Psí poslání

26.6.2017 v Doporučení 14

Psí poslání

USA 2017

Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (zdroj)

Velice výjimečný film, který dokumentuje cestu jedné psí duše skrze několik životů. Film mě zaujal nejen tím že ukazuje reinkarnaci a světlo přes které duše přechází, ale také vypráví o vyšším údělu každé bytosti – ať už lidské nebo zvířecí – a na konci ukazuje, jak je důležité sledovat znamení. Protože ta nás dovedou k našemu skutečnému konstruktivnímu osudu. Mnohdy nám tato znamení přinášejí zvířata, i naši domácí mazlíčci. Protože žijí mentálně jinde než my lidé, mají volnější přístup k intuitivnímu vedení a jejich chování není nutně závislé na logice, ale většinou na pocitu. Jsou to duchovní průvodci a léčitelé v kožíšcích.


Film je výjimečně citlivý a kouzelný, pravděpodobně vás hodně rozpláče. Není to snímek, který jednou uvidíte a už si na něj nikdy nevzpomenete, ale opravdu má v sobě velké poselství. Duše našich zvířat se skutečně někdy vracejí ke svým původním pánům v příštích životech, jak si můžete přečíst i v tomto seriálu, který zde vyšel v roce 2010 pod názvem Kočičí příběh. Ve filmu tedy vidíte skutečnost, ne fantazii.

Psí poslání – trailer s českými titulky

https://www.youtube.com/watch?v=f9uNk60HAiU

Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lewandule 2017-06-26 05:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravdě mě také ten film zaujal a dokonce jsem na něj chtěla jít i do kina,ale dost mě odradilo tohle:

Ikona diskutujiciho df 2017-06-26 07:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obvykle se na filmy se zvířaty nekoukám, prože jim tam ubližují a to bych pak musel do té obrazovky vléz a napravit to. U tohoto filmu sem udělal vyjímku už proto, že jsem jej shlédl týden po úmrtí mé psí přitelkyně, kterou mám slíbenou na únor příštího roku, že se ke mě vrátí. Film nebo spíš příběh je úžasný a kutálely se slzy jak hrachy. Doporučuju shlédnout.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-06-26 07:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejdřív si přečtu knížku, dávala jsem ji sestřence k narozeninám a během jednoho dne se dostala za půlku, několikrát ji to dojalo… Těším se. Film snad pak :-)

Ikona diskutujiciho Arleta 2017-06-26 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U traileru na tento film bulim pokazde, videla jsem ho nekolikrat. Film v kine jsem propasla – tou dobou vznikla afera, ze pri nataceni dochazelo k tyrani zvirat, byly dokonce zverejneny zabery topiciho se vlcaka. No a zajimave – dnes po vygoogleni vyslo najevo, ze cela afera byla podvrh ochrancu zvirat. Eh, co prosim, k cemu by jim to bylo? Spis tedy usuzuji, ze poselstvi je prilis silne, nez aby nebylo ocerneno. Nicmene, … psa doma mam, je to vic nez pes, je pruvodce, ochrance a ucitel. A kdo si mysli, ze zvirata nemluvi, hluboce se myli…

Ikona diskutujiciho áťa 2017-06-26 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, zrovna jsem na něj nedávno narazil! Musím si ho někdy pustit :D.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-06-26 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Já četla jen tohle:

Ikona diskutujiciho Andy 2017-06-26 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem knihu 🙂 ta je úžasná

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-06-26 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Aluško za krásný tip,už si film stahuju.Mám taky spoustu zajímavých a zázračných zážitků s domácími mazlíčky.A dnes,když jsem si přečetla Kočičí příběh,mi vše zapadá do sebe.Nedávno mě skoro porazilo setkání (sice lidské,což není dnešní téma),asi s 2 letou neznámou holčičkou.Pracuji v DD,jako teta vych. a jedna naše svěřenka po odchodu od nás,zemřela před několika lety,násilnou smrtí.Čekala jsem(asi před měsícem) po   směně na autobus a něco hledala v kabelce,když jsem zaregistrovala kolem sebe nějaký ruch.Vedle mě stála akorát jedna starší paní a kolem procházeli mladí manželé s touto holčičkou.Holčička na mě ukazovala prstem a několikrát volala teta,teta.Nehla se z místa,dokud jsem si jí nevšimla,její maminka se smála a já taky.Povídá jí,to není teta a já na to,ale já jsem teta,v souvislosti s mou prací.Jenže mi to nedalo spát,pořád si to přehrávala a dávala si otázku,co to mělo znamenat.Měla jsem hodně zvláštní pocit.Odpověď mi přišla ráno jako blesk z nebe se jménem Hanka.Tak jsem si tu holčičku znovu vybavila a popřála šťastný nový život,a vypadá to,že je v dobrých rukou svých rodičů.Byl to moc silný zážitek,což není na denním pořádku.Proto jsem si troufla napsat to sem.Však jsme tady nakonec na stejné vlně :-)  ,že?

Ikona diskutujiciho Amálka 2017-06-26 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Video s topícím se psem byl podvrh, autoři videa se k tomu sami přiznali. Filmy se zvířaty mám moc ráda, je jich v porovnání s ostatními žánry poměrně málo a vždycky mě naštve, že se kolem premiéry takových filmů objeví nějaká podobná "zaručeně pravá" videa o tom, jak hrozně se s nimi během natáčení zacházelo. Mimochodem americké produkce mají jedny z nejpřísnějších pravidel pro práci se zvířaty.

Ikona diskutujiciho :) 2017-06-26 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju ten film i knizku O:)

Ikona diskutujiciho df 2017-06-26 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky sem na to bláto a špínu které bylo na film naházeno narazil. Co je na tom pravdy nevím, ale vzhledem k tomu, že film nabízí pohled za zrcadlo či oponu, je možné, že je to jen konstrukt.

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-06-26 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se podívala na filmek a je skvělý :-).Připomněl mi štěňátko mojí fenky pudlice.Měla vlastně dvě štěňátka,jedno hnědé a malé-Tinu a jedno světlé a silné-Sandy.Tina byla tichá a ustupovala Sandy ve všech směrech.Sandy byla nenasytná,a i když jsem jí nakládala větší porce,sežrala všechno jídlo v jednom okamžiku a vrhla se na Tininu misku.Ale Tinuška jedla pomalu a vúbec si to své nebránila.Jako by jí to nevadilo.Proto jsem jim dávala misky odděleně.Sandy se mohla zbláznit,že už se k Tině nedostane.Zkrátka Sandy byla živel,průbojná a žárlila,když jsem měla Tinu na rukou,to byl tanec.Nosila jsem obě a pak byl klid.Tina byla taková malá dáma.Asi po 3 měsících jsem ji přenechala mé kamarádce.Věděla jsem,že bude o ni dobře postaráno.Měli ji moc rádi a nemohli si vynachválit,jak je inteligentní,učenlivá,klidná…Jenže při jedné procházce se někam rozběhla a přejelo ji auto.Byli z toho zničeni a za nějakou dobu se rozhodli,že si pořídí další štěně,a že budou chtít zase pudla.ŠLi na to přes inzerci a po dlouhém hledání objevili vhodnou nabídku z města vzdáleného snad 400 km.Stálo jim to za to a jeli si pro ni-zase fenku.Jaké bylo překvapení- vypadala úplně stejně,jak barevně,tak drobným tělíčkem a dali jí i stejné jméno.Co víc,měla stejnou povahu.Když povyrostla,byla nádherná a osobnost,radost pohledět.Možná se to bude zdát přehnané,ale bylo to tak.Jo,ty zá zraky :-)

Ikona diskutujiciho Lucka 2017-06-27 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tekly mi slzy. Ale až tak po hodině koukání … Moc pěkné.

Ikona diskutujiciho Petr L. 2017-10-20 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný film!!! Nádhera!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek