Přesně podle očekávání: Ten, kdo se vrátil z Ameriky, není pravý Kevin Dahlgren!

20.7.2016 v Zprávy 33

Když se v květnu 2013 stal Masakr v Brně, dost jsem ho sledovala, protože jsem v té době bývala nedaleko, uličku kde dům stál jsem znala z procházek a velice mne znervoznilo, že se taková hrozná věc stala kousek ode mne…

Pro veřejnost v podstatě skutečné vysvětlení nebylo nikdy zveřejněno. Zabíjel totiž postupně (což moc neodpovídá scénáři vraždícího amoku a ztráty soudnosti) a ještě ve dne… No řekněte, kdybyste plánovali něčí vraždu, dělali byste to ve dne, nepočkali byste až se setmí? Neodlákali byste oběť třeba do lesa, kde by se líp uklízely stopy? Zkrátka to moc nedává smysl.

… Ale vezmeme to postupně a připomeneme si, co se vlastně tehdy stalo:


,,22. květen 2013 se stal osudným čtyřem členům rodiny Harokových v jejich domě v Brně-Ivanovicích. Těla matky, otce a dvou synů, z nichž jeden ani nedosáhl dospělosti, objevili hasiči, které zavolali sousedé. Požár podle policie založil právě Kevin Dahlgren, když se snažil těla spálit a zničit tak důkazy.

Ale od začátku. Dahlgren žil v americkém Sacramentu se svou rodinou bývalých českých emigrantů. V roce 2013 se rozhodl navštívit rodinu své sestřenice v Brně.

Často se stravoval v restauraci, která se nacházela v blízkosti onoho domu. Servírky z restaurace uvedly, že si obžalovaného opravdu pamatují, protože přibližně každý druhý den si objednával stejné jídlo. Byl prý milý a velmi slušný host.

Další ze sousedů uvedl, že Dahlgren od něho chtěl koupit marihuanu a nabízel mu lekce angličtiny za 200 korun na hodinu, které mimo jiné nabízel i ve svém jediném příspěvku na facebookovém profilu, který si založil 4. května, tedy chvíli poté, co měl přiletět do České republiky.

Kromě Dahlgrenovy sestřenice Veroniky – tedy matky rodiny, která učila na základní škole dějepis a český jazyk, a která byla též mezi žáky oblíbenou výchovnou poradkyní, měl podle vyšetřovatelů Američan zavraždit také otce Martina Haroka, který působil v hudební skupině Ukulele Orchestra Brno a jejich dva syny. Mladší David studoval na gymnáziu a ve volném čase hrál fotbal. Starší syn Filip studoval na Masarykově univerzitě a hrál se svým otcem ve skupině.

Celá tragédie se odehrávala v průběhu odpoledne. Dahlgren měl údajně zabíjet oběti postupně tak, jak přicházely domů. Podle kriminalistů zvolil obzvláště brutální způsob provedení. Použil totiž nejen nože, ale i sekeru.

„Oběti byly zavražděny postupně, tudíž se zřejmě nejedná o vraždu v afektu,“ řekl šéf vyšetřovacího týmu Antonín Hrdlička.

Podle spisu se dvacetiletý mladík choval podezřele už den před vraždou. „Dahlgren se podivně choval už po příletu do Česka při svých procházkách v blízkém lese. Noc před vraždou obcházel kolem domu (…) s nožem v ruce,“ stojí ve spisu.

V kritický den volala podle vyšetřovatelů matka v 6:40 do školy, kde pracovala, že nepřijde, protože ji bolí hlava. O osmdesát minut později byli dva členové rodiny po smrti. Na jejich rukou byly hodinky, které se zastavily na osmé hodině.

Dahlgren ale z domu zatím neodešel a počkal si, až se domů vrátí nejmladší oběť, která byla ve škole. S mladíkem si Dahlgren vyměnil několik SMS, že spolu půjdou běhat.

Podle záznamu bezpečnostních kamer přišla do domu před devátou listonoška, od které rozrušený Dahlgren převzal poštu. Zvonila dvakrát. „Byla jsem tam, ale jen jsem mu dala poštu a šla jsem, nic víc vám nebudu říkat,“ řekla televizi.

V jedenáct do domu dorazila uklízečka, která docházela pravidelně každou středu. S Dahlgrenem se srazila v předsíni, mladík ji poslal pryč.

Poslední oběť, syn, s nímž si Dahlgren plánoval běhání, přišla domů kolem půl jedné. Soused uvedl, že z domu byl slyšet mezi půl jednou a jednou hodinou hlasitý výkřik, sdělil podle ČT Hrdlička.

Pachatel zabalil své oběti do textilií, umístil do garáže a minimálně tři ze čtyř těl se pokusil spálit. Právě dýmu z tohoto ohně si všimli sousedé a zavolali hasiče, kteří těla objevili. Tato událost se odehrála 22. května kolem desáté večer, to už však Dahlgren pravděpodobně nebyl na území republiky.

Do Vídně, nebo do USA?

Okamžitě po zjištění události policie vyhlásila po Kevinu Dahlgrenovi pátrání a nařídila kontroly hraničních přechodů.

Rodilý Američan měl původně poslat SMS svému známému, který mu našel zaměstnání lektora angličtiny na brněnské univerzitě, že mu za vše děkuje, ale že už je na cestě do Vídně. Na cestu do Rakouska si podle českých kriminalistů vzal taxík. O Dahlgrenově jednodenním pobytu ve Vídni nejsou známy žádné informace.

Ve čtvrtek 23. května 2013 odletěl mladík kolem desáté ráno do Washingtonu. Česká policie informovala členy posádky, že se na jejich palubě právě pohybuje čtyřnásobný vrah, ale musí zachovat absolutní mlčení, protože by muž mohl v panice ublížit ostatním cestujícím. Dahlgren tak netušil, že na něj po příletu bude čekat FBI s želízky v ruce a ihned jej umístí do takzvané vydávací vazby.

Vydání do Česka

Krátce nato jej vyslechla soudkyně, k níž se měl chovat velmi slušně a vychovaně. Dahlgren zažádal o právníka, kterého mu měli zaplatit jeho rodiče. Zvolil si jednoho z nejlepších amerických obhájců Theodora Simona, který se snažil o nevydání svého klienta do Česka a propuštění na svobodu.

Dahlgren americké policii vypověděl, že rodinu již našel zavražděnou při návratu domů a ze strachu se rozhodl utéct.

Česká policie měla 60 dnů na předání dostatečných důkazů americkým úřadům, na jejichž posouzení bylo, zda jsou důkazy natolik relevantní, že svého občana do Česka vydají. Poprvé v českých dějinách se tak opravdu stalo a Dahlgren i přes veškeré stížnosti svých obhájců v srpnu 2015 do České republiky přicestoval.

Ve čtvrtek 5. května 2016 stanul Dahlgren u neveřejného jednání soudu, který mu kvůli obavám z případného útěku vazbu prodloužil do doby, kdy předstoupí před soud znovu. Tentokrát už ale bude senát rozhodovat o jeho vině.

Případ začal soud projednávat 31. května 2016. Dahlgrenovi hrozí až doživotní trest.

Soud podle informací Práva nečeká žádné složité dokazování. „Nashromážděné důkazy jsou velice přesvědčivé, i když se jedná hlavně o nepřímé důkazy, které ovšem tvoří ucelený řetězec. Otázkou tak zůstává spíše výše trestu,“ sdělil Právu zdroj obeznámený s případem.

Před soudem by snad konečně mohla být zodpovězena otázka, co Dahlgrena k jeho řádění vedlo, neboť motiv činu zůstává neznámý.“ (zdroj)

Ve chvíli, kdy proběhlo zprávami co se stalo, bylo jasné, že si ho Amerika nechá. Takového Kevina Dahlgrena totiž mohou udělat z kohokoliv, stačí k tomu dobrá technologie na podprahové ovládání mozku, nebo posednutí.

V Americe Kevin řekl jak to doopravdy bylo, ale tyto spisy nebyly zveřejněny. Uvedl, že byl během vraždění při smyslech, vraždil on, ale ve skutečnosti nechtěl.

Protože ve chvíli, kdy byl doma a ještě než k vraždění došlo, se zrovna předkláněl, aby si zavázal botu a najednou jak klečel, tak měl pocit, jakoby do něho zezadu přes záda něco vlezlo. A od té chvíle už neovládal vůbec své tělo, ale mohl jen sledovat, co se děje. Všechny zavraždil, ale proti své vůli. Kevin Dahlgren byl vytipovaná oběť, na které se odzkoušelo, kam až se dá zajít při ovládání lidí a čeho je v takovém stavu člověk schopen, i přestože se tomu snaží vůlí bránit.

Není zcela jasné, jestli v tomto případě šlo o aktivaci signálu pro spícího vojáka, nebo jinou frekvenci, na kterou reagoval mozek, či posednutí. Vzhledem k tomu, že však cítil, že do něj něco cizího vstoupilo, pravděpodobně to byl jeden ze šesti černých andělů, nebo jim podobná temná bytost…

(Mimochodem o tom, jak lze ovládnout člověka, už se tu psalo. Je to možné přes antény mobilních telefonů a všichni lidé, co si dávají mobilní telefon k hlavě, mají už v mozku uložená určitá data, která lze určitou rezonancí aktivovat a potom už neovládáte nic. Tento problém vysvětluje celou řadu podivných vraždících afektů, ale děje se to hlavně v Americe. )

Amerika byla rozhodnutá si Dahlgrena nechat, protože to byl pro ně velmi zajímavý pokusný materiál. Když v médiích proběhla zpráva, že se Dahlgren vrátil, bylo jasné, že pokud se skutečně někdo vrátil, tak to není on, ale náhradník.

A začaly vycházet na veřejnost fotografie jeho náhradníka. Člověk by čekal, že pošlou kvalitního dvojníka, ale z Ameriky přišla na odsouzení oběť, která skutečnému Kevinovi není moc podobná, i když si na původní tvář přimyslíte nadváhu…

Skutečný pokusný králík Kevin:

Nastrčený obětní beránek, skutečná identita zatím neznámá:

Už na první pohled je zcela jasné, že nejde o tu samou osobu, která v roce 2013 v Brně zabila čtyři lidi… Originál má mírně odstáté uši, obětní beran je má přilehlé. Nesedí základní tvar obličeje, tvar rtů je také úplně jiný… otázka tedy spíš je, kde vzali tohoto nešťastníka, za jakou cenu musí předstírat že je Kevin Dahlgren a jakto, že to Česko Americe tak snadno zbaštilo?

Jsme opravdu tak strašně moc blbí, že klidně soudíme někoho úplně jiného, vidíme že to není on, ale má napsané v papírech Dahlgren?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marek 2016-07-20 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je síla. Skutečně na první pohled to není on. Taková rapidní změna obličeje za dva roky není možná. Uši, oči, rty, tvar obličeje jsou na první pohled zcela jiné než u původní osoby. No asi máme skutečně v justici slepce.

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-07-20 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, ta podoba tam fakt není. Právě jsem četla na seznamu, že dostal doživotí.

Ikona diskutujiciho cholekalciferol 2016-07-20 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu mimo soutěž… co se stalo s webem Prvopodstata.com ? Mám takové neblahé tušení o "vypnutí" TM

Ikona diskutujiciho Renata 2016-07-20 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je hnus. 🙁

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-07-20 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tomto případu je vidět, co tady vládne v naší zemi a za co nás jelita mají…pokud tady s tím neskoncujeme a neukážeme jelitám kde mají svoje místo, tak jsme víte kde. Jo no Prvopodstata nefunguje odvčera.

Ikona diskutujiciho jirik 2016-07-20 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Brno – Američan Kevin Dahlgren dostal doživotí za čtyři vraždy z roku 2013, které se staly v Brně-Ivanovicích. Rozhodl tak Krajský soud v Brně. Trest si Dahlgren odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. Zároveň soud rozhodl také o zabezpečovací detenci. Ta se však podle dřívějšího vyjádření obhajoby týká až období po případném odpykání trestu odnětí svobody.

Ikona diskutujiciho Anchor 2016-07-20 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na 1. a 4. fotce podobnost vidím, stejně jako na několika dalších, co na vás vyskočí na Googlu 🙂

Ikona diskutujiciho Anchor 2016-07-20 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když se může politik Chovanec za 2 roky "vyžrat" do ještě větších rozměrů než Dahlgren (+ všimněte si velkých změn na Chovancově obličeji) http://img.blesk.cz/img/1/normal620/2484444_chovanec-vaha-hubnuti-tloustka-uprchlici-pupek-kila-jojo-efekt-v2.jpg?v=2 , tak co by to nemohl podobně "zvládnout" i Dahlgren.

Ikona diskutujiciho Sigil 2016-07-20 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, zajímal by mne poměr vražd noc/den. Odlákat celou rodinu do lesa mi přijde také poněkud nereálné. No… Třeba na  houby? Proč by amíci zkoušeli ovládání lidí zrovna zde? Proč zrovna na celé rodině? Mají celí Státy, Afriku, kdekoliv aby to nebylo na očích. Proč by posílali dvojníka? Nemuseli vůbec nikoho vydávat – stejně s tím česká judistrikce moc nepočítala. Mohli si ho tedy zkoumat jak chtěli. Toto je také zajímavé:

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-07-20 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžko říct, jestli je to on, nebo ne. Když se snažím, připadá mi, že je to ten samý člověk, ale jisté nesrovnalosti tam jsou. Jenže když jsem se snažila najít víc slušných fotek z doby "před", vyhazuje mi to vlastně jen jednu a tu samou dokola, tak to je potom těžký.

Ikona diskutujiciho Majklice†Světice 2016-07-20 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle mě rozesmálo, protože to, co vidím na fotkách já, je pořád jeden a ten samý člověk. Zdá se, že mu uši na první fotce odstávají, protože má hlavu mírně v jiném úhlu. Tvar obličeje zůstává stejný, jenom v něm prostě dost přibral. Rty, nos, brada, oči i tvar uší zůstávají stejné, dokonce i ta týha nad kořenem nosu.

Ikona diskutujiciho Lucie 2016-07-20 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky si myslím, že je to stejná osoba…  Nadváha dokáže u některých lidí docela dost zkreslit rysy v obličeji, ale když se člověk zadívá pořádně, vidí podobu. Tohle zaměňování osob by bylo až moc nápadné…:)

Ikona diskutujiciho Ifča 2016-07-20 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslím, že je to on. Celkem jednoduše se to dá poznat podle toho, že Dahlgren má každé oko jiné barvy. To zase tolik lidí nemá, aby bylo snadné ho zaměnit.

Ikona diskutujiciho Blaf 2016-07-20 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Též si myslím, že je to jeden člověk.

Ikona diskutujiciho Vigga 2016-07-20 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to ten istý človek. Preboha, veď sa stačí pozrieť na črty jeho tváre.

Ikona diskutujiciho Airbus 2016-07-20 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také si myslím že je to on, kdo by si šel odsedět doživotí do jiné země za někoho jiného?

Ikona diskutujiciho Adam 2016-07-20 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co otisky prstů a biologické stopy z místa činu? Určitě to porovnali s obviněným

Ikona diskutujiciho átéčko 2016-07-20 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždyť je to jasné! Je to Anička Škrlová!

Ikona diskutujiciho Daniela 2016-07-20 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mi přijde, že je to on. Má stejný nos, oči taky, hlavně u jeho pravého oka to jde vidět, i obočí. I uši, akorát to pak zkreslují vlasy a to, jak je na první fotce natočený. Já tam ty rysy fakt vidím. Možná tím, že kreslím a odmala srovnávám, co má kdo s kým společné :D To je ale jedno, kdyby to náhodou nebyl on, tak bych se tomu vůbec nedivila. A podle toho článku mi přijde, že ten Kevin byl typický pohodový kalifornský týpek – přátelský,a jak vidím – rád si zahulí :D Tam bohužel hulí skoro všichni za mlada, mají to v sobě z dob hipíků a ještě jich hodně tvrdí, že to je i dobré pro mozek :/ Museli ho nějak anténama přepnout nebo do něj fakt něco vlezlo. Štve mě, jak na to lidi většinou pořád nevěří.

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-07-20 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rodice mu taky vymenili nebo to jsou najati herci? Neverim. Za promenu vzhledu muzou nepochybne psychofarmaka, v kombinaci s nedostatkem pohybu a fyzicke aktivity. Usi se meni dle ucesu a pozorovaciho uhlu. A nebyl to pohodovy typek, mel tezke psychicke problemy, mockrat planoval, ze vyvrazdi svou vlastni rodinu. Prave ty rodice, co mu ted plati drahe pravniky. Nechapou a nechteji si pripustit, co je ten kluk zac. S konspiracema je lepe zachazet opatrne.

Ikona diskutujiciho Jana 2016-07-21 09:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem teda, ale ten odsudeny Kevin ma, aspon podla mojho pozorovania, oci rovnakej alebo podobnej farby, kdezto ten povodny ma vyrazny farebny rozdiel oci..

Ikona diskutujiciho JIRKA 2016-07-21 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V TAKOVÉM PŘÍPADU BY SNAD MĚLI MÍT K POROVNÁNÍ DNA.

Ikona diskutujiciho Tom 2016-07-21 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také si myslím, že je to ten samý člověk. Nos na fotkách stejně silný, je patrná i "prdelka" na bradě, uši jsou zkresleny natočením hlavy. Utvrdila mě v tom hlavně kresba v uších, která je myslím u každěho jedinečná…

Ikona diskutujiciho @ 2016-07-22 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: "Zastřihli" mu tipec.Prý moc zlobil.

Ikona diskutujiciho carnelian 2016-07-23 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kreslila jsem dřív portréty a jsem zvyklá se dívat přesně na tvary jednotlivých částí hlavy. A tady jde jasně vidět důležité rozdíly. I kdyby plastičtí chirurgové odvedli sebelepší práci, mimiku nezmění tak, aby seděla. Podívejte se na vrásky nad kořenem nosu. Měly by být stejné a nejsou. Buď máte vrásku uprostřed a nebo dvě po stranách, nikdy ne obojí. Odstátost uší se sice ztloustnutím opticky zmenší, ale vnitřní kresba chrupavky zůstane stejná a on ji má jinou. Barva očí je zřejmá. Kresba rtů je jiná jak u horního tak dolního rtu. I po přibrání by měl stejnou kresbu žlábku pod nosem a stejnou šířku rtů a nemá. Atd, atd – těch drobných, ale podstatných odlišností je tam víc. Takže byť je děsivé si to přiznat, velmi pravděpodobně jde o naprosto jiného člověka. 🙁

Ikona diskutujiciho Jana 2016-07-23 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Anna saxofonistka 2016-07-24 02:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Filip Harok bude chybet… Byl to naprosto uzasny kluk, v mem srdci zije dal???… Kevina radsi nebudu komentovat, byl sikanovany…ale to nic neomlouva

Ikona diskutujiciho Iv 2016-07-25 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, připojím se k diskusi, vyhledala jsem si na internetu všechny jeho dostupné fotky, doporučuji udělat totéž. Je na nich jasně viditelné, jak se postupně v průběhu času vzhledově výrazně měnil… V konečném výsledku tolik, že u někoho při srovnání jen pár snímků mohly vzniknout pochyby a  nadbytečné konspirační teorie. V tomto konkrétním případě za mě určitě ne.

Ikona diskutujiciho Lizzy 2016-07-25 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že je to dobrý dvojník, když si odmyslíme tloušťku… detaily jsou ale odlišné.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2016-07-25 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:ahoj, mě stránky prvopodstaty normál jedou…. 😉

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2016-07-25 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akorát mi nesedí, že ani rodiče nepoznají, že to je někdo jiný, protože by to jinak řekli, nebo ne? Nebo, že by to byli najati herci?

Ikona diskutujiciho F. Polesný 2016-07-31 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otisky prstů a genové inženýrství by měly přijít na řadu. Jsme jak v hloupém argentinském seriálu, kde si doktor neví rady, jesti je syn jeho.

Ikona diskutujiciho F.Leitner 2020-05-20 01:18:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by spíš zajímalo, jestli opravdu zemřel ve vězení, anebo se potich a živý vrátil zpět do USA?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek