Totemové zvíře: Fénix

30.3.2020 v Symbolika 4

Fénixové figurují v mnoha legendách z celého světa, od Číny po Řecko. Proto byli známí pod různými jmény. Obvykle je Fénix zobrazen jako pták ohně, ale v mnoha mytologických příbězích jsou to také krásní ptáci s fantasticky barevným peřím.Fénix jako totemové zvíře
Na rozdíl od jiných ptáků Fénix nesnáší vejce, ale místo toho si vytváří hnízdo, když se připravuje na svou smrt. Když bude v hnízdě, bude ve chvíli smrti vytvářet velké množství tepla, které jeho hnízdo zapálí. Větvičky stromů a hnízdní materiál fungují jako podpal. Po třech dnech se pak fénix narodí z popela znovu. Je znovuzrozený. Fénix je propuštěn z moci smrti a schopen žít navždy.

Mytologie o Fénixovi se různí napříč kulturami. Některé říkají, že ptáci jsou vždy vídáni ve dvojicích, jako symbol Yin a Yang, muž a žena.

V jiných příbězích je Fénix spojen s východem a západem slunce.

Ve středověku dokonce představoval Fénix vzkříšení Ježíše Krista, protože jeho cyklus vzkříšení trvá právě tři dny.

Bez ohledu na dávnou mytologii je Fénix mocný zvířecí totem a průvodce.

Symbolika Fénixe
Fénix je známý jako symbol znovuzrození, nových začátků a povstání ze starého popela. Je to symbol, který je známý po celém světě a má dlouhou historii.

Čtěte také: 
Meditace pro poznání totemového zvířete
7 Znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti
Seznam totemových zvířat a jejich význam
Jak jsem poznala své totemové zvíře

Co znamená, když do vašeho života vstoupí Fénix jako zvířecí průvodce a totem:

Život
Čas
Magie
Čistota
Jasnost
Znovuzrození
Obnova
Dlouhověkost
Tvořivost
Ochrana
Nesmrtelnost
Vzkříšení
Znovuobjevení
Proměna

Proto jako totem, nebo zvířecí průvodce, dává Fénix naději všem lidem, kteří jsou v zajetí zoufalství a čelí zhoubným vlivům, které z nich vyčerpávají životní energii.
Také jsou to ochránci života a mohou vám pomoci proměnit váš život v něco čistšího a lepšího.

Když k vám přijde Fénix, je to znamení, že jste schopni znovu obnovit své síly i energii. Pomůže vám také na vaší vlastní cestě duchovního rozvoje.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-30 08:39:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fénix je můj oblíbený 😊, až mě mrazí, když ho vždycky vidím, děkuji za článek 👍

Ikona diskutujiciho Ondra 2020-03-30 15:47:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem narozený ve znamení fénixe 😉

Ikona diskutujiciho Monísek 2020-03-30 22:25:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ZDRAVÍM. Jééé Fénix <3 Fascinuje mne již od mala,jako hodne malá si pamatuji,že se mi líbila pohádka Pták Ohnivák…ale zřejmě jde v podstatě o totéž.Stejným způsobem mne fascinoval i Falco,tedy platí to dodnes .Jak má Aluška popsaný ve Své Knize rituál,při kterém se spálí starosti apd napíší na papír a vhodí do ohně,tak jsem si to trošku vytunila (pro nekoho možná zbytečne,ale me to tedy dost zaprvé ozvláštnilo za druhé podpořilo)vystřihla jsem si z plakatu hunger games fénix ,toho fénixe (překvapivě :-D) a psala na zadní stranu,jak ten plakat zaplul do plamenu bylo velmi působivé… nu o zbytek se musela postarat imaginace,k mému udivu plakat znovu nepovstal 😀 ….a jak to píši zní mi v uších- překrásná písen,silná a ten Fénix tam ,och!
XANDRIA – Dreamkeeper

Ikona diskutujiciho asdf 2020-04-01 03:30:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně je ale nutné uvést, že je naprosto zřejmé že mytologie okolo fénixe není jen nějaká ezoterická fantazie, ale předně a především je zcela reálným popisem vizitace technologicky vyspělé mimozemské civilizace. Symbol ohnivého ptáka jednoznačně ukazuje na raketový přistávací planetární modul, který se při svém ohnivém přistání musel přesně takto tehdejšímu primitivnímu obyvatelstvu jevit. Tvar připomínající vejce, a to různě lesklé a barevné, členěné atd. je též pro kovový přistávací modul zcela přirozený. Otázka znovuzrození je také jasná; po ukončení mise modul opět odstartoval z „ohněm zničeného hnízda“ což je velmi přesný popis následků startu kosmické rakety poháněné reaktivní silou žhavých plynů které zcela zpopelnily kruhové okolí místa pobytu „fénixe“, včetně vytvoření, zvláště pak na nezpevněném povrchu, malého kráteru-hnízda, jak si jistě po bližším ohledání tehdejší zvědavci dobře všimli. Doba pobytu cca několik dní je také témeř ideální k zakladnímu průzkumu místa přistání, odebrání vzorků půdy, meteorologickým pozorováním celého denního cyklu apod., viz též srovnání s naší technikou např. v podobě automatických návratových sond Luna 16,20 a 24. Modul přitom jistě při vyspělé mimozmeské úrovni automatizace vůbec nemusel být pilotovaný, takže i bedlivý primitivní pozorovatel si nemoh všimnout žádných vystupujících postav, a proto celý objekt pokládal za jedno „zvíře“. Spojení fénixe se sluncem také jasně ukazuje na souvislost s raketovým startem a letem, kdy se již vzdalující raketa jeví jako jasný zářivý bod. Samotný akt „sebespálení“ se přitom ukazuje dobrým popisem krátké fáze těsně po startu, kdy se celé okolí zahalí dýmem a až poté z něho pomalu zrychlujíc vystoupá samotná raketa. Toto omezenou slovní zásobou tehdejší kultury skutečně nelze popsat lépe než jako „znovuzrození z popela“. Ostatně i zachovalé kresby fénixe vypadají přesně takto, jako vertikální start raketového, možná i skutečně křídlatého, např. pro lepší manévrování během letu v atmosféře, kosmického dopravního prostředku.
Dále si všimněme, že v mytologii ohledně fénixe není ani zmínka např. o jeho stravovacích návicích, páření, a běžném životě vůbec, čistě jen „sezení na hnízdě“ a tzv. „znovuzrození“. To jasně ukazuje na výše uvedený charakteristický průběh mise, zřejmě mnohokrát opakovaný, než se na povrch odvážili i samotní cizí návštěvníci.
To již ovšem bylo interpretováno zcela jinak, a to jako návštěva bohů.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek