem podobných videí viděla dokonce několik, ale vřele nedoporučuji ty videa hledat, protože se mi z nich udělalo neskutečně zle a pak jsem měla problém to setřást.

Dokonce borku, co měla nějakej záchvat a píchala se do… nějakou propiskou na nádraží, ležela na zemi, byla tam psousta krve… no to bylo asi nejhorší video ze všech. Ani nevím, proč mi to youtube nabídl, na základě čeho 🙁 někteří věci je lepší nevidět, nevědět. Ani nechápu jak se takový video může dostat na youtube. Přes všechny ty family friendly filtry!!??

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-13 17:52:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sri Chinmoy:
Chceš-li spatřit Tvář Boha,
pak musíš každý den alespoň chvíli
strávit s Jeho vybraným nástrojem:
svým vlastním srdcem.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek