V posledním článku, který popisoval chyby v matrixu, jsme se věnovali tématu výskytu dvojníka. Další velmi zajímavá chyba v programu je bilokace. V takovém případě nejde o kontakt kopie s originálem, nýbrž o situaci, kdy je určitá osoba spatřena na jednom místě, zatímco se prokazatelně nachází někde úplně jinde. V minulých staletích byla tato schopnost připisována především svatým a adeptům magie. Věřilo se dokonce, že dokážou tento stav vědomě navodit.
To je samozřejmě mimořádně zajímavé, protože by to znamenalo, že někteří lidé mají schopnosti aktivně zasahovat do procesu projekce hyperprostoru skrz matrix.
Tato událost se stala v roce 1810 v Londýně. Anglický politik Pill potkal v St. Germain Street básníka lorda Byrona, který se tam procházel s přítelem. Byla to velice podivná situace vzhledem k tomu, že Byron se tou dobou nacházel v Řecku – upoután cholerou na lůžko. To koneckonců jednoznačně dokládá i korespondence, kterou si oba muži v této záležitosti vyměnili.
V 19. století v Montrealu zažil bilokaci spisovatel Mark Twain. Na večírku spatřil svou známou, kterou předtím řadu let neviděl. Bylo mu divné, že ho očividně nechtěla pozdravit a bavila se pouze s ostatními hosty. Na druhý den mu byl doručen od té samé dámy dopis, ve kterém ho zvala na návštěvu. Když k ní přišel, pochopitelně se zeptal, proč se mu předešlého večera vyhýbala. Ona však celá užaslá odpověděla, že do Montrealu přijela teprve před několika hodinami z Quebecu.
Třetí zajímavý případ bilokace jsem zřejmě zažila na vlastní kůži, když mi bylo asi 14. V běžný pracovní den jsem ráno přišla do školy a zjistila jsem, že spolužáci, kteří se ráno scházeli v hloučku před školou a čekali až se dveře otevřou, se se mnou nebaví a ignorují mě, jakobych je něčím urazila. Jelikož jsem si nebyla vědoma prohřešku, opakovaně jsem se jich ptala, co se stalo. Zprvu odpovídali: „Však ty víš moc dobře, nehraj to na nás.“ Když jsem se opakovaně ptala, vysvětlili mi, že mě předchozí den viděli v centru města. Zdravili mě, volali na mě, ale já jsem na ně údajně nereagovala, což pochopili jako schválnost. Na to jsem jim odpověděla, že to není možné, protože jsem předchozí den v centru města vůbec nebyla, ve skutečnosti jsem byla celou dobu doma a seděla jsem nad výkresy. Když jsem spolužákům řekla, že jsem to nebyla já a že si mě spletli s někým jiným, všech pět se na mě obořilo, že to není možné, protože bilokovaná kopie měla moje oblečení, moje vlasy a můj obličej.
Tento zážitek se nikdy nepodařilo objasnit a byl to jeden ze silných momentů v mém životě, který mi ukázal, že tento svět není takový jak se zdá. Že nás klame a že žijeme ve světě iluzí. Nebo vážně věříte tomu, že by mě děti, které se mnou sedí pět dnů v týdnu v lavici, nepoznaly?
Pokud se vám články na toto téma líbí, přečtěte si také:
Chyby v matrixu: Svět je jiný, než se zdá. Prolínání realit je toho důkazem
Chyby v matrixu, které mají periodický výskyt
Chyby v matrixu, při kterých mizí lidé a dochází k cestám v čase
Výskyt dvojníka jako chyba v matrixu: Může vám i zachránit život
Vědci z National Institute od Standards and Technology v Coloradu byli prvními, kterým se podařilo zařídit setkání atomu berylia s jeho dvojníkem. Vycházeli ze základní teze kvantové fyziky, podle níž se atomy mohou nacházet v několika různých kvantových stavech současně – pokud je nikdo nepozoruje. Teprve v okamžiku pozorování se rozhodne, která z možných alternativ se promění v realitu našeho světa.
Vědci ostřelovali ještě nepozorovaný atom berylia laserovým paprskem a podařilo se jim získat dvě identické kopie, které se lišily pouze v jednom kvantovém čísle, tedy jedné možné alternativě. To samo o sobě je více než udivující.
Coloradským badatelům se však následně podařilo ještě něco významnějšího: dokázali dva atomy, tedy originál a jeho kopii, prostorově oddělit a to na vzdálenost 83 nanometrů, neboli 83 miliontin milimetru.
To se jeví z hlediska běžných lidských poměrů jako naprosto zanedbatelná záležitost, jenže ve světě atomů je to úctyhodná vzdálenost. Už se nedá mluvit o mikrokosmu. Na druhou stranu však vědci nechtěji hovořit ani o makroskopickém měřítku, a proto zavedli nový pojem mezoskala, čili jakýsi mezistupeň.
Výsledek experimentu představuje revoluci. Po dlouhá desetiletí totiž vědci tvrdili, že všechny ty bizarní, selským rozumem nepochopitelné zákony kvantové fyziky platí jen v mikrokosmu. Na makroskopický svět neměly mít žádný vliv. Teď však vidíme, že to není tak docela pravda. Podle všeho se podivné zákonitosti kvantové fyziky projevují i v naší makroskopické rovině, a to větší měrou, než jsme si doposud vůbec dokázali představit.
Experiment je významný také pro oblast technických aplikací teoretického poznání. Konkrétně se to týká vývoje kvantových počítačů. Existují totiž koncepty (i s praktickými výsledky), jejichž snahou je využít jednotlivé atomy nebo molekuly jako počítačové procesory. Kdyby však bylo možné získat z takových mikročipů dvojníky, kteří by navíc dokázali plnit několik funkcí najednou, představovalo by to obrovskou katastrofu pro banky, tajné služby, prostě pro všechny instituce, které pro své fungování potřebují kódovací systémy. Kvantový počítač by byl totiž snadno přenosný a vysoce efektivní nástroj v rukou schopného hackera. A nepodléhejte iluzím, tyto technologie už mají experti dávno k dispozici, jenom lidem venku se to ještě tak úplně neřeklo na plnou hubu.
Vraťme se však zpět k experimentu, který je významný pro interpretaci fenoménu dvojníků, jak je známe v naší makroskopické realitě. Vědcům se tedy podařilo získat dvě identické kopie atomu berylia, které se lišily pouze v jednom kvantovém čísle, tedy jedné možné alternativě. To znamená, že i kdyby se experiment neuskutečnil, došlo by dříve nebo později k jejich oddělení, jenomže ne v naší realitě. Pokud je tedy teorie správná, zpozorovali bychom v naší realitě pouze jeden z atomu, zatímco pro ten druhý by ve stejném okamžiku vzniklo nové, paralelní univerzum a to se vším, co k němu patří, včetně vlastního matrixu.
Experiment tak představuje potvrzení, že k setkání s dvojníky dochází v důsledku překrytí dvou paralelních světů.
© aluska.org 2022
Poslední komentáře
-martin ****** Tak mně se toto naštěstí nikdy nestalo, příbuzní…
-Myšodlak Myslím že tornádo na Moravě a letní katastrofální…
-Magdalena Ty jo, oukej. Už jsem si myslela, že…
-Namasteen Jen málo konspirací je přitom dokázaných. Hrubá většina…
-Alue K. Loskotová