Obyvatelé Homelu jsou lákáni do organizace z Ukrajiny: Stoupenci AllatRa utratili 180 000 dolarů na propagaci

14.10.2020 v Zprávy 29

Pozorní občané Homelu viděli podezřelou reklamu se slogany jako: „Kniha, která mění svět!“, nebo „První fotografie lidské duše!“ Pokud ne, tyto bannery jsou nainstalovány na poutačích v centru Homelu. V záhlaví těchto oznámení je kruh a půlměsíc s nápisem „AllatRa“.

Na webových stránkách tohoto mezinárodního hnutí je spousta informací a nadpis: „Usilujeme o změnu světa k lepšímu a sjednocení lidí na celé planetě.“Tato komunita údajně zvyšuje úroveň znalostí, realizuje sociální projekty a řeší zásadní problémy. AllatRa plně vyhovuje požadavkům moderní doby: Více než 30 internetových portálů (v různých jazycích), vlastní televize, vlastní novináři, vlastní kanál na YouTube a desítky skupin na sociálních sítích.

Novinář deníku ,,Homelská Pravda“ napsal správkyni komunity v Homelu (pro účely reportáže jí říkejme třeba ,,Anna“), která připustila, že chce změnit svět k lepšímu, a na otázku, zda by sám novinář mohl hnutí prospět, správkyně odpověděla: ,,Určitě! Máme mnoho projektů a velký tým. Někdo překládá články do cizích jazyků, někdo ovládá střih videa, photoshop, 3D modelování… Existuje tým programátorů, kameramanů, kteří točí pro kanál na YouTube. Někteří účastníci se učí číst texty, rozvíjet svůj hlas. Lidé po celém světě s tím pomáhají, včetně Homelu*.“ (*Homel je běloruské město a správní centrum Homelské oblasti v jihovýchodní části země)

Masivní reklamu v Homelu objednala společnost „Allatra Plus“, která byla zaregistrována v Minsku v roce 2012.

Korespondence se správkyní je zahájena, ta je ráda že dostala mediální pozornost, a proto zmiňuje mnoho ,,užitečných“ odkazů a pravidelně chválí hnutí. Týden po výměně zpráv jsme si telefonovali a podrobněji diskutovali o možnostech pomoci. Na druhém konci zní příjemný ženský hlas, v pozadí hlučí dítě.

Anna nám vysvětlila, jak důležité je sjednocovat lidi a osvětlila nám blízkou budoucnost: V příštích 30 letech bude svět čelit vážným kataklyzmatům a řadě přírodních katastrof. Ohroženy jsou Severní Amerika, Itálie i Japonsko. Dříve dívka netušila, jak je všechno vážné, ale hnutí AllatRa jí otevřelo oči.

Anna nás odkázala na zprávu s podrobnou analýzou vědců, kterou jsme hned pročetli, protože říkala, že odkaz zase hned smaže. Závěr této analýzy tvrdí: Široké veřejnosti se neříká pravda o globálních změnách klimatu, pohybu tektonických desek atd. Doslova v prvních odstavcích, smíchaných s hrozivými obrázky, jsou informace, že ve skutečnosti lidstvu nezbývá 100 let, ale ani 50 let. Autor zprávy není znám a jak k takovým závěrům dospěl, zde není vysvětleno.

Screenshot ze zprávy o globálních změnách klimatu na Zemi

Hnutí AllatRa zhoršilo rodinné problémy místních
Alexander (jméno svědka bylo změněno) žije v Minsku a vytrvale žádal o anonymní zveřejnění svého příběhu:
,,Přítel poradil mé bývalé manželce, aby se věnovala knihám AllatRa. Kromě nákupu literatury chodila na meditace, natáčela videa, chodila do Kyjeva a nejen tam.
Měli jsme konflikty už předtím, ale hnutí jasně znásobilo naše rodinné problémy. Byl jsem proti učení AllatRa. Postupem času jsem si totiž uvědomil, že to je podvod. Stále není jasné, jaké jsou hlavní motivy hnutí. Myslím, že celý jejich obsah tlačí na rozvod. Viděli jste jejich programy? Od psychologických zážitků až po sexuální otroctví.“

Na konci rozhovoru mladý muž shrnuje: Moje rodina se rozpadla, nestihli jsme si ani udělat děti, nebyl na to čas.

Na videokanálu AllatRy bylo zveřejněno více než tisíc videí. V jednom z nich vystupuje Elizabeth v růžových šatech a hodinu vypráví, jak se zbavila otroctví (Alexander jako příklad uvedl právě toto video). Situace popsaná ve filmu je poměrně nejednoznačná.
Dívka si stěžovala na tyranii od svého bývalého manžela a vlastního otce. Její manžel zjevně hanil učení AllatRa, snažil se před tím ochránit svou ženu a když se to zhoršilo, přišel k zástupcům hnutí. Elizabeth totiž chtěla ukončit své studium, v té době studovala medicínu.

Alexander dodává: ,,Myslel jsem, že mě také opustí. Rodina se nám rozpadla, manželka se chystala jít, není mi jasné, kam.
Byl jsem přitahován k internetu, začal jsem o tom hnutí hledat informace. Nakonec jsem našel potvrzení, že AllatRa je skutečně sekta.“

Mladý muž odmítl odpovědět na otázky novináře „Homelská Pravda“, ale odkázal ho na skupiny sekty AllatRa na sociální síti „VKontakte“.
Je nemožné spočítat, kolik manželství bylo vlivem sekty AllatRa zničeno, jak jsme se ve zmíněných skupinách dočetli.

180 tisíc dolarů na propagaci
Na stránce ,,Crowdfunding by Conscience“ hnutí vítá své příznivce. V záložce ,,Help“ (pomoc) nabízejí darování peněz a pomoc nemocnicím, zejména nákupu vybavení a školení lékařů.
Funguje to na principu veřejného financování. Portál obsahuje otevřené informace o všech projektech, k některým jsou připojeny finanční výkazy: šeky, smlouvy, faktury.
Z 66 iniciativ je pouhých osm skutečnou pomocí nemocnicím nebo lidem v nouzi. Zbytek projektů je jejich vlastní propagace (nákup vybavení pro natáčení, reklama na billboardech, na internetu, tisk značkových výrobků).

V některých případech se hledají peníze na knihy pro vězně nebo venkovské knihovny. Množství projektů je podezřelé: Na vybavení pro dětské oddělení Ústřední regionální nemocnice v Boryspilu (Ukrajina) uspořádali sbírku na 550 dolarů (na webových stránkách jsou částky uvedeny v hřivnách) a asi 10 tisíc dolarů na otevření Školy trenérů, kde by členové Allatry měli zvládnout znalosti obsažené v knihách Anastasie Novych … Ale ne všechno prošlo reportem, asi 6 tisíc dolarů se ztratilo neznámo kam.

Projekty AllatRy týkající se crowdfundingu lze rozdělit do dvou kategorií: PR a dobročinnost. Celkově lidé darovali více než 180 000 dolarů na PR a rozvoj organizace a 10 000 na charitu. AllatRa zároveň otevřeně prohlašuje, že na celém světě již existují zástupci hnutí a pouze na kanálu YouTube má 120 tisíc předplatitelů.

Jedním ze zakladatelů je obchodník
Vraťme se zpátky k Anně, správkyni skupiny. Dívka nám po telefonu řekla, že vytvoření tohoto sdružení lidí bylo inspirováno spisovatelkou a umělkyní Anastasiou Novych.
Jak vyšlo najevo později, na webu není žádná biografie zmíněné ženy, ani žádné její fotografie. Nikdo nikdy neviděl Anastasii Novych na vlastní oči. Samotní příznivci Allatry potvrzují, že se jedná o pouhý pseudonym a kdo stojí za tímto jménem, je záhadou.
Anna také vysvětlila, že centrum hnutí AllatRa je v Kyjevě. Knihy Anastasie Novych začalo vydávat nakladatelství Sensei (založené v Kyjevě v roce 2009 Lyudmila Kalashnikova a Galina Yablochkina).
V roce 2011 Galina Yablochkina založila společnost s ručením omezeným ,,AllatRa“. Hlavní činnost je obdobná jako ve vydavatelství – vydávání knih. Poté AllatRa LLC společně s Ladogou (veřejnou organizací) založily mezinárodní hnutí.

Nyní má pouze na Ukrajině 16 oficiálních zastoupení. Autorizovanou osobou „Ladoga“ je Andrey Mikhalchuk. Je lídrem nebo zakladatelem 10 komerčních organizací. Mikhalchuk podniká převážně velkoobchodně, ale existuje také společnost „IMEX-BI“ LLC. Tato společnost z Doněcku poskytuje reklamní služby, a to i v oblasti výpočetní techniky. Díky analytické službě YouControl (systém generuje kompletní dokumentaci pro každou společnost na Ukrajině na základě otevřených dat, sleduje změny ve státních registrech a vizualizuje spojení mezi přidruženými osobami) se nám podařilo zjistit, že v letech 2012 a 2013 (žádná nová data) činil její čistý zisk více než 387 tisíc dolarů.

Druhé Bílé bratrstvo?  
Navzdory skutečnosti, že se centrum nachází na Ukrajině, hnutí aktivně káže v zemích SNS: knihy, programy, inzeráty, oficiální zástupci.
AllatRa Rus (hlavní činností společnosti je velkoobchod s knihami) byla založena stejným člověkem, Andrejem Mikhalchukem.

Hnutí se snaží spolupracovat s vládou a propagovat své myšlenky v médiích. Je podepsána dohoda o partnerství se soukromými společnostmi a celými městy: Ržišiv (v oblasti Kyjeva) a Korosteň (v oblasti Žytomyr, Ukrajina).

Mezi 170 partnery je také běloruský malý podnik. Novinář z „Homelské Pravdy“ kontaktoval ředitele kadeřnického salonu z Minsku, který podle webu podepsal dohodu s AllatRou. Muž potvrdil tuto skutečnost a vysvětlil, že to nevyžaduje žádné finanční investice. Zlepšení lidských vlastností označil za plus.

Asi před měsícem překročili práh deníku „Homelská Pravda“ dva zástupci hnutí AllatRa. Tatiana a Denis stanovili cenu projektů a žádali přípravu materiálů. Podle nich má AllatRa v Homelu více než 100 následovníků.

,,Měli jsme materiály v Komsomolskaja Pravda a dalších významných médiích. Chceme, abyste o nás psali také. Na našich stránkách je dostatek materiálu, který můžeme otisknout.“ Pár byl zdvořilý.

Metody hnutí AllatRa nejsou zdaleka nové. Pod vlivem knih již vyrostly různé podezřelé trendy. Pozoruhodným příkladem je cyklus „Zvonící cedry Ruska“ od Vladimíra Megreho. Připomeňme, že autor vyzval čtenáře, aby odjeli na řídce osídlená místa dále od civilizace, jedli divoké rostliny a také propagoval úplné odmítnutí medicíny. Mimochodem, jeho následovníci byli nalezeni v našem regionálním centru (V „Homelské pravdě“ v listopadu 2011 bylo zveřejněno vyšetřování na toto téma).

Na internetu můžeme najít zmíňky o tom, že knižní cyklus Megreho a knihy AllatRy jsou založeny na stejném principu: Vševědoucí postava osvětluje pravdu hlavnímu hrdinovi, a tím i čtenáři. Existuje dokonce i názor, že oba výtvory jsou psány jednou rukou.

Tím však podobnosti s jinými společnostmi nekončí. V projektu AllatRy, nazvaném „One Grain“, hledají dobrovolníci společnou složku ve všech náboženstvích. Tuto techniku ​​již použila i „Církev posledního zákona“ vedená Vissarionem. Jeho stoupenci hledali něco společného ve všech náboženstvích. Ale kromě toho věnoval každý následovník desetinu svého výdělku Církvi posledního zákona. V hnutí byly milostné trojúhelníky, vzkvétaly kuriozní výpovědi, byla podporována tvrdá fyzická práce a přísná vegetariánská strava.

Červen 1996, Krasnojarské území. Vissarion a jeho první následovníci

,,AllatRa je kult klientely, který se vydal rafinovanou cestou. Jelikož je literatura postavena jako fikce a není náboženská, nepodléhá tak pečlivému zkoumání.“ Říká Oleg Nagorny, koordinátor „Supratssektskaga ruhu Belarusi“.
,,Obecně platí, že právní předpisy naší země nebyly připraveny na konfrontaci s touto strukturou. Již existují náznaky destruktivismu, AllatRa se potenciálně může stát druhým Bílým bratrstvem (destruktivní, totalitní sekta – pozn. Autora).“

„Někdo nenávidí plazy“
Ve skutečnosti se v literatuře Anastasie Novych říká, že knihy jsou fikce, postavy jsou fiktivní a shody jsou náhodné. V příběhu „Sensei“ se hlavní postava jmenuje Anastasia. Podle příběhu 16letá dívka čelí smrtelné nemoci a zachrání ji tajemný sensei, který má nejen úžasnou erudici, ale také zná odpovědi na otázky jako: Proč člověk žije, jaký je smysl života.

Vševědoucí muž v knize se jmenuje Igor Michajlovič a jeho jmenovec, Danilov, často hraje hlavní roli v programech AllatRy. Jméno i zaměstnání by se shodovalo. Vertebrolog Danilov má dokonce vlastní kliniku v Kyjevě, kde pomáhá lidem zbavit se kýly bez operace.
Kromě toho mají Igor Danilov a Galina Yablochkina podobnou adresu zakladatele – Makeevka v Doněcké oblasti.

„Igor Michajlovič předpověděl rozpad Unie, řekl, že televizory budou viset na stěnách jako obrázky a každý bude mít v kapsách telefon,“ oznamuje hostitel v jedné z reklam AllatRy.

Rozhovor s Igorem Danilovem

Skutečný sensei osvítí lidi stejně dobře, jako fiktivní. Danilov navíc údajně vyzařuje světlo. V jednom z videí vyzval diváky k ,,cítění“. Čeho přesně? Každý má své vlastní pocity. Na obrazovce v tuto chvíli pozorní diváci uviděli odrazy světla kolem jeho hlavy.
Někteří lidé samozřejmě mazaný trik vnímali jako projev vyšší moci.

Podobná technika byla použita i v dalším videu, kde představitelé uvedli, že mezi námi žijí plazí mimozemšťané. Poté dívka Žana na zlomek sekundy mrkla plazí zorničkou.

,,Někdo nenávidí plazy. Co špatného vám udělali? Všichni jsou lidé,“ – říká Igor Danilov dále ve videu.

Další demonstrací síly je pyramidový experiment. Igor Danilov ujišťuje publikum: Prostřednictvím digitálního přenosu bude zrcadlová struktura působit na lidi na druhé straně obrazovky. Je zde použit tvar pyramidy pro „maximální pozitivní dopad“. Slibované kouzlo se odehrálo v komentářích: Jeden divák zachytil vibrační vjemy, druhý měl úsměv na tváři. Video nashromáždilo více než 900 recenzí. Většina z diváků je údajně šťastnější. Jaký zázrak!

Logika je špatná
Ředitelka centra „Psychologický kabinet“ v Homelu, psycholožka Olga Gritsenok analyzuje aktivity podezřelých spolků od 90. let. Podle ní byl jejich růst zpozorován na konci minulého století. Obecně se počet podivných proudů prolíná s velikostí společenských problémů. V případě krize nebo vnitřních konfliktů v zemi je snazší šířit pseudobludy.

Na žádost novinářů deníku „Homelská pravda“ se Olga Gritsenok seznámila i s hnutím „AllatRa“.
Psycholožka věří, že divák je záměrně vystaven strachu o svůj život a o životy svých blízkých. Rytmická hudba a záběry kataklyzmat tomu napomáhají. Pro autory je důležité vytvořit obraz o blížící se katastrofě.
Sekty staví na stejném triku: Podávejte zprávy o změně klimatu. Poté se divákovi nabídne způsob, jak se vyhnout této děsivé budoucnosti. A východiskem samozřejmě je, vydat se „duchovní“ cestou a pomocí hnutí sjednotit lidi po celém světě.

Atlanta, USA.

,,Údajně prosazují něco dobrého. Nabízejí možnost stát se dobrovolníkem. Prosazují společné dobré cíle.
Poté, co je člověk kousek po kousku odříznut od svých vlastních zájmů, vzbuzuje se v něm pocit odpovědnosti za „osud celého světa“, říká Olga Gritsenok.
,,Tento přístup je pro autory přínosný. Vzhledem k tomu, že scénář je dlouhodobý, může být takto populace matena po mnoho let. A vědci přitom pravidelně upozorňují na téma změny klimatu.

Člen hnutí AllatRa dostává pokyny: Ďábel ti zakrývá uši, takže neslyšíš pravdu. Nehledej důvody, logika je zlá, nelze jí důvěřovat. Zapomeňte na signály vašeho těla. Naslouchejte svému srdci!
Nic abstraktnějšího si nelze představit, takže na to mnozí lidé slyší.

Pro přesvědčivost se používají odkazy na starověké filozofy. Ne každá nauka však byla přeložena do ruštiny nebo angličtiny.

V AllatRa je práce pro každého. Je důležité zajistit zapojení adepta do hnutí. Musí se cítit významný v procesu záchrany lidstva,“ poznamenala psycholožka.

,,Všimněte si, že nejednají radikálně. Snaží se opatrně lákat, aby člověk hned neztratil práci a zdroj příjmů. S největší pravděpodobností budou i nadále vydávat knihy, pořádat semináře a vybírat peníze. Podobá se to Multi level marketingu.“

Podle Olgy Gritsenok nejvíce trpí v takovém mlýnu na maso psychologická složka člověka:
,,Oběti vyžadují mnoho let rehabilitace. Například:
Matka v Homelu upadla pod vliv destruktivního hnutí a začala vychovávat svou dceru úplně jinak, doslova izolovanou od společnosti. Výsledkem je, že dívka vyrostla bez přátel, neuměla komunikovat s lidmi a přizpůsobení se normální společnosti jí trvalo více než jeden rok.
I lidé, kteří již sekty opustili, zůstávají v životě velmi nešťastní, očekávají od ostatních nějaké ideální činy, žijí ve věčné touze po dokonalém světě, o který se sekta tak dlouho snaží.“ Vysvětluje Olga Gritsenok.

Škola dobroty „Allatrushka“, Kyjev.

Hnutí káže své myšlenky i dětem. V Kyjevě dokonce otevřeli instituci pro rodiny „School of Allatrushka“ a také vydali příručku k výuce „Laskavost“.
Podle psycholožky tato doktrína zakazuje dětem zažívat agresi a nespokojenost.
To znamená, že v přirozeně vzniklých nepříjemných situacích, kterým se člověk v životě nemůže vyhnout, bude dítě cítit vinu a lítost za to, že se cítí špatně.

Podobný princip používá mnoho hnutí, které se snaží manipulovat s vědomím. Když se člověk cítí bezmocný, je oslaben sebeobviňováním a má pak vysokou potřebu opory. Hledá tedy někoho silného, ​​klidného a sebevědomého. Na pomoc mu přijdou učitelé, vedoucí, nebo sensei. Život však ukazuje, že je to nakonec past. Jen bludiště iluzí.


překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020 / ze Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-10-14 09:43:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

však hnutí zakážou a všechny členy hnutí zatknou -))

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-10-14 17:11:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o tom co tam psali o Zvonících cedrech Ruska?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-14 17:29:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem prvních 8 knih, které se mi líbily a které nepůsobily ani trochu komerčně. Jenomže až po letech jsem zjistila, že vznikla firma, která ve velkém dělala produkty od Anastasie s její fotkou a bylo mi jasné, že se ten koncept zneužil na prachy, protože to – asi autora? – svedlo, když viděl, jaký je o knihy zájem. Upřímně si ale nemyslím, že by ta distribuce sibiřských výrobků byla pod taktovkou a schválením skutečné Anastasie a zadruhé je možné, že místně mohly vzniknout nějaké extremistické skupinky o kterých my u nás nevíme. Zkrátka v Rusku to hnutí Zvonící cedry Ruska mělo jiný průběh než u nás, kde jsme zůstali u knih a nákup produktů byl spíše okrajová záležitost. Nakonec se proto nedivím tomu, že Ukrajinské noviny podezřívají i Megreho ze zakládání sekty, protože se tam mohly dít věci, o kterých nevíme a v podstatě se jakýkoliv původně dobrý a nevinný koncept může zvrhnout, všechno je o lidech a o tom za jaký to vezmou konec. Jenom když já sama vidím, jak jsou lidi schopní z jedné věty (ani nevytržené z konceptu) udělat úplný paskvil, nebo ji pochopit přesně naopak, než byla myšlena a přitom by sis řekl, že byla napsána naprosto jasně a jednoznačně, tak vidím, jak je to snadné, sejít bokem. Stejně si ale nemyslím, že by na knihách samotných bylo něco závadného.

Ikona diskutujiciho Michal 2020-10-15 13:41:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel, propagace jede i u nás a bohužel i z míst, kde bych to nečekal. Asi před hodinou mi tištěná propagace dorazila poštou jako součást balení s orientálním zbožím.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-15 13:51:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi jednou došel v balíku letáček. Některé eshopy to asi žerou… připomíná mi to jehovisty.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-15 14:21:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozor tiež na jehovistov, proti ich učeniu ani moc nič nemám, aspoň nepraktikujú satanské zvrátenosti, ale jedna slovenka sa dala k jehovistom a odovzdala im všetok majetok a oni sa za to o ňu starali. Ale musela behať po uliciach a verbovať nových ľudí a vieme ako ľudia neznášajú otravných jehovistov každý ju poslal do p.dele, tak ju to prestalo baviť. Nejak sa jej podarilo od jehovistov dostať ale o majetok prišla. Rusi asi vedia čo robia keď jehovistov zakázali.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-15 16:12:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Proti učení jehovistů bys měl mít hodně, protože je to nebezpečná sekta, která tě nechce pustit ven. Pokud z té skety vystoupíš, nesmí se s tebou nikdo z nich stýkat. Pokus jsi z jehovistické rodiny, tak tě vyhodí na ulici a už tě nesmí ani pozdravit. Pokud ty jsi jehovista a oni ne, nesmíš se s nimi stýkat, ani s nimi mluvit, ani je pozdravit.
Je to velice nebezpečná skupina, která likviduje celé rodiny. Pusť si tento film. Je podle skutečných událostí. Pak pochopíš, že jehovisty vymyslel sám satan: https://www.youtube.com/watch?v=Hq90l89V7ZQ

Ikona diskutujiciho Viktorie 2020-10-22 07:26:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uvědomujete si, že Anastasia od Megreho je smyšlená, nebo se tady do toho tenkrát tak zažral každý, že ani v knihách nerozpoznal iluzornost?? I sám Megre již mnohokrát v ruských médiích i talk show přiznal, že knihu sepsal max. tak z nejakeho channelingu, ale že příběh je fiktivní a symbolický..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-22 08:31:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé, dá se někde najít záznam, jak to megre přiznává? 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2020-10-25 13:47:00
Ikona diskutujiciho
sipka

V roku 2017 na prednáške V. Megre stále hovoril o Anastasii ako o skutočnej žene, aspoň ja som nezaznamenala, že by sa priznával k tomu, že nie je skutočná. Ale tak jasné, dôkaz má len on (a možno nejakí jednotlivci, ktorí Anastasiu videli), no čítanie tých kníh ľudí povznáša, pomáha im a inšpiruje ich, preto si nemyslím, že sú postavené na klamstve.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 14:11:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto jsem se i ptala kde se to dá zjistit. Lidi tvrdí různé věci a je potřeba si všechno ověřovat pokud je to možné. Takže dokud neuvidím Megreho v kontextu, jak to skutečně tvrdí, tak tomu nevěřím. To by o ní nenapsal 10 knih, aby pak všechno smetl ze stolu jako výmysly.

Ikona diskutujiciho JanK 2020-10-25 07:54:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě, mě Anastázie a Zvonící cedry Ruska velmi inspirovaly. Hlavně k samopěstování a vůbec hledání původu slovanů, slovanských kořenů, Hyperborejí, slovanským védám a Tatárii. Mám všech 10 knih v knihovničcce. Nějak mě nevzrušovalo pátrat jestli Anastázie žije, či je to fikce. Bral jsme to a beru jako motivaci, že lze žít i jinak než tady na západě.

Jo Allatra kniha od té sekty hadů, je zajímavá kniha. Jsme si ji přečetl. Jen jsme z ní nedělal žádné cvičení, vnitřní hlas mě varoval. Ale jsou tam zajímavé informace o fungování církví a tak. Takže poučné čtení a to je tak všechno.

Ikona diskutujiciho Daniel 2020-10-25 09:37:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím se tu hnutí AllatRa zastat. Myslím si že každý kdo četl a dočetl knihy Anastasie Novych mi dá za PRAVdu že učení které je v knihách není nijak destruktivní nebo nabádající k nějakému otroctví od autorit, tolik konstruktivních odpovědí na otázky které většinu lidí sžírají těžko najdete takhle pokupě.
Ať knihy psal kdokoliv musel mít hluboké znalosti o uspořádání světa.
Samotné tvrzení že je to sekta je také naprosto neopodstatněné v hnutí se střetávají lidé různých vyznání kteří se snaží najít společnou řeč najít opravdového Boha.
Kdo AllatRu pomlouvá tak si prosím nestranně přečtěte, poslechněte nějaké materiály od nich a porovnejte jestli je tak špatná jak někteří říkají. Uvidíte že Vám nechtějí vysát mozky, zotročit Vaše ženy sebrat dům a ani aby jste jim posílali pravidelně půlku výplaty ,hnutí funguje na dobrovolných darech.
To že minimálně jeden člen hnutí nepochází z téhle planety ještě neznamená že musí být špatný co vy víte není to tak kapku meziplanetární rasismus neučí Vás všichni proroci aby jste milovali vše a všechny? Jak víte že je to darebák který chce sežrat Vaše děti? Prosím zamyslete se a zkuste popřemýšlet vlastním rozumem.
Ty knihy mi změnily život k lepšímu a jsem jim opravdu vděčný.
S pozdravem Daniel.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 10:11:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Žanna je z této planety, našla jsem záznamy na kterých ještě nemá reptiloidního parazita v sobě a chová se jako úplně jiná bytost.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-25 11:10:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj,a lidem co jsou citliví na energie se po shlédnutí videí od AllatRa dělá tak zle (pokud u sebe nemají surový křišťál,energetický krystal nebo kartičku tm) že potom musí děla očistu od destruktivních energií.O knihách tady myslím v jedné diskuzi někdo napsal,že se to nedá číst,že je to naprosto nezáživné. Píšu o knihách (knize?) od AllatRa,ne o Zvonících cedrech Ruska od megreho. Ale každý máme svůj názor,jsou třeba lidé co si myslí,že ŘKC je ůžasná,a papež je takový druhý bůh. Jo a před lety jsem přečetla ze zvědavosti satanskou bibli,a člověče ono tam ani nic příšerného nebylo.Tak to asi znamená,že satanisti jsou v pohodě néé?

Ikona diskutujiciho wyklar 2020-10-25 12:01:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím potvrdit. I já jsem knihy četl a i když s některými informacemi jsem vnitřně nesouzněl a nad něčím jsem se pousmál, četlo se dobře. Když jsem se ale pokoušel podívat na jakékoliv video z ALLATRA bussinesu, nedal jsem to ani náhodou. Obchodní fráze pro manipulaci, líbivé symetrické obličeje, nepřirozeně přeslazené reakce a hlavně destruktivní energie za tím. Nešlo to fakt ani udýchat.

Mám ale dotaz. Co ten znak? Kruh a miska pod ním? Odkud si opravdu vypůjčili? Je také destruktivní?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 12:10:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Symbol Allatra jsem vysvětlovala v tomto článku:
https://aluska.org/allatra-nove-reptilianske-hnuti-odhalilo-komu-slouzi-anastasia-novych-neexistuje-past-na-lidstvo-sklapla/

na něj pak navazuje:
https://aluska.org/allatra-nove-reptilianske-hnuti-odhaleno-ovladani-lidi-pomoci-manipulace-pozvete-nas-jako-sve-spasitele-zadaji-annunaki/

A pro všechny, kteří AllatRa brání, mám jedno pořekadlo: Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají.

Měli bychom být moudřejší a poučit se ze zkušeností ze zahraničí kde skupina funguje delší dobu, intenzivněji a ví toho tudíž víc.

Ikona diskutujiciho wyklar 2020-10-25 17:16:48
Ikona diskutujiciho
sipka

alue děkuji. Je to hnus. Teď chápu, proč jsem ani jedno video nedokoukal a proč mi u toho bylo špatně.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 17:23:15
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to zdaleka nejsi sám… mám stejný problém. prokousat se jen pár minutama skoro fyzicky bolí

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-25 10:36:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aluško,nenapsala jsi ze které planety tedy Žanna pochází.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 11:06:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Žanna je země, ale má v sobě parazita, který se na ni přisál až po letech funkce v této skupině. Ten jí blíká přes oči.

Ikona diskutujiciho PavelK 2020-10-25 10:58:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký den přeji. Udivuji se nad tím, jak stačí pár stran textu k tomu, aby se něco dobrého mohlo ničit. Tolik domněnek…, jedna fotka Žanny která mrkne a negace na její osobu se jen hrnou. Ptám se, co komu udělala? Proč lidé nevidí to dobré, co hnutí AllatRa dělá celou dobu? Lidé místo toho, aby na sobě pracovali, tak raději haní, pomlouvají. Je to jednodušší a jejich Ego leze vzhůru. Připadá mi, že i kdyby někdo udělal 1000 dobrých skutků, tak stejně přijde někdo a začne dotyčného pomlouvat. Začne hledat chyby, které vlastně potřebuje najít, aby mohl mít pravdu. Co vám brání vidět tisíce dobrých věcí, které hnutí dělá? Ono totiž vše jde obrátit v opačné. Mrzí mě, že lidé věří písmenkům víc a nepřesvědčí se sami zkoumáním a praxí. Pan Danilov, když už nic, tak pomohl stovkám lidí uzdravit páteř bez zásahu skalpelem, to jsou pro mne zásadní věci. Jeho činy mluví za vše. Posuzovat věci od stolu je velmi snadné, ale bohužel velmi zavádějící. Vždy je důležitá vlastní zkušenost a praxe, ale to se mnohým nechce podstupovat. Pokud mohu mluvit čistě za sebe, tak mi znalosti z knih Anastasie Novych velmi pomohly a jsem moc rád, že se ke mě tyto znalosti dostaly.
Mějte se fajn, Pavel

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 11:09:20
Ikona diskutujiciho
sipka

A co prakticky AllatRa udělala dobrého pro společnost, když většina všech peněz teče do sebepropagace a tisku reklamních materiálů? Na Ukrajině už je spolek odhalen, to že se v ČR zatím takto nevyloupl je spíše otázka času. Čtěte dále tady: https://aluska.org/je-allatra-druhe-bile-bratrstvo-politika-strachu-aneb-jak-se-pozna-sekta/

Ikona diskutujiciho PavelK 2020-10-25 12:22:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Copak máte málo videí o tom, co prakticky AllatRa dělá? Nebo se vám nechce se na ně dívat? Na Ukrajině je spolek odhalen? Jak odhalen, vždyť to nebylo nic tajného, jak jsou třeba tajné lóže zasvěcenců nějakých řádů. Vše je jako na dlani, není co tajit. Oni se snaží pravdu odkrývat a ne ji skrývat jak ostatní to mají ve zvyku. Pravda není pohodlná, dokonce může být nepříjemná, bolestivá a podobně. Mě by spíš zajímalo, co hnutí AllatRa udělala špatného? Slova se dají velmi lehce zneužít, vždy jde o záměr dotyčného. Lidé věří slovům a ty mohou být zavádějící, ale skutečnou pravdu vůbec nemusí odhalit. S pravdou je manipulováno, stejně jako s mnohými slovy, třeba slovo Láska, velmi se používá. Jeden člověk může Lásku cítit, druhý se ji bude snažit popsat, třetí člověk slovo Láska zneužije pro svůj prospěch, čtvrtý bude toto slovo nenávidět, pátý bude Láskou Žít atd. Jedno slovo a máme zde mnoho různých náhledů. Bude někdo věřit tomu, který tím žije, nebo cítí? No záleží na tom, jací lidé to budou posuzovat. Je obtížné popsat něco, co není očima vidět. O to se snažili mnozí, kteří cítili, ne však nosem :), ale vnitřními pocity, to není ani intuice (jen pro info).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 13:49:55
Ikona diskutujiciho
sipka

ad. co udělali špatného. pokud vám nestačí tento článek, více je vysvětleno zde:
https://aluska.org/je-allatra-druhe-bile-bratrstvo-politika-strachu-aneb-jak-se-pozna-sekta/

Ikona diskutujiciho Peter 2020-10-25 11:19:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem ako si môžete vysvetlovať snahu ovplyvňovanie vedomia informáciami z Allatry, keď sa práve tam spomína, ako je dôležité dávať pozornosť duchovnej stránke a nie len tej živočíšnej teda vedomiu.
Vďaka duši má každá ľudská bytosť možnosť pocítiť v sebe niečo obrovské, živé, slobodné, láskavé a skutočné.
Stačí dávať svoju pozornosť tejto našej súčasti nech by boli prichádzajúce myšlienky akékoľvek.
Vedomiu žije našou pozornosťou a je jedno aké obrázky nato používa. Ono nieje naše, nikto nevie zastaviť tok myšlienok.
Môžeme sa tu teda premudrovať do hrobu alebo skúsiť cestu sebapoznania a na vlastnej skúsenosti pocítiť pravdu.
Seba človek neoklame, každý vie čomu ide dáva pozornosť a ako sa v každej chvíli cíti.
Niekto rozmýšľa ako Boh neexistuje, iný ho cíti v každom momente.
Zo slobodnej vôle sa môže rozhodnúť či je vyspelá opica alebo predsa len aj niečo viacej.

Neviem o inom zdroji kde môže človek tak jasne pochopiť prečo sa vždy zo znalostí stalo ľudmi a pre kňazov vytvorené náboženstvo. Budha, Ježiš, Mohamed a iný v skutočnosti vždy vraveli o jednom, AllatRa nevraví nič nové, jednoducho objasňuje tieto znalosti. Prekrútenie znalostí v náboženstvách, že Boh potrebuje prostredníka v podobe kňaza je ľudský výmysel. Podstata sa stratila v prekladoch a prepisoch kde tie prvé vznikali mnoho rokov po smrti prorokov.

Neviem o zdroji kde sa tak jednoznačne vysvetluje história Atlantídy, ktorej pozostatky sú v oceánoch a príbehoch kde bohovia bojujú medzi sebov a zabíjajú sa navzájom. Veľká potopa ich zmietla pred pred 12tisíc rokmi pretože žili len materiálnym svetom a nás môže čakať to isté ak je tu priveľa ľudí, čo v Boha neveria, no hlavne ho necítia.
Bez ľudstva čo prináša nových anielov je taká civilizácia k ničomu, preto ten pravidelný reštart

Neviem o zdroji kde je tak jednoznačne vysvetlená reinkarnácia duše po smrti tela, že máš len jedinú šancu pre zrodenie ducha a života večného. Ak sa to nestane, zbytkové vedomie ako súšasť duše v novom tele vie niekedy vyrozprávať zážitky svojeho života medzi 6-8rokom dieťaťa, no to nieje jeho minulý život ako si myslíme.

Neviem o zdroji kde je od základov objasnená história slobodomurárstva ako materiálne zameranému rádu ktorý zneužil podobenstvo s duchovne zameraným rádom slobodných kamenárov v Egyptských časoch za Imhothepa kde jeho žiaci stavali pyramídy ako funkčné na život dobre vplývajúce stavby.

Neviem o zdroji kde by predstaviteľ mimozemskej rasy annunaki priznal svoj pôvod na videu. Je úplne prirodzené, že sú miliardy planét ako naša s podobnými bytosťami. Pravdaže sú medzi nimi rovnako tie viacej duchovné alebo viacej živočíšne bytosti. Hádam to záleží od jednotlivca nie od rasy alebo je celé ľudstvo len zlé či dobré ?
V tejto dobe prístupu k informáciám je byť šokovaný mimozemšťanom pravdaže smiešne.
Podstata je, že má všetko jeden pôvod, jeden dôvod existencie, sme jedna rodina, jeden duchovný svet, Boh, Allah, Nirvána a podobne.

Pravda je vždy pre všetkých jedna, omylov o tom ako a prečo všetko vzniklo je však mnoho.
Kto si a načo tu si ? Ak je v tom jasno, nieje o čom.

ps: Všetky knihy sú zadarmo a Igor Michalovič Danilov je profesor vertebrorevitológie, má kliniku kde ako jediný na svete lieči medzistavcové platničky bez operácie, má uznávanú publikáciu o Osteochondróze a nikdy sa v jedinom slove nezveličil nad obyčajného človeka.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-25 12:08:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Při konstruktivní síle vesmíru,tohle jsem přesně čekala. Kdy se někdo vytasí s obhajobou „úžasného“Boha, a třeba reinkarnaci smete ze stolu.Jenže oni jsou na ni důkazy,a dokonce byla v Bibli, než ji ti kterým se nehodila při oblbování lidí vymazali.Náboženství je manipulace,církve (hlavně ŘKC) jsou hnus,a Bůh je egoistický despota,který žvaní o lásce a přitom mu nečinilo problém nechat vybít celé národy jen proto,že se neklaněli jemu.Viz třeba naše násilím zničené slovanské tradice a další věci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-25 12:11:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Žádný bůh není dobrý a je jedno kterého uctíváš. Šiva nebo Ježíš… prašť jako uhoď.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-10-25 13:16:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aluško,my co chodíme k Tobě (a většinou i na tadesco) to všechno víme,ale pořád se najdou lidi co to nechápou nebo nechtějí chápat.Fakt si pokládám otázku co na tomto webu dělají,že by se ztratili při cestě na nějaký křesťanský nebo jiný stejně skvělý? To jim při té obhajobě fakt nevadí ty miliony umučených a zavražděných žen,mužů a dětí a další věci? Nebo mají tak úplně vymyté mozky,že jim to nevadí? Ani pedofílie a obětování dětí,které se provádělo (snad už můžeme použít minulý čas)v ŘKC? tomáš má pravdu,dost lidí nemá mozek,a tudíž nemají čím myslet,a bohužel nemají ani srdce,protože jinak by jim řeklo,že to co obhajují je špatné!!!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek