Totemové zvíře: Sova, symbol moudrosti

14.7.2019 v Symbolika 10

Existuje speciální druh vizualizační meditace, pomocí které můžete spatřit své totemové zvíře. Je to druh duchovního průvodce, který je s vámi spojený a může vám pomáhat na duchovní rovině, ale také ve fyzickém světě, kdy se zjeví a přinese znamení. Každé zvíře v sobě nese určitou symboliku a reprezentuje kvality a schopnosti. Na Aluška.org můžete najít přesný návod zde: Meditace pro poznání totemového zvířete

Určitě si postup zkuste, pokud jste na něj doposud nenarazili. Kdyby vás téma hodně zaujalo, zde přikládám ještě dva tématicky spřízněné články týkající se totemových zvířat:
7 Znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti
Jak jsem poznala své totemové zvíře
Dnes si povíme, co to znamená, když se vám jako totemové zvíře zjeví sova.Sova je jeden nejvýznamnějších ptačích totemových zvířat, spolu s Vránou a Orlem. Spirituálně založení lidé se zájmem o duchovno jsou často těmito zvířaty jakoby magicky přitahováni. Vyhledávají jejich obrázky, jejich blízkost a jejich symboliku.

Sovy ve starověkém náboženství
Od starověku je sova považována za velmi silné zvíře, které je zasvěceno bohyni Athéně (Minerva pro Římany), což je řecká bohyně moudrosti. Sova byla už tehdy považována za symbol moudrosti.

Athena se podle legend mohla zjevit v podobě sovy, aby zasahovala do lidských záležitostí. Možná, že moudrá povaha sovy pochází také z její schopnosti otočit krkem o 180 stupňů a pozorovat všechno, co k ní může, nebo nemusí přijít.

Sova není posvátná pouze v řeckém a římském Pantheonu. Sova byla pro starověké Egypťany spojena s Královstvím mrtvého slunce, s časem kdy Slunce (Ra) setrvá předtím, než znovu vstane. Sovy byly zasvěceny Slunci a dohlížely na něj v době, kdy se plavilo v podsvětí.

Díky tomuto aspektu a jejich dávnému spojení se sluncem, jsou sovy používány jako symbol v rituálech zimního slunovratu a v ceremoniích, které vzdávají úctu a žehnají zemřelým.

Sova je posvátná také pro Kelty a Hinduisty.

Sovy v království zvířat
V živočišné říši bychom mohli říci, že sovy jsou noční ekvivalentem orlů. Oba druhy navzájem respektují svoje teritoria. Také se ví, že sovy a vrány se nedají snadno spojit.

Sovy v čarodějnictví
V čarodějnictví je toto zvíře tak důležité, že podle sovy italské (římské) čarodějnictví převzalo své jméno. Stregheria pochází z latinského slova Strix, což znamená, že sova a strega je italsky čarodějnice.

V ezoterismu a okultismu mají údajně lidé se sovím totemem talent v doručování zpráv, v psychické špionáži, v ochranné magii, v astrální projekci a v prohlubování okultních a hermetických tajemství.

Sova jako totemové zvíře
Lidé, kteří jsou spojeni se sovami, jsou přirozeně rození mágové a čarodějky. Vládnou mimosmyslovými dary a nebojí se toho.
Mnoho obdařených lidí zbrdí právě strach, strach z temnoty a ze tmy, z neviditelného a neznámého. Ale sova v noci vyráží do revíru a loví, ví že ve tmě není nic čeho by se měla bát, je to jen jiná podoba světa a umí se v něm pohybovat.
Sova je spojena s moudrostí a moudrost má zájem o vše, nevybírá si jen to světlé a snadné. Ta nejhlubší moudrost často právě vychází z velké životní zkušenosti, která může být velmi těžká a temná. Právě překonáním těžkého a temného se objevuje nevídaná síla a moudrost. Překonání strachu ze tmy a z neznámého přináší též nové pole působnosti a otevírá možnosti dalšího rozvoje mimosmyslových darů.

Proto tito lidé dokážou hovořit i se zemřelými, mohou vidět duchy a astrálně cestují. Když jim doma projde bytost, pozdraví ji, nemají z ní strach, jsou zvyklí. Nemají strach ze tmy, naučili se s ní pracovat a využívat jejích darů. Právě v noci tak jako sova chodívají ,,na lov“.
Často právě ve tmě dokážou rozvinout a aktivovat své mimosmyslové dary, protože v ní vyniknou jejich projekce a jasnovidné obrazy, které ve dne přehluší denní světlo.
Tak jako moudrá a vševidoucí sova neslyšně létá nocí, se tito lidé v noci vysouvají ze svých těl a nikým nepozorováni cestují vesmírem, kde objevují hluboká tajemství.
Sova se nebojí jít tam, kam by ostatní ze strachu nevstoupili. Tím může sama vyvolávat strach a až posvátnou bázeň a úctu, přestože je to silně konstruktivní archetyp. Stejně tak soví lidé.

Můžete k sobě volat sovu jako své totemové zvíře, aby vám pomohla s následujícími aspekty, ve kterých vyniká:
– Výuka mysticismu, hermetismu, obecně tajných učení a skrytých vědomostí. Sova je královna ve všem tajemném a skrytém, co jiní lidé nevidí a neznají.
– Ochrana vaší bytosti před zlem, před temnou magií, před zlými lidmi
– Přináší vědění a data
– Astrální projekce
– Porozumění své minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Moudrost sovy je symbolická schopnost porozumění hlubším dějům, motivům, schopnost introspekce a objektivního náhledu na sebe a na život. Soví lidé jsou výborní v porozumění sobě a pochopení druhých, vidí hluboko do hlavy.
– Přenos zpráv a poselství z jiných světů.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ferko 2019-07-14 08:33:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný konstruktivní článok na čítanie aj sa človek niečo naučí hneď ráno Lepšie jak ráno po zobudení čučat do bedně a hovořit si dobréé mám tu kopec kanálov a skopírovať tých hercov a hlášky a chovanie a správanie sa od nich čo som počul a videl v telke Potom vonku pred kamarátmi to použiť aby som bol pred nimi coool že som prišiel z niečím novím

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-14 12:24:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý – po přečtení článku jsem se koukla na komentáře (zatím tu byl jen jeden od Ferko) a u tohoto jednoho komentáře vidím jako obrázek sovu! Zkusila jsem si zběžně tu meditaci (při vědomí), tzn. že jsem vědomí rozdělila na dvě části a jedna část vnímala s otevřenýma očima tento svět a druhá byla v představě té louky a objevil se u mě zajíc/králík (ten obyč hnědý polní). Já si ale teď plánuji pořídit králíka (dlouhosrstého). Zajímavé na té meditaci totemového zvířete je to, že když jsem byla dítě, tak jsem v představě odcházela do jeskyně za vodopádem (docela často). Nebyl tam tunel, který by vedl na louku, ale ta jeskyně se mi připomněla. Myslím, že jsem to asi viděla někde v televizi a pak jsem si to místo začala představovat.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-14 16:56:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sovy jsou moc krásné 😊 To je jedna z věcí, které si o tobě pamatuju – že tvé totemové zvíře je sova. Já mám lva a opravdu to hodně sedí, líbí se mi to 🙂 A mám podezření, že moje maminka má delfína nebo možná i lenochoda 😁 Symbolika našich totemových zvířat nás často doprovází, mě už odmala 🙂

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-14 21:10:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sovy mám taky ráda. Jako holka jsem moc ráda četla
Řecké báje a moje oblíbená bohyně byla Pallas Athena.
Já mám jako své totemové zvíře motýla,ale to jsem zjistila před 5-6 roky
možná mám teď už jiné,ale nevím tu meditaci jsem zatím
nezkoušela.

Ikona diskutujiciho bnt 2019-07-14 22:37:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje totemové zvíře je taky sova. Jak jsem na to přišla? Měla jsem naprosto živý sen ve kterém mě provázela nádherná sova jako věrná přítelkyně a rádce. Telepaticky jsme komunikovaly. Řekla mi, že její jméno je Ulula a já ji v tom snu říkala přátelsky Ulu. Po probuzení ten sen ve mně dlouho zůstal, až mě za čas napadlo prostě napsat to jméno do Googlu. Moje překvapení bylo obrovské. Našlo ji to. Latinsky Surnia Ulula, česky Sovice krahujová. Na obrázcích přesně ta samá jako v mém snu. Opravdu existuje. V meditacích a transech jsme se již několikrát potkaly a bylo to vždy láskyplné setkání.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-15 07:32:09
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je něco 🙂

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-15 18:46:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherné,to musel být překrásný zážitek.
Moje totemové zvíře
je bílo-šedostříbřitá mořská vydra. Moc mě to potěšilo,vydry
jsem vždycky měla ráda.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-07-15 18:52:31
Ikona diskutujiciho
sipka

ty jo, nádhera

Ikona diskutujiciho Kika 2019-07-17 08:43:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva dni pred týmto článkom som mala sen. Bola som v prírode aj s dcérou. Zrazu prelietala okolo nás sova. Hovorila som jej, „poď k nám“ a natiahla som k nej ruky. Sova sa pozrela na mňa a letela k nám. Sadla si k nám a dcéra ju začala hladiť po hlave, zobáku. Nechala sa. Nevedela som, čo ten sen znamenal. Až po prečítaní tohto článku som to pochopila. Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-17 19:25:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice to sem nepatří,ale včera a dneska jsem viděla stejnou černou kočku na stejném místě. Jen tedy včera seděla v okně
a dnes na chodníku
(rozdíl asi 4m)
To by divný nebylo černých koček vídám víc,jenže tahle se dívá přímo na mě,prostě do očí a vypadá jako by na mě čekala.Když na ni ale promluvím tak uteče. Tak nevím jestli to něco znamená,nebo to prostě byla jen náhoda

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek