Totemové zvíře: Ropucha, symbol přeměny

15.8.2019 v Symbolika 9

Existuje speciální druh vizualizační meditace, pomocí které můžete spatřit své totemové zvíře. Je to druh duchovního průvodce, který je s vámi spojený a může vám pomáhat na duchovní rovině, ale také ve fyzickém světě, kdy se zjeví a přinese znamení. Každé zvíře v sobě nese určitou symboliku a reprezentuje kvality a schopnosti. Na Aluška.org můžete najít přesný návod zde: Meditace pro poznání totemového zvířete

Kdyby vás téma hodně zaujalo, zde přikládám ještě dva tématicky spřízněné články týkající se totemových zvířat:
7 Znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti
Jak jsem poznala své totemové zvíře

Dnes si povíme co to znamená, když se vám v životě, meditaci či snu, zjeví ropucha.Běžní tvorové jsou jedni z nejlepších učitelů na Zemi, protože mají úžasné adaptabilní schopnosti, umí přežít a prosperovat téměř v každém ekosystému. Ropuchy jsou znamení pro člověka, který se v životě zrovna nachází na životní křižovatce. Mohl by to být také někdo, kdo je ve svém zaměstnání, v životě nebo ve vztazích ve fázi změny. Ropucha představuje životní změnu, protože je obojživelná.

Pokud jste dnes potkali ve snu, venku na zahrádce nebo při meditaci ropuchu, může to být z následujících důvodů:

– Jste na pomyslné křižovatce ve svém životě a je potřeba se rozhodnout. Ropucha říká, abyste našlapovali lehce a opatrně. Jděte na to pomalu a na důležité rozhodnutí si vyhraďte potřebný čas.

– Ropuchy jsou mistři kamufláže, kteří v tuto chvíli ukazují na vaši potřebu maskovat to, co právě děláte, nebo řešíte. Takže o tom pomlčte.

– Ropuchy mají téměř 360 stupňový zorný úhel. Když potkáte ropuchu, je to znamení abyste pozorně sledovali všechno, co se kolem děje. Utvořte si o tom větší komplexnější obraz, než se rozhodnete.

– I když můžete být malí vzrůstem, ropucha vám připomíná, že máte velmi silný hlas, který se může nést velmi daleko. Buďte opatrní jak jej používáte, a zároveň se ujistěte, že ho používáte. Ropucha říká, abyste nepodceňovali sílu svých slov.

– Ropuchy jsou symbolem transformace díky své schopnosti měnit tvar a přizpůsobit se svému prostředí. Všechno, co právě potají děláte, v dobrém přispěje k veliké transformaci, kterou právě procházíte.

– Ve spojitosti s prací a obchodem je to zpráva, že váš hlas je slyšet, že si vás okolí všímá, ale zároveň jste chráněni před nebezpečím, které by mohlo vzejít z přílišné pozornosti od vašeho okolí.

– Ropucha vám pomáhá skrýt se před rušivými vlivy, pokud potřebujete splnit důležité úkoly, které k vám právě teď přicházejí.

Ropucha je výrazný symbol spojený s transformací, schopností žít mezi světy a nese význam maskování pro vaši životní cestu.

Lidé, kteří mají ropuchu jako svůj symbol, se chovají na své životní cestě velmi obojživelným způsobem. Část života žijí tak a část života úplně jinak, podobně jako ropucha, která žije v jedné fázi života ve vodě a v další fázi žije na souši.

Říká se, že lidé s ropuším totemem jsou velmi citliví na své okolní prostředí. Takže pokud je ropucha součástí vaší symboliky, je důležité sledovat kde a jak trávíte svůj čas. Všímejte si, jak tato místa ovlivňují vaši náladu, vaše zdraví a váš fyzický stav. Je také důležité věnovat pozornost vašim slovům.

Pokud máte pocit, že ropucha do vašeho života dnes vstoupila z nějakého důvodu, máte asi pravdu. Věnujte pozornost tomu, jak a co absorbujete ve svém prostředí, zůstaňte maskovaní a myslete na to, že jste zrovna na křižovatce.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Nikča 2019-08-15 10:20:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, tak to je síla. Zrovna minulý týden se nám objevila na zahradě. A musím uznat, že se opravdu cítím na rozcestí ohledně vztahů. Zkrátka nic není náhoda. Děkuji za článek, hned na tu situaci pohlížím jinak. 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka č 2019-08-15 10:59:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý nápad, vybrat právě ropuchu za příklad. Docela určitě bych ji pokládal za negativní symbol.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-15 15:38:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky!

Ikona diskutujiciho asihej 2019-08-15 11:46:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemá taká ropucha už celkom blízko k hadovi o ktorom si písala že je deštruktívny? 🙂

Ikona diskutujiciho niky 2019-08-15 17:25:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Obojživelníci mají spíš blíže k rybám.
Třeba ještěrka patří do třídy plazi, ale stejně je to konstruktivní symbol a přináší štěstí ji vidět. A slepíš patří zoologicky do ještěrek, ale podle symboliky znamená to samé co had. 🙂

Kdysi, když mi bylo tak 14, jsem ropuchy často vídala a bylo to právě v období, kdy to se mnou vypadalo, že buďto spadnu do matrixu a bude to se mnou blbé, anebo se probudím a půjdu vlastní konstruktivní cestou.
I to s tím maskováním je přesné.

A co se symbolu hada týče, tak ten přesně sedí na zlé a úlisné lidi, kteří člověku nic dobrého nepřejí a jsou jedovatí, chtějí mu nějak ublížit ať už vědomě, nebo nevědomě, třeba pomluvami a nějakým podrazem atd.. Narodila jsem do velice destruktivní rodiny a když jsem byla malá často se mi opakoval jeden sen, kdy jdu nějakým údolím a najednou se tam všude objeví zmije a omotávají se mi kolem nohou a já se je snažím setřást, ale oni na mě stále útočí a stále se omotávají, abych nemohla z té rokle odejít. Ten sen se opakoval dlouho, možná několik let, dokud jsem se mentálně neosvobodila a nenechala si to líbit, nikdo už se mnou nehnul, když jsem se zabejčila, že do toho kostela už chodit nebudu a podobné věci, které mi nutili.

Taky zamlada mě nabaloval jeden kluk, byl moc hezký a chytrý i hodný, všichni po něm jeli. Ale mně se na něm pořád něco nezdálo, ani jsem nevěděla co, i když jsem do něho jednu dobu byla i trochu zamilovaná, to bylo ještě před tím, než on začal mít zájem o mě. Pak jsem zjistila, že chová doma hady a teď už mi je jasné o co šlo a jsem ráda, že jsem nikdy jeho pozvání nepřijala a dala na svou intuici. Navíc teď je z toho kluka pokud vím alkoholik a je silně destruktivní.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-08-15 12:08:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi jsem potkala velkou ropuchu a vypadalo to jako znamení, jen jsem nevěděla, co mi chce říct. Myslela jsem si, že to není destruktivní znamení, ale spíš neutrální. No a tento popis na danou situaci hodně moc sedí.

Ikona diskutujiciho JOJO 2019-08-15 14:30:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A je ropucha to samé jako žába? Pracovala jsem s Druidy v lese, a přišla mi tam při jedné meditační práci se zvířetem- žába. Ale já jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost a myslela jsem si, že se mi něco opět zdálo 🙂 Teď když to čtu, tak mě to nakoplo, že mi toto zvíře už přišlo do cesty….těžko se mi vybavuje, zda to byla žába či ropucha, spíš si myslím žába 🙂 Děkuji za odpověď Alu

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-15 16:19:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že žába bude nemlich totéž, s minimální odchylkou. Asi jako kdybychom se bavili v nějaké symbolice o člověku jako o živočichovi a přitom se ptali ,,a co žlutej a co černej typ“, pořád je to člověk a barvu může mít jakoukoliv.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-15 15:37:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

týo ropucha jo, ta by mě nenapadla!! nenapadlo by mě, že takovéhle malé zvířátko má vlastně tak zajímavou symboliku. že se časem pustíš i postupně do dalších zvířat, viď? Prosíííím :)))

> něco mimo téma pro milovníky hudby > objevila jsem tenhle poklad, je to nádherné! (snad ten odkaz nevadí když je jeden)

https://www.youtube.com/watch?v=eTvJUa6Vg78

je tam i spousta dalších alb, předtím jsem od nich poslouchala třeba „Tales of the night forest“. Krásné. Taková naprosto jiná hudba, úplně se vidím se sluchátky v lese. „Rivers & Shores“(to pod odkazem) se mi od nich asi líbí nejvíc, ale i „Roaming In Teesdale“ nebo „On a deserted path“ jsou krásné(stačí napsat do youtube vyhledávače „Black hill + [název alba]“ a vyjede vám to tam). I ty obrázky jsou nádherné. Lesy, hory, hluboká příroda… jo, to miluju. Každé album je jiné, má jinou náladu, každopádně mě to do sebe úplně vtáhlo, něco tak hezkého už jsem nenašla od doby co jsem objevila na youtube kanál jménem „SleepMusic“, kde jsou interpreti jako třeba jako Hollow Coves, Mumford & sons nebo třeba Lord Huron a tolik dalších… Nádheraaa! To nejde nesdílet! Kéž by takováhle hudba byla víc známá. Při tom je člověk kreativní báseň. Miluju na hudbě jak dokáže v neklidu tohoto světa vytvořit kolem vás malou ochrannou bublinu, klidný prostor, kde vaše duše může odpočívat/přežít nějakou situaci. Díky hudbě jsem přežila dětství a udržela si jakš takš napojení nahoru, zachovala samu sebe(každý se se svou duší propojuje jinak – já hodně skrze hudbu, tóny a zpěv, jiný zase skrze malbu nebo úplně cokoliv, co dělá rád, i kdyby to bylo třeba luštění křížovek).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek