Ptáci jako znamení: Co znamená, když je potkáte?

18.10.2020 v Symbolika 8

Staré legendy říkají, že pokud vám některý z těchto ptáků náhodou zkříží cestu, je to důležité znamení. Dobré nebo špatné. Na oblohu se už v dávných dobách dívali i proroci, když se snažili předpovídat budoucnost a prosili své bohy o znamení. Nejčastěji interpretovali vzor pohybu ptáků jako toto znamení. Například orel nesoucí hada v drápech bylo znamení vítězství.Ptáci jako znamení a jejich význam:

1. Kolibřík
Kolibřík je předzvěst radosti, naděje a vítězství nad temnotou. Pokud kolibřík zrovna poletuje, říká tím, že můžete dosáhnout nemožného.

2. Vlaštovka
Roztomilá Vlaštovka je považována za velmi příznivé znamení. Vlaštovkovití ptáci celkově symbolizují obnovující síly Matky přírody. Příchod vlaštovek je spojen s jarem a znovuzrozením přírody. V České republice žijí 3 druhy vlaštovkovitých – vlaštovka obecná, jiřička obecná a břehule říční
Když si všimnete vlaštovky dříve, než nastane jarní rovnodennost, je to považováno za nejpříznivější znamení.
Pokud se vlaštovky rozhodnou postavit si své hnízdo na/ve vašem domě, je to znamení radosti, plodnosti a štěstí. Pokud ho však někdo zničí, přijdou špatné zprávy.

3. Sova
Sovy jsou někdy považovány za předzvěst zkázy a zároveň nositelky nepředstavitelné moudrosti. Možná sovy vědí mnohé věci dopředu a zdá se, že nás varují před tím, co přijde – obvykle něco velikého, významného – ať už je to dobré nebo špatné.
Když se objeví Sova, musíte být obzvláště opatrní ohledně svých dalších kroků, protože se vás Sova snaží připravit na to, co přijde (nemusí to být špatné, ale je to určitě velmi důležité, nebo vám to změní život).

Pokud máte nadpřirozené síly a jste mimosmyslově nadaní, setkání se Sovou znamená, že vaše síla je mocná a měli byste být teď velmi opatrní s energiemi, se kterými zacházíte. Měli byste vybírat moudře.

Sovy nejsou znamení smůly, ani předzvěst zkázy (mohou být, pokud vidíme dvě sovy bojující a křičící nad svým domem). Jsou to poslové zpráv velkého významu. Sovy jsou také považovány za urozené ptáky, takže jejich spatření lze považovat za znamení úspěchu.

Čtěte také: Totemové zvíře: Sova, symbol moudrosti

4. Vrána a Havran
Tato stvoření mají špatnou pověst, lidé je považují za předzvěst smrti, nebo projev přítomnosti černé a zhoubné magie. Přestože někdy mohou přinášet špatné zprávy, jsou zejména ztělesněním pravdy.
Vidět Vranu znamená, že pravda ti bude brzy odhalena. Moudrosti nelze dosáhnout, pokud nejste připraveni zřít pravdu. Pohled na vránu je potvrzení, že jste nyní připraveni. Brzy se naučíte něco opravdu důležitého.

Čtěte také: Symbolický význam vrány a krkavce

5. Jestřáb a Sokol
Jestřáb je symbol mocných sil dobra. Když vám náhodou přeletí přes cestu jestřáb nebo sokol – nebo se objeví jen tak z ničeho nic – je to upozornění, že máte být ve střehu, protože je nablízku něco zlého. Sokol je připraven bránit se a zaútočit na zlo. Ze všech ptáků je právě znamení Sokola či jestřába považováno za to, které nás připravuje na nějakou bitvu. Ale nebojte, máte na své straně ochranu, kterou sokol nebo jestřáb vyjadřuje.

5+1. Sup
Ze všech ptáků je právě znamení supa nejvíce nepochopené. Sup je znamení plodnosti, symbolizuje Velkou Matku, naši Zemi. Vždy je však třeba něco obětovat. Úspěch je sice blízko, ale musíte na něm aktivně pracovat.

7. Volavka
Volavky jsou úžasní ptáci, kteří se rádi pohybují v okolí jezer a stojatých vod. Věděli jste ale, že nejčasnější vyobrazení Fénixe – posvátného ptáka vzkříšení – je ve skutečnosti volavka? Hieroglyf Fénixe má podobu volavky, říká se mu Pták Benu. Proto je spatření volavky předzvěst znovuzrození, obnovy.
Volavky jsou považovány za ptáky, kteří přinášejí veliké štěstí do života, obzvláště pokud vás nějak doprovází. Takže nechte smutek zemřít, z jeho popela brzy povstane nový život.


Čtěte také: Totemové zvíře: Fénix

8. Netopýr
Netopýrů se bojí spousta lidí. Symbolizují totiž smrt. Smrt v symbolice a podobenství však málokdy znamená fyzickou smrt. Netopýři symbolizují významný přechod, zásadní posun. Tito noční tvorové vám připomínají, abyste byli ostražití a udělali maximum pro to, abyste mohli těžit z přicházející změny (a zároveň příležitosti), která je hodně blízko.

9. Čáp
Čáp je symbol mateřství a narození, také znovuzrození. Věří se, že čáp do vašeho života přináší něco nového, něco mimořádně vzácného (jako třeba novorozené dítě). Není však jisté, že to skutečně získáte. Musíte být ve střehu.
Zajímavé je, že naše duše má v egyptské symbolice podobu ptáka Ba, který vypadá jako čáp.

10. Páv
Páv je předzvěst úspěchu. Ze všech znamení ptáků jsou pávi ti nejpříznivější. Pokud se u vás objeví páv, pak přichází prosperita a úspěch. Navíc, pokud páv roztáhne svůj nádherný ocas, je to znak velmi dobrého štěstí. Pokud jste nezadaní, štěstí a manželství mohou brzy přijít.

11. Holub
Bílá holubice je symbol lásky, krásy a míru. Speciálně pokud je holoubek čistě bílý, přichází k vám něco velice milého. Otevřete tomu své srdce a připravte se na to.

12. Červenka
Červenky jsou velmi silné symboly štěstí a úspěchů. Červenka symbolizuje síly ohně a je také spojena s ptákem Fénixem. Pokud do vašeho domu vstoupí červenka, je to velice silné znamení o změně k lepšímu. Zlo vám už nemůže překážet. Na vaší straně je štěstí a čeká vás prosperita.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly919 2020-10-18 08:05:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je to zajímavý, jen si kladu otázku, zda v našich končinách lze spatřit supa jinde než v zoo a stejně tak i páva. A taky by mně zajímalo, od kdy je netopýr považován za ptáka ? Vždyť je to přece savec.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-18 08:25:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Děti, co to tam visí za ptáka?
Netopýr. Ale že by visel za ptáka, to se mi fakt nezdá.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-10-18 10:51:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeden soused tady poblíž chová na zahradě krkavce. Když jsem ho poprvé uviděla přes plot tak jsem z toho byla dost vykulená. Prej se mu tam nastěhoval sám. Taky vídám často krkavce v lese.
No ještě by mě zajímalo, jestli když na něco myslím a říkám si, je to asi tak a tak, a v tom uslyším volání nějakého ptáka, jestli si to můžu vyložit jako potvrzení “Ano, je to tak”. Stejně jako když mi doma lupne nábytek. Mám dojem, že jo.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-10-18 23:59:46
Ikona diskutujiciho
sipka

S lupnutími komunikuji. S tím v topení si nejsem zdaleka jist, hlavně pokud se nejedná o hlasité, protože to méně hlasité je dost časté. Za to v nábytku, v počítači či v monitoru často nelupne ani jednou během dne, takže u některých rozhodnutí se ptám a prosím o takové znamení. Někdy se stalo, že mi to pomohlo. Ano, překvapilo mne to lupnutí, když je tak vzácné. Také neberu jen tak ťuknutí hmyzu do okna, to je totiž také docela výjimečné. Ale pokud se rozhodneš pro něco a náhle lupne v nábytku, tak to může být zastavovací znamení, jednou se mi to stalo, už si nevzpomínám, ale dobré rozhodnutí to nebylo, možná to souviselo s obchodem s akciemi. Jinak se mi nyní před výletem stalo to, že jsme se rozhodovali o dvou pěších trasách, byl jsem jedné už přikloněn, ale chtěl bych zvažovat ještě i tu druhou, jenže v x-ové souřadnici na mapách vidím 666, tak jsem to ani nezvažoval, ono by se nic moc stát nemuselo, ale mohla by se stát nějaká nepříjemnost či by se nám ta trasa z nějakého důvodu, například bláta, nelíbila tak jako tato. Prostě na znamení dávám, hlavně pak na sny, to už jsem se naučil, že ty mají nejvyšší slovo. Prostě buď se řídíte svojí duší a nebo na ni kašlete, rozhodnutí je na vás. Já vím, sranda, o rozhodnutí nejde, jde o tu víru. Když věříte, nemůžete jinak. A samozřejmě zrovna teď vteřiny před odesláním luplo v počítači. A ještě upravuji text a přijde to největší možné znamení… ano, zase luplo v počítači a dvakrát… a to znamení mi přišlo podruhé, co píši tato slova, jde o “padající hvězdu” v očích, taková bílá, jasně zářící mžitka. Zvláštní, ale důvod pro nenapsání tohoto komentáře nevidím, tak jej posílám, asi mi to neviditelné síly jen potvrzují, že to náhody prostě nejsou… v tom monitor, dlouho nelupnul, možná týdny… a podruhé a ne fakt si srandu nedělám. Jo a ještě dodám, že jsem dnes cestou viděl auto s 888, pak jedno nezajímavé, pak s 333, pak další jedno nezajímavé a opět s 333. Tak toto bylo moc. Tuto podvědomou schopnost jsem si vypěstoval sledováním SPZek, až se z toho stala neskutečná otrava, pořád mi tam sjížděly oči. Nyní si naštěstí SPZek nevšímám, ale jen podvědomě těch zajímavých, stejně tak nehledím na tachometr, ale zrovna se podívám, když je tam zajímavé číslo, zpravidla opakující se 666 či 333 atd., nejlepší je, když to přijde při zaparkování, to potěší, když je tam něco hezkého. Alue, díky za ten článek o opakujících se číslech, to používám. Jen dodám k tomu mému nynějšímu lupání mimo topení, ne otevřené okno nemám a nebylo otevřené asi hodiny, takže je to jasné, jako to zářící bílé světýlko.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-18 11:17:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z troch druhov supov sa na Slovensko častejšie, síce zriedkavo ale takmer pravidelne, zatúla len sup bielohlavý. V rokoch 1980 až 1999 bol u nás pozorovaný 11-krát. Páv jedine že by zdrhol nejakému zbohatlíkovi čo to chová. Kolibrík v našich končinách asi ťažko, ale možno vďaka globálnemu otepleniu niekedy v budúcnosti príde i ten. Volavky hlavne v posledných rokoch vídám pomerne často.

Ikona diskutujiciho Dayananda 2020-10-18 18:13:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsi zapomněla zmínit straky, jejichž výskyt je v poslední době stále hojnější.
Děkuji.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-10-19 01:45:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Západné kultúry nemajú straku veľmi v obľube a označujú ju za “zlodejku”. S tým sa spája aj kradnutie nápadov, kradnutie príležitostí.

Môže byť signálom nestálosti a neistoty.

Môže symbolizovať čierno-biele videnie, ukecanosť alebo nadávanie iným.

– celkom trefné na dnešnú dobu.

Ikona diskutujiciho marmaris 2020-10-19 03:09:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám rád sovy. Nevím proč, ale vidím v nich lidi. Vždy brzy zjistím, když je pozoruji, jakou má která povahu. Asi bych si s nimi rozuměl, kdybych je choval, ale nemám na to zatím prostor. Považuji je za dokonalé tvory. Mám docela rád i netopýry, jsou to takové legrační létající myši (a kadí při letu na lidi, ale ti to netuší). Vždycky slyšívám jejich pískání, když létají mezi překážkami. Odrazem zvuku od překážky zjišťují, kudy mají letět. Zajímavý výtvor přírody. Většina lidí jejich hlásky neslyší, jsou pro ně moc vysoko položené. Já jsem pro většinu lidí asi taky divnej, jelikož vidím, co jiní ne a slyším co jiní ne a navíc jsem levák. Je to docela legrace. Bububu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek