Techniky jak se energeticky chránit, léčit a čistit

19.7.2023 v Návody 6

Existuje mnoho způsobů, jak se energeticky vyléčit a vyčistit. Vybírejte podle své situace, stupně závažnosti, následujte svou intuici a řiďte se tím, co cítíte, že je správné. Mnohé z toho lze použít i na jiné lidi, pokud se třeba rozhodnete dělat léčebná sezení pro ostatní. V mých knihách i na webu aluska.org mám mnoho návodů jak si sám pomoci, v tomto článku se pokusím dát prostor hlavně těm, které jsou méně známé a které se soustředí hlavně na vizualizační techniky.Ano/Ne systém
Najděte si systém potvrzení ano a ne, který vám vyhovuje. To vám nesmírně pomůže a je to dobrý začátek k rozvoji vaší intuice. Existují rozdílné způsoby jak se to dá dělat, některé vám budou sedět lépe než jiné.

Jedním z nich je kyvadlo, které je velice populární. Můžete se s ním učit pracovat, nastudovat příslušnou literaturu, mějte ale na paměti, že kyvadlo není zcela přesná ani plně spolehlivá metoda, protože může být ovlivněno vaší vůlí (řekne vám to co chcete slyšet), nebo přítomným duchem (pohne kyvadlem tak, abyste si mysleli něco, co se mu hodí). Přesto je mnoho lidí, kteří na kyvadlo nedají dopustit, i přes známá úskalí.

Druhá metoda je známý Svalový test, podrobný článek jak na něj, najdete tady: NÁVOD: Svalový test, pomocí kterého spolehlivě určíte potraviny, předměty nebo symboly
Existuje více verzí svalového testu, všechny jsou ale založené na stejném principu.

Vyšším Já a průvodci jsou třetí způsob, jak získat odpověď typu ano/ne. Jak na to?
Měli byste začít tím, že se naladíte na svou energii a poté se zaměřte na spojení se svými průvodci/vyšším Já. Pak se zeptejte: „Prosím, dejte mi pocit za odpověď Ano“ a „Prosím, dejte mi pocit za odpověď Ne“. Pohrajte si s tím a uvidíte, co se stane a jestli cítíte určitou oblast na svém těle.
Tato metoda je pro každého člověka jiná. Žádný pocit pocit může znamenat ne. Pocit tlaku v místě 3. oka může být ano. Dotek na jendé straně těla může být ano, na durhé straě těla může být ne. Silné mravenčení na temeni hlavy, nebo vstávání vlasů/chlupů, může představovat ano. Kontaktním místem může být i hřbet vaší ruky.

Černý a bílý kámen je další metoda. U řeky vyberte mezi oblázky bílý a černý, stejného tvaru i velikosti. Dejte je do neprůhledného pytlíčku. Až budete chtít na něco odpověď, sáhněte do pytlíčku a intuivně si vytáhněte oblázek. Pozor, u této metody je černý kámen ano a bílý kámen znamená ne.

Můžete si vypracovat i jiné metody, které jsou pro vás jedinečné. V knize The Ascension Papers autor se svými čtenáři sdílí metodu, kterou používal jako dítě. Když byl malý a hledal odpověď, našel si kámen a hodil s ním. Když přistál na jedné straně, věděl, že to byla odpověď jeho průvodce ano, a pokud přistál na druhé straně, byla to odpověď ne. S nějakým předmětem nebo mincí můžete vytvořit něco takového. Pokud vyzkoušíte některé metody a nebudou vám fungovat, vytvořte si vlastní, nebo zkoušejte jiné.

Čištění s průvodci a vyšším Já
Můžete sedět se zavřenýma očima a vizualizovat/držet záměr, zatímco říkáte: „Moji duchovní průvodci, vyšší Já a Konstruktivní sílo Vesmíru, prosím, zbavte mě všech energií nižších vibrací, všech implantátů, a všech útoků. Vyčištěte mé čakry (vizualizujte si hlavní čakry a energii vstupující do každé, která se tím čistí), moji jaterní čakru, boční čakry a aurické pole. Prosím také o vyjasnění a nápravu mých destruktivních myšlenek a znepokojivých emocí, jako je strach, pochybnost a slabomyslnost. Přerušte všechny energetické kanály, kudy mi odchází energie.”

Můžete si vizualizovat barevnou energii dle vlastního výběru a vizualizovat každou věc tak, jak to říkáte. Můžete použít jakoukoli formulaci nebo variaci, která je pro vaši situaci vhodná. Pokud byste téma chtěli prozkoumat hlouběji, v knize Anděl strážný najdete návody jak komunikovat s duchovními průvodci, jak se s nimi spojit, jak sestavovat modlitby/prosby k nim, jak se chránit a mnoho dalšího.
Když to budete praktikovat dostatečně často, můžete si časem nastavit zkratku s klíčovým slovem dle vašeho výběru, které spustí vše, co je zde zmíněno (prostě si jakoby zapnete svůj harmonizační program).

Vnesení energie vyššího Já
Technika představuje vnesení vlastní duše/světla/síly z nejvyšší čakry směrem dolů přes všechny ostatní čakry a ven z chodidel, kde se napojí na Zemi. Pak přivedete energii zpět nahoru, přes chodidla, do těla přes jednotlivé čakry a pak zase zpátky ke Zdroji.


Čištění čaker
Můžete si je představit jako barvy (nebo jakkoli chcete) a poté je buď vizualizací otočit proti směru hodinových ručiček, abyste z nich uvolnili blokovanou energii a poté, až budete hotoví, je můžete otočit na druhou stranu po směru hodinových ručiček a nechat do nich přicházet energii.
Můžete také použít představu víru, nebo si pomyslně čakry vyluxovat vysavačem od nepořádku a žmolků, aby byly čisté.
Můžete si také čakry představit jako květy a zkoumat, jestli jsou nějaké zavřené. Když uvidíte zavřený květ, vizualizací ho necháte rozkvést, otevřete ho.
Když vyčistíte energii z čakry nebo nějakého jiného místa, můžete si představit, že jde mimo vaše aurické pole a můžete ji strčit do velké tlusté koule plné fialového plamene, abyste ji proměnili. Nebo ji strčte do odpadkového koše. Nebo ten člověk s vysavačem prostě půjde vysávat někam jinam.

Pokud vám prostá vizualizace nezabere, neházejte flintu do žita, pořád máte další řešení. K aktivaci blokovaných čaker použijte Skalární tělové svíce. Na centrum, které je blokované, stačí obvykle aplikovat jednu. Zde je návod jak se svícemi pracovat.

Útoky entit a energetické kanály
Dejme tomu jste si při meditaci našli energetický blok. Může to být implantát, žmolek, nebo připojené vlákno. Pokud máte co do činění s energií připoutaného/útočného typu, můžete ve vizualizaci použít tmavě šedou energii k obklopení této energie a poté ji přesunout ven/pryč. Pokud nezabere tmavě šedá, dejte čistou bílou, nebo zlatou.
Další metodou je ve vizualizaci přivést k útočné energii substanci podobnou zkapalněné rtuti a tu na nežádoucí energetický útvar pomyslně vylít z kádinky, aby se zkratovala. Pak ji můžete snadněji odstranit z aurického obalu. U implantátů je dobré je nejprve zkratovat a zastavit. Dají se ve vizualizaci i mrazit. Můžete tedy použít energii k jejich zmrazení/deaktivaci a poté je odstranit. Můžete je také v meditaci rozpustit a poté odstranit.

Nalezený žmolek může být někdy odolný. Poznáte ho tak, že ho vizualizačně čistíte, ale když se za 10 minut vrátíte, zase ho tam vidíte. V takovém případě můžete použít už zmíněnou Skalární svíci, kterou dáte na místo kde jste ho našli a ta ho odsaje.

Pro odstranění nežádoucího energetického kanálu/vlákna si to můžete představit jako šňůru a pak vidět, jak ji přetne velký meč, nůžky nebo nůž. Můžete požádat své duchovní průvodce, aby přestřihli tyto šňůry za vás.

Doporučuji přestřihnout si v meditaci šňůru pokaždé, když pracujete s druhým člověkem, hlavně pokud jste terapeut/léčitel, nebo i když jste v pozici klienta. Je to dobrá rutina a pomáhá preventivně předcházet ztrátám energie.

Emocionální léčení
Voda může být opravdu dobrá pro pomoc při emočním čištění a přitom nemusíte ani umět nic moc speciálního. Kdykoli zažijete něco zlého, udělá se vám špatně, máte špatnou náladu nebo vás popudil nějaký člověk, osprchujte se celí včetně hlavy, nebo si umyjte hlavu i vlasy. Efekt je zaručen. Pokročilé techniky zahrnují držení přírodního křišťálu v proudu tekoucí studené vody.

Aurické pole
Vizualizujte si ho a dívejte se, jestli najdete někde nějakou díru. Následně vizualizujte tyto nalezené díry ve vašem aurickém poli, jak se zacelují a hojí. Vizualizujte si, že vaše aurické pole je celistvé, zdravé a hladké, bez prasklin a bez děr.

Odpuštění
Odpuštění je úžasný způsob, jak si odlehčit a zbavit se starých traumat. Můžete si říct: „Odpouštím tomu a tomu za všechno, co mi udělal, jsem vděčný za tuto životní zkušenost, předávám to lásce a světlu.“
Pokud jste byli touto situaci poškozeni, možná budete chtít říct i něco jiného, jako třeba: „Odpouštím si, že jsem byl v té situaci bezmocný a že jsem to nezvládnul tak jak jsem doufal“.

Odpuštění může vyžadovat čas, i mnoho let, podle toho jak velkou křivdu jste zažili. Je to i podle toho, jak rostete a psychicky zrajete. Vaše vnímání situace se může časem vyvíjet, a když už se dostanete na opravdu dobré místo, můžete pak vidět, že ten incident co se stal, je to, co vás nakonec dostalo tam, kde jste teď a pokud je vám tam dobře, je snadné odpouštět.

Práce se stínem
Psaní může být skvělý způsob, jak uvolnit svou temnou energii a emoce. Už jen tím, že napíšete všechny zlé věci na papír, se vám uleví. S psaním máte také možnost vzít to, co jste fyzicky napsali, a spálit to ve skutečném ohni.
Kreslení a umění mohou poskytnout stejné uvolnění jako psaní. Fyzické cvičení také, můžete si během cvičení představovat temný typ energie, která z vás odchází, zatímco cvičíte/běháte.
Můžete to všechno v meditaci nalít do křišťálové mísy a pak si představit, že vaši průvodci tu misku odnesli, aby mi ji přeměnili na něco lepšího.

Přečtěte si k tématu určitě i tyto články, kde se o stínech dozvíte víc:
Stínové Já: Způsoby, jak přijmout svou vnitřní temnotu
Duchovní obcházení, aneb jak se spiritualita může stát způsobem, jak se vyhnout osobnímu růstu
Kolektivní Stínové Já, téma o kterém se mlčí
Jak pracovat s kolektivním stínem

Léčení minulého života
Nechci vám nic podsouvat, protože možná jste tu poprvé a žádnou zátěž ani nemáte. Ale možná vás to téma přitahuje a chcete tento aspekt z nějakého důvodu řešit. Jestli to je vaše téma, poznáte vnitřně vy sami. Možná vám pomůže tato vizualizační technika:

Představíte si sám sebe, jak jdete do svého prostoru srdce a pak vstoupíte do speciálního portálu, abyste si prohlédl své minulé životy. Uvidíte chodbu s dveřmi na obou stranách, nebo cestu s různými bránami a portály na každé straně. Každé dveře nebo brána po stranách představují vás minulý život. Možná jich tam bude hodně a možná taky ne. Projdete se mezi dveřmi, nemusíte se vůbec koukat, co je uvnitř. Pokud jde z nějakých dveří strach, nebo jsou temné, pošlete jim uzdravující energii, světlo, nebo duhu.
Pokud jste opravdu hodně zvědaví, můžete zkusit projít dveřmi, pokud se chcete dozvědět více o tom životě, ale dobře si to rozmyslete, protože tam můžete najít věci, které vás do budoucna psychicky zatíží, nebo ovlivní ne úplně dobrým způsobem. Nechcete se přece nimrat ve starých hnojích, litovat se a smutnit. Jenom to chcete pročistit. Můžete se tam opakovaně vracet a čistit tak dlouho, dokud je neuvidíte všechny čisté a dobré.

Akášické záznamy
Tyto vesmírné záznamy jsou vibrační/dimenzionální prostor, který obsahuje veškeré údaje o minulých, současných a budoucích dějích. Je tam všechno o všem a o všech. Dají se tam zkoumat smlouvy duší a dělat různé další práce. Jako třeba harmonizovat minulý život, znovu integrovat znalosti a schopnosti z jiného života, změnit smlouvy duše.
Existuje způsob, jak získat přístup ke své vlastní kopii vašich záznamů. Vejdete do svého prostoru srdce (soustředíte své vědomí do srdeční čakry), projdete portálem a pak vejdete do knihovny s vašimi akášickými záznamy.
Kdybyste řešili třeba minulý život nebo reintegrovali znalosti z minulého života, představovali byste si potřebnou knihu, jak vystupuje z police a pluje k vám. Pak položíte ruce na tuto knihu a buď se rozhodnete tento život vyčistit dobrou energií, nebo znovu integrovat znalosti z tohoto života (takový astrální download).
Pouhou vizualizací a prací se záměrem se můžete dopracovat k zajímavým výsledkům… nebo také ne, záleží totiž na tom, jak jste dobří a jestli vás tam vaše vyšší Já vůbec pustí.

Přeprogramování myšlenkových vzorců
Pokud máte co do činění se spoustou destruktivních myšlenkových vzorců a smyček, můžete tyto myšlenky také naprogramovat.
Probíhá to snadno. Jakmile si všimnete, že nějaká začíná běžet a chtěla by roztáčet kolotoč hrůzy, zastavíte ji, a pak ji přeprogramujete vyslovením opaku této smyčky.
Pokud je to myšlenka „Nejsem dost dobrý“, zastavíte ji a prohlásíte „Jsem skvělý! Umím toho víc než dost!“

Někteří lidé o sobě říkají: „Mám PTSD“ „Mám ADD“ „Mám ADHD“ „Trpím“ … dávejte si pozor na co sami sebe programujete, abyste to nakonec nebyli jen vy sami a vaše psychické nastavení, co vás skutečně v životě brzdí a ničí.
Pokud jste někdo, kdo to dělá, začněte věnovat pozornost tomu, jak často tyto věci říkáte ostatním a jak často se ve vašich vlastních myšlenkách opakují. Pokaždé, když říkáte, že máte nemoc nebo něčím trpíte, pak potvrzujete, že realita je pravdivá.
Zastavte takovou myšlenku a řekněte si: „Jsem zdravý“ „Dokážu se soustředit“ „Jsem silný“ „Jsem uzdraven“ „Jsem šťastný“ a opakujte si to. Nahraďte je starými větami a časem zaznamenáte velkou změnu. Hodně to pomáhá, i když se člověk cítí být zacílený a napadený temnými entitami.
Prohlásíte třeba: „Jsem suverénní, jsem mocný, jsem božský, jsem láska, jsem světlo, jsem chráněn, jsem uzdraven“.

Proces eliminace
Pokud si spolehlivě osvojíte nějakou metodu ke zjišťování odpovědí ANO/NE, pak můžete začít provádět tuto samoléčebnou techniku. Pokročilí a kvalifikovaní léčitelé ji používají, když zjišťují, co se děje a co se má vyčistit.

Poté, co si kvalitně osvojíte svůj potvrzovací systém Ano/Ne, použijete tento systém k zahájení kontroly svých energií.
Takže to může probíhat nějak takto: „Potřebuji v tuto chvíli něco vyléčit/vyčistit?“ ANO „Je to v mém aurickém poli?“ NE „Je to jedna nebo více mých čaker?“ ANO.
Pak se zeptáte na každou čakru nebo čakry, pokud je jich více, a zjistíte, které z nich v tuto chvíli potřebují podporu/čištění/léčení. Řekněme například, že je to vaše srdeční čakra. Odtud můžete jít: „Potřebuji vědět, co v srdeční čakře je potřeba vyčistit?“ NE
Takže vizualizujete energii a vyčistíte čakru některou z výše uvedených metod. Pokud to uděláte a nebudete úspěšní, položte si další otázky, například: „Musím vnést určitou energii nebo barvu?“ ANO „Mám tam vnést zelenou energii?“ ANO
Tak přivedete zelenou energii a vyčistíte to. Pak se zeptejte, zda je to už čisté, pokud dostanete ano, máte hotovo.

Proces eliminace můžete také použít k nalezení něčeho ve vašem těle: „Je to, co potřebuji vyčistit v dolní polovině mého těla?“ NE „Je to někde nad mým krkem?“ ANO „Je to zadní část mé hlavy?“ NE „Je to můj mozek?“ ANO Potom proveďte léčivou energii svým mozkem.
Postupem času se v tom můžete zlepšovat a vaše praxe bude rychlejší.
Ptáte-li se na čakru která má problém, možná se vám některá z nich hned objeví v mysli, takže s ní rovnou budete moci pracovat. Jak se vaše dary vyvíjejí, můžete začít získávat odpovědi opravdu rychle.

Ochranné techniky
Jednou z nejlepších metod ochrany je přinést do vašeho prostoru své vlastní světlo/božství a rozšířit je všude kolem sebe. Vytvořte tím pole bezpodmínečné lásky. Uveďte, že jste mocní a že do vašeho prostoru nesmí vstoupit nic, co nemá nejvyšší vibraci lásky a světla.

Kolem sebe si můžete postavit zrcadla, lesklou stranou ven. Naplňte své aurické pole růžovou energií lásky a soucitu. Položte vrstvu zlaté energie na vnější stranu zrcadel a další vrstvu fialového plamene na zlatou energii. Tímto způsobem vše, co k vám přichází, bude transmutováno a zrcadleno zpět. Diskarnáti často utíkají, když to uvidí.

Můžete také požádat, aby několik vašich průvodců spolupracovalo současně a chránilo váš prostor.

Nejlepší ochranou může být zvýšení vlastních vibrací a pravidelné čištění. Udělejte vše, co pro vás funguje, abyste zvýšili své vibrace. Poslouchejte nebo hrajte hudbu, tancujte, věnujte se umění, meditujte, sledujte zábavný pořad/film a tak dále. Cokoli vám přináší radost a zvyšuje vaše vibrace, zkuste to udělat. Můžete si představit, že jdete po schodech a každým schodem se vaše vibrace dále zvyšují. Požádejte své vyšší já a průvodce, aby vám pomohli zvýšit vaši vibraci. Provádějte vizualizace se svým vyšším já/energií duše, kde splynete/vstoupíte do této energie a pocítíte, že vaše energie je mnohem silnější a má vyšší vibrace. Použijte hodně bílého a zlatého světla, nebo cokoliv, co máte rádi. Dostat se do přírody a dělat fyzické cvičení může také hodně zvýšit vaše vibrace.

A nezapomeňte, vizualizace není exaktní věda, i když je potřeba znát některé základní principy. Je tu velký prostor pro kreativitu. Můžete si postupy upravovat, nebo vymýšlet své vlastní.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Elii 2023-07-19 06:55:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za podporu, Alue.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-07-19 19:45:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Rádo se děje 🙂

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-07-20 10:37:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tééééda. Tolik inspirace na meditativní večery. Prostě super. Ukládám a určitě některé zkusím. moc děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-07-20 10:38:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, úplně super. Začal jsem poslouchat tu Wingmakers hudbu a myslím si že bude perfektně doplňovat některý z vypsaných meditačních programů.

Ikona diskutujiciho Pinokio 2023-07-20 10:39:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnešní článek hodnotím deseti z desetich. Některý věci si zkusím, dost mě to namotivovalo.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-07-20 12:56:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je skvělý, včera jsem zkusila rovnou při čtení čistit a vnitřním zrakem (v představě) jsem viděla, jak se uvolnil větší černý žmolek a pak mě začala (dost) bolet hlava!! Uměla jsem vnímat omezující přesvědčení, které se za tím skrývaly (ale neuměla jsem ten žmolek, ani vizualizací, dát pryč z aury – někam daleko, pořád byl jakoby zaseklý/držel se). Až to půjde, tak pořídím svíce (mám to v plánu už dlouho..).

O tom, že to funguje, jsem nepochybovala, ale že to bude mít až takové rázné fyzické účinky, to jsem nečekala.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek