Proč lidé potřebují duchovní pomoc v posmrtném životě?

22.1.2023 v Spiritualita 7

Člověk má dvě těla: Hrubohmotné a jemnohmotné. Dále disponuje vitální energií (čchi, prána, prášá-šakti), která tato dvě těla propojuje. Když člověk zemře, jeho vitální energie se uvolní zpět do vesmíru. Fyzické tělo zůstává na Zemi, zatímco jemnohmotné tělo putuje do jemnohmotné roviny.Jemnohmotných rovin je celá řada. Kam se člověk dostane,  závisí na jeho zásluhách, prohřešcích a jeho duchovní úrovni. Jemnohmotné tělo ztěžkne kvůli prohřeškům a nadměrnému egu. V důsledku toho uvízne v nižších jemnohmotných rovinách existence, to jsou temné destruktivní dimenze.
Jsou-li spáchané hříchy skutečně intenzivní, pak se jemnohmotné tělo dostane do nejtemnější dimenze, která odpovídá naší pozemské představě pekla.

Na druhé straně se jemnohmotné tělo stává lehčím díky učiněným dobrým skutkům, zásluhám a intenzitě duchovní praxe. Čím vyšší je duchovní úroveň člověka , tím lehčí je jeho jemnohmotné tělo a tím rychlejší je i přechod do světla.

Lidé, kteří nežili dobrý život, měli špatný charakter a nežili duchovně, končí většinou v některé z temnějších oblastí astrálu.

Jemnohmotné tělo hledajícího, charakterního a duchovně žijícího člověka díky lehkosti jemnohmotného těla okamžitě překoná astrální oblast, kde v podstatě jen vystoupí z těla a poté přirozeně přejde do vyšších jemnohmotných oblastí existence, podle své rezonance. Je to přechod do nebe.

Čtěte také:
Jak se projevují problémy s dušemi předků
Proč by mi moji zesnulí předkové chtěli působit bolest?
Příčiny potíží v našem životě

Jemnohmotné tělo člověka, který však zůstává v jemnohmotné oblasti astrálu, trpí. Nedokáže se pohnout z tohoto místa, protože mu chybí duchovní energie a čistota (převaha Sattvy).
Ke své cestě vpřed taková duše potřebuje duchovní pomoc. Může se v takové situaci obrátit pouze na své potomky, aby pro ni něco udělali.

Protože potomci jsou tak či onak povětšinou správci majetku, který nabyli díky svým předkům a protože jsou pokračovatelé rodu, jsou schopní poskytnout těmto jemnohmotným tělům potřebnou pomoc. Někteří duchovní učitelé věří, že je to vlastně i jejich duchovní povinnost.

Pokud si však žijící potomci nejsou vědomi obřadů a rituálů, které je možné provést, aby mohli svým zesnulým předkům pomoci, celá situace se může nepříjemně zvrtnout a stagnovat.
V důsledku toho se zemřelým předkům nedostává v jemnohmotné oblasti žádné úlevy. Proto obtěžují své potomky, aby na sebe upozornili. Když potomci v pozemské oblasti zažívají chronické potíže, které jen tak nemizí, začnou konečně hledat řešení mimo běžné fyzické prostředky.

K této situaci je dobré vědět, že zemřelí předkové velmi snadno a často komunikují prostřednictvím snů. Podle obsahu těchto snů pozůstalí poznají, kde se zemřelý nachází, co prožívá a jestli potřebuje pomoc. Od těchto poselství je vhodné se odrazit.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho housenka 2023-01-22 10:16:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju za články i na tohle téma. Hodně mi to dalo!

Ikona diskutujiciho Růža 2023-01-22 10:18:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás celý roky strašilo a nikdo jakoby nevěděl proč a teprve po letech jsem se dověděla že tam umřeli praděda s prababičkou. Myslím že celou dobu na sebe upozorňovali protože byli uvízlí. A my jsme nevěděli co a kdo nebo proč. Místo toho jsme si na to zvykli. Svěcení každý rok problém vždycky zhoršilo ale nic jinýho jsme neznali. Kdybych tehdy věděla to co vím díky alušce dneska tak by to všechno bylo jinak.

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-01-22 14:16:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když někdo bydlí hned vedle hřbitova a má stále různé zdravotní problémy, které má pořád dokola a stejným problémem trpí půlka rodiny. Nic neřeší jen chodí po doktorech a stěžuje si, tak mu není pomoci. Když jsem dala radu co mají dělat, tak odpověď byla: My to máme v rodině ty zdravotní problémy a mě tady entity nevadí jsem na ně zvyklá. Vím, že zdravotní problémy můžou mít více příčin nejen tu, že se přisaje nějaká entita a odsává energii a tím pádem vznikaji různé zdravotní problémy.

Ikona diskutujiciho adria 2023-01-22 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý je na toto téma animák od disney Coco

Ikona diskutujiciho :) 2023-01-22 20:08:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepotřebuje, dnes už vím, a že mi to trvalo, že nic takového neexistuje, vše to jsou démoni, kteří se umí vydávat skutečně za kohokoliv. Takže hlavně jim na to neskákat.

Ikona diskutujiciho Terezka 2023-01-23 12:56:54
Ikona diskutujiciho
sipka

V tomto rozhodně nemáte pravdu a přeji vám abyste nikdy nemusela osobně zažít tuto situaci. Je to opravdu nepříjemné a bolestné.

Ikona diskutujiciho Q 2023-01-23 12:57:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé shrnutí! 👍

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek