Příčiny potíží v našem životě

15.11.2022 v Poselství 27

Abychom mohli jakékoli potíže zcela překonat, musíme nejprve správně pochopit jejich základní příčinu. Teprve po stanovení správné a úplné diagnózy, kdy se dostaneme k jádru potíží, můžeme zvolit vhodné řešení. Moderní přístup vidí příčinu potíží buď jako fyzický, nebo psychický problém. Proto také hledá nápravu pouze v těchto dvou oblastech.Například vytrvalé svědění je klasicky chápáno jako fyzická příčina a podle toho se léčí fyzickými léky. Zneužívání narkotik je chápáno jako psychický problém a léčí se především psychoterapií.

Existuje však ještě třetí příčina našich životních potíží, a tou je příčina duchovní. Duchovní příčiny ve skutečnosti do značné míry ovlivňují náš život, ať už na ně věříme, nebo ne. Duchovní příčiny však nejsou tak snadno uchopitelné, protože se vymykají chápání moderních logických věd.

Průměrné rozdělení hlavních příčin problémů a obtíží v našem životě vypadá zhruba takto:
20% – Psychologická a/nebo fyzická příčina
30% Duchovní a psychologická a/nebo fyzická příčina
50% Čistě duchovní příčina

Až 80% problémů v životě člověka má příčinu v duchovní oblasti. Tento typ problémů lze překonat pouze duchovními prostředky, tj. buď prostřednictvím duchovní praxe, která pomáhá budovat naši celkovou duchovní energii, abychom mohli s těmito problémy bojovat, nebo být před nimi chráněni, nebo specifickým duchovním léčebným prostředkem prováděným k překonání konkrétního symptomu způsobeného některým faktorem v duchovní sféře. Tímto způsobem můžeme problémy, které mají svou příčinu v duchovní sféře, buď vyřešit, nebo získat sílu je lépe snášet.

V moderní esoterice se traduje nepravda, že se člověku vrací to, co vysílá do světa. Proto se velmi často můžeme setkat i s viktimizací obětí, což v celé komunitě vytváří silně nezdravé a toxické prostředí. Je to názor, že pokud máte problém, někdo vám ubližuje, můžete si za to sami, protože jste vyslali destruktivní vibrace. Tento hloupý názor většinou šíří nezkušení lidé, kteří si přečetli pár článků a hrají si na chytré, ve skutečnosti však nepochopili nic.
Ve výsledku aby se pak týraná žena nebo opuštěné dítě cítili špatně za to, že jsou asi málo duchovní a psychicky se bičovali za to, že si to zaslouží, když se jim to stalo. Protože esoterní komunita plná „expertů“ to tak prezentuje… Jakoby životní trable nebyly samy o sobě dost velké peklo.

To, že se nám vrací zpět vyslaná energie je sice pravda, ale není to směrodatný faktor. Například pokud se k nějakému člověku chováte zle, dává smysl, že se bude chovat zle také on k vám, že vám to vrátí. Jenomže duchovní příčiny nejsou takto jednoduché a primitivní. Ani lidé nejsou tak jednoduší, například spousta lidí je v jádru skutečně zlých a budou vám ubližovat, i když jste jim nic neudělali.
Mnoho lidí prožije strašlivý život v nuzných podmínkách, přestože jsou to charakterově velmi dobří, pracovití a konstruktivní lidé. Každý z nás jistě někoho takového znal, nebo zná. Dobří lidé, kteří nikdy nezažili dobrý život a mohli se klidně postavit na hlavu.
Psycholog by vám na to možná řekl, že život je nespravedlivý a je třeba se s tím smířit a nečekat že se vše bude dělit rovným dílem jako koláč ve školce, ale ani toto vysvětlení není trefné.

Je důležité si uvědomit, že také jakýkoli fyzický symptom může mít podíl příčiny ve fyzické, psychické, nebo i duchovní dimenzi a že se vzájemně nevylučují. Mnohdy aby mohla nějaká nemoc skutečně propuknout, musí se nejprve setkat více faktorů současně.
Například pokud nějaká žena pociťuje silnou bolest v oblasti žaludku, příčina může spočívat i ve všech třech dimenzích současně. Fyzická – snědla špatné jídlo, nevhodné pro její citlivé trávení. Psychologická – vnitřně se bojí, že ji zdravotní problém zamezí účastnit se něčeho důležitého. Spirituální – připojený duch je škodolibý a aktivně spouští/zesiluje bolest v oblasti žaludku.

Když se podíváme na životní problémy jako celek, ať je to psychologické onemocnění, fyzická těžká nemoc, nebo osudový černý Petr kdy má člověk neustále smůlu kterou nemůže překonat (někteří „pokročilí“ mají i vše vyjmenované dohromady ve směsi), v žádném případě nelze povrchovým pohledem na člověka, usoudit, že si za to kompletně může sám, protože „se špatně choval, nebo je prostě labilní“. Život není takto jednoduchý.

Ve hře jsou zemřelí předkové, kteří mohou dělat problémy. Rodová prokletí, která jsou prakticky neodstranitelná normálními nápravnými prostředky. Klasická odstranitelná prokletí, mezi která se počítá i závist a zlý pohled od vašeho okolí. Posedlost duchy – existují i takoví, kteří se přenáší rodově (dá se řešit). Velmi důležitý faktor je také výchova, v jakém prostředí jsme vyrostli, jaké názory a návyky nám vtiskli rodiče. Překonat vadný program, ve kterém jsme vyrostli, je velmi těžká cesta. Není to nemožné, ale vyžaduje to mnoho let pečlivé práce na sobě. Nesmíme zapomínat ani na zásahy správců Matrixu, kteří se snaží vyšachovat ty, kteří prokoukli hru a pochopili o čem celý kolotoč je.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-11-15 08:34:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den. Vše co vyšleme, myšlenky které nejsou vidět se vrací zpět. Je to jednoduchý fyzikální zákon akce a reakce.

Ikona diskutujiciho Trabant 2022-11-15 09:38:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dost lidí co celej život chodí s hovnem nalepeným na botě. Doslova. Kamkoli přijdou tam na ně čeká problém. A přitom nikomu nic neudělali. Jenom se snaží nějak normálně přežít. A stejně se jim nedaří. Je za tím něco víc. Proč někdo všechno dostane automaticky a někdo musí tvrdě bojovat i za základní životní potřeby. Čím víc jsem jich potkal tím míň soudím lidi. Že jsou věci mezi nebem a zemí. Ezoterická poučka že si každý za svoje problémy může sám není pravdivá. To už jsem si ověřil mockrát.

Ikona diskutujiciho Terezka 2022-11-15 09:41:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano přesně tak. Nesoudit, neškodit, ale pomáhat. Život je dost těžký sám o sobě. 🙏

Ikona diskutujiciho Danny 2022-11-15 11:36:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak. Někomu spadne něco do klína úplně zadarmo a jiný na tu samou věc nedosáhne, i kdyby se přetrhl. Jsem ráda, že se tu takový článek objevil.
A taky postupem let zjišťuju, že život je často o tom, být ve správnou dobu na správném místě a potkat správného člověka.

Ikona diskutujiciho vap 2022-11-15 13:53:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Já po těch zkušenostech věřim, že jsme někym řízený a ten někdo si s náma dělá, co se mu zachce.
Jako dítě třeba rozmlátí hračku, která se mu nelíbí.A ta hračka má jako špatnou karmu či negativní myšlenky? hehehe.
Lidi jsou takové hračky těch sviňských démonských entit.Ne prostě člověk může být někym proklet prakticky za nic, že mu není sympatický, že mu nedal peníze, když o ně neprávem žebral atd.Na ulici mě před lety otravoval nějaký chlap v klobouku, že chce peníze.Nic jsem mu nedal.Vůbec nevypadal jako chudák.Slušně jsem odmítl a v pohodě.Když ale odemne odešel asi 70 metrů, tak na mě něco řval, nerozuměl jsem mu.Já těmto lidem říkám, že jsou fašisti z lidu.Ču.ák.Dříve jsem býval ustrašený, dnes by mohlo dojít na pěsti a kopance.

Ikona diskutujiciho Růženka 2022-11-15 09:44:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba si představte že vám někdo zabije dítě a pak dojde nějaká esočarodějka a bude vám vykládat že si nesete zátěž z minulého života a tím pádem si za to můžete sami. Že jste třeba někoho v minulém životě zabili a tohle máte za to. Tohle je hrozně tenký led. A pozor tyto případy jsem skutečně slyšela ve svém okolí. Nehorázné co si někteří dovolí k trpícím lidem.

Ikona diskutujiciho amadeus 2022-11-15 09:48:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám určitý zdravotní problém už hodně let. Teoreticky je banální ale nedaří se ho vyléčit. Jsem z toho dost nesvůj. Zkusím alternativní prostředky protože je to divný. Ani můj lékař nechápe proč mi nic nezabralo a sám mi řekl zkuste třeba nějaký bylinky já jsem vyčerpal možnosti. Nebo jenom na chvilku mi něco pomohlo a pak se to vrátilo zpátky. Možná je to duch nebo je nějaká porucha v energii. Už jsem nakoupil vykuřovací tyčinky a křišťály a půjdu na to úplně z druhé strany. Ublížit mi to, na rozdíl od léků, rozhodně nemůže.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-11-15 09:51:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji paní Alue. Že vidíte život prakticky a že stojíte s nohama pevně na zemi. Že jste střízlivá a máte pochopení pro druhé. To je v této oblasti vzácné.

Ikona diskutujiciho Akolita 2022-11-15 10:56:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc hezký článek

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-15 13:03:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo, jestli se někdy zbavím té otravné nespavosti. Dnešní a včerejší noc jsem skoro nic nenaspal, celou noc jsem se převaloval a nezabraly ani 3 chemické prášky, které na to beru. Člověk vydrží nespat max 8 nocí, pak začíná selhávat organizmus a člověk může i umřít. Už pomalu nevím, jak si mám pomoct. Netuším, jestli mám duchovní příčiny stále nechávat ve hře, ale domácí exorcismus se solí neměl žádné výsledky, tak nevím. Má tady někdo také podobné problémy se spánkem?

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-15 13:08:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli koupele nepomáhají je potřeba nefunkční medikamenty hlásit svému lékaři. Možná je za tím jiný problém a musí udělat další vyšetření. Nejsem ale doktor takže nevím co to může být. Ještě bych dělala tohle každý den na hodinu.
https://aluska.org/jak-spravne-nasavat-energii-ze-stromu/

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-11-15 13:10:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Příčiny insomnie
stres, nadměrná psychická zátěž
nepravidelný spánkový režim.
změna přirozeného biologického rytmu (např. při změně časového pásma – pásmová nemoc, přechod z letního na standardní čas apod.)
deprese.
kofein a alkohol.
užívání některých léků
špatné prostředí pro spánek.
nemoc (zdravotní obtíže)

Nejsem doktor. Jenom ti posílám nástin zakopaného psa. Snad se ti to zlepší.

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-15 13:13:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Pomoci mohou i bylinky
Chmel otáčivý (Humulus lupulus), kozlík lékařský(Valeriana officnalis), meduňka lékařská (Melissa officinalis) a levandule klasnatá (Lavandula spica) či oves setý (Avena sativa) jsou rostliny, které mohou od nespavosti a neklidu pomoci účinně, avšak bez jakýchkoli vedlejších účinků − pokud se užívají s mírou.

Uklidňují a usnadňují usínání, prohlubují spánek a zvyšují jeho kvalitu, omezují noční a předčasné ranní buzení. Nejlépe působí ve směsi. Nálev připravíte z čajové lžičky či polévkové lžíce směsi bylin zalité šálkem vřelé vody. Louhujte 15 minut přikryté, aby neunikaly léčivé silice, a popíjejte půl hodiny před spaním.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-15 13:43:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, opět mě překvapuje, kolik lidí na můj komentář zareagovalo. Všem děkuji.
zuzi: Nabíjení u stromu jsem také zkoušel, ale nemělo to moc velké účinky.
koblih: z toho výčtu by to mohl být jen kofein. Piju občas 1-2 kávy denně. Ale v minulosti už jsem kávu úplně vysadil a nespavost stejně přetrvávala.
will: Uvedené bylinky jsem zkoušel, kromě ovsa a chmelu. Díky za podnět

Ikona diskutujiciho Karel 2022-11-15 14:15:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Kafe bych v tomto stavu fakt nepil. Hodně jez maso a čokoládu a pij hodně mlíka. A k doktorovi běž. Něco jsem o tom na netu našel a může tam být jinej problém ale nebudu nikoho strašit zbytečně. Prostě hledej dál.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-11-15 16:52:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Karel: U doktora jsem, dokonce u specialisty – ten mi napsal ty prášky. Ale víc si se mnou neví rady. Co jsi našel na internetu, že by to mohlo být?

Ikona diskutujiciho tauri 2022-11-15 17:19:35
Ikona diskutujiciho
sipka

astrei:
Je to energiema a psychikou. Já si musel dočasně uzavřít mysl, protože ten hnus, napětí a boj mezi enregiema se prostě nedal vydržet. Stejně, vnímavý člověk s tim nic nenadělá, to co se děje neovlivnímě..I když jsem zkoušel proti tomu jít, bojuju jen se sebou. Tak to člověk musí nechat žít svým životem a co má umřít, to umře. Ta energie bojuje násilně o přežití..tak někdy co odmítáme podporovat, nechme to bez energie a ono se to buď musí transformovat, nebo „zemřít“. Já taky několik měsíců nespal, někdy spal 2-3 hodiny, někdy víc a přešušovaně. Pak mě začalo i píchat u srdce, tak jsem řekl a dost..ať se děje kolem, co se děje. Nechám to běžet a chci být v klidu. Starám se hlavně o sebe a ne, kdo křičí venku. Stejně se člověk musí zachránit hlavně sám. Ale netvrdím, že i moje psychika je v pořádku :)) to rozhodně ne a nejsem v pohodě, ale dá se pár věcí eliminovat. A jak psal Will, tak meduňka by mohla pomoct. Určitě před spaním nějaký klidný písničky a nepřemýšlet pořád na tím, kde to žijeme a co nás ještě čeká. Hoď na to bobek a co se má po*rat, to se po*ere. Důležitý je soustředit se pouze na to, co v životě chceš a ne to, jaká energie teď křičí o přežití. Jak bylo řečeno ve filmu: Krásný věci si o pozornost neříkají. Takhle teď bojuje temnota.
A jestli to pořád nepomůže, udělej si večer radost a zabereš jak miminko :)))

Ikona diskutujiciho lenka f 2022-11-15 21:00:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi jsi zkoušel už kde co. Bylinky ani chemie nezabírají, říkáš, že nemoc ani špatný životní styl to není. Doktor si neví rady. Pokud netrpíš stresy ani depresemi a pořád se nad něčím netrápíš, nebo nejsi v nějaké složité osobní situaci, tak příčina bude mnohem hlouběji v tobě nastavená. Třeba hluboko uložený strach z toho, co by se mohlo objevit, pokud usneš. A tak sis třeba naprogramoval, že nechceš usnout.

Ikona diskutujiciho Silent 2022-11-16 12:15:44
Ikona diskutujiciho
sipka

A co blízké wifiny nebo mobilní vysílače do 100 metrů od domu ? Mobil u postele..apod. Zkuste si sehnat melatonin. Mikrovlny jeho produkci účinně blokují.

Ikona diskutujiciho Michal 2022-11-15 13:13:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super článek a souhlas. jsem rád že tenhle web nepluje s proudem

Ikona diskutujiciho Dianka Zl. 2022-11-15 14:16:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy jsou smolné celé rody a nejde s tím hnout. Je mi z toho smutno.

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-11-15 19:45:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesuďte abyste nebyli souzeni

Ikona diskutujiciho klara 2022-11-15 21:29:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mŕtvy predkovia – cca 8 rokov som mala sporadicky fyzické problémy spojené so silnými bolesťami. Lekári nevedeli nájsť príčinu. Veľmi mi to ovplyvňovalo bežný život. Nakoniec som navštívila pani, na ktorú som dostala odporúčanie, že je „veľmi dobrá v tom, čo robí“ . Pani identifikovala predka, ktorého konkrétne počínanie bolo príčinou týchto problémov v celej línii, urobila nejakú zmenu v jemnohmotnom svete, ktorou mala prerušiť pôsobenie minulých činov predka. Povedala, že za to my nemôžeme, že sú to následky správania sa predka. Po pár dňoch bolesť ustala a už sa viac neopakovala. Odvtedy uplynulo niekoľko rokov. Takisto u môjho dieťaťa som zaznamenala, že sa prestalo sťažovať na podobné symptómy a prestalo mať s tým spojené úzkosti. Ja osobne som neurobila žiadnu zmenu vo fyzickom svete – v strave a životospráve. Je možné, že mohol zapôsobiť aj psychologický efekt. V každom prípade mi moja mama potvrdila to, čo pani hovorila (išlo o deda, maminho svokra. Pri všetkej úcte k mŕtvym predkom, ja som ako dieťa k nemu nerada chodila na návštevy, keď sa dalo vyhla som sa. Je už cca 30 rokov mŕtvy.). Neskôr som zistila, že aj ostatným príbuzným po línii ustali problémy podobné mojim, nič som im ale nehovorila, takže psychologický placebo efekt je vylúčený. Človek sa niekedy snaží robiť, čo sa dá, ale roky sa nedarí s tým pohnúť. Vôbec ma nenapadlo, že mohlo ísť o pôsobenie mŕtveho predka.
Ako dieťa som sa vyliečila z problému, ktorý som mala mať podľa lekárov do konca života. Mama so mnou behala vyše 10 rokov po lekároch a mne sa to podarilo za 20 minút – spontánne a intuitívne, ako to deti vedia. Všetky prejavy ochorenia zmizli už po 2-3 týždňoch. Až oveľa neskôr som pochopila, čo som vlastne urobila. Preto si myslím, že máme možnosť zbaviť sa potiaží aj sami bez ohľadu na to, čo je ich príčinou. Intuitívne tušíme, ako si poradiť alebo kde vyhľadať pomoc.

Ikona diskutujiciho Will 2022-11-15 22:28:36
Ikona diskutujiciho
sipka

:O týjo!

Ikona diskutujiciho Joins 2023-01-08 19:10:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký napsaný článek i diskuze.
Když to tak u mne sleduji, celý koloběh života a pozoruji někdy s povzdálí co se stává, musím říci, že vše si musím pořádně vše nějak těžce odpracovat nebo dostávám těžké i někdy velice těžké situace se kterými, vůbec ani nevím, jestli je zvládnu, ale nakonec i když to trvá déle, záleží na situaci a co je to za zkoušku, tak ji zvládnu. Ale připadá mi, že čím víc toho zvládám, tak dostanu ještě těžší zkoušku. A za další mi připadá, že když bych si cokoliv přál, tak některé věci nepřicházejí, mě to příjde, když složím nějakou těžkou zkoušku a nebo je někdy těžší období a zvládnu to, teprve se řekněme dají věci do pohybu. Zkrátka si vše musím vydřít a trpět, abych něco mohl mít.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-09 11:18:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se mi pořád ztěžuje level.

Ikona diskutujiciho Joins 2023-01-09 15:37:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, někdy je naloženo a nahromadí se toho dost. Ale kdy bude konec ? Kam až to zajde ? Celé tyto zkoušky, kdy bude vrchol ? Nebo tím se zocelujeme a budeme myslet jinak nebo se dostaneme na jinou úroven nebo kde je vlastně strop toho všeho a co je úmyslem toho všeho těch zkoušek ? Kam to vede? Nebo pokud si člověk se vším poradí co bude dál ? Co je potom?
Nebo v tom hraje roli strach, který, již víme a jak již tady bylo napsáno se krmí, když člověk řekněme „upadne“ nebo se to děje, že promítáme a na mysl nám přícházejí různé i špatné věci ze kterých máme obavy a máme strach, aby se to nestalo znovu?
Ale za další to co příjde mi nevíme, jelikož nevíme co se stane nezávisle na čase.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek