Šišinka mozková 4: Pečlivě střežené tajemství

13.11.2019 v Návody 26

Většina lidí cítí, že nežijí podle svého nejvyššího potenciálu. Pro většinu lidí je toto uvědomění podvědomé. To znamená, že část z nás to ví, ale vědomě to s touto realitou nespojuje. Přemýšleli jste někdy nad tím, co nás tak vzrušuje na fantasy filmech, kde vystupují lidé s úžasnými mimosmyslovými schopnostmi? Že bychom tajně toužili po tom, abychom byli také tak úžasní? Podvědomě víme, že bychom to vlastně mohli umět, ale něco nám brání se k tomu dostat.U některých lidí se ten pocit postupně zesiluje, jak stárnou. (Pokud tohle čtete, dost možná mezi ně patříte. Proč byste jinak četli tento seriál?) Cítíme rozdíl mezi tím, kdy pracujeme podle našeho vyššího potenciálu a kdy jsme mimo a ztrácíme čas i energii. Ale proč nedokážeme pracovat s tím nejlepším co máme přirozeně, pořád a odmalička?
Je to proto, že většina lidí má blokované určité funkce u šišinky mozkové.

Možná jste si říkali, proč dávám do toho seriálu obrázky Annunakiů (pradávných božstev), kteří v ruce drží šišinku?


Všimněte si, že obě postavy mají na ruce hodinky a v ruce drží borovou šišku.


Stráží čas i naše šišky.

Annunaki jsou podle dávných legend bohové, kteří nás sem do matrixu vysadili. A upravili nás tak, aby naše šišinky měli pod kontrolou (Jinak bychom jim z toho matrixu všichni utekli). Máme povoleno používat pouze část schopností nutných pro naši základní funkci (spánek, hormony), ale k vyšším schopnostem se většinou buď dopracujeme, nebo pokud se s nimi výjimečně narodíme, musíme je velmi pečlivě celý život chránit a rozvíjet, protože systém je nastavený tak, aby je potlačoval, poškozoval a vypínal. – Naštěstí máme moc to změnit!Dnes prozkoumáme, jak staré kultury vnímaly epifýzu a příště si povíme o návodech na aktivaci šišinky mozkové. Pokud vás téma zajímá více podrobně, doporučuji vám knihu Anděl strážný, kde se dozvíte mnohem více.

Tajemství aktivace šišinky mozkové je velmi dobře hlídané tajemství
Když už jsme u těch vyobrazení hlídačů našich šišinek, prohlédněte si dobře i obrázek níže. Tohle vážení najdete přímo ve Vatikánu a ne, rozhodně to není náhoda:


Jak jsem už psala v jednom z článků o symbolice, páv je v matrixu hlídač. Symboliku páva použila i Miley Cyrus ve svém klipu. Zmíněný článek, kde je to rozebrané podrobně, najdete tady: Symbolický rozbor videoklipu: Miley Cyrus – Can’t Be Tamed / Doporučuji

A ještě jeden velmi důležitý obrázek, abyste si uvědomili, proti čemu jako lidstvo stojíme:


Symbol dvou hadů obtočených kolem tyče všichni známe.


Hole s šiškou u kněžích… jo? Chápeme se. Můžeme tedy pokračovat dál:

Proč je aktivace šišinky důležitá
Proč investovat tolik času malé žlázce o velikosti zrnka rýže? Když totiž nefunguje správně, nemůžeme využít náš skutečný potenciál. Ještě znepokojivější je, že když šišinka nefunguje správně, často ani nevíme, že máme nějaký problém.

V hindské tradici se třetí oko nazývá Ajna čakra. Hinduisté věří, že zablokovaná čakra Ajna vede k:

Nejistotě
Zmatku
Žárlivosti
Cynismu
Pesimismu

Ale když je třetí oko aktivní, vnímáme realitu jinak. Zažíváme:

Jasnost
Intuici
Empatii
Soustředěnost
Rozhodnost

To jsou vlastnosti, které souvisí s vyšším potenciálem. Tyto vlastnosti jsou také nezbytné pro náš duchovní a psychický vývoj. Aktivace epifýzy také přináší významnější spojení s přírodním světem. Lucidní snění, astrální cestování a zvýšená představivost také souvisí s aktivací epifýzy. Šišinka je brána k vyšší kreativitě.Pozor, slovní spojení ,,aktivace šišinky“ má dost široký význam. Šišinka totiž může být v mnoha různých stavech aktivace nebo poškození, to znamená, že míra našeho vědomí, uvědomění a případně i paranormálních schopností, souvisí s tím, nakolik je šišinka zdravá a aktivní a jaké máme energie (o kultivaci energií píšu v knize Anděl strážný, rozebírat podrobně i toto téma, je mimo rozsah seriálu). Když máme v pořádku energii i šišinku, dostáváme se do ,,vyšších levelů“ a probouzejí se nám zajímavé schopnosti. Ten, kdo umí astrálně cestovat, má silnou intuici a je jasnozřivý, má aktivní šišinku a ten kdo umí levitovat pod stropem ji má aktivní taktéž. Rozdíl mezi těmito dvěma lidmi je v míře aktivace, kdy u toho druhého je  aktivována zcela, u prvního částečně, nebo z většiny, ale stále má rezervy.

Šišinka ve starých kulturách
Pro buddhisty je šišinka symbol duchovního probuzení. Podívejte se, co má Buddha na hlavě – opět to není náhoda:

V hinduismu je šišinka sídlem intuice a jasnovidectví. Často je označena jako tečka na čele, dává se nahoru na hlavu, tvaruje se do účesu a speciálně v hinduismu bývá šišinka nebo osoba zpodobňující vidoucího, hlídána hady – aby se k tomu lidstvo nikdy nedostalo. Jako na obrázku níže:

Říkali jste si někdy, proč vlastně mají hinduistická božstva všude kolem sebe hady? Všimněte si i na obrázku dole. Shiva je bůh s vyznačenou šišinkou – zná všechna tajemství – a jeden had ho hlídá nahoře, druhého má obtočeného kolem krku. Lidi vůbec neví, k čemu se modlí.


Pro taoisty je šišinka oko mysli, neboli nebeské oko.

Ve starověkém Egyptě najdeme četné odkazy na třetí oko a šišinku.  Oko Ra vypadá jako průřez oblastí šišinky, corpus callosum.


Starověcí Řekové věřili, že šišinka je naše spojení s myšlenkou samotnou. Herofilus to popsal jako „svěrač myšlenky“.
Francouzský matematik a filozof René Descartes sdílel stejný názor. O šišince napsal ve svém díle Pojednání o člověku: ,,Můj názor je, že tato žláza je hlavním sídlem duše a místem, kde se formují všechny myšlenky.“

Po více než několik tisíc let byla na východě i západě šišinka vnímána jako spojovací článek mezi fyzickým (3D) světem a světem nehmotným.

Náčrt Rene Descartes

Proč se šišince říká ,,třetí oko“?
Když rozříznete šišinku, uvidíte pinealocyty, lemující její vnitřek. Tyto pinealocyty připomínají tyčinky a čípky v sítnici našich očí.

Pinealocyty v šišince

Šišinka dokonce obsahuje sítnicovou tkáň a má nervové spojení do vizuálního kortexu v mozku. Ve skutečnosti je šišinka opravdu třetím okem.

V díle Medicine of the Future Jacob Liberman vysvětluje, že světlo stimuluje šišinku u tvorů jako ptáci, ještěrky a ryby přímo přes lebku: ,,U mnoha plazů má epifýza všechny fotoreceptivní prvky charakteristické pro oko. Proto se označuje jako třetí oko, protože u mnoha tvorů se podobá oku ve struktuře i v činnosti. “

U savců však světlo stimuluje šišinku výhradně očima. Liberman věří, že lidé zpočátku přijímali světelnou stimulaci přes hlavu (korunní čakru), jak je popsáno v mnoha mystických a starodávných příbězích. Šišinka představuje vnitřní vidící oko. Aktivace tohoto třetího oka nám přináší jasnost vidění.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-13 00:59:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je ve Vatikánu!! cože! božínku celá ta symbolika je tak dokonalá! některé věci mi vůbec nedošly! děkuji.

Ikona diskutujiciho leeth 2019-11-13 04:35:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

uzasny dil! 🙂 uz uz aby byl dalsi

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-13 10:50:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na pročištění šišinky prý funguje pití šungitové vody, jelikož se do vody uvolní fullereny. A nebo přípravky joalis na vyčištění mozku a hypothalamu. Obojí jsem zkoušela a připadá mi, že šungit funguje více. Teď užívám ještě k tomu kurkumu. Ocet jsem pít po ránu přestala, protože se mi to zprotivilo, ale zajímalo by mě, jestli na dekalcifikaci šišinky funguje jak jablečný, tak i vinný? (bio, raw)

Ikona diskutujiciho octomaník 2019-11-13 16:57:58
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana: vyzkoušej sodalit nebo sodalitovou pyramidku položit na třetí oko

Ikona diskutujiciho Odvápnění šišinky mozkové 2021-05-18 22:22:40
Ikona diskutujiciho
sipka

MSM – přirodní síra, která se nachází v čerstvém ovoci. Dá se koupit za 170 Kč kilo. Na odvápnění je třeba dvakrát denně zarovnanou čajovou lžičku. Začněte menšími dávkami a během týdne se dostaňte nad 10 g. V návodech jsou schválně uváděny nižší dávky. Hádejte proč.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-19 08:57:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za dobrou radu 🙂 máš to už vyzkoušené, na sobě nebo na někom?

Ikona diskutujiciho renata369 2019-11-13 14:39:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super clanok opat k sisinke, vdaka. za vsetkym hladaj symnoliku a tu sa zas a znova len odhaluje, ze vsetky nabozenstva su manipulacia a ze osvietenie /aktivacia sisinky/ nie je pre vsetkych ale len pre vyvolenych. kedysi som myslela, ze taky budhizmus /neviem aky je zasadny rozdiel medzi budhizmom a hinduizmom, ale hindusi tusim uznavaju Shivu boha skazy, jeden moj znamy s nim aj chaneluje 😀 a on mu vyjavuje, ako rozhodol, ze ludstvo konci a zaleje nas tsunami, ale teraz neviem, asi len ONI s aktivovanou kundalini budu spaseni :D/ aby som dopovedala myslienku, myslela som , ze budhizmus je o tych mediatciach, otvaraniach tretieho oka, aktivacii kundalini pomocou technik, meditacii jogy, ale ako pozorujem, zas je to len o manipulacii, sisinka a hady su vsade…

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-11-14 02:53:06
Ikona diskutujiciho
sipka

V hinduismu je
spousta bohů,a taky
spousta různých
sekt a každá uctívá
někoho jiného.
Ale hlavní jsou tři:
Brahma stvořitel
Višnu udržovatel
Šiva ničitel.
Hinduisti věří,že
Višnu se před 5000
roky narodil v Indii
jako Krišna
(pasáček krav) aby
lidi učil cestě k bohu (takže vlastně
sám k sobě)
Kdežto budhismus
má jen Budhu
(tedy pokud vím)
Budha byl kdysi princ Sidhárta,který
asi v 18ti letech
(po určité události)
odešel do ústranní
meditovat a stal se
Budhou (osvíceným).
V budhistických
klášterech vzníklo
například bojové umění,hlavně různé
styly kung- fu.
To můžeš vidět v
různých kung fu
filmech,že tam mniši
cvičí bojová umění.
Ale jinak jsou
hinduismus i
budhismus prostě
náboženství,která
slouží ďáblu a
nemněla by existovat.To platí
ale především o
křesťanské ŘKC.

Ikona diskutujiciho anelie 2019-11-15 05:50:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Kundalini je hinduisticky koncept, ktery budhismus nezna. Spojeni kundalini s hadem jako hadi sila je novodoba teorie new age vznikla na zaklade asociace (ze je v tele stocena jako had, i kdyz to vypada treba i jako pruzina), je to pojem v hinduismu neznamy. Ani ten nazev kundalini v sobe zadneho hada nema. Stari indove uctivali hady, protoze se jich bali a tim se chranili pred jejich ustknutim.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-11-13 19:29:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pod týmto TOP článkom sa mi objavila táto reklama:

Ako sa máš modliť? – Zisti na čo Boh chce odpovedať Príklady z Biblie ako sa modliť
No to je aká drzosť tohto metrixu? ☺☺☺

Ikona diskutujiciho zdeněk 2019-11-13 23:23:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkouší to dobře. 🙂

Ikona diskutujiciho renata369 2019-11-14 14:40:30
Ikona diskutujiciho
sipka

tiez mi pod clankami na tadesco vyskakovali casto reklamy na PC hru s nazvom simulace 3. svetove valky…..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-14 15:20:38
Ikona diskutujiciho
sipka

reklama google personalizuje reklamy na míru – zobrazuje témata, která člověk nejvíc čte a hledá

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-14 22:41:30
Ikona diskutujiciho
sipka

když jsem teď rozklikla tento článek, tak se mi u něj zobrazila reklama na produkt, který jsem pár dní zpátky na internetu objednala

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-11-18 20:06:43
Ikona diskutujiciho
sipka

reklama google personalizuje reklamy na míru – zobrazuje témata, která člověk nejvíc čte a hledá
Tak neviem, lebo náboženstvo mi je odporné ani neviem napísať ako veľa…..nevyhľadávam, nečítam….iba ak by dohadzovali do reklám aj úplný opak toho, čo čítam ☺☺☺

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-18 21:48:57
Ikona diskutujiciho
sipka

a teď znovu ten samý produkt a dokonce s 10% slevou 😀
U mě personalizace reklamy funguje, protože si většinou u reklam na internetu říkám „jé tohle mě zajímá“ nebo „to je pěkné, to potřebuju“ – „jak to ty reklamy můžou vědět? Téměř nikdy reklama na věc, která mě nezajímá.“ A to mám zakázané cookies..

Ikona diskutujiciho Luk 2019-11-14 07:29:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se chci zeptat prosím, jak bude vypadat pád metrixu? To se bude jakoby více subjektivně lidí odpojovat od něho? Snad se nestane z ničeho nic něco, co raz dva všechny lidi zachrání, bez toho aby ve svém životě něco do toho investovali. Nebo budou vidět nějaké kroky, které budou mít vliv globálně na lidi? Jakože v nějaký čas zmizí elity, tak bude volný prostor pro dobré lidi dávat věci veřejně do pořádku?
Nebo spíš každý fakt by se měl snažit jako jednotlivec, protože prostě můžeme si věci zavařit na dalších několik let i po tom, co odejdou určité elity(konec metrixu), ale špatnými volbami připravíme pro další generace svět, který bude zase nastavený výhodně k manipulaci zlími lidmi?

Ikona diskutujiciho Václav 2019-11-15 13:04:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Konec světa může být každou chvíli, nejpozději se to stane však do 21. 12. 2012… ale tak pozdě už to asi nebude.

Ikona diskutujiciho sissi 2019-11-14 10:46:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V drogerii Teta se da koupit zubni pasta bez fluoru a umelych sladidel! Nedavno jsem to objevila, stoji do 70 Kc -takze fajn cena, oproti jinym pastam bez fluoru. Jmenuje se Biomed. Uz jsem ji vyzkousela a je prijemna, neni tak sladka a ostra, jako bezne pasty, ale dobre vycisti a zuby nejsou takove citlive po vycisteni…Takze doporucuji 🙂

Ikona diskutujiciho Luk 2019-11-14 11:47:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu mám taky 😀 dokonce jsem se dozvěděl, že ji do dm začali dovážet nedávno. Tak je to super aspoň pasta bez fluoru

Ikona diskutujiciho Hana 2019-11-14 12:25:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, nedávno jsem si ji shodou okolností koupila v dmku, kokosovou. Do toho si ještě proplachuju ústa kokosovým olejem a mám pak celkově příjemný pocit 🙂

Ikona diskutujiciho anelie 2019-11-15 05:40:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Had okolo shivova krku jako nahrdelnik odkazuje na prihodu ´vireni kosmickeho oceanu’ pri kterem shiva musel spolknout smrtici jed ( a diky tomu zmodral) a diky obmotanemu hadovi se jed nesiril dal do tela. Znaci to tez, ze shivovi nemuze ublizit zadne zlo. Symbolika v hinduismu je velmi propracovana a odlisna od te nasi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-15 10:14:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Není žádná ,,jiná symbolika“, symbolika je jenom jedna a zbytek jsou kecy na oblbování lidí

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-11-15 23:45:20
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak by Šivovi
mohlo ublížit zlo
když je to Pán duchů a démonů?
Proto má v hinduistickém náboženstvi roli ničitele.Ten myslím žádnou ochranu
proti zlu nepotřebuje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-16 08:33:13
Ikona diskutujiciho
sipka

on sám je zlo

Ikona diskutujiciho zzx 2019-11-16 16:58:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejen šiška s pávy, ale ani ty obrácené kříže v oknech na té vatikánské fotce asi nebudou náhoda 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek